Trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

I, naravno, važno je da su papiri predati u RFZO, ali ni to nije nikakva garancija. Tamo su svi na godišnjem odmoru, radi mali broj ljudi i zatrpani su, tako da se sve prolongira do daljnjeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok,hvala vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili ste u pravu firma uopste nije predala doznake ni za maj ni za jun al sad neznam sta da radim posto knjigovodja kaze da nije do njega i da treba sef da mu potpise neki papir da bi mogao da nosi doznake u socijalno a sef ga naravno iskulirao.Sta sada raditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da će neko moći da mi odgovori na pitanje. Krajem januara ove godine sam saznala da sam trudna i to mi je bila druga trudnoća. Pošto je prva završena spontanim, moja doktorka mi je odmah otvorila trudničko bolovanje. Nažalost, već posle tri nedelje sam imala novi spontani, kiretažu i milion problema, ali to nije tema... Na trudničkom sam bila manje od mesec dana i naravno primila 65 odsto plate za to vreme. U firmi su mi rekli da grad plaća još 35 odsto, ali da te uplate kasne. Ja sam proveravala na netu i videla da su uplate za februar bile, a ja nisam dobila ništa. Zanima me kako se reguliše taj prvi mesec (da li se plaća 65 ili 100 odsto, ko plaća koji deo ako je 100 odsto u pitanju i da li da idem kod onih aždaja iz HR-a da vidim šta se sa tim dešava). Hvala vam unapred i nadam se da nisam bila konfuzna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo, žao mi je zbog oba tvoja spontana, to ne bi trebalo nijedna žena da doživi.

65% za prvi mesec dobijaš odmah od poslodavca, a 35% od grada, ali to dosta kasni. Ja nisam dobila ni za februar 35%, a 65% od socijalnog nisam još dobila ni za jedan mesec. Nadam se da ću dobiti makar kad se porodim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bože strašno, a kao pričaju o negativnom priraštaju i bal bla bla... Neka te parice stignu kada i bebac, ionako su njoj/njemu i namenjene. Hvala mnogo na odgovoru, mislila sam da ovi moji u firmi nisu poslali papire ili tako nešto... A što se tiče spontanih, dešava se, nažalost, mnogima i mnogo često. Kada se rešim svih posledica koje imam zbog nestručnosti naših lekara, nadam se da će sledeća doći brzo i trajati. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Želim ti da ti se želja što pre ispuni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam drugi put ovog meseca dobila od socijalnog moju bedu od 65%. 12. je bilo za maj, a juce za jun. Za jul jos nisam predala u firmu pa ne mogu ni da ocekujem dok ne dobijem doznake od dr. Ako su u socijalnom u NS tako azurni (a i moja knjigovodja je super ako je sve uspela tako brzo da zavrsi), sta se desava sa isplatama 35% za NS?Da li neko ima informaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno82,smatraj se vrlo srećnom, jer neki od nas čekaju po 4 meseca za svoje crkavice od 65%.Ja sam dobila 65% za april 17.7. i to je sve. Što se tiče dela od grada, zvala sam ih pre oko 7 dana i pisala im mejl. Rekli su mi da sam na spisku za mart i april, ali da nema para do daljnjeg.Doduše, ovo sve važi za BEOGRAD.

Nena82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kada ce prva isplata od 35% biti jer moja zena ceka vec 6 meseci na razliku od 35% sto donira Beograd kada si na trudnickom bolovanju? Da li postoji neki kontakt telefon kome se mozemo obratiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno82,smatraj se vrlo srećnom, jer neki od nas čekaju po 4 meseca za svoje crkavice od 65%.Ja sam dobila 65% za april 17.7. i to je sve. Što se tiče dela od grada, zvala sam ih pre oko 7 dana i pisala im mejl. Rekli su mi da sam na spisku za mart i april, ali da nema para do daljnjeg.Doduše, ovo sve važi za BEOGRAD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno82,smatraj se vrlo srećnom, jer neki od nas čekaju po 4 meseca za svoje crkavice od 65%.Ja sam dobila 65% za april 17.7. i to je sve. Što se tiče dela od grada, zvala sam ih pre oko 7 dana i pisala im mejl. Rekli su mi da sam na spisku za mart i april, ali da nema para do daljnjeg.Doduše, ovo sve važi za BEOGRAD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes li mi reci na koji broj si zvala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, trenutno ne mogu da nađem broj koji su mi poslali, ali zvala sam Gradsku upravu. I pisala sam ,na ovaj mejl (beograd@rfzo.rs). Od njih sam dobila broj, ali nisam sigurna da li je isti kao i ovaj iz zaglavlja mejla (011/264-6022 lok:2002). Možeš da probaš mejlom i proveriš, a možeš i telefonom, kako hoćeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da obavestim one koje zanima da sam dobila 1.8. 35% od grada za mart. Nadam se da će uskoro stići i ostalo kao i zaostale uplate od 65% za maj i jun.

Nena82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

može neko malo da me ohrabri :))u ponedeljak idem da tražim trudničko bolovanje od dr pošto sam u 8nedelji ali se sve bojim da mi neće dati pošto se u suštini super osećam ali se bojim posla kojim se bavim da će uticati na trudnoću,pošto je divno čudo da sam uopšte ostala trudna

Naime radim u foto radnji gde ima isparenja od hemikalija,sama radim u smeni,ima nekih kaseta koje često nosim kroz stepenice koje su teške 9kg(merila:)),ostajanje na poslu do ponoći....

+ neki ostali faktori 38god,jedna neuspešna VTO,jedan jajovod izvađen.

Šta mislite jel će mi dati trudničko bolovanje a posle i komisija?

Valjda se i te komisije plašim najviše,pošto ako me vrate posle 30dana ništa mi neznači.Čula sam da u Novom Sadu su strogi.

Uvek se prisetim drugarice koja posle 4 neuspele VTO ostala prirodno trudna i njakali su je na komisiji tražili da dolazi svake 2 nedelje

Šta mislite jel će mi biti dovoljno gore navedene stvari da mi daju bolovanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kakav je dr u DZ ali bi npr. privatni dr mogao da napiše da ti je trudnoća visokorizična(pu, pu) i da ti na osnovu tog u DZ otvore bolovanje. A možda može i bez toga. Pitaj, nećeš izgubiti ništa.

Što se komisije tiče ja sam 2013. išla jednom mesečno(Bg) i niko me ništa nije pitao. Produžavali su mi samo. Čak je suprug išao jer sam ja morala da mirujem. Dijagnoza mi je bila abortus imminens.

Ne znam zašto je tvoja drugarica išla na dve nedelje?!

crnokosa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, žene! Imam jednu nedoumicu, pa ako iko od vas mi može pomoći, bila bih jako zahvalna.. Naime, otvorila sam bolovanje polovinom septembra u dogovoru sa svojim poslodavcem. U prošloj trudnoći i po rečima moje dr, trebalo bi da poslodavac prvi mesec isplati 100% platu, međutim pre par dana mi je stigla značajno manja suma no što sam očekivala. Raspitala sam se u računovodstvu škole čemu to, da bi mi one rekle da je plata smanjena zbog otvorenog bolovanja i jer nisam radila ceo mesec. :-/

Tražila sam na netu zakon, rekoh možda došlo do izmena, ali svuda sam naišla na info da se prvi mesec plaća pun iznos.. Ukoliko neka od vas ima drugačiju informaciju, molim da mi odgovori.. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li otvorila trudnicko ili obicno?Ako je trudnicko,plata je 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otvorila sam trudnicko bolovanje,zato mi i jeste čudno. :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvih trideset dana se plaća 65%. Bez obzira da li je trudničko ili obično bolovanje. Sada nisam koristila od početka trudničko ali sam pre porodiljskog bila nešto malo i tako mi je i bilo uplaćeno. Znam da je tako i 2013. bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...sad pročitah da je od 1. januara 2014. 100% ali sam ja sigurna da je meni uplaćeno 65% pošto sam računala.

Moraću i ja da proverim <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm.. samo me zbunjuju vise sa tim procentima i bolovanjima :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec sam jednom isla na komisiju i sada treba drugi put. Sada sam 14. nedelja trudnoce. Mislila sam kada jednom prodjem komisiju, da ce posle ici lakse.

Ali sada je dr bila nesto iznervirana i toliko neljubazna. Cak je htela da mi zakljuci bolovanje. Ja sam joj rekla da radim na stresnom radnom mestu na sta je ona komentarisala sa sestrom da nijedna danasnja trudnica nece da radi.

I kao sarkasticno pita u cemu je stresno raditi na uplatnom mestu, samo primate uplate. Ja joj kazem smemo da jedemo samo u odredjenom terminu (na sta se ona meni ruga ionako ste rekli da ne mozete da jedete zbog mucnina - jednom recju, krava), manjkovi, veliki broj ljudi, desi se i da se potuku, ja sam imala slucaj da me gurnu. I ona kao dobro, obradicu uput.

I u uputu za komisiju je napisala PACIJENT NE MOZE DA RADI ZBOG RADNOG MESTA (kladionice).

Da li je neko imao slicno obrazlozenje na uputu i da li su mu produzili bolovanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.