Pamučne pelene

odgovora

Objavljeno

Mame da li ste posetile grupu na FB Moderne platnene pelene?Imate tamo sve objasnjeno do detalja sve sto Vas zanima u vezi pelena.

Pozdrav trudnicama i mamama! Pratim već neko vreme vaše priče o pp, pa sam se i u FB grupu učlanila, tako da sam do sada puno korisnih saveta i informacija prikupila vezano za pp. Međutim kada nekome iz svoje okoline (ko ima decu) pomenem pp, belo me gledaju i govore da sam blesava što ću još i tu obavezu sebi da natovarim na vrat. Ja samo pomislim kako mi je grozno kada treba da nosim one uloške od kojih se sva uparim, i kako li je tek maloj bebi non-stop u plastici, godinama. Planiram da počnem sa nabavkom, malo po malo (svakog meseca). Jako mi se sviđa to što ne moraju da se peglaju (jer ja samo mužu košulje ispeglam, a od kako sam trudna, naučila sam ga da to sam radi), i što idu u mašinu za sušenje-sigurna sam da se na toj temperaturi sve bakterije potamane :)

cica, paper_moon i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno82, i ja kome god da sam rekla za pp, svi su u fazonu- "Samo ti još to fali! Videćeš kad dođe mala beba...nećeš imati vremena, smučiće ti se pranje....itd"...

Meni samo nije jasno da li sam ja blesava, ili imam neke pogrešne vizije, ali i dalje ne mogu da shvatim na koji je to način toliko drastično teže održavanje pp od jednokratnih.

I jednokratna se bepcu isto treba staviti i skinuti, neću je ubaciti u kantu za smeće nego u kantu za veš, neću nositi kesu za smeće u kontejner nego ću ubacivati pelene u veš mašinu, ne treba da ih perem ručno nego ih opere mašina, ne treba da se peglaju....dakle, jedino što je eto kao otežanje, to je što ukakenu pelenu moram da properem pre bacanja u kantu (da li je moguće da na to odlazi više od 2 minuta?), i to što treba da ih okačim da se suše (i to je par minuta, a može i muž to da uradi :) ). S druge strane ne moram da razmišljam o kupovini kad ih jednom kupim, zdravije su za bebinu kožu, ne usmrde se...o ekološkom aspektu da ne govorimo....

Ne znam što ljudi to tako tragično shvataju, kao da je to najveća obaveza i teškoća koja može da ih snađe, na osnovu toga ispade čudo da smo svi mi odgajani u tetra pelenama, da se neko uopšte usudio da pravi decu pored toooolike obaveze!

Čitala sam malo postove od pre i na ovoj temi, i bilo mi je baš ružno i tužno što su neke majke rekle doslovno da je korišćenje pp "proseravanje" :wacko: ... ja sam se već spremila na to da neće biti lako dok se uhodamo, ali ipak su pri odluci prevagnule dobre strane pp, a iskreno i moj subjektivni doživljaj uložaka od kojih mi se plače tih par dana u mesecu kad moram da ih koristim, i ne bih takvom nelagodom da opterećujem svog bepca u kog sam već zaljubljena iako se još nije ni rodio.... :wub:

Naravno, u samom početku dok bepcu ne otpadne pupak i dok se malo ne upoznamo, dok mu ne prokljuvim funkcionisanje i navike, ne poričem da ću možda i da kombinujem sa jednokratnim, ali to kratko vreme će izdržati, da mu se mama i tata malko uštose, ipak je prvi bebac i još ništa ne znamo.... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zaista htela za drugo dete da pokušam pp, ali ipak nisam uspela. :( Meni mašina iovako radi doslovno svaki dan, i i dalje imam 3 pune korpe veša, što našeg, što bebinog. Mašinu za sušenje nemam, a verujem da bi bilo mnogo lakše sa njom.

Baš mi je krivo. Eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je samo krivo sto coveri nisu tako lepi kao pelene :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zaista htela za drugo dete da pokušam pp, ali ipak nisam uspela. :( Meni mašina iovako radi doslovno svaki dan, i i dalje imam 3 pune korpe veša, što našeg, što bebinog. Mašinu za sušenje nemam, a verujem da bi bilo mnogo lakše sa njom.

Baš mi je krivo. Eto.

Možda malo kasnije kad bebica još malo poraste i cela porodica se uhoda i privikne na novog člana?....

A jesi li kupovala ove moderne platnene ili si probala sa tetra?

Meni je samo krivo sto coveri nisu tako lepi kao pelene :(

Ma i pelene i zaštitne gaćice svakako idu ispod odelca, nije to toliko bitno. Pelene inače jesu lepe, ali neće se baš puno reklamirati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zaista htela za drugo dete da pokušam pp, ali ipak nisam uspela. :( Meni mašina iovako radi doslovno svaki dan, i i dalje imam 3 pune korpe veša, što našeg, što bebinog. Mašinu za sušenje nemam, a verujem da bi bilo mnogo lakše sa njom.

Baš mi je krivo. Eto.

Pa sta je bio problem?Jel si nakupovala pelene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni kupila te moderne. Sinoć sam mu stavila tetra pelene. Bože me sačuvaj na šta je to ličilo (stavila sam mu 3 pelene :D), plus je bio mokar za 15 minuta jer jako puno piški, plus i kaki svaki čas.

Mislim da ima smisla probati kad se bebina stolica malo ustali. Ovako, kad dete kaki 8 puta dnevno, ma makar i samo "flićne" je dosta teško.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix probaj staviti cover preko tetre.Ovaj koji sam zakačila ima da se kupi u radnjama,a neće ti ništa naokolo biti mokro.Polako kad se ustali,i poraste možeš početi koristiti po malo,kombinovati sa jednokratnim ako ti je lakše,i videćeš brzo ćeš se uhodati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam resila, narucujem Coki loki, 10 split pp. Ostaje mi najtezi i najlepsi deo posla, biranje dezena :D. Nasla sam Bambino mio u BG-u, nema u Enci menciju vise, ali ima u robnoj kuci Leto. Samo cover, nema pelena i kosta 1115 din. Razmisljam da kupim jedan taj, i jedan cu dobiti od Coki Lokija gratis.. Kaze mi ona zenica (bas je ljubazna) da su bolji coveri kad se kupe po velicinama, ali ako se ne varam, neko je pisao da je onaj univerzalni skroz OK?!

cica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako neka mama ima zelju da podeli svoje iskustvo sa nama na ovoj temi bebac.com/forum/index.php?showtopic=4273

bilo bi nam zadovoljstvo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam resila, narucujem Coki loki, 10 split pp. Ostaje mi najtezi i najlepsi deo posla, biranje dezena :D. Nasla sam Bambino mio u BG-u, nema u Enci menciju vise, ali ima u robnoj kuci Leto. Samo cover, nema pelena i kosta 1115 din. Razmisljam da kupim jedan taj, i jedan cu dobiti od Coki Lokija gratis.. Kaze mi ona zenica (bas je ljubazna) da su bolji coveri kad se kupe po velicinama, ali ako se ne varam, neko je pisao da je onaj univerzalni skroz OK?!

Bambino mio ti je po velicinama.Nekome vise pase po velicinama jer se kao lepse namesti kad je beba mala ali ako uzimas bm onda ne moras i cokiloki jer ces duze koristiti.

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teskom mukom sam odabrala dezene pp.. :D

E sad, imam jos jedno pitanje za iskusne mame:

1. Posto pp na neki nacin menjaju siroki povoj, da li beba u fazi puzanja, ustajanja... ima punu slobodu pokreta kao sa jednokratnim?

Bila sam na FB. Tamo su uglavnom mame koje razmenjuju iskustva o pelenicama koje mogu da se nabave u HR.. ;) Vidim da su sve bas veliki fanovi istih.. Mozda se i ja "navucem", ali moram da priznam da me je ipak malo muce neke stvari, da li cu se snaci, da li ce mi posle mesec dana dojaditi svakodnevno pranje i skidanje kake, itd..

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti slucaj,tamo su uglavnom pelene sa Htvatskog trzista,pa ne mozemo puno da saznamo...I ja sam malo skepticna,imam zelju ali i strah da cu da puknem pare na obe meste :(

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teskom mukom sam odabrala dezene pp.. :D

E sad, imam jos jedno pitanje za iskusne mame:

1. Posto pp na neki nacin menjaju siroki povoj, da li beba u fazi puzanja, ustajanja... ima punu slobodu pokreta kao sa jednokratnim?

Bila sam na FB. Tamo su uglavnom mame koje razmenjuju iskustva o pelenicama koje mogu da se nabave u HR.. ;) Vidim da su sve bas veliki fanovi istih.. Mozda se i ja "navucem", ali moram da priznam da me je ipak malo muce neke stvari, da li cu se snaci, da li ce mi posle mesec dana dojaditi svakodnevno pranje i skidanje kake, itd..

Apsolutno im pelene ne smetaju ni u puzanju ni u hodanju,to se samo cini da je na njima sve to veliko i glomazno.I ja sam se brinula i mogu ti reci da sam bila na korak da odustanem jer mi je prvo dete imalo proliv po 10 dana za prva 3,4 zuba i onda kao da mu stavim pampers da ne perem sve te pelene i dete mi sutradan ustane sa zivim ranama po guzi .....e tako sam se ja vratila odma na pp i nikad mi vise nije pala na pamet takva glupost.Meni je trenutno treca beba u pp(ima 2 meseca) i ako se meni nisu smucile onda nece nikom jer sam bukvalno vec 5 godina u pelenama :)
nasha i brbljiva76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine Za novorođenče ne znam da li su split ok,jer ja sam Sofiji stavila pelene malo kasnije.Zavisi i koliko kg će imati beba.Te newborn izgledaju ok,za početak,al ne mogu ti ništa reći 100% kad ih nisam koristila.

Ja bih ipak u početku koristila tetra sa ovim Bambino Mio coverom.Ne moraš uzimati trideset,ako ti zahvali uvek možeš naručiti još.Nama je 20 bilo sasvim dovoljno,al ko zna ako ti vidiš da ti treba više možeš dodatno uzeti.

Što se covera tiče ja više od dva ne bih uzimala,jer su dva sasvim dovoljna.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijači, da li je neophodno da kupim i nekoliko newborn pelena, ili odmah može da se koristi split pelena univerzalne veličine? Je l' mi dosta 20 pelena i 2 cover-a ili da ipak naručim 30+3?

Newborn ti ne trebaju za bebe preko 3kg,split je sasvim ok.Za pocetak ti je dovoljno 20pp i 2 covera.
paper_moon i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine Za novorođenče ne znam da li su split ok,jer ja sam Sofiji stavila pelene malo kasnije.Zavisi i koliko kg će imati beba.Te newborn izgledaju ok,za početak,al ne mogu ti ništa reći 100% kad ih nisam koristila.

Ja bih ipak u početku koristila tetra sa ovim Bambino Mio coverom.Ne moraš uzimati trideset,ako ti zahvali uvek možeš naručiti još.Nama je 20 bilo sasvim dovoljno,al ko zna ako ti vidiš da ti treba više možeš dodatno uzeti.

Što se covera tiče ja više od dva ne bih uzimala,jer su dva sasvim dovoljna.

Sto se tice newborn predvidjene su za bebe cija je kilaza ispod 3kg,meni odgovaraju jer je moja beba rodjena dva meseca ranije i mnogo je sitan iako ima sad oko 3kg sve ostale su nam velike jer su mu mrsave butine pa pelena ne moze lepo da legne :) Ove pelene imaju onaj driker na sredini zbog pupka ali njemu je pupak vec bi sredjen u bolnici tako da nam nije ni trebao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mariachi, Cico, hvala puno na savetima!

Danas, najkasnije sutra moram da narucim pelene, pa imam jos samo jednu nedoumicu..

Posto ipak necemo moci odmah puno pelena da narucimo, mislila sam da za pocetak kombinujem pp i cover+tetra. Da li sam dobro razumela, da mi u tom slucaju tetra bolje "naleze" na Bambino mio, nego na Coki loki cover?

cica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je bolje na ovaj mali cover od Mio Banbina jer je čvrst a tetre su mekane i skrojen za male bebice.Ja ću na Bambino Mio,po kilaži.Meni nekako Coki Loki cover više ide na njihove pelene.

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mariachi, Cico, hvala puno na savetima!

Danas, najkasnije sutra moram da narucim pelene, pa imam jos samo jednu nedoumicu..

Posto ipak necemo moci odmah puno pelena da narucimo, mislila sam da za pocetak kombinujem pp i cover+tetra. Da li sam dobro razumela, da mi u tom slucaju tetra bolje "naleze" na Bambino mio, nego na Coki loki cover?

meni je sa tetrama bio bolji bambino,nikad mi nije propustio sto mi se desavalo sa drugim coverima
nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narucila sam pelene jeejj, ali mi je zao sto vec nemam par komada, izgleda da mi je beba dobila pelenski osip, neke male crvene tackice po guzi.. :( Poludela sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luftiraj je malo bez pelenice,za osip je najbitnije da koža diše!Pa sa srećom da koristite nove pelene ;) .

cica i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sad kad me neko pita sta nam treba za bebu, ja cu da trazim Bambino mio.. B)

Hej Marijachi, supeeerrrrr ti je avatar! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sad kad me neko pita sta nam treba za bebu, ja cu da trazim Bambino mio.. B)

Hej Marijachi, supeeerrrrr ti je avatar! :)

Hvala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.