Bebac pozoriste

odgovora

Objavljeno

"Meni to kazes?!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SNAHA: A da li vidiš još koga u ovoj prostoriji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Pa kolika si i nemogu da vidim i da ima... Umesto da mi kazes hvala sto sam te ozenio, ti mi tu nesto tupis! Vidis kaki sam dobar..." Pogledah se u ogladalo i zalizah moju dugu, neuredno osisanu, masnu kosu... " Vidis kaki sam lep"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

snaha puna samopozdanja što je našla napokon posao spretno odgovara

SNAHA: sada ću ti reći neke stvari i stvarno ne želim više da ponavljam...ništa više neće biti kao što je bilo. Ili ćeš se mijenjati i tražiti posao ili ti i majka slobodno zaboravite na moje daljnje finansiranje vaših nebuloznih potreba...A to što kažeš da budem sretna što si me oženio...ha, ha, ha...daj oladi...jel ti misliš da ja svoju sreću pronalazim s tobom? Varaš se dragi moj...okreni se malo oko sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

snaha puna samopozdanja što je našla napokon posao spretno odgovara

SNAHA: sada ću ti reći neke stvari i stvarno ne želim više da ponavljam...ništa više neće biti kao što je bilo. Ili ćeš se mijenjati i tražiti posao ili ti i majka slobodno zaboravite na moje daljnje finansiranje vaših nebuloznih potreba...A to što kažeš da budem sretna što si me oženio...ha, ha, ha...daj oladi...jel ti misliš da ja svoju sreću pronalazim s tobom? Varaš se dragi moj...okreni se malo oko sebe...

"Neznas ti sta pricas, to tebi pivo udara u glavu." Poce srce da mi lupa brze, necu valjda morati da pocnem da radim?!... "Kako mislis da ja nadjem posao kad ne smem da radim, znas sta mi je doktor rekao..." Samo da se ne seti da je pomenu da to nije nista ozbiljno i da je prolazno... "I sta odmah mesas moju majku? Nemoj da pocnem da mesam tvoju!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

snaha se pita da li da sada pominje nađeni nalaz ili da to drži u rezervi

SNAHA: Slobodno reci šta ti smeta kod moje majke, ukoliko si u pravu upozoriću je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

snaha se pita da li da sada pominje nađeni nalaz ili da to drži u rezervi

SNAHA: Slobodno reci šta ti smeta kod moje majke, ukoliko si u pravu upozoriću je?

Uhvatih se za kragnu i nervozno rekoh: "Ma nije bitno sta mi smeta, bitno je da ti ne diras moju mamu! Znas ti koliko se ona zrtvovala zbog mene?!... Nego sta si se ti tako nasmesila i napirlitala? Gde si ti uopste bila, m?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SNAHA: otkad tebe to zanima šta ja radim? Kada si ti to mario za mene i za moje potrebe? hm godi mi to što je primjetio kako sam se sredila A tvoja majka nije vrijedna spomena, a ja stvarno ne vidim šta je ona to uradila za tebe osim što te donijela na svijet. Za to što si čovjek možeš zahvaliti ocu kome se nisi obratio pet godina, sram te bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SNAHA: otkad tebe to zanima šta ja radim? Kada si ti to mario za mene i za moje potrebe? hm godi mi to što je primjetio kako sam se sredila A tvoja majka nije vrijedna spomena, a ja stvarno ne vidim šta je ona to uradila za tebe osim što te donijela na svijet. Za to što si čovjek možeš zahvaliti ocu kome se nisi obratio pet godina, sram te bilo.

Joj, gde jos i njemu da se obratim... Smara covek za 10... "Mene si ti uvek zanimala samo nisi umala da to skontas! Secas se kada smo otisli u luna park i ja osvojio medu i ti rekla da si zedna, i ja zamenim medu za dva piva i dam ti. Napojio sam te, i jos smo ustedeli! Ili onda kada su ti drugarice dosle pa ti mi rekla da se sklonim odatle, ja sam presao na ovu fotelju... Pa ti kazi da je tebe ne volim..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SNAHA: Dosta mi te je više, arogantni stvore. Čuj "napojim", pa nisam ti ja svinja!

Ne želim više svoje dragocjeeno vrijeme da provodim u tvom društvu i da mi život prolazi kraj jednog parazita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Aaaaah..." Zevnuh. "Slusaj zeno, ja odoh da spavnem turu, a valjalo bi i ti to da uradis, bokje ces razmisljati. Evo, ja cu da ti skuvam caj, pa da se opustimo." Smuckacu joj one travcice sto mi je jednom prilikom Teta Stana dala, kad nisam mogao da spavam. Spavace do sutra... Da ako prestane da baljezga neke gluposti koje nemogu da skapiram... "I samo da znas da ja tebe puno volim i ako ti to ne pokazujem."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh kada bi znao da sam podnijela zahtjev za razvod braka

SNAHA: Ja čaj ne pijem po ovoj vrućini...tako da slobodno skuhaj mami svojoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Joj... Sto ja lepo odspavah..."-rekoh ja budeci se... "Zeno! Gde si? Gde li mi je majka?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Nikoga ovde nema... Joj, ja 'vaki maneken zivim sa dva mazge..." Promrndzah dok odoh do wc-a.U ogledalu vidim debelog i neobrijanog matorog lika i rekoh: "Pih, niko, ali niko nebi mogao da odoli ovakom lepotanu" Poljubih ono salo koje mi visi na rukama umesto misica; "samo treba da podognem teg, dva, pa da sve popadaju za mnom..."

Otvaram tus, kad ono imam sta i da vidim! Proteza moje mame je u casi na stalku odmah pored sampona... "A, eve i mojih dlaka od pre neki dan... Ih kakve su cakane... Ona moja, cupavija od mene, a nikad ne vidim ni jednu dlaku u tusu posle nje; mora da se moja mama ubi cisteci za njom... Eh, koliko moju jadnu majku kostase ovih 20 godina mog braka... Jadna ona..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

" E, tako... Sad kad sam obavio petnaestodnevnu duznost, mogu malo da se obrazujem..." ... " Joj, gde mi je? Nije mi ga valjda Ona sklonila... Ah, eve ga... Playboy... Hehehe, da vidimo, ko je miss ove godine, a ko ovog meseca..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Joj, ljudi, da vi znate koliko sam jausamljen kad mi nema moje gospodje... Nekako, ne umem to da joj kazem, al' mi stvarno nedostaje... Sve polazim od onog- ako nevolite sebe nemogu vas ni drugi voleti, al ja sto se vise pretvaram da volim sebe, ona me manje voli... Ko zna..." Trgnuh se. "Boze, moram prestati da pricam kao da imam publiku. Joj, gde se dedose one dve! Poludeh od dosade... Gladan sam... Niko da mi skuva kafu i da mi postavi... E sta sam ja dozivo od njih... Sve su one iste. Pa i moja mama, ovamo "dala sam ti zivot" a ovamo hoce da crknem gladan", rekoh to pocesasvi se po svojoj stomacini. " Eh, da sam bio pametan i ozenio kuvaricu, sad bih bio sit, a ne ovako zgoljav..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Izvinite Caco, da nije moja majka kod vas?", pitah ja uctivo preko telefona. "Nije,m? Dobro. Ne, neznam gde je, al' docice ona kuci pre ili kasnije. Nego, ja sam gladan, bili vi hteli sa mnom na neku pljesku? Da, ja sam spreman... Ne, nije mi zena tu, a nije ni novcanik ostavila, tako da... Halo? Halo?". "Pih spusti mi slusalicu..." Pomislih ja, i nastavih dalje naglas: "Nista se od ovog ne bi desilo da njoj nije zinulo dupe da radi... Sta joj je falilo da ceo dan sedimo kuci i da dobijamo 7 000 mamine penzije... Sta joj treba? Garderoba? Pa ima 4 haljine!!! I 3 farmerke, i 4 majce, a gaca da ne nabrajam... 5 pari!!! Sta ce vise?... I opet ja pricam sam sa sobom! Ccc..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

-Jovane sine ako si gladan mazi pastetu na leba pa jedi.

-Snajka jel mozes da mi das onu tvoju tasnu?Jao moram danas da kupim puder,nestao mi je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

-Jovane sine ako si gladan mazi pastetu na leba pa jedi.

-Snajka jel mozes da mi das onu tvoju tasnu?Jao moram danas da kupim puder,nestao mi je!

"Jes, sve ja moram sam. Ih kakve ste! Koji ce ti klinac puder? Ti, u tvojim godinama da se sminkas... Ccc... Bolje mi napravi sendvic, umesto sto ces se i ti napirlitati... Ja neznam sto se ti i ova moja ne slazete kad ste iste. Samo vas zanima kako cete da izgledate, a sto sam ja gladan, to vas boli uvo. Neka, videcete vi kako ce vam biti kad mene ne bude bilo!... A sad mi daj nesto para da idem da se vidim sa drustvom!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, ljudi, pozoriste je zatvoreno jutros u 10. Nazalost, koliko vidim, sanja89 skoro da nije ucestvovala. Nadam se da smo vas bar malo zabavili. Molim vas, napisite da li vam se svidela predstava i ako ne, zasto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nije vam bila kompletna glumacka postava, zato je drama ostala nedovrsena i nismo videli rasplet

- da li se mladi razvedose ili ne,

- je l' pocela snaha da radi

- da li je sveki dobila svoj puder

- za koga se ona uopste sprema?

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam, Sanja89 trenutno nema net, pa mozda zbog toga nije ucestvovala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace, sve pohvale za prikazanu kreativnost u prepiranju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa realno, ako sva tri lika ne pisu cesto, nemoze se ni izdesavati sve to. Nadam se da ce sledeca biti bolja. Ima li neko da se prijavi za ulogu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije fer ja nisam imala net :(:(:( tako je to sa bezicnim internetom... :(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.