Porodilište ''Dr Dragiša Mišović'' - Beograd

odgovora

Objavljeno

Mislim da nije kasno. bitno je da te zavedu i vide da si u nekom periodu vodila trudnoću kod njih. Ne znači da bi te vratili da nemaš karton, kao što ne znači ni da te neće vratiti iako ga imaš (ako baš nema mesta). Samo, imaš prednost kao neko ko je tu već zaveden

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da,jasno. Mada koliko vidim najvise je bazirano na sreci da li ima mesta i ako ima zaobici dr Loncara :D

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. ovo je prvi put da se prikljucim nekom forumu, jos ne znam kako funkcionise:D . elem,planiram i ja u DM da se porodim. termin je u martu ali cula sam da je dobro otici tamo ranije cisto da se "zabelezi" bar jedan dolazak kod njih. ja imam preporuku za dr Puric. je l neko imao iskustva? inace vodim trudnocu u DZ na NBG i privatno kod istog dr, ali kad sam mu rekla da bih u DM da se porodim on nije bio za to. jedan od razloga je taj sto vracaju ,tj salju u drugu bolnicu ako nema mesta..za ostale razloge se nije izjasnjavao precizno ali rekao je i da tamo radi njegov kolega sa fakulteta,bas taj Loncar... ja cu svakako uzeti uput i poci kod njih na taj prvi preged, jer sva iskustva koja sam ja cula do sad su pozitivna. a nedavno su i proglaseni za najbolje porodiliste u Srbiji. 

Ps Preporuka svim buducim majkama, knjiga Bezbolni porodjaj-Milosevic-Prica! 

Pozdraaav :D

Mmina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da,jasno. Mada koliko vidim najvise je bazirano na sreci da li ima mesta i ako ima zaobici dr Loncara :D

Meni je dr Golubović "vodio" trudnoću, zatekoh se kod Nestorovića, koji je bio dežuran, na kraju niko od njih nije bio na porođaju, nego  dve babice i jedna specijalizantkinja i bilo mi je super. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo upozorena da ako vidim Loncara bolje sednem na pod i porodim se sama:mellow: a kad sam ga joa dodatno izguglala imala sam sta ida procitam. Ne bih mu nacrtanu ovcu dala da mi cuva

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. ovo je prvi put da se prikljucim nekom forumu, jos ne znam kako funkcionise:D . elem,planiram i ja u DM da se porodim. termin je u martu ali cula sam da je dobro otici tamo ranije cisto da se "zabelezi" bar jedan dolazak kod njih. ja imam preporuku za dr Puric. je l neko imao iskustva? inace vodim trudnocu u DZ na NBG i privatno kod istog dr, ali kad sam mu rekla da bih u DM da se porodim on nije bio za to. jedan od razloga je taj sto vracaju ,tj salju u drugu bolnicu ako nema mesta..za ostale razloge se nije izjasnjavao precizno ali rekao je i da tamo radi njegov kolega sa fakulteta,bas taj Loncar... ja cu svakako uzeti uput i poci kod njih na taj prvi preged, jer sva iskustva koja sam ja cula do sad su pozitivna. a nedavno su i proglaseni za najbolje porodiliste u Srbiji. 

Ps Preporuka svim buducim majkama, knjiga Bezbolni porodjaj-Milosevic-Prica! 

Pozdraaav :D

Mene je porodila dr Puric, doduse carskim rezom, ali sve pohvale. U stvari, sve pohvale za celu ekipu. Dr Puric me je porodila bez trunke stresa i nervoze, vrlo smireno i stalozeno. Dok sam lezala na stolu prica je isla vrlo "opusteno", carski je bio zakazan, zbog polozaja bebe i moje gradje, pa je sve islo svojim uobicajenim tokom. Meni je ona jako prijala, jer ja volim ljude kao sto je ona, realne i stalozene. 

S druge strane, nisam naisla ni na jednu neljubaznu osobu u celom porodilistu, od odeljenja rizicne trudnoce, do izlaska iz bolnice, svi su bili sjajni. Bilo je i onih koji su vrlo, vrlo, vrlo srdacni i onih koji nisu preterano, ali svi do jednog rade svoj posao kako treba (opet, ponavljam, govorim o zaposlenima sa kojima sam se ja srela). Moja preporuka za DM u svako doba dana i noci.

Sanja 79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da. Ja sam cula sve najlepse o osoblju sem jelte tog doticmog doktora. A to mi je bitno posto necu moci vec da biram kako ce mi proci porodjaj mogu bar da se oslonim na podrsku osoblja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mmina! pa vrlo je vazno da se osoblje lepo ophodi prema zeni. tako je i zena mirnija, opustenija i porodjaj lakse i bezbolnije  ide( ovo ne mudrujem ja, tako pise u knjizi :D). ja sam iz tog razloga htela da izbegnem Front i Visegradsku, kod njih je kao na traci. svi su rekli da je DM kao malo privatno porodiliste, mada tako bi trebalo svako da izgleda, samo sto je to nama cudno jer smo navikli na neljubaznost u nasim zdravstvenim ustanovama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sok bio kada su mi rekli da idem u Front. U Frontu su uglavnom katastrofa. Bilo je par sestara i jedan pedijatar koji su divni. A na porodjaju mi niko nije reko ja sam babica, ja sam ginekolog npr...pet puta sam trazila epidural, dali su mi oko 11h a porodila sam se posle nepunih sat. Anesteziolog je kukala kako radi za bedu i kako ce da ide za Nemacku. Sada bih im izdrzala lekciju ali tada mislis samo na porodjaj i nije te briga sta ko kaze. U Dm-u sam odrzavala celu trudnocu i tamo je divno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja bas imam divno iskustvo sa dr Loncarom. Da nije bilo njega ne bih uspela da se porodim u DM. Doduse, na porodjaju mi je bio Ilija Golubovic, ali je Loncar taj koji je zasluzan sto sam ostala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa uvek postoji taj faktor da svaka osoba trazi.krivca za nesto. Pa se mozda tom Loncaru sve prebi preko ledja. Ja se nadam da cu uspeti tamo da se porodim.Posto mi treba sat vremena do porodilista. Da se ne porodim u kolima jureci mesto u DM. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l ima neko termin krajem marta?:)  i da li imate nekog u DM ili idete na srecu, pa ako vas prime,ako bude mesta? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla na srecu,bukvalno nikog nisam znala. Primljena sam u 8.mesecu na patologiju, 3 dana, zbog navodno manje plodove vode, pa su mi tada i otvorili karton. Posle sam do porodjaja isla jednom na ultrazvuk i jednom na dogovor sa anesteziologom. Kada su bolovi krenuli otisla sam tamo ali sam vracena kuci, da bih se vratila posle 3 sata i tada sam zadrzana. Posle mene su jos jednu zenu primili i to je to. Valjda sam imala ludu srecu da porodjaj krene bas za vikend kada je najmanja guzva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla na srecu,bukvalno nikog nisam znala. Primljena sam u 8.mesecu na patologiju, 3 dana, zbog navodno manje plodove vode, pa su mi tada i otvorili karton. Posle sam do porodjaja isla jednom na ultrazvuk i jednom na dogovor sa anesteziologom. Kada su bolovi krenuli otisla sam tamo ali sam vracena kuci, da bih se vratila posle 3 sata i tada sam zadrzana. Posle mene su jos jednu zenu primili i to je to. Valjda sam imala ludu srecu da porodjaj krene bas za vikend kada je najmanja guzva :D

A kod koga si isla na preglede? kako to kod  njih funkcionise, je l ' ko se zadesi na porodjaju od lekara ili postoji neki dogovor sa dr koji vodi trudnocu da bude i na porodjaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kod koga si isla na preglede? kako to kod  njih funkcionise, je l ' ko se zadesi na porodjaju od lekara ili postoji neki dogovor sa dr koji vodi trudnocu da bude i na porodjaju?

Pa kada me je dr iz doma zdravlja poslala tamo zaveli su me kao pacijenta Maje Antic jer je ona tada bila dezurna na patologiji.Posle toga sam je samo jos jednom videla kada mi je radila zakazan ultrazvuk nedelju dana nakon pustanja iz bolnice i to je to sto se tice nje. Posle mi je rekla da dodjem pred termin kod njih, ali me je pregledao Predrag Jakovljevic, jako ljubazan i fin dr. Sledeci susret sa porodilistem sam imala kada su krenule kontrakcije i tada je dezuran bio Zoran Loncar koji me je prvi put vratio, pa posle zadrzao. Porodio me je Ilija Golubovic koji je tada bio dezuran u sali. Tako da sam imala dodirnih tacaka sa dosta njih. Koliko sam primetila ko ti se zadesi taj te poradja. Ali su svi zaista super, ako uzmemo u obzir da su ti babice glavne kada krene porodjaj :D

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, raspitivala sam se za taj dogovor dr pacijent, ali sam dobila odgovor da to po zakonu ne sme, znaci ne sme da te porodi doktor cija smena nije tada kada dodje do porodjaja. On moze da pozove bolnicu i kaze da si njegov pacijent ali ako nije dezuran ne sme da te porodi.

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kada me je dr iz doma zdravlja poslala tamo zaveli su me kao pacijenta Maje Antic jer je ona tada bila dezurna na patologiji.Posle toga sam je samo jos jednom videla kada mi je radila zakazan ultrazvuk nedelju dana nakon pustanja iz bolnice i to je to sto se tice nje. Posle mi je rekla da dodjem pred termin kod njih, ali me je pregledao Predrag Jakovljevic, jako ljubazan i fin dr. Sledeci susret sa porodilistem sam imala kada su krenule kontrakcije i tada je dezuran bio Zoran Loncar koji me je prvi put vratio, pa posle zadrzao. Porodio me je Ilija Golubovic koji je tada bio dezuran u sali. Tako da sam imala dodirnih tacaka sa dosta njih. Koliko sam primetila ko ti se zadesi taj te poradja. Ali su svi zaista super, ako uzmemo u obzir da su ti babice glavne kada krene porodjaj :D

E hvala. svaka informacija je od koristi. pa da, kazu da je babica najvaznija. ja sam bas pricala sa anesteziologom koji tamo radi, koga sam sasvim slucajno upoznala.isto mi je rekao za anesteziju, da to radi onaj koji se tada nadje tu. nema dogovora da dodje odredjen anesteziolog. znaci i sa ostalima je tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, meni je zenski anesteziolog dao saglasnost, a muski me bockao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, meni je zenski anesteziolog dao saglasnost, a muski me bockao :D

kakvo ti je iskustvo sa epiduralom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da kazem. Imam utisak da se nije primio kako treba jer sam usivanje, bukvalno svaki ubod osetila i bolelo je vise nego sam porodjaj. A kod porodjaja sam osetila i bolove i napone. Cula sam posle da se to kod muskog anesteziologa cesto desava, dok zenski bolje potrefi mesto i bolje se primi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet. bila kod mog ginekologa u domu zdravlja. trazila uput za DM, dao mi je,ali je opet naglasio da nije bas za njih...idem u ponedeljak..kad sam dosla kuci vidim sa mi na uputu pise kontrola visokorizicne trudnoce! ispod pise tahikardija, ablacija...ja jesam imala tahikardiju ali to sam.resila ablacijom pre skoro 6 god. e sad me zanima da li se u DM bave rizicnim i visokorizicnim trudnocama? negde sam cula da ne... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moja dr iz dz nije bila oduševljena kada sam joj tražila uput za DM. Skoro pa se drala kako oni imaju uslova za rad, a ne rade ništa. U smislu, nemaju uslova ako nešto krene kako ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke! U dz inace ne vole DM ne znam zasto i negoduju kad se trazi uput. Meni je dr u dz rekla "Maco dacu ti uput ali kad ja budem htela a ne kad ti hoces". Od 5.nedelje sam isla u DM i imala odlicnu doktorku, trudnoca mi se vodila kao rizicna i na kraju porodjaj je krenuo krajem 8.meseca. Otisla sam u DM ali su me poslali u Front jer oni nemaju uslova, npr da su me oni porodili bebu bi transportovali dalje.

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma dala bih joj ja macu preko nosa nevaspitana. Meni je moja sa odusevljenjem rekla da ce mi dati kad dodje vreme samo da pribam da nadjem vezu da manje sanse budu da me vrate. Ako nista da probam na srecu. Ne znam sto negoduju toliko lekari. Ja sam za DM sve najlepse i najbolje cula

nesny-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem u ponedeljak u DM.jedva cekam da cujem njihovo misljenje narocito zbog tog uputa na kome pise kontrola visokorizicne trudnoce..pisacu utiske...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.