Kupanje i sunčanje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se kupala u bazenu u poslednjem trimestru. Sa zdravstvene strane i toga koliko je za trudnicu pozitivno smatram plivanje za najbolju fizicku aktivnost zajedno sa recimo jogom za trudnice. Jedini problem mogu da predstavljaju higijenski uslovi, ali ako su oni ok onda se plivanje u trudnoci itekako savetuje a ja ga licno preporucujem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tema slicna ovoj vec postoji, zove se :''Kupanje i suncanje na otvorenom u trudnoci''.. Nalazi se u delu Trudnoca po trimestrima pa Maso mozes tamo pogledati sta su drugi pisali..

t2714.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tema slicna ovoj vec postoji, zove se :''Kupanje i suncanje na otvorenom u trudnoci''.. Nalazi se u delu Trudnoca po trimestrima pa Maso mozes tamo pogledati sta su drugi pisali..

t2714.gif

Izvinjavam se, zaista sam tražila da vidim postoji li tema slična ovoj ...

Dok se ne uhodam .. :blink:

hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne sunčam se u smislu da legnem na ležaljku, ali sam neminovno na suncu jer detetu stalno nešto treba dodati. :rolleyes: On ne bira vreme, ne zanima ga dal je jutro ili popodne, ili gori zemlja u podne. Tako da imam suuuuper boju! B)

Što se kupanja tiče, plivam u bazenu. A sutra odoh na Dunav. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smrc, znam da ne smemo, i nisam otisla ni jednom ni na bazen ni na Dunav, ali, dusa mi place zbog toga... Morace ovo moje bebce sve to da mi nadoknadi kad dodje na svet :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni meni nije dozvoljeno,osuđena sam na krevet,ovo mi je druga trudnoća posle 11god,osećam se katastrofalno jer sam totalno bespomoćna,što nisam navikla da budem.ginekolog zabranio putovanje,tako da more otpada,što će reći i lido koje je tu,kao i kada napunjena sa vodom....barem u prvom trimestru.mada,posle dolazi jesen,tako da,lido opet otpada :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam i ja - u gradu i okolini imamo nekoliko gradskih bazena,kroz grad protiče reka,a na par kilometara imamo jezero ali meni nije ni na pamet palo da se kupam ovog leta, jer imam zaista strah što od sunca što od prljave vode! Moja parola je - bolje se strpeti i pretrpeti nego kasnije lupati glavom o zid! Zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam i ja - u gradu i okolini imamo nekoliko gradskih bazena,kroz grad protiče reka,a na par kilometara imamo jezero ali meni nije ni na pamet palo da se kupam ovog leta, jer imam zaista strah što od sunca što od prljave vode! Moja parola je - bolje se strpeti i pretrpeti nego kasnije lupati glavom o zid! Zar ne?

naravno! niko nije crk'o sto se jedno leto nije okupao :)..naravno kad se radi o trudnoci, treba biti obazriv....

ja sam plivala jako puno u moru (zivimo na moru, pa je logicno).....i dosta setala....i poradjala se sa indukcijom 15 sati. toliko o tome koliko je fizicka aktivnost bitna za porodjaj :lol::lol::lol::lol:

salim se, uzivajte i kupajte se, ali u isljucivo cistoj vodi pa gde god da je!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se treba suncati i kada? Kako se izboriti sa vrucinom i koje je bezbedno mesto za kupanje na otvorenom?

Meni je mnoooogo smetalo sunce a cim sam saznala da cekamo bebu izbegavala sam jezersku i vodu po bazenima... Zbog infekcija... A toliko sam se ruzno osecala da su mi se jezera i stvarno smucila, sama pomisao na njih mi je i sad ruzna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PRVIH PAR MESECI SMO ISLI PO JEZERIMA I BAS MI JE BILO UZASNO... NIJE NIMALO PRIJATNO... SRECA PA OSTATAK TRUDNOCE PROLAZI ZIMI JER LETO I ONE VRUCINE NE BIH MOGLA DA PODNESEM... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam pre neki dan isla na bazen, malo mi je smesno da plivam sa bebcom u stomaku, al' mi je lepo bilo. I vrlo cu rado ponoviti to iskustvo, sto je pre moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam pre neki dan isla na bazen, malo mi je smesno da plivam sa bebcom u stomaku, al' mi je lepo bilo. I vrlo cu rado ponoviti to iskustvo, sto je pre moguce.

Svaka cast, samo napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekla da ne preporucuje plivanje u bazenu,samo u moru,tako da sam ja celog leta plivala do mile volje;i obzirom da nisam mogla nijednim sportom drugim da se bavim,ovo mi je toliko prijalo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam citala da je suncanje ok, ali samo do 11h i posle 4h, kada je nemoguce izgoreti! treba izbegavati jako sunce zbog povecanja telesne temperature!!! plivanje je takodje preporucljivo ali i ja mislim da treba izbegavati javne bazene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde doktori toplo preporučuju kupanje i plivanje pa bilo gde. Prodavnice sportske opreme su pune kupaćih kostima i svaka ima poseban deo za kupaće kostime za trudnice. Na zapadu je plivanje skoro obavezno u trudnoći. Moje iskustvo: pa bila sam na moru na početku trećeg trimestra. Voda je bila jako hladna ali nismo mogli da odolimo bar da ne brčnemo noge, što se kasnije pretvorilo u prskanje i zezanje i bili smo svi komplet mokri. Nisam smela da ulazim u vodu da baš plivam i ako su od prijatelja deca plivala skoro sve vreme, mi smo ostale do kolena u vodi. Moja bebica je samo radosno skakala u stomaku. Kasnije kada smo se sunčali moj stomak je samo skakao. Imala sam osećaj da je moja curica jako zadovoljna. Imam neviđeni instinkt, kao i verovatno većina majki, i sigurna sam da je taj sunčani dan bio veliko zadovoljstvo i za moju bebicu kao i za njenu mamu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bila na beloj steni pre neki dan, samo sam uživala u hladovini i močila noge do sredine butina...a voda divna, onaj pesak prelep, ljudi na plaži nigde...ma milina.

sledeće nedelje idemo sigurno nekoliko puta jer je dragi na odmoru, i ima da umočim dupe sto posto. pa ne mogu 9 meseci pod staklenim zvonom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.