Porodilište ''Dr Dragiša Mišović'' - Beograd

odgovora

Objavljeno

klasika: papuce, peskir, higijena, ulosci mrezasti i gacice, pelene, kremu, i spavacicu svoju koju oblacis kada udjes u sobu. Posto ne menjaju posteljinu ne bi bilo lose da kupis podmetac -onaj kao pelena - ima ih i u lili-ju i apoteci pa cak i tempu :). Srecno ti bilo :)

Hvala. ☺ Eto bebe u septembru. A posete? Je l' moze samo tata ili moze da povede i cerkicu sa njim? Za babe i dede me briga, ali bih volela nju da vidim. 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. ☺ Eto bebe u septembru. A posete? Je l' moze samo tata ili moze da povede i cerkicu sa njim? Za babe i dede me briga, ali bih volela nju da vidim. 

u posetu moze samo jedna osoba. Deca nazalost ne...:( kod mene su se smenjivali na 5 minuta..tata,babe i dede:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. ☺ Eto bebe u septembru. A posete? Je l' moze samo tata ili moze da povede i cerkicu sa njim? Za babe i dede me briga, ali bih volela nju da vidim. 

odlicno. Jesi bila na pregledu? Posete su svaki dan ali samo tata moze da udje. 

tamarastb voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 Bila, zakazana i kontrola ako ne krene ranije.:wub:

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ne postoje posete u porodilistu. Samo preko stakla, par minuta. Kesu daju sestrama pa doturi. Bebu isto mogu videti preko stakla, sestra je prinese, ne porodilja. Odlicno sto nema posete, meni se to bas svidja. Nema defilovanja po sobama i hodnicima, unosenja virusa i kojecega malim bebama i porodiljama. Nikome nece nista faliti par dana. To je inace jedino odeljenje kod nas (pored infektivnog) gde posete ne postoje.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kam gde to?

U Pa su posete uzas. 2sa2 prostorija a posete 15-17h za sve. Ako dodju dvoje,troje odjednom u usto vreme nastaje haos. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U frontu znam da je bilo posteta u holu,tj moras sici u hol da budes sa posetom,a bebu pricuvaju zene u sobi dok tebe nema,jer posete u sobi nisu dozvoljene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

u posetu moze samo jedna osoba. Deca nazalost ne...:( kod mene su se smenjivali na 5 minuta..tata,babe i dede:D

A pri izlasku iz porodilišta? Može li onda da dođe ćerkica sa tatom? :rolleyes:

Izmenjeno od strane tamarastb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kam gde to?

 

Kragujevac.

Za izlazak iz porodilista mogu da dodju svi , ali nema ulaska u sobu, cekaju u holu da porodilja izadje i babica da iznese bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pri izlasku iz porodilišta? Može li onda da dođe ćerkica sa tatom? :rolleyes:

Moze, moja je dosla sa tatom i bakom po mene i batu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve pohvale za bolnicu D.Misovic i osoblje. Porodila sam se u julu 2017.

A sada cekamo jos jednog bebironcica u decembru.:baby:

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, ima li neka koja se skoro porodila na carski rez u DM? Prvi carski radjen mi je tamo, aprila 2017. god i tada je procedura bila da se legne na patologiju pa se sutradan radi carski. Sada su mi zakazali CR, ali mi je receno da dodjem dan ranije na "pripremu", pa se vracam kuci, pa sutradan pravo sa prijema u salu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila uz epidural decembra 2018. i tada je bila praksa da se lezi na patologiji dan pre zakazanog carskog reza. Mada mozda je takva situacija samo trenutna , zbog manjka mesta na patologiji. Ipak najvažnije je da sve dobro prodje i da stigne bebac. :babycrib:

smileehappylove voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

ja sam nova u ovome , i možda ovo nije mesto za moje pitanje ali bila bi zahvalna ako bi mi neko uputio .

 

Naime ove nedelje mi je ustanovljena trudnoća u DZ . :)  Moj doktor , kod koga sam se ranije lečila radi u KBC DM i ne radi privatno ili bar ja ne mogu da nađem gde radi privatno . Da ne dužim ....ono što mene interesuje je kako da stignem iz DZ do zakazanih pregleda u MIšoviću kako bi mi doktor iz ove ustanove vodio trudnoću . Da li mi treba uput iz DZ i koje su indikacije da bi uopšte stigla do lekara koji bi mi vodio trudnoću u Mišoviću ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu da ti kazem kako je bilo pre 6 godina. Sada ne znam sta se i da li se promenilo. Ja sam dobila uput iz DZ jer u mom nije radio aparat za UZ. Otisla zakazali termin i svaki sledeci dr je automatski zakazivao on. Nisam imala potrebe da idem vise u DZ. Uput je vazio 6 meseci. Tamo sam se i porodila. Ali da znas da je jako velika guzva. I uglavnom primaju trudnice koje imaju manje ili vise rizicnu trudnocu. Ne znam da li sam ti ikako pomogla. 

   Ako nije tajna koji je dr u pitanju. Mozda znam gde radi ako radi privatno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu da ti kazem kako je bilo pre 6 godina. Sada ne znam sta se i da li se promenilo. Ja sam dobila uput iz DZ jer u mom nije radio aparat za UZ. Otisla zakazali termin i svaki sledeci dr je automatski zakazivao on. Nisam imala potrebe da idem vise u DZ. Uput je vazio 6 meseci. Tamo sam se i porodila. Ali da znas da je jako velika guzva. I uglavnom primaju trudnice koje imaju manje ili vise rizicnu trudnocu. Ne znam da li sam ti ikako pomogla. 

   Ako nije tajna koji je dr u pitanju. Mozda znam gde radi ako radi privatno. 

Nije tajna... u pitanju je Dr Rajko Nikitovic. Hvala na informacijama.Videću sutra sa doktorom u DZ u. Možda me i ona pošalje sama.... Samo sad u ovom ludilu ne znam ni gde su doktori iz Mišovića s obzirom da je sad Corona centar... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

ja sam nova u ovome , i možda ovo nije mesto za moje pitanje ali bila bi zahvalna ako bi mi neko uputio .

 

Naime ove nedelje mi je ustanovljena trudnoća u DZ . :)  Moj doktor , kod koga sam se ranije lečila radi u KBC DM i ne radi privatno ili bar ja ne mogu da nađem gde radi privatno . Da ne dužim ....ono što mene interesuje je kako da stignem iz DZ do zakazanih pregleda u MIšoviću kako bi mi doktor iz ove ustanove vodio trudnoću . Da li mi treba uput iz DZ i koje su indikacije da bi uopšte stigla do lekara koji bi mi vodio trudnoću u Mišoviću ?

 

Cestitke:baby:! Ja sam se poradjala u Misovicu 2017.i 2018. Uzimas uput u DZ a sad kad se zakazuje, ginekolog iz DZ ima spisak lelara i samo mu kazes kod koga hoces da zakazes.. Posle se sve dogovaras sa dr iz Misovica, on ti zakazuje dalje preglede a mislim da uput vazi 6 mes. E sad ne znam da li porodiliste radi.. Mislim da ne, nego se preusmeravaju u Front i Visegradsku.. Znam da je Zemunsko zatvoreno, onda je i Misovic.. Nikitovic je ozbiljan car :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je sad zatvoreno. Ali znam da je ono posebna zgrada. I nije povezano sa bolnicom gde su zarszeni od korone. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je sad zatvoreno. Ali znam da je ono posebna zgrada. I nije povezano sa bolnicom gde su zarszeni od korone. 

juče sam zvala Mišović sa informacijom da su zatvoreni za sve osim za zaražene trudnice, sve upućuju na front i višegradsku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juče sam zvala Mišović sa informacijom da su zatvoreni za sve osim za zaražene trudnice, sve upućuju na front i višegradsku

Ti mozes da krenes i kasnije u Misovic, kad sve ovo prodje. Ja sam krenula u 5.mesecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, Misovic sad ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, interesuje me kako funkcionise baby friendly program u DM, pogotovo posle carskog reza, posto sam se prvi put porodila u Visegradskoj i toga nije bilo?

Hvala unapred na odgovorima i savetima! :) 

CecaV voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, znate li kakva je situacija sada u DM? Moze li se upasti za porodjaj tamo, ja svuda samo cujem da treba ogromna veza i da i sa uputom nekada vracaju jer kao nema mesta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, znate li kakva je situacija sada u DM? Moze li se upasti za porodjaj tamo, ja svuda samo cujem da treba ogromna veza i da i sa uputom nekada vracaju jer kao nema mesta?

Ne treba nikakva veza, ja sam otisla na pregled sa uputom iz doma zdravlja u sedmom mesecu prvi put, nisam imala odredjenog doktora nego kod koga zapadnem. Posle sam imala naredne kontrole tamo, tamo sam se i porodila. Sve je proslo u najboljem redu, svi su bili ljubazni. Inace porodila sam se u aprilu.

Srecno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, znate li kakva je situacija sada u DM? Moze li se upasti za porodjaj tamo, ja svuda samo cujem da treba ogromna veza i da i sa uputom nekada vracaju jer kao nema mesta?

Ja sam se dva puta u Misovicu porodila bez ikakave veze. A desi se da posaju u drugu bolnicu ako nije hitan porodjaj. Ja sam npr u drudrugoj trudnoci prebacila dva dana, i ostajala bez plodove vode pa su me hitno primili. Sad cemo da vidimo za treci put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.