Trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

Ova moja dr izgleda pojma nema sta moze a sta ne!Otvoreno mi je bolovanje 1.06. na mesec dana,komisija mi posle 30 dana nije produzila bolovanje pa mi je ona od 1.07. otvorila bolovanje pod drugom sifrom ali je na potvrdi napisala da cu biti na bolovanju 7-10 dana.Juce sam bila kod nje i ja je pitam sta je sa mojim bolovanjem jer je rekla i napisala da ce mi zatvoriti a ona mi kaze da pojma nema zasto je to napisala!I sestra koja radi sa njom kaze joj da je rekla da ce mi zatvoriti bolovanje a ona mi kaze da sl. nedelje dodjem kod druge dr (jer je ona na god.) i da porazgovaram sa njom u vezi bolovanja!!! Sad se plasim da nemam posle problema na poslu jer sam na bolovanju vec 50 dana a promenila su mi 3 sifre bez lekarske komisije.Da li je neko upucen da li je to dozvoljeno jer dr nemaju pojma?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li su smeli tako da ti produzavaju bolovanje bez komisije.. jedino ako si imala neki dan prekida bolovanja bar u papirima...

Moj suprug je prosle godine uzeo bolovanje na dete 15 dana /zbog adaptacije u vrtic jer sam ja morala da pocnem da radim/, ali onda je on povredio nogu i to se ukupno oduzilo na mesec i po dana. Uglavnom posle 30 dana je isao na komisiju. Jer poslodavac placa samo bolovanje do 30 dana...

Raspitaj se dobro, ali mislim da si trebala ici na komisiju ako su sva bolovanja na tebe..

Drugarica u trudnoci nije radila od pocetka ali je na komisiju isla tek u 5 mesecu... Do tada je krug vrtela bolovanje na jedno dete, drugo dete i godisnji odmor izmedju po nekoliko dana... da bi izbegla komisiju koliko god je to moguce..

Vidi sa dr... da posle ne bi imala problema oko isplate bolovanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za sve trudnice koje cekaju isplatu od socijalnog.. Da li vam je bila isplata za maj?! Knjigovodja mi rekla oko 01.07. a sada je vec polovina jula i jos nistaaaa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova moja dr izgleda pojma nema sta moze a sta ne!Otvoreno mi je bolovanje 1.06. na mesec dana,komisija mi posle 30 dana nije produzila bolovanje pa mi je ona od 1.07. otvorila bolovanje pod drugom sifrom ali je na potvrdi napisala da cu biti na bolovanju 7-10 dana.Juce sam bila kod nje i ja je pitam sta je sa mojim bolovanjem jer je rekla i napisala da ce mi zatvoriti a ona mi kaze da pojma nema zasto je to napisala!I sestra koja radi sa njom kaze joj da je rekla da ce mi zatvoriti bolovanje a ona mi kaze da sl. nedelje dodjem kod druge dr (jer je ona na god.) i da porazgovaram sa njom u vezi bolovanja!!! Sad se plasim da nemam posle problema na poslu jer sam na bolovanju vec 50 dana a promenila su mi 3 sifre bez lekarske komisije.Da li je neko upucen da li je to dozvoljeno jer dr nemaju pojma?!

Vladana, ja sam celu trudnocu bila na bolovanju, ginekolog mi je davao bolovanje 30 dana, pa lekar opste prakse 15 dana, nekada i vise, pa onda opet ginekolog, pa opsta praksa i tako do porodiljskog. U firmi su bili besni, ali mi nisu mogli nista, jer su im u RZZO rekli da ja mogu da budem tako na bolovanju, u nedogled, nema clan Zakona koji to zabranjuje, a dr opste prakse mi je otvarala, na urinarne infekcije, bolove u ledjima i tako to, prehlada....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana, ja sam celu trudnocu bila na bolovanju, ginekolog mi je davao bolovanje 30 dana, pa lekar opste prakse 15 dana, nekada i vise, pa onda opet ginekolog, pa opsta praksa i tako do porodiljskog. U firmi su bili besni, ali mi nisu mogli nista, jer su im u RZZO rekli da ja mogu da budem tako na bolovanju, u nedogled, nema clan Zakona koji to zabranjuje, a dr opste prakse mi je otvarala, na urinarne infekcije, bolove u ledjima i tako to, prehlada....

Znaci to po zakonu sme?Pa onda cu i ja poceti tako,nisam znala da moze bez pauze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li trudnicama na određeno vreme po zakonu, po isteku ugovora, a one su na bolovanju produžavaju ugovor ili dobijaju otkaz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li trudnicama na određeno vreme po zakonu, po isteku ugovora, a one su na bolovanju produžavaju ugovor ili dobijaju otkaz?

To sve zavisi od poslodavca.

Do juče nisu bili u obavezi da ti produže ugovor, a od skora može žena da tuži posodavca ako joj na bolovanju da otkaz i da ga ljušti za pare. (Čitaj mukotrpno)

Mm mi reče da poslodavac ne može da ti otkaže ugovor ako si na bolovanju, da mora da ti produži, i da otkaz može da ti da samo po isteku bolovanja. Da je sad takav zakon da štiti žene na trudničkom/porodiljskom.

Mislim da sam baš ovde pisala da mi je drugarica već bila na trudničkom, pa išla u firmu da popiše ugovor na neodređeno. Osim što su joj produžili prijavili su je "za stalno". Al mnogo zavisi od poslodavca - njima se sve može, na žalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala na odgovoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav!!!!!

Mislim da ce isplata trudnickog bolovanja za maj mesec poceti ovih dana, tj. ispalta bolovanja je UVEK posle 20. u mesecu.......... :o

Ne znam da li su smeli tako da ti produzavaju bolovanje bez komisije.. jedino ako si imala neki dan prekida bolovanja bar u papirima...

Moj suprug je prosle godine uzeo bolovanje na dete 15 dana /zbog adaptacije u vrtic jer sam ja morala da pocnem da radim/, ali onda je on povredio nogu i to se ukupno oduzilo na mesec i po dana. Uglavnom posle 30 dana je isao na komisiju. Jer poslodavac placa samo bolovanje do 30 dana...

Raspitaj se dobro, ali mislim da si trebala ici na komisiju ako su sva bolovanja na tebe..

Drugarica u trudnoci nije radila od pocetka ali je na komisiju isla tek u 5 mesecu... Do tada je krug vrtela bolovanje na jedno dete, drugo dete i godisnji odmor izmedju po nekoliko dana... da bi izbegla komisiju koliko god je to moguce..

Vidi sa dr... da posle ne bi imala problema oko isplate bolovanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, imam jedan problem, u osmoj nedelji trudnoce sam od pete nedelje sam pod terapijom zbog manjka progesterona prosle nedelje sam prokrvarila i bila u bolnici cetiri dana dok se nije stabilizovalo, sad je sve ok pojacana mi je terapija i strogo mirovanje, zavrsna dijagnoza je preteci pobacaj. Bila sam u DZ po doznake za bolovanje i dr mi kaze da moze da mi da 30 dana a posle komisija kako odluci, kad sam ga pitala da li je moguce da me odbiju rekao mi je da je moguce! Da li je stvarno moguce da me odbiju i posalju na posao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, imam jedan problem, u osmoj nedelji trudnoce sam od pete nedelje sam pod terapijom zbog manjka progesterona prosle nedelje sam prokrvarila i bila u bolnici cetiri dana dok se nije stabilizovalo, sad je sve ok pojacana mi je terapija i strogo mirovanje, zavrsna dijagnoza je preteci pobacaj. Bila sam u DZ po doznake za bolovanje i dr mi kaze da moze da mi da 30 dana a posle komisija kako odluci, kad sam ga pitala da li je moguce da me odbiju rekao mi je da je moguce! Da li je stvarno moguce da me odbiju i posalju na posao?

Uvek postoji šansa ali sa tvojom istorijom bolesti, čisto sumnjam. Dosta zavisi na koju komisiju (pri kojoj opšti) ćeš ići. Iskreno, mislim da nemaš razloga da se brineš i da ćeš dobiti bolovanje bez problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da ce te poslati na posao pogotovo sto je dijagnoza pobacaj, tako da mislim da ces dobiti bolovanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke na brzim odgovorima, malo sam mirnija!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neo zna da li je usvojeno u ns da trudnicko bolovanje bude placeno 100 posto,a ne 65 posto????????????'hvala svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je stupio zakon da je trudnicko bolovanje placeno 100 posto,a ne 65 posto????????hvala svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene i mojih problema oko bolovanja!Vec 3 dana pokusavam nesto da uradim jer moja dr nije htela da me posalje na komisiju nego da mi zatvori bolovanje.Sad sam nasla drugog dr koji mi je napisao da je trudnoca rizicna i da trebam da pijem progesteron (ako sam potrefila naziv) pa sutra sa tim idem na komisiju.Nadam se da ce mi konacno produziti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene i mojih problema oko bolovanja!Vec 3 dana pokusavam nesto da uradim jer moja dr nije htela da me posalje na komisiju nego da mi zatvori bolovanje.Sad sam nasla drugog dr koji mi je napisao da je trudnoca rizicna i da trebam da pijem progesteron (ako sam potrefila naziv) pa sutra sa tim idem na komisiju.Nadam se da ce mi konacno produziti!

Komisija mi je produzila bolovanje ali nece mi biti placeno za proslih mesec dana jer dr nije smela da mi otvara bolovanje tako kako je uradila.Sad ja ni kriva ni duzna ispastam zbog necijeg ne znanja da radi svoj posao! Strasno! Ali bar sam na bolovanju i dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komisija mi je produzila bolovanje ali nece mi biti placeno za proslih mesec dana jer dr nije smela da mi otvara bolovanje tako kako je uradila.Sad ja ni kriva ni duzna ispastam zbog necijeg ne znanja da radi svoj posao! Strasno! Ali bar sam na bolovanju i dalje.

Ako sam dobro shvatila situaciju,to bolovanje od proslog meseca koje je htela da ti zakljuci,ce ti platiti firma,ako ti je to prvi mesec bolovanja.Taj prvi mesec do 30 dana placa firma,bilo koje bolovanje,pa i trudnicko,a posle ides na komisiju svaki mesec,e to placa socijalno.Bar je u mom slucaju tako bilo.

E sad ja imam jedno drugo pitanje...Dali ja moram da cekam da ostali radnici prime platu,npr,za maj,da bih ja primila bolovanje za maj???U mojoj firmi je plata JAKO redovna,a koliko sam razumela izgleda da ne mogu da primim bolovanje dok oni ne prime platu za odredjeni mesec.Unapred hvala ako mi neko oodgovori!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam dobro shvatila situaciju,to bolovanje od proslog meseca koje je htela da ti zakljuci,ce ti platiti firma,ako ti je to prvi mesec bolovanja.Taj prvi mesec do 30 dana placa firma,bilo koje bolovanje,pa i trudnicko,a posle ides na komisiju svaki mesec,e to placa socijalno.Bar je u mom slucaju tako bilo.

Ja sam na bolovanju od 1.06. i onda mi komisija nije odobrila i dr mi od 1.07. otvori bolovanje pod drugom sifrom ali isto je vezano za trudnocu.To bolovanje od 1.07. komisija mi je odobrila ali mi nece platiti jer nije opravdano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad ja imam jedno drugo pitanje...Dali ja moram da cekam da ostali radnici prime platu,npr,za maj,da bih ja primila bolovanje za maj???U mojoj firmi je plata JAKO redovna,a koliko sam razumela izgleda da ne mogu da primim bolovanje dok oni ne prime platu za odredjeni mesec.Unapred hvala ako mi neko oodgovori!

A sto se tice plate ja sam u prosloj trudnoci dobijala isto kad i ostali radnici.Socijalno je uplacivalo mojoj firmi a oni nisu cekali uplatu od socijalnog nego su mi u isto vreme kad i plata uplacivali.Sad ne znam da li je tako svuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Mara

trebalo bi da ti bolovanje isplacuju kad i plate drugim radnicima pa da posle to nadoknade od zdravstvenog...bar je tako kod mene...doduse kod mene plata vecito kasni pa ni ne osetim neku razliku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci moram da cekam da oni prime platu da bih ja primila bolovanje.Kod nas plata kasni mnogo.Bolovanje za april sam primila oko 20.jula,ali prvo su ostali primili platu,pa je onda ona odnela socijalnom dokaz da su ostali radnici primili platu,proslo je nedelju dana,i socijalno je meni uplatilo bolovanje.

Vladana,nije mi jasno sta im to znaci `nije opravdano`.Pa tebi taj mesec neko mora da plati,ili firma ili socijalno.Pa sta pise ta tvoja dr kad oni smeju da kazu da nije opravdano,a trudnica si.Meni uvek pise ono abortus am nemam pojma,kao strah od pobacaja.I sad nije opavdano za jul,a sta ces za avgust,ako je ista sifra kao za jul,onda produzava i za avgust?Gle koliko se raspricah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana,nije mi jasno sta im to znaci `nije opravdano`.Pa tebi taj mesec neko mora da plati,ili firma ili socijalno.Pa sta pise ta tvoja dr kad oni smeju da kazu da nije opravdano,a trudnica si.Meni uvek pise ono abortus am nemam pojma,kao strah od pobacaja.I sad nije opavdano za jul,a sta ces za avgust,ako je ista sifra kao za jul,onda produzava i za avgust?Gle koliko se raspricah.

Dr koji me je poslao na komisiju je napisao "abortus imminens" i komisija je na osnovu tog izvestaja produzila dalje bolovanje ali dr koja mi je pre toga vodila trudnocu mi je otvorila bolovanje i posle mesec dana me poslala na komisiju i oni mi ne odobre nego kazu da se zatvori bolovanje a ona mi odma otvori pod drugom sifrom.Kazu da je tad trebala ponovo da me posalje na komisiju a posto nije onda mi oni nece platiti.Ni meni nije jasno jer ce se navodno voditi da sam na bolovanju(da ne bi dobila otkaz) ali nece mi biti placeno.Komisija je napisala "saglasni smo od 01.07.do 28.07. bez materijalne nadoknade i da se javim ponovo na komisiju 30.08. Nikome nije jasno sta su to uradili,kaze mi dr da sam ja jedini slucaj koga tako zezaju a trudna sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana,ti si se bas namucila -sa dr i sa bolovanjem.Stvarno si jedinstven slucaj ali i dalje ne razumem ovu zemlju kako opstaje sa tolikim *mozgovima* kao sto je ta tvoja dr.Stvarno ne razumem kako je mogla da previdi i da te ne posalje opet na komisiju kad je vec promenila dijagnozu....STRASNO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana,ti si se bas namucila -sa dr i sa bolovanjem.Stvarno si jedinstven slucaj ali i dalje ne razumem ovu zemlju kako opstaje sa tolikim *mozgovima* kao sto je ta tvoja dr.Stvarno ne razumem kako je mogla da previdi i da te ne posalje opet na komisiju kad je vec promenila dijagnozu....STRASNO!!!

Ni meni nije jasno!A nekoliko puta sam je pitala da li to moze tako a ona NIJE ZNALA DA MI ODGOVORI,rekla je da se raspitam kod druge dr dok je ona na godisnjem ali ni ta nije znala da mi odgovori nego je rekla pa valjda moze,sto ne bi moglo! Strasno kako se ponasaju i sta rade!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.