Pamučne pelene

odgovora

Objavljeno

Ja sam vec cetvrto pakovanje Violetinih potrosila. O njima i pricam kada kazem da sam presla na dvojku... Pampers sam neke dvije vrste koristila, i svaki put mi je cak propustala i kada kaki, pa sam odustala... Violeta jesu grublje od pampersa, ali smo se lijepo navikli na njih, jos ni jednom nam nisu propustile cak ni kada piski. Jedini problem mi je taj sto kada spava bude mokar iznad pelene, pa mi je prvo palo na pamet da je zbog toga sto pisu okrecem na gore, ili sto mu je jedinica mala...

Ako i dalje budemo imali isti problem, mijenjacemo i dalje dok ne nadjemo odgovarajuce...

Ja nemam musko dete niti se razumem ali mi je sestra u porodilistu rekla da pisa stoji u peleni onako kako stoji, ne diras ga, ni gore, ni dole vec kako stoji.

Izvini na mesanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam definitivno za pamucne, ali imam jedan problem sa svojim djetetom! U pamucne nece ni pod tackom razno, a od ovih mi je stalno crvana! Sad smo se vratili od dr i ona je rekla da postoji mogucnost da joj ne odgovara sintetika!

jel si probala one grcke dipers, mislim da su manje "plasticne" od pampersa.

a sta si joj do sad koristila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lana inace od rodjenja koristi pampers,nismo nikada imali problema,par puta sam eksprimentisala i probavala Hagis,boni,evi,be be...ali sam se uvek vracala pampersu,sad nosimo peticu...pre neki dan se vratila iz vrtica u meni nepoznatoj peleni koja je bila odlicna,cini mi se bolja od pampersa ali ne znam koje je marke,nigde ne pise nista...pelena podseca na pampers,ima i one elasticne trakice i sareni pojas na koji se lepi je sa nekim tigricem cini mi se,,i po celoj peleni su sareni leptirići...zna li neko koje su to?!, probala bih i te i nadam se da cemo se na leto resiti pelena zauvek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel si probala one grcke dipers, mislim da su manje "plasticne" od pampersa.

a sta si joj do sad koristila?

Pampers premium care, propusti na sve strane, Molfix isto propusti. Sad koristim Evy baby i ne propustaju! Ali nije bitno koje su bile, ona je uvijek bila crvena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi probala Libero i Baby love-one bi trebalo da su najprirodnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, evo poceli samo koristiti platnene pelene i maleni se super privikao na njih! Prva tri mjeseca smo koristili jednokratne. Zanima me jel ih i vi koristite i gdje ih se moze nabaviti u Srbiji? Mi smo svoje kupili 10 komada u Zagrebu od Roda i 10 komada u Italiji!

Uskoro cu postaviti par fotkica da vidite kako smo slatki u pelenama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pampers naravno,pamucne nisam ni u pocetku koristila ono kao siroki povoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li možda znate gde se u Beogradu mogu kupiti papirići (lineri) za platnene pelene? Enci Menci radnja na Bulevaru ih više nema :( ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recite mi koliko kostaju Babylove pelene?Cula sam da se kod nas prodaju u DM parfimerijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recite mi koliko kostaju Babylove pelene?Cula sam da se kod nas prodaju u DM parfimerijama.

1400 dinara kad je mm nama kupio zadnji put ja nisam nesto zadovoljna :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1400 dinara kad je mm nama kupio zadnji put ja nisam nesto zadovoljna :(

Ja obicno ponesem jedno pakovanje pampersa odavde da ne jurim odmah u supermarket kad stignem kuci pa sam mislila da mu kupujem Babylove dok smo u Srbiji posto i ovde kupujem jeftinije za preko dana a nocu mu stavljam Pampers.

Cini mi se da je Babylove austrijski proizvodjac zato ih ovde u CH i nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Znam da je bilo razgovora na ovu temu, da li pampers ili pamucne ali moram da podelim pozitivno iskustvo sa vama.

Htela sam od starta da koristim pamucne pelene jer su zdravije, finansijski isplativije, i ne zagadjuju okolinu pa sam se bacila u potragu za odgovarajucim. U pocetku sam koristila Pampers jer su me svi ubedjivali da je to najbolje i najlakse ali mene je nekako uvek grizla savest kad vidim onu mini deponiju u hodniku koju napravim u toku jednog dana, i pomislim kako ni sama ne volim kad nosim uloske. Trazila sam po netu, nailazila na one pamucne iz Zrenjanina i DajDaj iz Beograda za koje verujem da nisu lose ali su malo skupe (a jos ne dobijete uz njih zastitne gacice). Stavljali smo mu u pocetku onu klasicnu kombinnaciju tetra + svedska ali je dobijao ojed (valjda zato sto su tetra pelene ipak malo grublje i ne upijaju toliko).

Onda sam slucajno otkrila u Letoshop-u u Beogradu neke engleske pamucne "bambino mio" gde dobijete u kompletu 12 pamucnih pelena od gustog superupijajuceg pamuka, i 3 para mekanih zastitnih gacica koje su takodje delom od pamuka. Kupili smo ih i ODUSEVILI SE! Nijednom nisu propustile, niti su mu iritirale kozu, a ne moraju da se peglaju. Iskreno drago mi je sto sam se resila jednokratnih pelena i onog smrada koji proizvode u kontaktu sa urinom i kakom. Ove samo stavim u kofu sa vodom i dodam malo sode bikarbone i sacekam sledece pranje. Komplet je kostao oko 7000 din tako da mislim da je dobra investicija,a pogotovo ako uzmete u obzir da vam ostane i za drugo dete.

Eto toliko od mene za sada, pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reklama????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Znam da je bilo razgovora na ovu temu, da li pampers ili pamucne ali moram da podelim pozitivno iskustvo sa vama.

Htela sam od starta da koristim pamucne pelene jer su zdravije, finansijski isplativije, i ne zagadjuju okolinu pa sam se bacila u potragu za odgovarajucim. U pocetku sam koristila Pampers jer su me svi ubedjivali da je to najbolje i najlakse ali mene je nekako uvek grizla savest kad vidim onu mini deponiju u hodniku koju napravim u toku jednog dana, i pomislim kako ni sama ne volim kad nosim uloske. Trazila sam po netu, nailazila na one pamucne iz Zrenjanina i DajDaj iz Beograda za koje verujem da nisu lose ali su malo skupe (a jos ne dobijete uz njih zastitne gacice). Stavljali smo mu u pocetku onu klasicnu kombinnaciju tetra + svedska ali je dobijao ojed (valjda zato sto su tetra pelene ipak malo grublje i ne upijaju toliko).

Onda sam slucajno otkrila u Letoshop-u u Beogradu neke engleske pamucne "bambino mio" gde dobijete u kompletu 12 pamucnih pelena od gustog superupijajuceg pamuka, i 3 para mekanih zastitnih gacica koje su takodje delom od pamuka. Kupili smo ih i ODUSEVILI SE! Nijednom nisu propustile, niti su mu iritirale kozu, a ne moraju da se peglaju. Iskreno drago mi je sto sam se resila jednokratnih pelena i onog smrada koji proizvode u kontaktu sa urinom i kakom. Ove samo stavim u kofu sa vodom i dodam malo sode bikarbone i sacekam sledece pranje. Komplet je kostao oko 7000 din tako da mislim da je dobra investicija,a pogotovo ako uzmete u obzir da vam ostane i za drugo dete.

Eto toliko od mene za sada, pozdrav svima

Andrea pozdravljam tvoju odluku i mislim da je to najzdravija varijanta u svakom pogledu...ali....nisam se upuštala u tu avanturu što zbog neznanja,male razlike itd....svaka čast ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Znam da je bilo razgovora na ovu temu, da li pampers ili pamucne ali moram da podelim pozitivno iskustvo sa vama.

Htela sam od starta da koristim pamucne pelene jer su zdravije, finansijski isplativije, i ne zagadjuju okolinu pa sam se bacila u potragu za odgovarajucim. U pocetku sam koristila Pampers jer su me svi ubedjivali da je to najbolje i najlakse ali mene je nekako uvek grizla savest kad vidim onu mini deponiju u hodniku koju napravim u toku jednog dana, i pomislim kako ni sama ne volim kad nosim uloske. Trazila sam po netu, nailazila na one pamucne iz Zrenjanina i DajDaj iz Beograda za koje verujem da nisu lose ali su malo skupe (a jos ne dobijete uz njih zastitne gacice). Stavljali smo mu u pocetku onu klasicnu kombinnaciju tetra + svedska ali je dobijao ojed (valjda zato sto su tetra pelene ipak malo grublje i ne upijaju toliko).

Onda sam slucajno otkrila u Letoshop-u u Beogradu neke engleske pamucne "bambino mio" gde dobijete u kompletu 12 pamucnih pelena od gustog superupijajuceg pamuka, i 3 para mekanih zastitnih gacica koje su takodje delom od pamuka. Kupili smo ih i ODUSEVILI SE! Nijednom nisu propustile, niti su mu iritirale kozu, a ne moraju da se peglaju. Iskreno drago mi je sto sam se resila jednokratnih pelena i onog smrada koji proizvode u kontaktu sa urinom i kakom. Ove samo stavim u kofu sa vodom i dodam malo sode bikarbone i sacekam sledece pranje. Komplet je kostao oko 7000 din tako da mislim da je dobra investicija,a pogotovo ako uzmete u obzir da vam ostane i za drugo dete.

Eto toliko od mene za sada, pozdrav svima

puno sam razmisljala o ovome pre drugog porodjaja, i delom sam bila resena da drugom detetu necu koristiti jednokratne pelene.

dosta sam se raspitivala i ono sto me najvise interesuje je: sta ako si negde i beba se ukaki.. presvuces je a nisi u mogucnosti da peres tu pelenu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reklama????

U jel može biti :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

puno sam razmisljala o ovome pre drugog porodjaja, i delom sam bila resena da drugom detetu necu koristiti jednokratne pelene.

dosta sam se raspitivala i ono sto me najvise interesuje je: sta ako si negde i beba se ukaki.. presvuces je a nisi u mogucnosti da peres tu pelenu..

E onda joj turiš pod guz***u smrdljivi pampers :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

puno sam razmisljala o ovome pre drugog porodjaja, i delom sam bila resena da drugom detetu necu koristiti jednokratne pelene.

dosta sam se raspitivala i ono sto me najvise interesuje je: sta ako si negde i beba se ukaki.. presvuces je a nisi u mogucnosti da peres tu pelenu..

Moje najstarije dete je odraslo u pamucnim pelenama. Nema razlike u novcu, struja, voda, prasak, peglanje.,..Zdravije, mozda, ja ako rodim jos jedno bice u pampersu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U jel može biti :unsure:

Prvi post pa odmah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje najstarije dete je odraslo u pamucnim pelenama. Nema razlike u novcu, struja, voda, prasak, peglanje.,..Zdravije, mozda, ja ako rodim jos jedno bice u pampersu. :)

he,he...super za ovo ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reklama????

Kakva reklama, pa ne radim ja za njih! Ja samo pisem svoje iskustvo za one koji razmisljaju o tome da batale pampers kao jedinu opciju. Ja sam zelela pelene od pamuka, jer i sama nosim pamucne gace i ovo mi se ucinilo kao najbolja opcija kad uporedim sve ostalo na trzistu. Kad bih ih reklamirala to bi zvucalo malo nakindjurenije zar ne?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje najstarije dete je odraslo u pamucnim pelenama. Nema razlike u novcu, struja, voda, prasak, peglanje.,..Zdravije, mozda, ja ako rodim jos jedno bice u pampersu. :)

Onda ovo nije tema za tebe, vec za one koji zele pamucne. Ove se ne peglaju btw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

puno sam razmisljala o ovome pre drugog porodjaja, i delom sam bila resena da drugom detetu necu koristiti jednokratne pelene.

dosta sam se raspitivala i ono sto me najvise interesuje je: sta ako si negde i beba se ukaki.. presvuces je a nisi u mogucnosti da peres tu pelenu..

Ja imam uz njih jednokratne pamucne predloske i beba kad se pokaki, sve sto je cvrsto ostane tu na njihovoj povrsini i taj predlozak bacis u solju a pelenu smotas u kesu. Ranije su Slovenci proizvodili te predloske i cula sam da ih negde ima ali ne znam gde ( u Merkatoru ih nema) i ti su jeftiniji od ovih engleskih. Mozes da prosetas do Letoshop-a pa ih pogledaj. Ima ih i na njihovom sajtu, tako sam ih ja nasla. Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi post pa odmah...

E ja sam samo napisala svoje iskustvo jer sama nisam nasla nista o konkretno ovim pelenama jer ljudi ocigledno ne znaju za njih. Nije nikakva teorija zavere, prosetajte do tamo pa pogledajte ako vas zanima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije reklama, ali nije bilo potrebe da se otvara nova tema kada postoji tema o pelenama.

Ova tema ce se spojiti sa postojecom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.