Pamučne pelene

odgovora

Objavljeno

Nasho (ili ko god ima stav u vezi s tim), jesu li po tebi pelene od velura dobar izbor s obzirom da je to materijal od 80% pamuka i 20% poliestera?

Ja sam baš iz tog razloga uzela pelenice sa unutrašnjošću i ulošcima od bambusa.

Uzela sam samo jedne sa unutrašnjošću od velura, čisto probe radi, ali mislim da je bambus bolji materijal.

Inače, moje su sve split, samo jedne su pocket, isto probe radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam baš iz tog razloga uzela pelenice sa unutrašnjošću i ulošcima od bambusa.

Uzela sam samo jedne sa unutrašnjošću od velura, čisto probe radi, ali mislim da je bambus bolji materijal.

Inače, moje su sve split, samo jedne su pocket, isto probe radi.

I ja sam isto uzela samo jednu poketicu i samo jednu od velura (a to je ta). :)

Velur je divan i mek kao dusa, a bambus je supeerrr! Probali smo danas, malo sam je izmaltretirala dok sam pohvatala koji driker se gde kopca. :)

Jos uvek se malo nerviram zbog one doktorke i tog komentara za siroki povoj, pa sam joj kratko stavljala danas, cisto za probu. I stavila sam samo jedan ulozak, bila je mokra pelenica (i dosta se skupila, nije bila tako siroka vise), ali cover nije propustio, tako da sam za prvi dan prezadovoljna.

E sad, i dalje imam dilemu oko cuvanja prljavih pelena, nesto mi je cudno da cuvam mokre pelene u kanti, ja sam isprala i stavila da se suse, pa cu tako suve u kantu i kad se skupe na pranje. A da li moze tako??? Marijachi? Cico?

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odakle da pocnem...ajd od cuvanja pp....ja ih uvek isperem i drzim u kanti tako mokre,kantu ne zatvorim skroz da ima vazduha i ne osecaju se,imam cajevac ali me bas nesto mrzi da ih prskam :o A to za kukove....pp nisu siroki povoj ali sobzirom da je pampers toliko tanak stvara se zabluda o debljini platnenih i to dolazi od strane onih koji nikada nisu ni pogledali platnene a jos manje videli polozaj bebinih nogu u njima....sve bebe drze noge razmaknute jer je to do nekog 7 meseca normalno (objasnjenje fizijatra iz Visegradske) mi smo snimili kukove jos nisu zrele casice a doktori su bili odusevljeni pp toliko da sam imala prezentaciju mojih :D Za hipertonus potrazi jos jedno misljenje jer danas cesto postavljaju tu dijagnozu. Videh komentar za cokiloki i da li ce biti dobre novorodjencetu.....naravno da hoce ako su bile dobre mom Vuku sa manje od 4kg i nemanjem butina onda ce svakom,jer iako ima malo lufta cover to dobro stegne a i za nr ne trebaju dodatni ulosci samo onaj mali sto se dobije uz split pp.Sta jos...a da lineri....ja sam nasla jedne,covek prodaje iz Bg je ,pakovanje 100kom biorazgradivih 10e sto je meni licno mnogo pa sam odustala,imate u grupi post za te linere.A ima i oglas na kupujemprodajem.A za prefold....bambus ali znajte da vecina prefold bambusa ima mali deo poliestera ali on nije u dodiru sa bebinom kozom obicno bude neki sloj unutra,samo daj daj su cist bambus,sve ostalo nije.

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cico, je l' stavljaš malom cover i za spavanje? Možda je malo glupo pitanje...

Coki loki pelene od bambusa imaju 2% poliestera, što ne deluje strašno u odnosu na one od velura koje imaju 20%. Ali stvarno ne znam da se neko žalio na kvalitet materijala, i taj velur svi hvale... Ja još imam vremena do plate :angry: da se odlučim koji materijal da uzmem.

Da,cover obavezno spava mi u komadu 11 sati :D Meni je super pamucni velur,imam par komada od pre 5 godina i nijedna se nije ofucala a ni nesto mnogo izbledela.Bas su mi juce stigle nove,uzela sam rodinu plisanu,divna je skroz,close parent pop in sa onim divnim majmuncicima i dobila sam na poklon dva Natura pelene koje su me odusevile i jedan prefold pupeko koji je toliko mekan i nezan da nista slicnije nisam videla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odakle da pocnem...ajd od cuvanja pp....ja ih uvek isperem i drzim u kanti tako mokre,kantu ne zatvorim skroz da ima vazduha i ne osecaju se,imam cajevac ali me bas nesto mrzi da ih prskam :o A to za kukove....pp nisu siroki povoj ali sobzirom da je pampers toliko tanak stvara se zabluda o debljini platnenih i to dolazi od strane onih koji nikada nisu ni pogledali platnene a jos manje videli polozaj bebinih nogu u njima....sve bebe drze noge razmaknute jer je to do nekog 7 meseca normalno (objasnjenje fizijatra iz Visegradske) mi smo snimili kukove jos nisu zrele casice a doktori su bili odusevljeni pp toliko da sam imala prezentaciju mojih :D Za hipertonus potrazi jos jedno misljenje jer danas cesto postavljaju tu dijagnozu. Videh komentar za cokiloki i da li ce biti dobre novorodjencetu.....naravno da hoce ako su bile dobre mom Vuku sa manje od 4kg i nemanjem butina onda ce svakom,jer iako ima malo lufta cover to dobro stegne a i za nr ne trebaju dodatni ulosci samo onaj mali sto se dobije uz split pp.Sta jos...a da lineri....ja sam nasla jedne,covek prodaje iz Bg je ,pakovanje 100kom biorazgradivih 10e sto je meni licno mnogo pa sam odustala,imate u grupi post za te linere.A ima i oglas na kupujemprodajem.A za prefold....bambus ali znajte da vecina prefold bambusa ima mali deo poliestera ali on nije u dodiru sa bebinom kozom obicno bude neki sloj unutra,samo daj daj su cist bambus,sve ostalo nije.

Nova informacija ako neko hoce linere da kupi neka mi se javi u grupu ,paket ce biti po 6e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cico, citala sam juce ranije postove, i uocila nesto zanimljivo,pa bi mi trebao savet.

Htela bih da uzmem za pocetak tetra pelene, do bebe ulozak od bambusa i preko zastitne gacice od Bambino Mio (ako se ne varam ti si rekla da si tako svom detetu stavljala do nekih 6-7 meseci).

Koliko cega bi mi trebalo za takvu kombinaciju?

PP bih krenula da narucujem tek kada se beba rodi, malo po malo, pa dok ne nakupim pristojnu kolicinu da samo njih koristim, zelim i ovu opciju da imam.

I da, cije tetra pelene da uzmem?

Hvala!

cica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam fb pa mi je super kad ovde ostaviš update. Ajde pitaj tamo za snappi kopču i bebi zihernadle pa mi javi.

Snapi kopcu prodajem ja za 250din a ove drige bebi z. sam ja kupovala u onim radnjama za pozamanteriju ali sam pre neki dan videla u liliju ;)
brbljiva76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cico, citala sam juce ranije postove, i uocila nesto zanimljivo,pa bi mi trebao savet.

Htela bih da uzmem za pocetak tetra pelene, do bebe ulozak od bambusa i preko zastitne gacice od Bambino Mio (ako se ne varam ti si rekla da si tako svom detetu stavljala do nekih 6-7 meseci).

Koliko cega bi mi trebalo za takvu kombinaciju?

PP bih krenula da narucujem tek kada se beba rodi, malo po malo, pa dok ne nakupim pristojnu kolicinu da samo njih koristim, zelim i ovu opciju da imam.

I da, cije tetra pelene da uzmem?

Hvala!

Pa tetre imam obicne one arilje i par komada bambino tetri(ali tetri ne prefold pelena,one su mi bezveze) Iskreno racunaj da ti treba 8 pelena dnevno i dva covera za pocetak,ja tetri imam gomilu jer sam ih dobijala za svako dete.Za potak ti i ne treba puno ulozaka jer male bebe bas malo piske,ja sam tek skoro Vuku pocela da dodajem ulozak sa 4 meseca.
Nena82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' glupo da naručim za malog i žuto-roze prefold pelene? :ph34r: To mi je prelepa kombinacija i svakako želim jednog dana da imam i ćerku, samo se bojim da pokažem mužu tu kombinaciju, da ne kaže šta će dečaku roze stvari. A ne bih sve da uzimam plavo ili unisex.

ma nije glupo,mani se balkanskog vaspitanja.....ja sam Vuku skoro kupila neon roze pelenu sa zelenim drikerima i skroz je dobra a sobzirom da ima i batu i seku ne tako retko je sav u roze...ima cak i roze pelenu sa belim srcima....i tako cesto ljudi kazu jaooj sto je slatka beba kako se zove....kad cuju Vuk samo se izbece a ja umirem od smeha :D
Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tetre imam obicne one arilje i par komada bambino tetri(ali tetri ne prefold pelena,one su mi bezveze) Iskreno racunaj da ti treba 8 pelena dnevno i dva covera za pocetak,ja tetri imam gomilu jer sam ih dobijala za svako dete.Za potak ti i ne treba puno ulozaka jer male bebe bas malo piske,ja sam tek skoro Vuku pocela da dodajem ulozak sa 4 meseca.

Hvala ti puno na savetu. Bolje da pitam nego da se zaletim pa da imam odvise nepotrebnih stvari. Meni su se te Ariljske tetra pelene ucinile jako tanke pa sam zato pitala koje preporucujes. Ako dobro sluze onda cu njih uzeti.

cica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, posle par dana koriscenja pp moje iskustvo. Ja sam i dalje odusevljena celom idejom, ali moja beba i ne bas. :wacko: KAko joj stavim pelenu sa uloskom i cover preko, sva se unervozi, mislim da joj je preglomazno i da je sve to nekako zulja, posto je jos mala. Kako pocnem da joj skidam ona pcne da se smeska sa obaveznim uzdahom olaksanja. Cini mi se da ce joj mnogo bolje leci za 2-3 meseca.

Tako da trenutno (po Cicinom predllogu), stavim joj tetru (origami motanje) i jedan ulozak od bambusa, a preko cover i to joj super legne, ne buni se, i nije nam jos ni jednom propustilo. Za sada cemo tako, pa cemo kasnije opet probati sa pp.

Tangerine, paper_moon i cica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad, i dalje imam dilemu oko cuvanja prljavih pelena, nesto mi je cudno da cuvam mokre pelene u kanti, ja sam isprala i stavila da se suse, pa cu tako suve u kantu i kad se skupe na pranje. A da li moze tako??? Marijachi? Cico?

Što da ne.Radi kako je tebi najlakše.Ja sam,ne znam ni ja kad počela da ih mešam i sa robicom,lepo isperem skupim sa ostalim vešom.Ipak je samo piškila u pelenu.Doduše kad beba piški to nije isto kao kod odraslog čovjeka,malo se ispere i to je to.Kako su žene nekad prale na ruke i to hladnijom vodom.

brbljiva76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li iz Beograda?

Da,iz Borce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, posle par dana koriscenja pp moje iskustvo. Ja sam i dalje odusevljena celom idejom, ali moja beba i ne bas. :wacko: KAko joj stavim pelenu sa uloskom i cover preko, sva se unervozi, mislim da joj je preglomazno i da je sve to nekako zulja, posto je jos mala. Kako pocnem da joj skidam ona pcne da se smeska sa obaveznim uzdahom olaksanja. Cini mi se da ce joj mnogo bolje leci za 2-3 meseca.

Tako da trenutno (po Cicinom predllogu), stavim joj tetru (origami motanje) i jedan ulozak od bambusa, a preko cover i to joj super legne, ne buni se, i nije nam jos ni jednom propustilo. Za sada cemo tako, pa cemo kasnije opet probati sa pp.

Hm..... :wacko:

I ja sam u tripu da će mojoj bebi pelene biti preglomazne, ali videćemo uskoro.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li neko koristio ove zaštitne gaće za svoju decu? http://www.my.ishop....rtikal_id/50700 Deluju mi interesantno zato što su od stoprocentne vune (bar tako kažu).

Čula sa za njih,vuna je odličan termoregulator.Ali,nisam čula iskustva,kako naležu,da li propuštaju i vlagu :unsure: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li neko koristio ove zaštitne gaće za svoju decu? http://www.my.ishop....rtikal_id/50700 Deluju mi interesantno zato što su od stoprocentne vune (bar tako kažu).

Ja sam na par mesta gde prodaju ove gacice pokusala da saznam kakve su,da li se lanoliziraju itd i nigde nissam dobila odgovor pa sam odustala i kupila disanine koje su od merino vuno 100%,,ove su od filcane vune ali kao sto rekoh ne znam kakve su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na par mesta gde prodaju ove gacice pokusala da saznam kakve su,da li se lanoliziraju itd i nigde nissam dobila odgovor pa sam odustala i kupila disanine koje su od merino vuno 100%,,ove su od filcane vune ali kao sto rekoh ne znam kakve su.

Gde si našla te disanine?Jel zadržavaju tečnost?

cica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne iscitavam sve,samo da pitam kakve su Babysaurus pelene,coveri itd...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ih imam,ali su mi se Coki Loki mnogo bolje pokazale,iako su njihova "kopija",materijal je bolji.Coveri takođe.

SuperStar i cica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nisu nista ni povoljnije...Hvala Marijachi :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma jos malo si ti tu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta su sad te prefold pelene??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledacu posle,sad sam na mobilnom.Sad sam mnogoooo zbunjena,sta da koristim za prvo vreme,sta malo kasnije,nista mi nije jasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.