Trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

Drage trudnice, molim vas za pomoc i savet...

Naime, radim u firmi oko godinu dana i lekarka mi je otvorila bolovanje. Direktor je predlozio da me "prebaci" u svoju drugu firmu pravdajuci se vecim prilivom sredstava i postovanjem trudnickog bolovanja... interesuje me koliko mora da prodje vremena kako bih mogla da otvorim trudnicko kada me prebaci u novu firmu? plasim se da je ovo samo priprema terena za otkaz pa mi je vasa pomoc neophodna. Puno vam hvala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, molim vas za pomoc i savet...

Naime, radim u firmi oko godinu dana i lekarka mi je otvorila bolovanje. Direktor je predlozio da me "prebaci" u svoju drugu firmu pravdajuci se vecim prilivom sredstava i postovanjem trudnickog bolovanja... interesuje me koliko mora da prodje vremena kako bih mogla da otvorim trudnicko kada me prebaci u novu firmu? plasim se da je ovo samo priprema terena za otkaz pa mi je vasa pomoc neophodna. Puno vam hvala :(

Jedina bitna stvar je da se prebacivanje odradi bez ikakvog prekida radnog staža (ma ni na jedan dan). Prilikom ostvarivanja prava na bolovanje bitno je samo da nema prekida u radnom odnosu. Tako da možeš odmah nastaviti sa bolovanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje "cake" mogu da se koriste kako bi se izbegla komisija kod trudničkog bolovanja i da li je Novosadska komisija stroga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje "cake" mogu da se koriste kako bi se izbegla komisija kod trudničkog bolovanja i da li je Novosadska komisija stroga?

Maki, mislim da je nemoguće izbeći komisiju. Ne znam za novosadsku, ali kod nas je komisija čista formalnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje "cake" mogu da se koriste kako bi se izbegla komisija kod trudničkog bolovanja i da li je Novosadska komisija stroga?

Ja sam ovde bas procitala da moze da ti otvori bolovanje lekar opste prakse na par dana pa onda opet ginekolog.Ne mogu da garantujem da li to sme,raspitaj se jos malo jer sam cula da ipak mora na komisiju posle 30 dana iako su razliciti lekari i razlicite sifre.Ili da ti tvoja dr napise izvestaj da ti je rizicna trudnoca i onda ti komisija produzi bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili da ti tvoja dr napise izvestaj da ti je rizicna trudnoca i onda ti komisija produzi bez problema.

Maki-D, ako ti je ginekolog ok, ovo je najlakša "caka".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedina bitna stvar je da se prebacivanje odradi bez ikakvog prekida radnog staža (ma ni na jedan dan). Prilikom ostvarivanja prava na bolovanje bitno je samo da nema prekida u radnom odnosu. Tako da možeš odmah nastaviti sa bolovanjem.

Hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki-D, ako ti je ginekolog ok, ovo je najlakša "caka".

Idem da vidim danas šta i kako.... moja dr je na godišnjem do 22 avgusta, pa ću morati kod nekog drugog....a moram sve završiti pre nego što otputujem... Hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem da vidim danas šta i kako.... moja dr je na godišnjem do 22 avgusta, pa ću morati kod nekog drugog....a moram sve završiti pre nego što otputujem... Hvala :D

Javi sta si uradila!

Ja sam se tako iznervirala,juce sam bila kod dr i ona mi kaze kako nisu uspeli nista da srede da bi mi bolovanje bilo placeno (odluka l. komisije).Poludela sam i otisla kod zastitnik prava pacijenata,tamo sam napisala izjavu sta je i kako je jer nije u redu da ja ispastam a dr sve zeznula.Danas me zvala doticna dr da mi kaze da nece pismeno odg na moju izjavu nego me zove da mi kaze da ako hocu da teram dalje danas odem da podnesem zalbu drugostepenoj komisiji.Ali ja stvarno vise nemam snage za sve to.Vec nedelju dana svaki dan su me setali po lekarima i komisiji i na kraju opet nista nije uradjeno.Ne mogu vise stvarno! Jedino mi je sad glupo to sto cu ja opet morati da idem u DZ,ne kod te dr ali opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi sta si uradila!

Ja sam se tako iznervirala,juce sam bila kod dr i ona mi kaze kako nisu uspeli nista da srede da bi mi bolovanje bilo placeno (odluka l. komisije).Poludela sam i otisla kod zastitnik prava pacijenata,tamo sam napisala izjavu sta je i kako je jer nije u redu da ja ispastam a dr sve zeznula.Danas me zvala doticna dr da mi kaze da nece pismeno odg na moju izjavu nego me zove da mi kaze da ako hocu da teram dalje danas odem da podnesem zalbu drugostepenoj komisiji.Ali ja stvarno vise nemam snage za sve to.Vec nedelju dana svaki dan su me setali po lekarima i komisiji i na kraju opet nista nije uradjeno.Ne mogu vise stvarno! Jedino mi je sad glupo to sto cu ja opet morati da idem u DZ,ne kod te dr ali opet...

Ja ne znam kako to funkcioniše, nikad nisam išla na bolovanje, sad će mi biti prvi put.... a što se tiče ovog tvog, ja bi to terala do kraja, žalila se drugostepenoj komisiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a što se tiče ovog tvog, ja bi to terala do kraja, žalila se drugostepenoj komisiji...

Danas je bio poslednji dan da se podnese zalba a ja sam toliko premorena da nisam imala snage da odem opet na komisiju.Tu opet ne bi bio kraj nego bi verovatno sutra,prekosutra morala opet... Ne mogu.Ne moraju da mi plate ovaj mesec samo neka me vise ne maltretiraju,samo da dalje bude sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Od juce sam na trudnickom bolovanju, ocekujemo 3. dete. Ono sto mene zanima je (totalno sam ispala iz fazona :rolleyes:) koji je postupak da bi se ostvarila refundacija od socijalnog (65%) i od drzave (35%) jer moj knjigovodja nije bas informisan :( .

Moram da napomenem da ova trudnoca od pocetka nije bila ok, na svu srecu sada je sve dobro, ali moram da odmaram (imala sam 2 carska i jedan spontani) tako da se nadam da ce mi i komisija izaci u susret sto se tice trudnickog bolovanja.

Unapred hvala za odgovor

Vesna Erceg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tebi firma u kojoj radis isplacuje 65% posto pa to nadoknadi od zdravztvenog...a grad na osnovu podataka koje preuzima od zdravstvenog placa tih 35%. Doduse to kasni ja sam na bolovanju jos od kraja marta i dinara jos nisam dobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim za pomoc.

U pitanju je mm sestra koja je u sedmoj nedelji trudnoce i termin joj je pocetkom aprila. Ona je pocela da radi u jednoj firmi koja ce je prijaviti od avgusta meseca. Ono sto me interesuje jeste da li ona ostvaruje pravo na nadoknadu za porodiljsko bolovanje. Trudnicko nece ni otvarati. Mozda je ovo trebalo da bude pitanje postavljeno u porodiljsko bolovanje ali ajde sad ne zamerite...

Do sada nije imala nikakvog staza.

Pozzzz i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko meseci treba da si prijavljen...minimum..na poslu da bi imao pravo na trudnicko?

hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz :)

imam i ja jedno pitanjce, ukoliko je neka imala isto iskustvo....

ja sam trenutno na porodiljskom koje mi traje do 01. novembra. a ponovo sam trudna, pa cu na isteku porodiljskog biti 4-5 mesec trudnoce. otvorila bih odmah trudnicko, znam da za tih prvih mesec dana nije problem, ali me zanima da li je problem sa komisijom za produzetak trudnickog(tada cu vec biti u 6. mesecu)? za sada mi je trudnoca dobra, nadam se da ce tako i ostati do kraja, ali bih ipak spojila ova dva bolovanja jer mi je nekako glupo da se vracam na posao na 2 meseca. da li je neko ima iskustva sa komisijama u Beogradu na opstini cukarica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz :)

imam i ja jedno pitanjce, ukoliko je neka imala isto iskustvo....

ja sam trenutno na porodiljskom koje mi traje do 01. novembra. a ponovo sam trudna, pa cu na isteku porodiljskog biti 4-5 mesec trudnoce. otvorila bih odmah trudnicko, znam da za tih prvih mesec dana nije problem, ali me zanima da li je problem sa komisijom za produzetak trudnickog(tada cu vec biti u 6. mesecu)? za sada mi je trudnoca dobra, nadam se da ce tako i ostati do kraja, ali bih ipak spojila ova dva bolovanja jer mi je nekako glupo da se vracam na posao na 2 meseca. da li je neko ima iskustva sa komisijama u Beogradu na opstini cukarica?

Ja nemam iskustva po tom pitanju ali trebalo bi da moze odmah da ti se produzi trudnicko jer ipak je to vec velika trudnoca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel ako mi jednom dr da izvestaj da je rizicna trudnoca (samo zbog komisije,iako nije) onda mora i ubuduce ili ne? Meni je prosli mesec napisao na izvestaju da mi je rizicna trudnoca i komisija mi je produzila.Sad za 10-ak dana trebam opet da produzim a ne znam da li ce mi opet dati takav izvestaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana I meni je dr napisala da je trudnoca rizicna prvi put i dalje je vodi kao takvu. Trebalo bi da bude tako da na komisiji ili u firmi ne bi posumnjali na neku mucku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana I meni je dr napisala da je trudnoca rizicna prvi put i dalje je vodi kao takvu. Trebalo bi da bude tako da na komisiji ili u firmi ne bi posumnjali na neku mucku!

Ok,hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od vas ima iskustva sa komisijom u DZ Vracar? Uskoro mi istice bolovanje od 30 dana koje sam dobila od moje dr, znacilo bi mi da produzim sa bolovanjem zbog posla koji radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila na komisiji u NS-u, svi su mi pričali kako je strašna, kako vraća trudnice na posao, kako.... ma sve najgora sam čula. Pripremila sam se psihički na sva njihova pitanja i podpitanja, ušla prva unutra, dve dr. sede, pogledale me, pitale me koliko imam radnog staža i šta radim na poslu i rekle da izađem i sačekam rešenje napolju... :lol: :lol: :lol: Produžili su mi bolovanje bez problema, a ja toliko štrebala odgovore :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila na komisiji u NS-u, svi su mi pričali kako je strašna, kako vraća trudnice na posao, kako.... ma sve najgora sam čula. Pripremila sam se psihički na sva njihova pitanja i podpitanja, ušla prva unutra, dve dr. sede, pogledale me, pitale me koliko imam radnog staža i šta radim na poslu i rekle da izađem i sačekam rešenje napolju... :lol::lol::lol: Produžili su mi bolovanje bez problema, a ja toliko štrebala odgovore :lol::lol::lol:

Sad opet za mesec dana?

I ja sam danas dobila odgovor (tj. ocenu kako kazu dr) komisije,nisam isla licno nego su iz DZ poslali moje papire.Produzili su mi do 04.10. tad trebam opet da se javim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odjavljena sam iz firme u kojoj sam radila pre dva meseca. Firma je u blokadi i pred zatvaranje. Ja sam sad ostala trudna i razgovarala sam sa poslodavcem da me opet prijavi ukoliko isplata trudnickog i porodiljskog nastavlja da se isplacuje trudnici nakon zatvaranja firme. Februara 2012. firma ide u likvidaciju. Da li postoji neki zakon koji stiti trudnicu i prilikom zatvaranja firme ukoliko je u to vreme na bolovanju???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da imas pravo da dobijes neku nadoknadu od biroa samo ne znam koliko dugo i koliki je iznos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.