Pamučne pelene

odgovora

Objavljeno

AIO je pelena kod koje su zastitne usivene za pacunu pelenu tako da ti je isto sta ces za noc.Babusaurus su Naidine pelene a Cokiloki su njihova verna kopija.Ne razumem bas tvoje pitanje,zasto bi kupovala aio kad sve to imas i sa ovim,znaci AIO je pelena sve ujednom,pelena i zastitne.

to je isto kao da pitas sto se uopste onda i prave AIO pelene ;)

ne znam dok ne isprobam, pa pitam sve sto mi padne na pamet :), ali sad shvatam da AIO nemaju nikakvu prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cici,znaci split ili pocket def.?Za koliko stizu kad se poruce?

Coki loki je juce izbacio obavestenje o godisnjem odmoru,vidi na stranici ne znam tacno sta pise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je isto kao da pitas sto se uopste onda i prave AIO pelene ;)

ne znam dok ne isprobam, pa pitam sve sto mi padne na pamet :), ali sad shvatam da AIO nemaju nikakvu prednost.

Pa da,to jeste.Ja ih imam ali ne znam,nesto su mi draze ove druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj izbor su sa dzepom za uloske, nesto me drikeri ne privlace.

sad sam gledala mybabysaurus, mozda i odatle narucim neke, jer imaju isporuku za srbiju. jesu li to te koje vi iskusne mame zovete naidine?

mozda sam nesto pobrkala...

da li sam dobro shvatila da AIO imaju zastitni nepropusni sloj, pa su zgodne za nocno koriscenje?

ako je tako kupila bih nekoliko kom. mozda 5, hm..

da li je to dovoljno za noc i eventualno neki kraci boravak van kuce?

izvinjavam se ako previse pitam, ali moram :D

Te sa dzepom se zovu pocet i zahvalne su jer je mozes napuniti po potrebi.Sta si mislila pod ovim nesto me drikeri ne privlace?Sve pelene su sa drikerima i zatvaranje cickom ,drikeri su prakticniji i duze traju.

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te sa dzepom se zovu pocet i zahvalne su jer je mozes napuniti po potrebi.Sta si mislila pod ovim nesto me drikeri ne privlace?Sve pelene su sa drikerima i zatvaranje cickom ,drikeri su prakticniji i duze traju.

mislila sam na kacenje ulozaka drikerima(ne na samo zakopcavanje pelene, tu sam svakako za drikere, cicak se brze haba), odlucila sam se za pelene sa dzepom za uloske,

Mama u avgustu i cica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno, ti i ja ćemo baš moći da razmenjujemo utiske, pošto sam ja naručila sve split :)

Ali, to je tek prva tura..... drugu će naručiti kad stigne i bebac..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovako, drage moje!

Odluka je konacno pala na Coki Loki-pocket, planiram da uzmem 20 pp (vidim na akciji da mi pripadaju jos dve ili pp ili 2 covera na tu kolicinu, sta mislite da je bolja varijanta?) i sad razmisljam o unutrasnjem sloju! Vidim da iskusne mame hvale bambus, ali citam da se spominje i velur kao dobra opcija. Sta kazete, koja je vasa preporuka po tom pitanju?

Takodje, logika mi govori da pri izboru covera najbolje da uzmem univerzalnu velicinu, ali sta govori iskustvo majki?

Hvala svima!

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovako, drage moje!

Odluka je konacno pala na Coki Loki-pocket, planiram da uzmem 20 pp (vidim na akciji da mi pripadaju jos dve ili pp ili 2 covera na tu kolicinu, sta mislite da je bolja varijanta?) i sad razmisljam o unutrasnjem sloju! Vidim da iskusne mame hvale bambus, ali citam da se spominje i velur kao dobra opcija. Sta kazete, koja je vasa preporuka po tom pitanju?

Takodje, logika mi govori da pri izboru covera najbolje da uzmem univerzalnu velicinu, ali sta govori iskustvo majki?

Hvala svima!

:wub:

Bambus,pamucni velur su meni najbolji a kombinacija pamucni velur unutra i plis spolja pun pogodak :) A cover definitivno OS ,mada za male bebice nije na odmet imati i neki mali cover dok se ne usemite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovako, drage moje!

Odluka je konacno pala na Coki Loki-pocket, planiram da uzmem 20 pp (vidim na akciji da mi pripadaju jos dve ili pp ili 2 covera na tu kolicinu, sta mislite da je bolja varijanta?) i sad razmisljam o unutrasnjem sloju! Vidim da iskusne mame hvale bambus, ali citam da se spominje i velur kao dobra opcija. Sta kazete, koja je vasa preporuka po tom pitanju?

Takodje, logika mi govori da pri izboru covera najbolje da uzmem univerzalnu velicinu, ali sta govori iskustvo majki?

Hvala svima!

:wub:

Ja bih uzela covere ako ih već nema u paketu.Ja sam cover uzela veličine OS s tim što me ona pitala za obim nogice,ima tri reda drikera u nizu,i koristimo ga baš dugo.

Meni je bambus odličan.

A može i jedan mali cover ako je za novorođenče.

Mama u avgustu i cica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena ženo i Svejedno, kud niste još malo trudnije od mene, pa da imam vremena da na osnovu vaše razmene iskustava odlučim da li ću split ili pocket.

A što se tiče dileme velur vs. bambus, ja sam nekako više za bambus, ipak je prirodan materijal bolji da bude do bebine kože. A?

Mama u avgustu, možda bolje da uzmeš 2 cover-a gratis jer svakako par komada moraš da kupiš.

Ja sam uzela skoro sve sa bambusom iznutra, samo dve sa velurom, čisto da probam i to. I ja više cenim bambus.

Inače, meni porudžbina stiže tek krajem juna, taman malo pre mog žapca, pošto Coki Loki ide na odmor. Tako da znaju mame koje planiraju da naručuju šta da očekuju.

Naručiću i jednu pocket čisto za probu. Pa ću onda videti za sledeću turu šta mi je činiti. Mi smo oko 2 meseca ispred vas, ali ne znam da li je to dovoljno da se ušemimo s ovim pelenama, ali u svakom slučaju kad dođe vreme, tamo na jesen, javiću utiske.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena ženo i Svejedno, kud niste još malo trudnije od mene, pa da imam vremena da na osnovu vaše razmene iskustava odlučim da li ću split ili pocket.

A što se tiče dileme velur vs. bambus, ja sam nekako više za bambus, ipak je prirodan materijal bolji da bude do bebine kože. A?

Mama u avgustu, možda bolje da uzmeš 2 cover-a gratis jer svakako par komada moraš da kupiš.

Bambus je najbolji upijac ali moram reci da je i velur apsolutno prirodan materijal i isto tako dobar upijac.Uvek kazem da bamusu nijedan materijal ne moze da parira :)

brbljiva76 i Mama u avgustu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Umesto da pisem master rad iz zastite zivotne sredine, celo jutro prelistavam ovu temu o zdravim i ekoloskim pelenama.. :D

Sta da vam kazem, ubedile ste me! Resila sam i ja da probam. Ne bih jos uvek prelazila skroz (da vidim da li cu imati zivaca da perem kaku i tako to). A i sacekacu bar drugi, treci mesec da se malo ustalimo sa piskenjem i kakenjem, posto trenutno kaki po 10 puta dnevno, sve nesto simbolicno. Nocu i kad negde idemo bih isto ostavila pampersice za pocetak, ali mi se cini kao super resenje za dan za leto, i zbog vrucincina i zbog sirokog povoja.

Mnogo informacija, ne mogu sve da pohvatam. Pa htedoh da pitam iskusne mame, da uzmem za moje pocetnicke potrebe npr. 10 pelena i 2 covera?? I izvinjavam se ako ponavljam pitanje, koje mi preporucujete pocket ili slim?? Koje su prekticnije? I da uzmem onu univerzalnu velicinu? :blink:

cica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš uzeti deset,ako ćeš da kombinuješ,za početak.Uvek možeš naručiti još ako ti se svidi,a bebi sigurno hoće ;) Ja pocket nisam koristila,al evo kažu da su ok.Kolika ti je beba?Meni su univerzalne sasvim u redu,još uvijek ih koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na brzom odgovoru Mariachi! :) Mala bebica, tek deset dana. Taman kad malo poraste pocece i vrucine, a planiram da budem sa klincima na moru bar 2 meseca, pa bi mi i zato bilo bolje da joj oblacim pp, pa moze da piski i kaki koliko hoce.. :D Mladjem sinu sam tako kad smo bili na moru, a on imao 3 meseca samo tetra pelene i stavljala, a ove bas deluju prakticno..

cica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila sinčiću kad se rodi da stavljam tetra,i preko cover od Mio Banbina,cica kaže da može tako.Barem dok malo ne poraste,tako ćemo u početku.Vjerovatno će ćerkica do tada ostaviti pelene,pa ćemo preći na njene jer su dobro očuvane.

nasha i cica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledam sad ove Coki loki pelene..ako sam dobro razumela, kad se kupi Split pelena dobiju se 3 dodatna uloska, da li mi je to dovoljno ili mora jos neki da se kupi? A ako bih se odlucila za pocket, onda kupujem odvojeno uloske, koliko mi je potrebno za jednu (isto 3?!)?

Kako nabavljate Mio bambino pelene? I da li znate za neke Italijanske ili Slovenacke pp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preko dana nama je bio dovoljan jedan uložak,a noću sam stavljala dva,nekad tri.Bambino mio su valjda engleske,kod njih mi se jedino ne sviđa što je cover na čičak,drikeri su mi bolji.Al valjaće mi ova varijanta dok beba malo ne poraste.Ovo sa tetra pelenama.

Verovatno imaju,al ja nisam naišla,jer nisam ni tražila.Gde ti živiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi mislila na ove?

Fotografija0400-vi.jpg

Ove mi se jako svidjaju. Jest' da je druga beba tek u planu, al' nesto me privukla tema, a posebno pelenice kad sam videla...

Za ove prema guzi mogu se koristiti tetra, to sam skontala i koristila bih, ali za ove spoljne gacice se pitam da li bih mogla sama sasiti... :rolleyes:

Skontala sam da je dovoljno 20tak spoljnih, il 20tak unutrasnjih, tj tetra? :) Tetra pelena imam oko 100kom, kupovala sam ih zbog sirokog povoja koji smo nosili do 9meseci, stavljala sam omeksivac Chiko, al' da l' bi na pelenu do guze smeo ici omeksivac? Je l' pelenice susite u masini ili na zici? Je l' peglate sve unutrasnje pelene, tj uloske?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne koristim omekšivač.Kako misliš 20-tak spoljnih?Meni je dovoljno samo dva covera,t.j.ovo što ide spolja,jer se ne pere.Samo se prosuši malo na vazduhu,ili eventualno malo propere.To je nešto kao zaštitne gaćice al propušta vazduh.

Evo ovo je slika jednih za novorođenče,cena kod nas je oko 5 evra,tako mi se čini.Ima da se kupe u Enci Menciju,ne znam gde ima u Beogradu.

Kako je meni cica objasnila,samo staviš tetra pelene,pa preko ovaj cover,i ako to fukncioniše ja ću taman tako da uradim za prvih par meseci.

Što se peglanja tiče,ja ih ne peglam.Stavim u mašinu za sušenje na onaj program za peglanje.Šta ću kad ne volim da peglam :) .

159__004.jpg

cica, nasha i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da možeš sašiti ako nađeš odgovarajući materijal i kroj,al ja sam antitalenat za šivenje,pa ne razmišljam o tome.Taj materijal je specijalan,on zadržava vlagu a propušta vazduh.Takođe moraš lepo sašiti da bebicu ne nažulje,jer one higijenske gaćice za bebe sam jednom kupila u apoteci kad smo bili u Šapcu,i nikad više,oko nogice joj je bilo sve crveno. :( A ovi coveri su baš zahvalni,kao i ovi koje nam je Coki Loki zašila,oni posebno-baš se poklapaju da ne propuste,a nemaš problema da ih nažulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U tom slucaju ipak bih kupila. Tetra pelene sam nekih 40tak komada sama sasila, baka mi je porucila stof materijala i samo smo sekle mama i ja na kvadrate velicine tetra i endlale ;)

Ovo je fenomenalno, samo 2?! Ne vise?! Pa to je divno, znam sta ce moje dete koristiti (jos uvek u planu, a vec kujem planove, tesko meni) :)

Ovaj mesec mora da mi bude pobednicki, bas sam se zagrejala za pelene i jos poneke bebece stvari :D

Schveca, cica, Tangerine i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne koristim omekšivač.Kako misliš 20-tak spoljnih?Meni je dovoljno samo dva covera,t.j.ovo što ide spolja,jer se ne pere.Samo se prosuši malo na vazduhu,ili eventualno malo propere.To je nešto kao zaštitne gaćice al propušta vazduh.

Evo ovo je slika jednih za novorođenče,cena kod nas je oko 5 evra,tako mi se čini.Ima da se kupe u Enci Menciju,ne znam gde ima u Beogradu.

Kako je meni cica objasnila,samo staviš tetra pelene,pa preko ovaj cover,i ako to fukncioniše ja ću taman tako da uradim za prvih par meseci.

Što se peglanja tiče,ja ih ne peglam.Stavim u mašinu za sušenje na onaj program za peglanje.Šta ću kad ne volim da peglam :) .

159__004.jpg

Bas tako :) Tetre su sasvim dovoljne kad je beba mala,kada pocne da piski malo vise samo ubacite neki ulozak izmedju.Ne koristim omeksivac,nekad ubacim malo sode i sirceta da budu mekse a sad sam nabavila masinu za susenje pa ce mi biti mekse od nje i ne peglam (imam pametnije stvari u zivotu od pegle)bambino mio mi najvise odgovaraju o tom periodu jer su na cicak(beba ne zna da ga odlepi,cim nauci menjam za onaj sa drikerima)i lepse mi legne cover na tetru.Nijednom mi nije procureo i prosto mi zao sto ne mogu posle da ih koristim kad porastu,imam vecu velicinu ali moja deca ga skidaju jer im zanimljiv zvuk koji proizvodi cacak kad se odlepljuje :)Mozda ovo trece dete bude mirnije :v

paper_moon, nasha i SuperStar volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledam sad ove Coki loki pelene..ako sam dobro razumela, kad se kupi Split pelena dobiju se 3 dodatna uloska, da li mi je to dovoljno ili mora jos neki da se kupi? A ako bih se odlucila za pocket, onda kupujem odvojeno uloske, koliko mi je potrebno za jednu (isto 3?!)?

Kako nabavljate Mio bambino pelene? I da li znate za neke Italijanske ili Slovenacke pp?

I uz pocet dobijas uloske a ako ti zafali ubacis tetru unutra i stvar resena.Uz split pelenu dok je beba tako mala nema potrebe za dodatnim uloscima i ta tri su ti mnogo,ako je beba decak onda ulozak savijes tako da taj savijeni deo bude napred a ako je devojcica onda pozadi.Bambino mio imas u enci menciju ali imas i na netu,guglaj malo nacices.Italijanske i Slovenacke nisu ispod 20e sto je meni mnogo za pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame da li ste posetile grupu na FB Moderne platnene pelene?Imate tamo sve objasnjeno do detalja sve sto Vas zanima u vezi pelena.

Nena82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Cico, hvala Mariachi!

Ja sam iz BG-a, tako da odmah danas zovem Enci Menci. :)

Mogla bih da ih dovucem iz It ili Slo, zato sam pitala, ali sam mislila da je to tamo jeftinije, a ne duplo skuplje. :wacko:

A od Coki lokija cu verovatno da narucim 10 kom + dobijem jedan cover gratis. :D

Samo jos da odlucim da li cu split ili pocket, mozda 5-5?!

Nemam FB, ali moram da se ogrebem o neciji profil pa da malo pogledam i tamo sta se pise..

cica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.