Porodilište ''Dr Dragiša Mišović'' - Beograd

odgovora

Objavljeno

Pozz drage mame.Meni trudnocu vodi dr.Gordana Radunovic i za sada mi se cini kao jako dobar doktor,a i jako prijatna zena.Da li neka od vas ima iskustva sa njom?

Vodila je celu trudnoću mojoj cimerki iz sobe i ona je prezadovoljna. To je bilo pre nešto više od tri godine.

Mirka90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja zelim da se javim i dam mali komentar na DM. Porodila sam se pre nesto vise od tri meseca u DM.

Trudnocu mi je vodila dr Puric koja me je i porodila i sa kojom sam jako zadovoljna.

Medjutim, krenulo je kao horor. Naime, na dan porodjaja imala sam kontrakcije na 5-7 minuta vise od 1 sat, cep ispao 6 sati ranije. Otisla sam u bolnicu i primio me je dr Loncar koji je tada bio dezurni. E za njega zelim svima da kazem da ga se cuvate i zaobilazite u sirokom luku.

Trpela sam jake bolove tokom tih kontrakcija a on mi je rekao da to nije nista i da sam razmazena. Ginekoloski pregled kod njega mi je bio jako bolan na sta sam mu se pozalila i tu je takodje imao komentare kako dramim i da mi je "gurnuo samo dva prsta" pa je nemoguce da me boli.

Bilo kako bilo, poslao me je kuci sa komentarom da "idem da gledam serije i odmorim se pa kad budu cesce kontrakcije" da onda dodjem. Inace imao je i komentar da bi me zadrzao da sam u Mladenovcu ali kako sam na N.Beogradu a preko mosta na Adi je to "cas posla" da dodjem, poslao me je kuci.

Krenula sam kuci, sela na mesto suvozaca i rekla suprugu da ne krece jos jer mi je bilo sve losije i losije i nisam mogla da izdrzim ni da sedim mirno, kamoli dodatno voznju. Da skratim pricu-oko 1,5 vremena smo tako sedeli u kolima - ispred DM, imala sam kontrakcije na 3 minuta i bukvalno sam grebala po kolima zbog bolova. U trenutku kada sam osetila da je nesto pocelo da mi se sliva (mislila sam da mi je mozda pukao i vodenjak ali je ustvari krenulo obilnije krvarenje), izasla sam iz kola i otisla direktno u toalet i videla da obilno krvarim.

E tad me je Loncar hitno primio na pregled, promenio pricu i odjednom sam se nasla na ambulantnim kolicima, skidali su mi sat, snalu, navlacili spavacicu, poceli su mi i naponi mesano sa kontrakcijama...Molila sam samo da pozovu moju doktorku, na sta mi je Loncar rekao da ne moze ali je moj suprug u medjuvremenu uspeo da je dozove i ona je urgentno dosla u bolnicu i na kraju me ona i porodila.

Uglavnom, od trenutka izlaska iz kola pa do porodjaja je proslo oko sveukupno samo 40 minuta! Jedva su stigli da mi daju epidural, klistiranje su preskocili. Dok su mi davali epidural imala sam vec napone. U tom trenutku je dosla i doktorka Puric i onda je sve bilo super. Iz 2-3 napona sam se porodila. Mislim da u samoj porodjajnoj sali nisam bila duze od 15-tak minuta. Sve posle je bilo ok. Imala sam srecu da je tog dana bolnica bila skoro prazna, dobila sam cak dvokrevertnu sobu u kojoj sam jedan dan bila sama.

Nakon svega, DM mi je ostao u ok secanju, izuzev tog neprofesionalnog dr.Loncara za kog licno smatram da su njegovi postupci koje sam direktno osetila sramota za lekarsku profesiju.

Moje sveukupno iskustvo je da u DM ima jako ljubaznog osoblja, nekoliko sestara je stvarno izvanredno. Znam da su bili komentari na losu hranu ali meni je i hrana bila ok (cak par puta veoma dobra).

Moj savet je jedino da treba povesti racuna oko dojenja i pripremiti se ranije. Ja sam izasla sa krvavim ragadama iz porodilista. Posle sam tek shvatila da to nije moralo da se desi da su mi na vreme pokazali u porodilistu kako treba. Spasla me je patronazna sestra zahvaljujuci kojoj sve ovo vreme dojim Strahinju i sad mi je to prijatno iskustvo. Patronazna sestra je Mirjana Stupar i izrvsna je - ima klipova na Youtube u vezi pravilnog dojenja upravo sa njom - moj savet je da se nasnime ti klipovi na mobilni i da se zena podseti u porodilistu na sta sve treba da obrati paznju kod dojenja.

Sve u svemu, verujem da je DM jedno od boljih porodilista ali i da imaju mesta za poboljšanja. Napisala sam im i nekoliko sugestija u Knjizi utisaka sa nekim predlozima sta mislim da bi mogli da unaprede.

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo Dragana, cestitam. Secam se i ja da su se svi nesto zalili na tog Loncara, meni je bio jednom u viziti, nesto je seo i poveo neku pricu sta ti je znam, onako malo nadmen i lalinski rasteze ako je to taj. A dr Milica je super i meni je vodila trudnocu al me nije poradjala. Sve u svemu dobro si prosla tj da je bilo mesta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je taj. Voli puno da prica. Prosla sam jako dobro, imala sam puno srece a i dovoljno razuma i prirodan osecaj da ne poslusam Loncara da me muz vozi kuci u sred porodjaja. Inace, imam jos jedan savet u vezi DM. U toku je studija koju rade sa Hipp u vezi uvodjenja nekog novog adaptiranog mleka sto ukljucuje besplatno mleko za testiranje ali i obavezu da se dete vodi kasnije da se vadi krv i sl. Dobra stvar je sto moze da se odustane u svakom trenutku i sto to jeste ozbiljna firma i verovatno ok proizvodi koje pokusavaju da razviju. Skrecem paznju da izignorisete par lekara koji skoro napadno promovisu taj program (jedan sa crnogorskim akcentom je isao po sobama i bukvalno samo o tome pricao kao da je Hipp promoter a ne doktor). To sto oni tvrde kako je to prilika koja se ne propusta nemojte da vas vodi u odlucivanju, vec se lepo iskljucite i fokusirate na sam upitnik da li ste upoznati sa svim uslovima i da li pristajete na sve to ili ne-to su ozbiljne stvari i svako treba da odluci kako misli, bez pritisaka. Nema tu nista "jos malo pa nestalo" i sl. Treba obratiti paznju da su tu mozda umesani i interesi nekih lekara u vezi Hipp (nista ne tvrdim da ne ispadne kao kleveta, ali se stvarno namece kao zakljucak). Uglavnom, meni je jedino moralno da ti lekari sto su promovisali Hipp studiju vise pricaju o dojenju umesto o adaptiranom mleku. Uvek oni pomenu da je dojenje bolje ali nisu isli u detalje kao sa Hipp studijom. Ja, nakog stvarnih muka oko dojenja koje sam imala, ipak dojim i presrecna sam zbog toga. Verujem i da vecina zena moze da doji ali se naprave ozbiljne greske u samom porodilistu i zene na kraju odustaju i izgube mleko. Mene je patronazna sestra spasla nakon izlaska iz bolnice.

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1. epidural je besplatan. Treba da se potpise samo pristanak-to se ode 2-3 nedelje pred porodjaj - imaju termini gde moze da se prisustvuje predavanju/savetovanju na tu temu i onda upisu detalje i daju taj obrazac da se popuni. 2. papuce i spavacica se ne nosi - oni daju. Ostalo se sve potrpa u vecu kesu (ne dozvoljavaju torbe). 3. Posete dozvoljavaju po 1 sat tokom radnih dana, preko vikenda mislim 2 sata (nisam zakacila vikend pa sam zaboravila :) ). 4. Uslovi mislim da su sasvim korektni. Ja sam bila u dvokrevetnoj pa u cetvorokrevetnoj sobi. 5. Osoblje je raznoliko - ima izuzetnih a ima i nezainteresovanih i mrzovoljnih. Nekoliko medicinskih sestara je vanserijski, sve pohvale. 6. Daju spisak sta sve treba da se ponese. 7. ne daju spisak sa cim sve treba da se dodje da bi se beba preuzela, ali tu je dovoljna zdrava logika :) 8. Problem jeste mali kapacitet u pogledu broja kreveta, cula sam da vracaju ali ja sam stvarno imala srece.

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, dajte razresite mi dilemu, dr Milica Puric ili dr Ljubica Simonovic?

Obe su me pregledale po jednom u prvoj trudnoći a sada sam opet trudna i opet bih u Dragisu pa ne znam kod koje od njih dve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr Simonovic je po meni pristupacnija .Puricka je stalno u nekoj guzvi. Mada su obe dobri doktori a to je najvaznije. meni licno nije bitno da li ce samnom da prica pola sata ili ne. Ja sam kod dr Antica, i zadovoljna sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na brzom odgovoru! Ni meni to nije važno, ali me je upravo zanimalo koja je pristupacnija da bi se sto lakse sporazumele i dogovorile jer posle prvog traumaticnog porodjaja i greske lekara zbog koje zamalo sa izgubim dete, rešena sam da ovaj put što manje prepustim slučaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel si se kod njih poradjala? koju god da izaberes neces pogresiti. A isto mogu da ti preporucim i dr Rodic. Sa njom imam lepo iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod njih. Samim porodilistem sam prezadovoljna, cim opet idem tamo, ali sam navukla traumu, jedva sam se psihicki oporavila nakon porodjaja, jer me je dr porodio prirodno a morao je carski i to su svi konstatovali kad je dete izašlo plavo, crno i kada nije disalo. Ti minuti, kada je prikljucuju na reanimaciju, kada ja vrištim a niko ne sme da me pogleda, ta tišina do konačnog prvog placa, to ne mogu da oprostim i zaboravim. Zato za ovaj put moram da nadjem nekog ko ce mi uliti poverenje da ce uraditi ono sto je najbolje za moje dete, jer prvi put sam isla bez ikakve veze i eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jel ima neka mama da ce se poradjati "sa mnom" ?:lol: Termin mi je 2.12. i posledni put sam bila kod dr Loncar....u petak imam zakazano ,verovatno poslednji UZ.

Izmenjeno od strane TrudnaJa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene dugo nije bilo na ovom forumu, ali sad polako ulazimo u ritam. Porodila sam se u DM i nemam dovoljno reci hvale za sve sto se tice ove bolnice, doktori, sestre, higijena, hrana, odnos prema majkama i bebama... Porodila sam se carskim, nedelju dana pre termina, bilo je indikovano, i zaista smatram da imam srece sto sam se porodila bas u ovom porodilistu.

Sanja 79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u septembru carskim rezom u DM, prezadovoljna sam. Osoblje je prijatno i strucno od lekara preko sestara i pedijatrijskih sestara. Uslovi nisu fenomenalni (imaju manjak spavacica,posteljine,pelena i benkica za bebe, kupatila su dotrajala) ali to se izdrzi 3-4 dana koliko traje boravak tamo. Kada uporedim sa pricama iz drugi porodilista osoblje u DM kao da nije u Srbiji. Iz porodilista sam izasla bez ruznih iskustava i kad dodje vreme za drugu bebu opet cu birati DM :)

Sanja 79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se pre manje od dva meseca u DM-a i imam samo reci hvale. Uslovi su odlicni, higijena izvrsna, a ono sto zapravo obelezi boravak u bolnici je osoblje- apsolutno svi su ljubazni, a ako ne bas ljubazni, onda bar pristojni :) Cak je i hrana sasvim korektna. Sto se tice lekara, svako ima svoje iskustvo, moje je pozitivno, a prica ima svakakvih, ne dajte da vas zaplase :)

biljka84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila pre mesec ipo dana u DM i prezadovoljna sam,opet bih tamo birala da se porodim. Krenula sam od ulaska u 8 mesec u DM i bilo je planirano kad dodje trenutak da se porodim uz epidural. Tog dana kada su mi kod kuce krenule kontrakcije imala sam zakazano kod dr , medjutim morala sam ranije da se javim,cak sam i cekala kod kuce misleci da ipak nije to jos krenulo.....kad sam ipak stigla u porodiliste, konstatovali su mi da sam otvorena 6, 7 prstiju i da sam zakasnila na sve- od klizme (sto je super hihi) do epidurala :D....uglavnom porodjaj je bio priorodan i mogao je da se zavrsi za sat vremena ali sam ga ja oduzila na dva ipo sata jer nisam umela da poslusam komandu, sto znaci devojke slusajte tamo sta vam pricaju nista nije dzabe. Mnogo mi je zao i sto sam babice i lekare tamo izmaltretirala jer se prosto nisam snasla. Znaci bitno je da radite sta vam se kaze,to upamtite! Inace istina je da imaju manjak kreveta, devojke koje su se porodile dan pre mene su cekale na tom spratu gde se nalaze sale za porodjaje....otpustaju posle provedenih 72 sata od porodjaja ako su i mama i beba dobro. Mene su pustili malo ranije jer su otpusti valjda do 12h,a ja sam se porodila oko 15h pa mi je falilo jos 3 h do punih 72h,ali sve je bilo kako treba pa nisu hteli da me zadrzavaju bespotrebno pro forme. Hrana je bezveze iskreno, ja bih licno ostala gladna da nisam imala svaki dan kod sebe neke grickalice i cokoladice....posto je vecera oko 5,6 popodne,a dorucak tek posle vizite ,posle 9h...pa sad racunajte koliko je to dug period ako nemate nista kod sebe da calabrcnete. Vodu svoju donesite, super vam je sok od borovnice ili jabuke za dojenje. Meni mleko nije krenulo u bolnici tako da se ne tangirate ako ne ide odma,nadocice,bitno je da bebu sto cesce stavljate na siku na prazno ali ne predugo da vam bzvz ne pravi ragade.....laktacija se najbolje uspostavlja kada vam beba siki. Hiigijena je ok, nije kao kod svoje kuce,ali sto neko rece solidno za 3 dana. Ako nekoga nesto zanima tu sam da odgovorim i oko samog porodjaja i oko porodilista. Sam prirodan porodjaj je bolan,tamo negde kad se ceka da se beba spusti u kanal,a otvoreni ste preko 7,8 prstiju........ali sve je izdrzivo,ja kad bih znala da bi mi sledeci porodjaj bio isti u kompletu kao ovaj,opet bih sve isto ,ali posto je poznato da to nekad zna da se oduzi,iskreno ne bih reskirala bez epidurala i ne bih vise kuci cekala vec bih se sto pre uputila u porodiliste da ne zakasnim na epidural. Svaka cast tamo i veliko hvala svim lekarima i osoblju, a ponajvise bih da pohvalim dr Simonovic i dr Nikitovic koji mi je pomogao da izguram bebu jer sam ja bila totalno nedisciplinovana. Pohvale za sve zaista!!!!!!!!!

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zdravo zenske ;) Meni je termin za 4 dana, ove pripremne kontrakcije imam stalno po ceo dan i ostale propratne simptome,mada konkretnog nagovestaja jos nema.. Koliko sam cula,u prodjajnu salu se unose samo mrezasti ulosci,a sve ostalo tj torbu posle ti donose..? I da li mora kesa ili moze torba? Jel ima neko spisak za torbu za porodiliste,konkretno za DM? Na toj temi nisam nasla da je neko konkretno napisao za DM.. Trudnocu mi vodi Djekic,mada nije ni bitno,ko se zadesi zadesi tad..Nadam se da ce sve biti ok tamo, prvorotka sam pa nista ne znam,neizvesnost drma :D 

Izmenjeno od strane Makikiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Makikiss

Ja se nadam da ces stici da vidis moj odg pre porodjaja....da u salu se unose samo ulosci,posle mozes da trazis da ti donesu telefon, ostavi ga u fascikli sa dokumentacijom najbolje,to stoji negde kod njih u sobici pored. sto se tice ostalih stvari, mora kesa (ne torba), ne treba ti spavacica niti papuce, to je njihovo....ponesi mrezaste uloske vise kesica i nije tacno da lije kao iz kabla, normalno je kao kad dobijes mecu bukvalno:D,ponesi svoju vodu, cokoladice i recimo plazmu da imas posle porodjaja ali i narednih dana mogu da ti donesu ko ti dolazi u posetu. Ponesi svoje preparate za higijenu standardno, neku bebi kupkicu npr preporucujem....peskire, carape, sminku ako zelis,vlazne maramice za bebu...E sad tamo se dobijaju violeta pelene za bebu,ali ako zelis ponesi ti svoje. Ponesi svoj toalet papir za svaki slucaj, nisam provalila da li to devojke donose svoj ili oni ostavljaju tamo. Krema za bebu tamo ima,ali ja sam npr imala svoju...Nadam se da sam se svega potrebnog setila, naravno pitaj ako te jos nesto zanima, i puno srece (u dobrim si rukama);)

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ulazim u 9 mesec, uredna trudnoca  pregled sam imala 04.09 a termin mi je 07.10.2016. Doktor mi je rekao da idem na ctg u dom zdravlju a kod njega tek 28.09, sto meni deluje kao kraj sveta. jel neko zna dal treba ranije da me primi s obzirom na to da cu biti vec debela 38 nedelja (sa prvim sam se porodila na pocetku 38 nedelje)

Drugo koliko vazi saglasnost za epidural jer on mi je rekao da uradim analize pocetkom 36te a doktorka iz dz kad udjem u 38!!

Bas su me zbunili, pomagajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

   E ovako, koliko ja znam, kod njih se na razgovor sa anesteziologom ide cim udjes u deveti mesec. Bar sam ja isla kad sam usla u 36. nedelju i ta saglasnost ti traje dok se ne porodis. Nije rano, jer niko ne zna kad ce porodjaj krenuti. A ako krene a ti nemas saglasnost nista od epidurala.

   A sto se tice pregleda, mislim da ukoliko je sve ok i nema nekih problema koji moraju redovno da se prate, nema potrebe ranije da ides. 

Mirka90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo cure. Porodila bih se u ovoj bolnici samo me interesuje jer mi je receno da je guzva tu. Ako ja dodjem sa uputom i usred kontrakcija a tamo nema mesta sta se onda desava? Salju negde dalje odredjeno ili kako?

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo Tackice! Ako tamo nema mesta salju te u Visegradsku ili Narodni Front. Mene su vratili, ali ne zato sto nije bilo mesta vec je bio prevremen porodjaj pa hitne slucajeve oni salju jer nisu za to opremljeni. Sve najbolje!

Tackicca i nesny-nensy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala to me je zanimalo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedno pitanjce. Ja sam iz Barajeva trudnocu mi vodi doktorka ovde u dz koji je fenomenalno opremljen pa nemam potrebe da idem u bolnice sem na neke ekspertske uz (za koje sam dobila uput u kbc Zvezdara) da li to utice na to da li cu biti primljena kod njih na porodjaj? 

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo bi da imaš karton i tamo. Koja si sada nedelja? ja sam u prvoj trudnoći negde u 7.mesecu krenula na preglede kod njih. Tražila sam uput u dz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osmi mesec za par dana. Zato se i raspitujem kako ide jer ako treba neki preduslov da znam.

Kod nas u Barajevu je to sve posebno zbog udaljenosti. Dobro si mi rekla taman cu popricati sa dr sutra o tome

 Sem ako nije kasno vec da se tamo javim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.