Pamučne pelene

odgovora

Objavljeno

Tangerine,kakve su one sto si ih kupila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

povracaj pdv je za kupovinu kolica, kreveta, pelena i hrane.

ne znam da li je moguc bas za svu opremu, za ovu navedenu je sigurno.

ni mi nemamo pravo na povracaj, tako da mi racun ne znaci.

tangerine, mislim da ces moci dati ocenu o pelenama tek kad ih isprobas.

moje flafi su stigle na adresu u hrvatskoj, sad cekam da mi ih neko donese i bas sam nestrpljiva. :)

i mene zanima taj paket bambino mio od 12 pelena, kakve su itd. nesto mi je to jeftino za ove pp krojene kao jednokratne. hm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tangerine, mislim da si me pogresno razumela.

cica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde je ta robna kuca,u kom gradu?

Ovo je jako povoljno. Tih 12 pp -- je li to 12 "kompleta" tj. 12 onih pelena u obliku pampersa sa drikerima + ulošci za njih, ili kako? Ili je to 12 prefolda preko kojih stavljaš ta 3 covera?

Robna kuca Leto je u Beogradu (na auto-putu BG-Nis) na iskljucenju za Konjarnik.

To je 12 perfolda preko kojih stavljes cover (dakle te njihove pelene koje izgledaju kao debele presavijene tetre za koje ovde rekose da su bzvz). Uopste ne prodaju te Bambino mio u obliku pampersica. I nemaju bas sve velicine posto se slabo kupuju pa ih vise i ne narucuju. Ima i covera na komad (jedan je oko 1100 din), ali uglavnom vece velicine.

A sto se tice povracaja pdv-a, procitala sam negde da se racunaju proizvodi koji se kupe tek posle bebinog rodjenja, zvuci debilno (mislim, obicno se krevetac kupi pre rodjenja), treba proveriti da li je tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Robna kuca Leto je u Beogradu (na auto-putu BG-Nis) na iskljucenju za Konjarnik.

To je 12 perfolda preko kojih stavljes cover (dakle te njihove pelene koje izgledaju kao debele presavijene tetre za koje ovde rekose da su bzvz). Uopste ne prodaju te Bambino mio u obliku pampersica. I nemaju bas sve velicine posto se slabo kupuju pa ih vise i ne narucuju. Ima i covera na komad (jedan je oko 1100 din), ali uglavnom vece velicine.

A sto se tice povracaja pdv-a, procitala sam negde da se racunaju proizvodi koji se kupe tek posle bebinog rodjenja, zvuci debilno (mislim, obicno se krevetac kupi pre rodjenja), treba proveriti da li je tako..

Za povracaj pdv se racuna nakon rodjenja deteta,ja bila juce u poreskoj i sve se detaljno raspitala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine,izvini molim te,je l' su to ove http://www.platnene-pelene.net/ ?Ma susice se na radijatoru i sl.

ja imam ove i nisam zadovoljna,glomazne su,brzo postanu grube i ne prijanja lepo oko nogu.Njihov cover mi je ok,malo je dublji pa moze da smeta bebama sa debelim butinama bas se onako urezuje u noge .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas snimali kukove, kaze fizijatar da su super, ali da beba ima hipertonus i nikako da ne stavljam siroki povoj ("zabranjen je" - tako se izrazila :blink: ). Ja je pitam da li je cula za pp, kaze nije, ja joj lepo objasnim i ona mi kaze da ako imitiraju siroko povijanje ne stavljam. A meni do kraja nedelje stizu coki-loki. :wacko: I sta sad!??!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nista, pp ne imitiraju siroki povoj, koliko sam ja shvatila.

to bi znacilo da bebe koje nose pp imaju siroki povoj do odvikavanja od pelena, a to sigurno nije slucaj.

moderne pp su istog kroja kao i jednokratne samo su platnene i ne sadrze razne gelove i hemijske supstance.

iskusne mame javite se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da odneseš do fizijatra pelenu da pokažeš, mislim da je tako najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da odneseš do fizijatra pelenu da pokažeš, mislim da je tako najbolje.

To cu i da uradim, ali kod drugog lekara, posto mi je i ta njena dijagnoza diskutabilna. Kako mi svi koji smo bili u sirokom povoju do odvikavanja nismo iskrivljeni i ukoceni, nemoguce da tada bas niko nije imao hipertonus. ;)

Tangerine i cica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam kakve veze ima hipertonus sa širokim povojem?Jel ti dao bilo kakvo objašnjenje uz to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam kakve veze ima hipertonus sa širokim povojem?Jel ti dao bilo kakvo objašnjenje uz to?

Ma nije mi nista objasnila. Zato sam i ja u rebusu. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni sad nije jasno da li pp imitiraju siroki povoj ili ne?

nije mi logicno da se s. povoj koristi do odvikavanja, a i na nekoliko mesta sam procitala da ko hoce siroki povoj samo doda tetra pelenu preko ili unutra ili stavi vise ulozaka ili presavije ulozak vise puta u platnenoj peleni.

valjda sam razumljivo napisala.

nelogicno mi je da je koriscenje pp zamena za pravi siroki povoj, pre mi lici da je mozda samo malo siri povoj od jednokratne, ali ne i pravi siroki.

moze li neko jos da pojasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sinoc zena koja sije coki-loki rekla da su pp sire od pampersa, a uze od sirokog, znaci neka sredina. I tamo na FB su se zene cudile, ali ni jedna mi nije konkretan odgovor dala, uglavnom su komentarisale kako postoje uzi i siri krojevi platnenih pelena, pa biras po potrebi. Ja ne znam kog su kroja coki-loki, ali sutra stizu pa cu da vidim i javljam kad ih "montiram" na bebu. <_<

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni sad nije jasno da li pp imitiraju siroki povoj ili ne?

nije mi logicno da se s. povoj koristi do odvikavanja, a i na nekoliko mesta sam procitala da ko hoce siroki povoj samo doda tetra pelenu preko ili unutra ili stavi vise ulozaka ili presavije ulozak vise puta u platnenoj peleni.

valjda sam razumljivo napisala.

nelogicno mi je da je koriscenje pp zamena za pravi siroki povoj, pre mi lici da je mozda samo malo siri povoj od jednokratne, ali ne i pravi siroki.

moze li neko jos da pojasni.

Kod nas u porodici se bebama stavi prvo pampers pelena a pamuucna pelena se presavije na neku odredjenu sirinu, (sad neznam tacno kako, ali moja mama zna :)) i stavi se preko pampersa pa se sve veze sa svedskom pelenom, tako je i moja sestra radila i tetka i ostale zene u porodici. E sad ja neznam kakve su ovde pamucne pelene, mi ih kupujemo u Slovackoj, pa su mozda druge dimenzije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da prežalim što sam detetu stavljala kad se rodilo pampers,pa preko tetru,i pride onu "švedsku",sad kad se setim kako nisam malo razmišljala pre nego što sam to radila,samoj sebi nisam jasna.Da se dete samo muči,upari,baš bezveze.

PP su prilično fleksibilne,ali kad se zakopčaju drikeri,ne vidim da bilo kakvu veću "sigurnost" daju te široki povoj koji se kod nas koristi.Osim toga kad smo bile na pregledu kukova,njoj se vrlo brzo formirala čašica,dr je rekla sa su pp u tom pogledu sasvim ok.

Takođe se kajem što sam je ikada brisala vlažnim maramicama,to ovog puta neću ponoviti.

Marijači, da li se sećaš koliko si (otprilike) plaćala poštarinu za My Babysaurus pelene? Jako mi se sviđaju njihove prefold pelene, želim da ih naručim čim stigne plata, zbog toga i pitam.

Prvi put je donela neka njena poznanica iz Sarajeva.Drugi put,kad sam naručila vreću za spavanje,plaćala sam autobus,oko 5 evra me ispalo,ona pošalje nekim autobusom koji ona poznaje i njemu plati,a ja sam platila preko WU.

Ne znam koliko su poštarine za Srbiju,mi kao da smo Zimbabve užasno su velike poštarine iz regiona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ljubi, to jeste siroki povoj kada se preko pampers p. stavlja tetra, ali mi se pitamo za tzv. moderne pamucne pelene, koje su skrojene kao pampers da li su same po sebi siroki povoj.

nasha je dala odgovor. :)

ne odustajem od pp, a-a, nema sanse, odoh sad da narucim coki loki :)

cica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a flafi mi stizu za 10 dana, na adresi u hrvatskoj su odavno.

nestrpljiva sam, pogotovo sad kad mi je dr rekla da ce mozda beba i ranije :)

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ljubi, to jeste siroki povoj kada se preko pampers p. stavlja tetra, ali mi se pitamo za tzv. moderne pamucne pelene, koje su skrojene kao pampers da li su same po sebi siroki povoj.

nasha je dala odgovor. :)

ne odustajem od pp, a-a, nema sanse, odoh sad da narucim coki loki :)

Ahaaa :) sad sam skontala o kojima pricate :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su stigle coki-loki pelene, i samo da vam kažem da su im kvalitet i izrada sjajni. Nadam se da će ih moj bebac voleti, a ne vidim razlog zašto ne bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, u porodilište neću. Tih par dana će izdržati u pampersicama. Ne znam gde bih to tamo odlagala i uopšte u kom stanju ću biti, pa još pupak ne daj bože da zeznem.... Počećemo kad se vratimo kući. Iskreno, meni deluju kao da su velike za novorođenče, možda i grešim, ali u svakom slučaju kod kuće če mi biti lakše da eksperimentišem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini sto sam dosadna, kako se beba oseca u pp po ovim vrucinama? Pretpostavljam da joj je mnogo prijatnije nego u pampersu,ali sam joj ovih dana skinula siroki povoj pa zato pitam, pp mi deluju prilicno debelo na bebi..beba mi je nocu u pampersici, a danju bude po malo u tetri sa svedskom (nikako da nabavim neki cover)..

Joj meni je Mika nosio pampers i preko siroki povoj do 6meseci, a posle jos nocu do 9 meseci... On je crkavao, tek sam posle shvatila da sam jednostavno trebala da mu kupim platnene i gotovo. I ovako nisam mnogo manje prala nego da je nosio platnene. :(

Za sledecu bebu cu mnogo mudrije. I pametnije.

I ovako imam dovoljno obicnih platnenih, koje bih mogla koristiti kao ulozak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce podigli coki-loki, malo je reci da su predivne! Sad su na pranju, sutra proba! :)

Tangerine, definitivno ti ne trebaju new born, ja sam uzela one size, i postoje dva drikera pomocu kojih se jednostavno podese da budu male-malecke. Inace sa split se dobiju 3 uloske (tj. jedan veliki koji se savije i jedan mali), cini mi se da je za ovako malu bebu kao moja dovoljan samo jedan. Sa poket pelenom se ne dobijaju ulosci.

Covere sam isto uzela one size i super su.

Predlazem vam da na you tube-u ukucate OROGAMI FOLD, postoje razni nacini za motanje tetre. Juce sam se pola dana igrala :D. Ja planiram da ih kombinujem sa coverima dok ne nabavim jos pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' zna neko gde mogu da kupim zihernadle za bebu? Kupila sam obične velike u pozamanterijskoj radnji, za prefold pelene, ali htela bih i one lepe bebi, sa plastičnim zaštitnim vrhom, deluju mi bezbednije.

Ja sam se raspitivala za tzv. snappy kopce za perfold pelene, ili za tetre, nema nigde u Bg-u da se kupi. Ima preko e-bay-a i kostaju oko 2,5 dolara. To mi juce kaze Jelena koja sije coki-loki, ali nikako da joj stignu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.