Porodilište ''Dr Dragiša Mišović'' - Beograd

odgovora

Objavljeno

Drage buduce mame..moram da se pohvalim da sam se porodila pre tacno 40 dana i na svet donela prelepu Dunju. Muke iz porodilista sam zaboravila pre 35 dana..tj.cim mi je zarasla rana od epiziotomije. Sam porođaj mi je protekao jako bolno, 6.5 sati je trajao, sto nije puno za prvorotku, ali je beba bila zakacena za prekratku pupcanu vrpcu pa sam jedva uspela da je izguram napolje. Inace ne rekoh porođaj je bio bez epidurala, mada sam ga ja silno zelela. A evo zasto...trudnocu su mi vodili do poslednjeg dana doktori u D.Misovic. Prvo dr.Micic, super doktorka, pa kad je ona otisla na odmor od mesec dana...nikako nisam mogla da izbegnem dr. Loncara koji je katastrofa lik. Covek je takav egoista i lecemer kakvog nisam srela i tvrdoglav je do bola. Nije mi ni jedanput radio CTG i ako sam ga vise puta pitala, narocito na 15-tak dana pred porođaj. Posto sam prebacila termin porođaja 4 dana, otisla sam na pregled i insistirala da me primi drugi lekar, sto sam i uspela, urađen mi je ctg i rekli su mi da odmah moram da se porodim jer je nalaz los.... međutim caka je ta sto navodno nije bilo mesta kod njih i poslali su me na Zvezdaru. Eto toliko o D.Misovic, a upozoravali su me da nađem vezu (zasta nisam imala novca) kako bi me tamo porodili. Nisam verovala da me nece primiti ako bude hitno, sto je i bilo. Mada, iz ove perspektive danas, samo reci pohvale imam za KBC Zvezdara. Divne sestre, pogotovo sto sam uzela bebi frendli, priskakale su u pomoc kada god mi je trebala, tako da sam spremna dosla kuci, kao da je prosao ceo mesec, a ne 4 dana. Buduce mame...imate sve preporuke sa moje strane za KBC Zvezdara, a D.Misovic zaobiđite ukoliko nemate vezu. Puno pozdrava i srecno.. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neno, :grli: :)

savetovacu devojku kod kojih doktora ni slucajno :)

i mene zanima ko je taj, posto nameravam tamod a se porodim...

sve u svemu, najpozitivnije sam cula o DM....hihi...smesno, biras manje zlo... oh zemljo Srbijo kad ces imati normalne zdr.ustanove!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neno, :grli: :)

savetovacu devojku kod kojih doktora ni slucajno :)

i mene zanima ko je taj, posto nameravam tamod a se porodim...

sve u svemu, najpozitivnije sam cula o DM....hihi...smesno, biras manje zlo... oh zemljo Srbijo kad ces imati normalne zdr.ustanove!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja, kako čitam ove vaše postove, mogu samo da zaključim da je PORODILIŠTE DR DRAGIŠA MIŠOVIĆ, ustvari privatno porodilište...Porodila sam se u NF(oba puta prirodni porođaj, bez epidurala), tamo je sve super, ne treba ti veza, čisto i uredno, svi ljubazni, sem sestara za laktaciju, koje malo više izbegavaju mame, tj.treba da ih juriš da ti pomognu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PORODILA SAM SE U BOLNICI DRAGISE MISOVIC U MAJU.ISKUSTVA SVIH PORODILJA SU RAZLICITA,JA SAM IMALA TEZI PORODJAJ,ALI SAM VISE NEGO PREZADOVOLJNA I SA DOKTORIMA I SA BABICAMA A SA SAMOM BOLNICOM I DA NE PRICAM!JESTE DA IIM JE KAPACITET MALI,DA IMAJU SAMO 2 BOXA ZA PORODJAJ I MALO KREVETA,ALI JE ZATO SVE U SAVRSENOM REDU UKOLIKO PORODILJA IMA SRECE DA BUDE MESTA KAD TAJ CIN POCNE!JA SAM IMALA SRECE,NIJEDNA TRUDNICA NIJE BILA TADA NA SPRATU,PAZILI SU ME I BILI TI KAD GOD TREBA A POSLE SAM BILA U DVOKREVETNOJ SOBI SA KUPATILOM STO JE JAKO BITNO.BEBE SU SA NAMA,A BABICE I PEDIJATRIJSKE SESTRE UVEK TU NA RASPOLAGANJU!!!JAKO,JAKO JE CISTO,STO SMATRAM JEDNOM OD BITNIJIH STAVKI!KADA OPET BUDEM TRUDNA,TRUDNICU CU ODRZAVATI TAMO I UZ MALO SRECE TAMO CU SE I PORODITI!NAPRED MAME!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ONI LADNO TAMO NEMAJU CTG.... UZAS....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ONI LADNO TAMO NEMAJU CTG.... UZAS....

kako?

meni su radili ctg tamo.

na prethodnoj strani jedna od devojaka me je pitala ko je taj dr. to je dr Loncar. zaobidjite ga u sirokom luku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa evo, bila sam danas i nemaju... Crko im ili sta vec... Kao moram da radim negde drugde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moguce.

ja sam lezala na patologiji sa uzasnim bolovima na 2 min a oni sa svojim pokvarenim ctgom me ubedjivali da nemam kontrakcije.

uhh da mi je ova hrabrost i pamet a ono vreme, da im sve po spisku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ja sam kratkog fitilja, samo ako me iznerviraju, necu stedeti reci !!!!

Pogotovo kad me nesto boli, ujedam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

da li znate kakva je sad situacija sa vracanjem, da li je guzva?

Prvi put su me vratili (pre 2 godine) a sad mi je termin kraj januara pa bih opet, bez ikakve veze, pokusala tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

da li znate kakva je sad situacija sa vracanjem, da li je guzva?

Prvi put su me vratili (pre 2 godine) a sad mi je termin kraj januara pa bih opet, bez ikakve veze, pokusala tamo.

Slusaj, pravac kod doktorke po uput, zovi zakazi, i sve ce biti ok... Bitno je bar jednom da odes kod njih na pregled... Evo ja sam otisla prvi put prekljuce... Mada ja sam kaaaao sa vezom, satro gistro, i jos pritom ta "veza" ide na odmor i vraca se tek u februaru, a i meni je termin krajem januara...

Imaju bre oni mesta, samo vole da im se bar neki put dodje, da dobijes potvrdu o predatom uputu i td...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ctg koji je namenjen redovnim kontrolama trudnica ne radi ali na patologiji i u porodjajnoj sali rade tako da ne brinete.. ja sam se ovde porodila pre 8 dana i imam samo reci pohvale, ne volim ljude koji oko svega kukaju.. jedino je hrana zaista losa ali tako je zbog 1.stolice nakon porodjaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice, hvala na odgovoru.

Imam jos jedno pitanjce..da li se uz zakazuje telefonom ili mora licno da se ide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se ovde porodila pre 8 dana i .....

Cestitam :) i sve najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam :) i sve najbolje

hvala.. mislim da 1. pregled moras licno, a svaki ostali zakazujes kada zavrsis pregled..eventualno ti oni kazu kada da zoves tel.ako nemaju tu listu kada radi spremnu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice, hvala na odgovoru.

Imam jos jedno pitanjce..da li se uz zakazuje telefonom ili mora licno da se ide?

Meni je prvi pregled baka zakazala... Tako da ne znam, pokusaj telefonom

( 011 363 07 00, to ti je centrala pa trazi ginekologiju) a ako ne moze idi licno!!!

Ajd poguraj to pa da se druzimo krajem januara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

al mislim da moze od 10/12h da se zove ...i to ako uspe da se dobije veza...a i meni uvek kazu boljedodji licno ili neko umesto mene...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sve zavrsila :)

Bila sam jednom na pregledu i zakazan mi je drugi ali sam se u medjuvremenu porodila :)

Inace, situacija je katastrofalna tamo. Mislim na guzvu. Zaista nemaju mesta. Ja sam posle porodjaja lezala u porodjajnoj sali i u hodniku skoro 24h (naravno bez bebe), sto nimalo nije prijatno...dok se nisu sutradan oslobodila mesta u sobama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sve zavrsila :)

Bila sam jednom na pregledu i zakazan mi je drugi ali sam se u medjuvremenu porodila :)

Inace, situacija je katastrofalna tamo. Mislim na guzvu. Zaista nemaju mesta. Ja sam posle porodjaja lezala u porodjajnoj sali i u hodniku skoro 24h (naravno bez bebe), sto nimalo nije prijatno...dok se nisu sutradan oslobodila mesta u sobama.

O pa cestitam na prinovi :)

Ja sam u medjuvremenu odustala od Misovica i nasla vezu u NF :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Barbarice :)

Zelim ti lep porodjaj i da bude sve ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Barbarice :)

Zelim ti lep porodjaj i da bude sve ok ;)

Hvala draga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiram da se porodim u DM i imam 2 pitanja.

1.Zna li neko da li tamo postoji hidraulicna kada?

2.Da li i koliko se naplacuje prisustvo supruga na porodjaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maliceci za ovo prvo mislim da nemaju, a ovo drugo ne znam.. Najbolje da pitas u DM..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komentari na KBC Dragisa Misovic su uglavnom pozitivni na svim forumima i uglavnom sam pre porodjaja od prijatelja cula sve naj o ovom porodilistu. Medjutim, moje iskustvo nije takvo i zato bih htela da ga iznesem ovde.

Porodila sam se pod epiduralom koji nije profunkcionisao kako treba. Naime, jedna strana tela je bila bez bolova, ali sa druge sam osetila svaku kontrakciju. Objasnjenje je da je kateter malo skrenuo na jednu stranu i u takvim slucajevima nema pomoci nego cuti i trpi, nazad se ne moze. Mislim da nije potrebno pominjati koliki je ovo udar na psihu. Ako ste se pripremili za porodjaj bez epidurala, znate sta vas ceka, ali ako mislite da necete nista osetiti do pojave napona, a onda vas iznenade mesane kontrakcije...! To je vec druga prica.

O doktorki koja me je porodila imam samo pozitivne komentare. Trudila se da mi olaksa ove muke koliko god je mogla, ali to nije bilo bas puno.

Medjutim, prave muke tek slede u preiodu oporavka. Baby friendly u Misovicu je sve samo ne Mother friendly! Mozda je ovo najcistije porodiliste u Srbiji (mada nije bas sve cisto), mozda su sestre najljubaznije u poredjenju sa drugim porodilistima (mada nisu bas preterano predusretljive) i mozda je ovo idealno porodiliste ako nemate nikakvih problema, ali.... Ako imate problem sa dojenjem, kao sto sam ja imala, onda cete naici na gomilu sestara gde svaka ima svoju tehniku dojenja, svaka ima komentar na tvoje grudi (razlicit naravno), ali svaka smatra da ima pravo da ti besomucno stiska grudi, da vice na tebe kako nista ne slusas, da ti unosi paniku da ces dobiti mastitis ako nesto ne ucinis itd. Isto tako svaka od njih ce ti reci da ne moze da ti pomogne u izmlazanju mleka, iako su ti grudi bolne i tvrde kao kamen, pa ne mozes sama to da uradis, zato sto je takva politika kuce??!!! A u cemu onda mogu da pomognu??? Da stave bebu na grudi majci koja ima mleka od pocetka, koja ima idealne bradavice po njihovim standardima i cija beba sisa bez problema!

Apsolutno sve sestre su pokusavale da na silu nateraju moju bebu da sisa, tako sto su je gurale na dojku dok je ona vristala i plakala i izazivale dodatni stres kod mene i kod nje.

Na svu srecu sve se sredilo kad smo dosle kuci i kada je privatna patronazna sestra resila moj problem za dva sata tako sto mi je izmasirala grudi i izvukla svo mleko. Nakon toga moja beba sisa bez problema.

Dakle, Dragisa Misovic je mozda nekada bilo idealno porodiliste, ali sada je mozda samo najbolje od ponudjenog, jer verujem da je mozda u drugim porodilistima jos gore.

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.