Pamučne pelene

odgovora

Objavljeno

Meni je 20 komada bilo dovoljno,i dvoje zaštitnih gaćica.Ove Coki Loki šiju zaštitne gaćice po meri.Ja sam prezadovoljna.Propuštaju vazduh,ne peru se samo se malo okače na vazduh.Meni su tražili obim nogice bebe,i evo već mesecima sa tri reda drikera,koristim te iste. ;)

Znaci 20 kom. i dvoje zastitnih gacica,nista vise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci 20 kom. i dvoje zastitnih gacica,nista vise?

Meni je toliko dovoljno,mada ja imam mašinu za sušenje,pa kad su kiše ubacim iz jedne mašine u drugu,i gotovo.Što se zaštitnih gaćica tiče dvoje su mislim sasvim dovoljne.

U proseku se menjaju na svaka dva,dva i po sata,osim kad se beba ukaki onda menjam odmah.Ja bih ti posavetovala da uzmeš za početak tih dvadesetak.Videćeš sama kako sve to ide,da li ti je malo,pa kupiš onda još.

Da dodam,ja sam prvi put bila totalno izgubljen slučaj.Čak sam bebi stavila naopako pelenu :) pa nisam stavila zaštitne gaćice,i popiškila bodić.Ma sva sam bila smotana,vremenom se uhodaš.

brbljiva76 i SuperStar volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki pocetak je tezak :D Ja sam se zaljubila kad sam videla pelenice...Snacicu se sigurno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijači, a od kog konkretno proizvođača ti koristiš pelene?

Ima li razlike u kvalitetu?

Ja bih kupila, ali onda bih volela najbolje, dizajn me ni najmanje ne zanima nego samo funkcionalnost.

Podržavam korišćenje, jer npr. i za sebe ne podnosim uloške kad imam mecu, nosim ih samo na poslu, a kod kuće vatu u mrežici. LUDIM (blaga reč) od osećaja plastike na sebi, a svaki pa i oni najkvalitetniji ulošci mi stvaraju neki osećaj uparenosti, pretpostavljam da ni bebice to ne vole.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još jedna cimerka iz drugog trimestra,mislim bivša cimerka :wub: .Ja imam Naidine iz Bosne,a imam i Coki Loki.Obje su mi se pokazale dobro.Mada iskreno ove Coki Loki su mi za nijansu bolje.Mislim da žena nabavlja materijale preko,ima i sertifikate koji su priznati svuda u svetu.Ne znam tačno iz kojih zemalja je naručivala,da ne pišem bezveze,ali materijali su odlični.Naravno da je funkcionalnost na prvom mestu,i meni su se dobro pokazale.Lako se stavljaju,peru,održavaju.

I što je bitno baš su prijatne za bebu,ne žuljaju je oko nogica.Zaštitne gaćice su im takođe odlične,prijatne,i možeš naručiti po obimu nogice.Ja bih njih preporučila jer ih koristim,al verovatno da ima još nekih proizvođača koji su dobri.Znam da je u Hrvatskoj tržište razvijenije za pp,pa imaju više izbora,baš sam čitala na ROdi kakvih pelenica sve ima.Al džaba,meni je dostava nemoguća,ove su mi bile najdostupnije.

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na iskustvu iz prve ruke :)

Meni se ovo ne čini kao prekomplikovano, ali ne znam da li sam ok shvatila- upišane ubacujem u kantu, a ukakene skidam govance, malo ih properem i isto ubacim u kantu i onda uveče sve stavim na iskuvavanje? Kontam da je sa mašinom za sušenje još lakše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim na sajtu dva modela- Split i Pocket, ali ne mogu da skontam šta je razlika? Osim razlike u ceni od 200 dinara, mora još nešto da postoji.

I šta je mana pamučnih pelena u odnosu na jednokratne? Nisu toliko upijajuće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam ove split,tek sam nedavno videla da imaju neke Newborn,za novorođenčad.Ne znam koja je razlika,možeš poslati njima pitanje.

Da upiškene ubaciš u kantu,ukakene propereš,pa ubaciš u kantu.Ja ih perem na 60.Moraš obratiti pažnju da ne staviš puno praška,ja stavim možda dve supene kašike.

Mana u odnosu na jednokratne je što ti treba malčice više truda.To što jednokratne bolje upijaju je mač sa dve oštrice.Prvo,gel koji je u jednokratnim može upiti tečnost 100 put veće zapremine nego on sam,pa kad upije mokraću počinje da vuče vlagu iz bebine kože,što dovodi do osipa.

Takođe taj gel upija mokraću,ali štetne materije se izdvajaju na površini i u dodiru su sa bebinom kožom.

I ono što je meni takođe loše kod jednokratnih je,jer koža ne diše.

U početku mi je bio problem kad smo vani,ja sam kombinovala jednokratne.Nisam znala kud sa pelenom ako se beba ukaki.Mada sad kad budem imala drugu bebu lepo mogu smotati pa u kesu,dok ne dođemo kući.

I mana je kad odemo negde,kao što smo sad bile na moru 7 dana gde nemam mogućnosti da ih perem,onda koristim ove druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako propereš te ukakene? Mislim, gde ide govance? (razumem za ono kad je čvršće, ali ne znam kad je meka stolica) :)

I da li smrdi kupatilo od tih nakupljenih pelena? (znam da ima poklopac na kanti, ali ipak....)

Možda su mi pitanja glupa, ali samo bih htela da vizualizujem celu tu situaciju, i da budem spremna i na loše strane, mada trenutno ne mogu da zamislim nijedan nedostatak pamučnih koji bi me ubedio da su jednokratne bolje za bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame koristim pp vec 5 godina.Prve sam nabavljala preko ebaya jer kod nisu postojale.Posle nesto iz Hrvatske a u medjuvremenu sam uzela i dajdaj,cokiloki ma imam ih gomilu.Trenutno mi je trece dete u pp koje je nasledio od bate i seke tako da sam zestok protivnik pampersa :) Ukoliko Vam treba bilo kakva pomoc oko pp mozete se prikljuciti fb grupi MODERNE PLATNENE PELENE i saznati sve sto Vas interesuje.Svaka od nas ima neko razlicito iskustvo i verujte da i ja saznam nesto novo posle 5 godina koriscenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cico, super sto si se javila.

koje su se tebi pokazale kao najbolje?

pri kraju sam donosenja konacne odluke da narucim deo dajdaj, deo cokiloki, a deo iz hrvatske, jer mi se cini, po svemu procitanom da su flafi sa najboljom ocenom.

ako ti nije problem, napisi nam ovde svoje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, na sajtu Coki Loki se reklamira i neka torba za odlaganje upotrebljenih pelena, ako sam dobro shvatila -- cak i vlazne pelene mogu u nju, a tvrde da ni mirise ne propusta. Sta znas o tome? Ja bih i torbu narucila jer ako je tako dobra kao sto kazu, onda uvek mozemo da koristimo platnene pelene i kad idemo negde.

Nisam čula za tu torbu,al znam da mi je drugarica pominjala da ima takva torba da se kupi za ove MioBanbino koje mogu naći u Enci Menci.Razmišljala sam da je uzmem.To bi bilo praktično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako propereš te ukakene? Mislim, gde ide govance? (razumem za ono kad je čvršće, ali ne znam kad je meka stolica) :)

I da li smrdi kupatilo od tih nakupljenih pelena? (znam da ima poklopac na kanti, ali ipak....)

Možda su mi pitanja glupa, ali samo bih htela da vizualizujem celu tu situaciju, i da budem spremna i na loše strane, mada trenutno ne mogu da zamislim nijedan nedostatak pamučnih koji bi me ubedio da su jednokratne bolje za bebu.

Što se tiče stolice,dok je moja beba sisala,mislim samo sisala,to je zlatnožute boje,gotovo tečno,i upošte se ne oseća.Ja je properem komotno u lavabou,i uzmem sapun pa protrljam.Vrlo brzo nestane,jer beka samo sisa.E sad,moja beba je relativno rano krenula kakiti u tutu,još od 8.mjeseca.Do dana današnjeg možda ne znam kad je kakila u pelenu,uvek je na tutu.Od 11.mjeseca je sama tražila tutu.

Imali smo možda par "nezgoda",al kad je čvrsta stolica naravno protreseš u wc-šolju,pa opet propereš sapunom uložak.Ja sam kantu držala na terasi,iako je zatvorena.Čula sam da neke žene stavljaju eterično ulje čajevca,radi mirisa,al ja sam odustala,a možeš i tako.

Nadam se da sam ti dovoljno dočarala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi, hvala ti!

Što se tiče uložaka za pelenu, je l' se oni stavljaju u neki poseban džepić u peleni? I da li su obavezni za korišćenje? Koliko toga treba kupiti?

Da li osim pelena i zaštitnih gaća treba koristiti još neki povoj ili nešto preko?

Izvinjavam se ako sam dosadna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde je nestao moj odgovor :( Ovako....zadovoljna sam pelenama cokiloki,jako su sllicne Naidinim tj babysaurus,flafice su odlicne,pogotovo nocu i kada beba puno piski,izdrze i do 12h sna.Daj daj su od bambusa i tu je svaki komentar suvisan jer je bambus najbolji,dobra je i rodina pusa.Sto se tice razlike izmedju split i poket...split su pelene sa usivenim uloskom dok poket imaju svoj dzep unutar pelene gde mozete ubaciti dodatni ulozak za vecu moc upijanja ili tetru ako nemate uloske a da iskoristite tetre.Newborn su pelene namenjene bebama sa malom telesnom tezinom i imaju usiven jedan driker na sredini kako bi pupak bio slobodan ako jos uvek bebi nije otpao.Kad su u pitanju coveri iliti zastitne gacice najbolje su mi one sa prosirenjem kod nogica,ove obicne nekad znaju da budu uzane pa propustaju i vecina covera su mu OS jer se vise isplati.Imam par bambino mio covera na cicak i njih koristim dok su beba male i tada obicno koristim prefold sa snapi kopcama a moze i bez njih jer se dete ne krece.Torba za pelene je od pull-a i odlicna je za prljave pelene,ne propusta miris .Ako imate pitanja slobodno navalite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi, hvala ti!

Što se tiče uložaka za pelenu, je l' se oni stavljaju u neki poseban džepić u peleni? I da li su obavezni za korišćenje? Koliko toga treba kupiti?

Da li osim pelena i zaštitnih gaća treba koristiti još neki povoj ili nešto preko?

Izvinjavam se ako sam dosadna.

Ako je pelena pocet onda se stavljaju u dzep ulosci ili tetra a ako je split onda su ulosci ili usiveni u pelenu ili su jednostavno preko.Ne treba siroki povoj,samo pelena i zastitna ali samo pelena ako je AIO,tj pelena i cover su spojeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mogunsamo ulosci da se peru ili je obavezno cela pelena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cico hvala :)

potvrdila si moj izbor :)

dakle, uzimam cokiloki, dajdaj i flafi.

flafi cu uzeti samo od bambusa i uzecu sve da budu sa dzepom, tj da moze ulozak da se stavlja, a da nije usiven.

jos mi samo treba da mi iskusne mame kazu da li je dovoljno 20-25 pelena, 3 zastitnih gacica i 10 ulozaka.

da li je potrebno da kupim jos ulozaka?

ovih 10 je preko onih koje cu naruciti uz svaku pelenu, znaci imala bih ukupno 30-35 ulozaka.

i uzela bih sve OS.

i jos da pitam ima li neko iskustva sa ovim pelenama?

https://sites.google.../izaberitedezen

http://www.platnene-...rudzbenica.aspx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mogunsamo ulosci da se peru ili je obavezno cela pelena?

Mora cela pelena,zato je jako prakticno koristiti tetru i preko samo zastitne,stavite tetru kao kod sirokog povoja i preko zastitne i to je to.Eventualno mozete dodati neki ulozak u tetru radi boljeg upijanja.tetru posle zamenite,zastitne su 99% suve i ciste,tako da nema potrebe da ih stalno menjate i perete.

brbljiva76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cico hvala :)

potvrdila si moj izbor :)

dakle, uzimam cokiloki, dajdaj i flafi.

flafi cu uzeti samo od bambusa i uzecu sve da budu sa dzepom, tj da moze ulozak da se stavlja, a da nije usiven.

jos mi samo treba da mi iskusne mame kazu da li je dovoljno 20-25 pelena, 3 zastitnih gacica i 10 ulozaka.

da li je potrebno da kupim jos ulozaka?

ovih 10 je preko onih koje cu naruciti uz svaku pelenu, znaci imala bih ukupno 30-35 ulozaka.

i uzela bih sve OS.

i jos da pitam ima li neko iskustva sa ovim pelenama?

https://sites.google.../izaberitedezen

http://www.platnene-...rudzbenica.aspx

Sve ti je to dovoljno....Ove druge ti ne bih preporucila,ove prve sije mama iz Zrenjanina i nisam cula bas ok misljenja,pa ih nisam ni uzimala a ove druge imam jednu i uzasna je i pelena i cover.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino u sta sam ja sigurna sto posto je da dete koje nosi pp mnogo ranije skine pelenu od onih beba koje nose jednokratne.

snowhite i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi, hvala ti!

Što se tiče uložaka za pelenu, je l' se oni stavljaju u neki poseban džepić u peleni? I da li su obavezni za korišćenje? Koliko toga treba kupiti?

Da li osim pelena i zaštitnih gaća treba koristiti još neki povoj ili nešto preko?

Izvinjavam se ako sam dosadna.

Ulošci koje mi imamo se kače na drikere u peleni.Ne treba ti široko povoj za pp ako si to mislila.Cica je sve lepo objasnila.Ja sam kupila uložaka koliko i pelena,oni služe radi boljeg upijanja.

I ja sam čula za te flafi da su odlične,al koga god sam pitala nemam mogućnosti dostave :( .Ako su to one koje Rodice pominju.

svejedno kako si ti sredila dostavu flafi pelenica?

Da dodam,ja sam imala najviše pitanja pre nego sam ih počela koristiti,i opet mi je bilo teško zamisliti.Tek kad sam počela koristiti pp nekako mi se sve bilo lakše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino u sta sam ja sigurna sto posto je da dete koje nosi pp mnogo ranije skine pelenu od onih beba koje nose jednokratne.

Potpuno se slazem,moje prvo je prestalo da kaki u pelenu sa 10 meseci a potpuno ih izbacio sa 16meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ulošci koje mi imamo se kače na drikere u peleni.Ne treba ti široko povoj za pp ako si to mislila.Cica je sve lepo objasnila.Ja sam kupila uložaka koliko i pelena,oni služe radi boljeg upijanja.

I ja sam čula za te flafi da su odlične,al koga god sam pitala nemam mogućnosti dostave :( .Ako su to one koje Rodice pominju.

svejedno kako si ti sredila dostavu flafi pelenica?

Ja sam pre nekih mesec dana kupila u Hrvatskoj neke cover i snappy pa sam pare uplatila preko wu a jedna zena mi poslala.U mojoj grupi ima dosta mama iz Hr pa mi nije problem onda da narucim.Dobila sam pre neki dan dve pelene od jedne mame koja ih sije ali ih jos nisam probala ali deluju ok.Da dodam,ja sam imala najviše pitanja pre nego sam ih počela koristiti,i opet mi je bilo teško zamisliti.Tek kad sam počela koristiti pp nekako mi se sve bilo lakše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svejedno kako si ti sredila dostavu flafi pelenica?

Ovo i mene zanima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.