Porodilište ''Dr Dragiša Mišović'' - Beograd

odgovora

Objavljeno

Obavezno! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa prvim utiscima. divno! osoblje ljubazno, bolnica sredjena, cisto, novo, neka lagana muzika u hodniku,deluje smirujuce..dr Puric takodje divna. uradila mi je uz, rekla da je sve ok. beba malo naprednija :D kad sam joj rekla utiske iz doma zdravlja, rekla je : " pozdravi doktora". nista nije rizicno,mogu kod njih da se porodim. rekla je da se vidimo za mesec dana ako hocu u DM ili kod nje privatno :huh: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad cu i ja kad budem isla na kontroku da trazim uput za neki pregled u DM da bi me zaveli tamo. A naravno da ce da ponude privatno jbg i oni vole da zarade. Klasicna APP prica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad cu i ja kad budem isla na kontroku da trazim uput za neki pregled u DM da bi me zaveli tamo. A naravno da ce da ponude privatno jbg i oni vole da zarade. Klasicna APP prica

kad ti je termin?

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

14. januar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imao ko iskustva sa dr Dragom Stevancevic? I kakva su? Hvala unapred pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke, pre par dana sam uradila test za trudnocu, pokazalo je dve crtice :baby:trebala bih da idem kod lekara, samo ne znam kada je pravo vreme? Htela sam da uradim i papa i kolposkopiju, obzirom da nisam odavno,..ne znam da li se to sada radi? Inace treba da udjem u 5 nedelju trudnoce, ako racunam datum poslednje menstruacije...
Jos jedno pitanjce, da li neko zna nekog dobrog ginekologa u Durmitorskoj-Dom zdravlja za radnike mup-a (BG)? Treba mi samo za upute za DM :D i jako blizu stana mi je. Procitala sam celu temu, jako ste mi pomogle oko odabira lekara u DM, inace je i to trebalo da bude pitanje. Ja sam cula za Dragu Stevancevic da je jaaaako predusretljiva, zato sam i uzela d aistrazujem DM po forumima. moja drugarica je poznaje i nasla joj se tamo...

Da li je potrebno imati gin i privatno i drzavno? Vidim da  Puricka ili Zivaljevicka rade privatno i u DM, cisto da me malo bolje upoznaju..otkud znam..:/


Unapred hvala  ;) :*

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi pravac kod lekara,uzmi uput za Dr Misovic ako ces tamo da vodis trudnocu,ako ne onda kod ginekologa u domu zdravlja. Tamo ce ti lekar reci koje sve anize treba da uradis i kojim redosledom. Verovatno ce ti zakazati uz da potvrdi trudnocu,meni se beba (tackica) videla u 5 +3 nedelji(sesta nedelja). Ja sam licno vodila trudnocu u dz,ali cu u DM na porodjaj. Dz mi je pet minuta od kuce,nisam iz Bg,do njega mi treba sat vremena . Ali prvenstveno kreni kod ginekologa vreme je da vidis svoju tackicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xixix TACKICU :* Jao kod mene ti je sve komplikovano...U fazi sam prebacivanja kartona ginekologa, lekara opste prakse sam vec odabrala, ne znam ni svoju krvnu grupu, strasno! Sve moram kod ginekologa ili mogu nesto i kod lekara opste prakse? Na kraju cu ici sve privatno dok oni iz jedne opstine prebace u drugu, proces traje vec 2 nedleje, sramota!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve kod ginekologa. A mozes otici kod novog sa onim papiricem da si poslala karton. Nek ti otvore listu i posle ce dodati u karton.Tako su i meni sa Vozdovca u Barajevo i na kraju kartona nigde nema,ovi poslali ovima nije stiglo. I otvorili mi novi. Za sve sad ides kod ginekologa. Sem kad si bolesna onda ides kod lekara opste prakse. A ne znam da li znas da svaki karton moras posebmo prebacivati i pidnositi zahtev,zubarski,ginekoloski i za opstu praksu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se neka od mama skoro poradjala u DM? Kakva su iskustva? Koji dr je poradjao? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upoznala sam pre neki dan zenu koja je tri sina rodila u Misovicu,kaze da je prezadovolj a. Najmladji ima 6 meseci. Sva tri porodjaja su joj bili razliciti doktori ali je zadovoljna,kaze.. ja jos dva meseca...:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upoznala sam pre neki dan zenu koja je tri sina rodila u Misovicu,kaze da je prezadovolj a. Najmladji ima 6 meseci. Sva tri porodjaja su joj bili razliciti doktori ali je zadovoljna,kaze.. ja jos dva meseca...:baby:

I ja sam cula samo pozitivna misljenja.. jedino sto sam procitala negde da im higijena nije vise na zavidnom nivou, da nemaju cistih carsafa, spavacica... i ako je istina da ako nemas svog doktora velike su sanse da te ne prime u porodiliste zbog manjka mesta.. 

Ti i ja smo blizu sa terminima.. meni je 18.mart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

aosolutno nema veze da li imas tamo dr ili ne. To su urbani mitovi. Ako ima slobodan krevet primice te. Svakako odaberi jos neko porodiliste kao alternativu da budes spremna da odes tamo ako nema mesta. Meni je termin prekosutra pa se nadam da ce biti mesta,ako ne bude nema veze . Nije lose otici kod njih na pregled barem jednom pre porodjaja. Cisto da ti otvore karton tamo. Zbam devojku koja je tamo vodila trudnocu i nisu je primili jer nije bilo mesta a isto tako i drugu devojku koja je prvi put otisla tamo da bibse porodila i primili je. Pitanje je ciste srece da li kreveta ima u tom trenutku ili ne. Otpust je u 12 sati svkog dana pa gadjaj da se tad poradjas haha:)

Izmenjeno od strane Tackicca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske, ja imam veliki problem..presla sam u dz blizu stana (gde sam se udala) dodelili mi jedino mogucu doktorku..Stigoh do 11ned..i trazim joj uput za Dm, jer imam tamo doktorku prijateljicu i sestru...isla bih uporedo..ja joj nisam rekla razlog ali samo mi treba uput...da imam...cula sam da traje 6 meseci. Dal je sujetna, sta..pooojma nemam..Rekla sam joj da necu na amniocintezu (iako imam godine za to-36) uvaljuje mi neke prenatalne testove od oko 700e(privatni kontakti, vidim) tacno covek da je prijavi..Bas sam razocarana..Zakopava me, jer sad vec, kad mi prodje dabl test  moram da odlucim da li hocu amnio..uhh ne znam sta mi je ciniti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc krenuh da pisem,vidim niko se ne javlja vec neko vreme i sad videh da poruke nisu otisle.. kako ste? Ima li nekih novosti? Tackicca kako je proslo? Anica85 i ja sitno brojimo. Mozda se i sretnemo. Imam osecaj da ce moj bebac poraniti :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas nisu primili,katastrofalna guzva je bila pa smo zavrsili u narodnom frontu. Topla preporuka,ako nema mesta pravac u Zvezdaru. Ja u front ne bih ni najgoreg neprijatelja poslala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas nisu primili,katastrofalna guzva je bila pa smo zavrsili u narodnom frontu. Topla preporuka,ako nema mesta pravac u Zvezdaru. Ja u front ne bih ni najgoreg neprijatelja poslala

pa je l sve ok sad? I ja taj front gledam da izbegnem... jesi li imala nekog u Misovicu, mislim,jesi li isla pre kod njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da da,bila kod dr Jakovljevica (divan je i sce najlepse za njega) ali dzabe,12 kreveta samo imaju a nije bilo mesta. Par daba pre toga kad sam isla na pregled sam i culq da je guzva i da nema mesta pa sam pretpostavila kad je porodjaj krenuo da cu morati u front ili visegradsku,ja sam mislila da je visegradska grozna a front ok . Front je sve samo ne ok. Jedina dobra stvar u vezi sa frontom su dobri neonatolozi i to je to. Ni bg bebi paket nisam dobila,nqvodno nije bilo. Takve stvari se u Misovicu ne dogadjaju. Sve u svemu naredni porodjaj cu opet probati u misovicu,pa ako ne bude mesta odoh u zvezdaru. Ova velika porodilista me vise videti nece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

ja sam bila u januaru u Misovicu na redovnoj kontroli,ali moja dr je zamenila smenu pa me pogledao dr Antic. Meni se uopste  nije svideo,a pritom me naplasio kako je beba krupna,rekao mi da radim test opterecenja na glukozu... tada je po njegovom gledanju beba imala 2200 g a juce kad sam bila beba ima 2300,sto je nemoguce da je napredovala samo 100g za mesec dana... isla sam i privatno danas, beba ima tu oko 2300,sve je normalno za ovaj period trudnoce.. znam da su male sanse da na porodjaju bude dr kojj vodi trudnocu,sto mi i nije toliko bitno,samo bih volela da bude mesta... ima li neko  neka skorasnja iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedavno sam se porodila u ovom porodilištu. Porodilište je malo i bez obzira da li imate "vezu" ili ne, možete biti primljeni samo ukoliko kapacitet porodilišta nije popunjen. Ja sam imala sreću da dođem kad nije prevelika gužva. Namerno kažem prevelika, jer je ovo porodilište vrlo malo i čini mi se da ja tamo uvek gužva, samo je pitanje kolika. 

Mislim da su svi doktori sjajni, da tu prosto ne morate da se brinete ko će vas porađati. Mene je konkretno porađala dr Purić, ali su sjajni i Antići (muž i žena, oboje rade tu), kao i svi drugi na koje sam naišla (a naišla sam na mnoge, jer sam ostala malo duže u porodilištu).

S druge strane, za razliku od vrlo profesionalnih lekara, sestre su, bar većina njih, sramota za ovo porodilište (pre svega mislim na pedijatrijske sestre). Gledajući svakodnevno šta rade, pitala sam se kako niko ne preduzme ništa po tom pitanju. Veoma neprofesionalne, iskompleksirane, sklone da igraju uloge koje im ne pripadaju... Zaista sramota da pored tako dobrih materijalnih uslova i veoma stručnih lekara, one ruše ugled ovom porodilištu i otežavaju boravak mladim, nesnađenim majkama. Razgovarajući sa mnogim ženama koje su se tamo porađale i pre i posle mene, shvatila sam da su mišljenja nepodeljena. Apsolutno sve imaju isto, užasno iskustvo, sa pedijatrijskim sestrama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bila u januaru u Misovicu na redovnoj kontroli,ali moja dr je zamenila smenu pa me pogledao dr Antic. Meni se uopste  nije svideo,a pritom me naplasio kako je beba krupna,rekao mi da radim test opterecenja na glukozu... tada je po njegovom gledanju beba imala 2200 g a juce kad sam bila beba ima 2300,sto je nemoguce da je napredovala samo 100g za mesec dana... isla sam i privatno danas, beba ima tu oko 2300,sve je normalno za ovaj period trudnoce.. znam da su male sanse da na porodjaju bude dr kojj vodi trudnocu,sto mi i nije toliko bitno,samo bih volela da bude mesta... ima li neko  neka skorasnja iskustva?

Iskreno mislim da ne treba da sumnjaš u stručnost dr Antića. Pregledao me je jednom u toku trudnoće, kao i njegova žena. On je malo škrt na rečima, ali mislim da je sjajan stručnjak, dok je ona apsolutno genijalna u svakom pogledu.

Da li će imati mesta ili ne, to je čista lutrija. Ja sam rizikovala i imala sam sreće da mesta bude. S druge strane, poznajem žene koje su imale razne "veze" i poznanike, i prosto nisu mogle da budu primljene, jer niko ne može čarobnim štapićem da stvori krevet u sali, ako su svi u tom trenutku popunjeni. 

Želim ti sreću da mesta bude i da porođaj protekne kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam cula samo pozitivna misljenja.. jedino sto sam procitala negde da im higijena nije vise na zavidnom nivou, da nemaju cistih carsafa, spavacica... i ako je istina da ako nemas svog doktora velike su sanse da te ne prime u porodiliste zbog manjka mesta.. 

Ti i ja smo blizu sa terminima.. meni je 18.mart

Ne znam kakva je higijena bila ranije, ali u decembru kada sam se ja porađala, je bila vrlo solidna. Moguće je da malo kubure sa čaršafima i spavaćicama, ali za razliku od ranije, sada možete poneti svoje spavaćice, papuče, bade mantile... Dakle, čim vas premeste u sobu nakon porođaja, možete obući svoje lične stvari (ne insistiraju da nosite njihove), što je zaista olakšavajuća okolnost, jer nekako se čovek lepše oseća u svojoj, a ne onoj bolničkoj spavaćici.

Lično mislim da, bez obzira da li imate svog doktora ili ne, možete biti primljeni samo ukoliko postoji slobodan krevet u sali (već sam to negde napisala). Događalo se da žene posle porođaja čekaju satima po hodnicima, kako bi se oslobodio krevet u sobi i kako bi bile smeštene tamo. Oni zaista daju svoj maksimum i primaju i više nego što su njihove realne mogućnosti, ali kad nema mesta, nema, nikakve veze tu nisu bitne, ni presudne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je stvarno tolika razlika u odnosu na ostala porodilista? Bas bzvz sto nema vise kreveta..:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elleena hvala na odgovoru! Je l mozes molim te da mi napises sta je sve potrebno za porodiliste ? I da li je stvarno zabranjeno nositi u torbi,vec se sve mora poneti u kesi? Polako pripremam stvari za porodiliste,pa da znam da li mogu svoju spavacicu da nosim i sl. Hvala! Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.