Pamučne pelene

odgovora

Objavljeno

borjana ma nema potrebe.....narocito sto je to pampers koji je komotan napred i tu nema poente o dizanju pise......a sto neko rece, pisa im je toliko mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, cure! Nama se izgleda ne spusti, nego ostane tako kada je podignem, i onda mu bude mokar bodic.. Pa ga presvlacim gladnog dok on vristi, pa se razbudi (razbudi i komsije), ili ga prvo nahranim, pa ga presvlacim, i onda spavanje pa-pa... nekada ne zaspi ni sat vremena poslije toga...

A sinoc mi nije bio mokar- samo je fino ruckio, kroz polusan, pa nastavio spavkanje.. Lijepo meni-lijepo njemu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili u prvih 2 meseca Pampers premium care i Doroteja mi je bas cesto u toku noci bila mokra, sve procuri na bodic i dete onako mokro spava uzas (pocela sam da sumnjam da ne znam pelene da joj stavim :blink: ) I onda sam presla na Libero i zaista su fantasticne :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste, to se i nama desavalo na pocetku....secam se da sam bas bila nezadovoljna pampersom.ali posle kako smo presli na sledeci broj sve je bilo ok..mada kao sto sam rekla mi smo stalno menjali pelene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto neko rece, pisa im je toliko mala.

Mom sinu pisa nije mala! d57bf43b37694441d702f0f1a9b862e3.gif

hahaha

Veceras sam mu opet stavila dvojku, i pisu nisam dirala, tako da... Pisacu sutra kako smo prosli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom sinu pisa nije mala! d57bf43b37694441d702f0f1a9b862e3.gif

hahaha

Veceras sam mu opet stavila dvojku, i pisu nisam dirala, tako da... Pisacu sutra kako smo prosli!

hahahaha...pa i mom luki pisa je velika ali mislila sam mala u odnosu kolika ce biti :lol::lol: (ovo je jedna info za leu citaninu :lol::lol: )

ja ne znam zasto ali na pocetku svima propusta pampers...da li ima veze kako oni piske tad ili su te prve pampersice bezveze, nemam pojma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha...pa i mom luki pisa je velika ali mislila sam mala u odnosu kolika ce biti :lol::lol: (ovo je jedna info za leu citaninu :lol::lol: )

Vi mame decaka...jos cete da otvorite temu "ciji je veci :lol:

d776892fea672e9d795a38ba01c6f855.gif

1127af8a73c62a9acf8a568b1dcc7241.gif 1127af8a73c62a9acf8a568b1dcc7241.gif 1127af8a73c62a9acf8a568b1dcc7241.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki, u porodilistu su nam rekli na stranu, patronazna na gore, jedna zena na dole.... pa sam ja iz dosade, svaki put menjala polozaj :). Nikada pelena nije propustila dok je bio mali, mada sam ja prvih 15 dana koristila pamucne pa onda presla na pampers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki, mislim da su Violetine grube, tako su mi rekle drugarice pa ja nikada nisam ni probala. A da, sad sam se setila, jednom su Aleksi propustile kada je kakio ( tada mu je bas bas retka stolica bila) , pa smo presli na Pampers Active baby sa takodje Pampers ali ne secam se kojih, mm je tada kupovao. Pa probaj i ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki, mislim da su Violetine grube, tako su mi rekle drugarice pa ja nikada nisam ni probala. A da, sad sam se setila, jednom su Aleksi propustile kada je kakio ( tada mu je bas bas retka stolica bila) , pa smo presli na Pampers Active baby sa takodje Pampers ali ne secam se kojih, mm je tada kupovao. Pa probaj i ti.

Ja sam vec cetvrto pakovanje Violetinih potrosila. O njima i pricam kada kazem da sam presla na dvojku... Pampers sam neke dvije vrste koristila, i svaki put mi je cak propustala i kada kaki, pa sam odustala... Violeta jesu grublje od pampersa, ali smo se lijepo navikli na njih, jos ni jednom nam nisu propustile cak ni kada piski. Jedini problem mi je taj sto kada spava bude mokar iznad pelene, pa mi je prvo palo na pamet da je zbog toga sto pisu okrecem na gore, ili sto mu je jedinica mala...

Ako i dalje budemo imali isti problem, mijenjacemo i dalje dok ne nadjemo odgovarajuce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama je u pocetku propustao pampers ali mislim da je u pitanju to sto su oni toliko mali pa nemozemo lepo ni da namestimo,na papersu nacrtan granisnik a ja sam morala da prilepim jednu gore a jednu dole trakicu koliko je bila mala a to je bila jedinica,sa dvojkom je bilo ok a sada joj uzimam boni suprims i ok mi je,malo je kruci od pampersa spolja ali mi je prijatniji unutra a moze puno i da pokupi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juuuuhuuu, ne mijenjamo pelene! Ostajemo pri Violetinoj dvojci- nocas smo bili suvi, cijelu noc!!! d190a5a954c98c5b4252895e152cbe99.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi mame decaka...jos cete da otvorite temu "ciji je veci :lol:

d776892fea672e9d795a38ba01c6f855.gif

1127af8a73c62a9acf8a568b1dcc7241.gif 1127af8a73c62a9acf8a568b1dcc7241.gif 1127af8a73c62a9acf8a568b1dcc7241.gif

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam htela da se pozalim na to sto se desava da Aki bude skroz mokar i mislila sam da je EvyBaby u pitanju, kad vidim da se desava i sa ostalim pelenama. Aki je bio mokar kad smo koristili kec Pampers, pa kad smo presli na dvojku, nismo imali tih problema. Sada mu je, izgleda, i dvojka mala. :) Kupili smo Pampers 3 active baby i stavljam mu taj nocu i ni jednom nije bio mokar. Dvojku mu stavljam samo preko dana, jer mogu cesce da ga presvlacim, a kad potrosimo zalihu dvojki, prelazimo na trojku skroz. Ludim, jer se desava da posle dva sata bude mokar skroz. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi mame decaka...jos cete da otvorite temu "ciji je veci :lol:

d776892fea672e9d795a38ba01c6f855.gif

1127af8a73c62a9acf8a568b1dcc7241.gif 1127af8a73c62a9acf8a568b1dcc7241.gif 1127af8a73c62a9acf8a568b1dcc7241.gif

:lol::lol::lol:

ne moras da bines, za jedno 16 godina lea ce da uziva :lol:

al sam staromodna :za jedno 16 godina...ahaahahaha....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juuuuhuuu, ne mijenjamo pelene! Ostajemo pri Violetinoj dvojci- nocas smo bili suvi, cijelu noc!!! d190a5a954c98c5b4252895e152cbe99.gif

super!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok, nije problem pranje/peglanje pelena, zanima me da li su bebe mokre u platnenim ili u bambus pelenama? ja sto sam nasla pre porodjaja su samo drugacije ukrojene pamucne pelene, ali isto je bio pamucni ulozak unutra, dakle kao kad smo mi bili mali, bebac je mokar cim se popiski...

:)

Mi nismo bilo jer smo unutra stavljali fleece uloske koji daju osecaj suvoce! Te uloske kad iz masine izvadis oni daju taj osecaj, kad ih stavis da se suse za 15min su gotovi!

Sto se curenja tice u toku noci- nikad nam se nije desilo za 19 meseci! :lol: Stavim joj dodatni bambus ulozak i mirna backa! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav!

Mi smo zainteresovani za pamučne pelene. Elem, našla sam na netu dosta o pelenama ali ne i o nezi bebe.

Pitanje je kako se održava koža bebe u platnanim pelenama? Da li je isto kao i kod pelena za jednokratnu upotrebu? Da li se koriste kreme ili neki puderi? Taj deo mi nije jasan. Pošto mališa trenutno ima 3 meseca i sisa mislila sam da ubacim polako pamučne pelene kada počnem da mu uvodim čvrstu hranu. Zna baš da napuni pelenu onako pošteno. Trenutno koristimo Huggies i Libero pelene za jednokratnu upotrebu i primetila sam da imaju ograničenu upijajuću moć te se mališa svaki put ''javi'' kada su pune.Mislim da bi zato bilo super da pređemo na platnene jer već negde ima osećaj za ''čisto''. Užasava me sama pomisao da bi sa lepšim vremenom i višim temperaturama trebao da se ''kuva'' u plastici.

Hvala unapred na savetima.

Interesuje me i koje vrste pamučnih pelena postoje kod nas na tržištu, gde mogu da se kupe. Ja sam uspela da nađem samo jedan sajt, no volela bih ipak da možemo da biramo.

Puno pozdrava! :rolleyes:

Izvini draga, ja tek sad vidim ovaj post...

U sustini nega bebine guze je sa platnenim pelenama ista kao i sa jednokratnim. Posle pranja namazes kremom i stavis pelenu. Menjanje pelena je po potrebi, nece smrdeti ko visekratne, nase nikad nisu propustile i zadovoljna sam njima bila 100%.

Jao, iskreno jedva cekam sledecu bebu da bih mogla da joj kupim sve one nove modele koji su do sad izasli, one slatke bojice za fleece zastitne gacice i ostalo! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pampers Premium Care, već par meseci smo na četvorci. Jednom sam na nagovor probala Pampers Sleep&Care, gospode Bože - nijedno jutro se nije probudila a da nisu pukle ili pustile. Pa sam se vratila Premiumu. Ne želim više da eksperimentišem, ove nikad nisu pustile, a nikad se nije ni osula od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakon dugotrajnog istrazivanja po internetu i forumima, odlucila sam se za ovu vrstu platnenih pelena. Pored navedenih razloga, izuzetno su prakticne za odrzavanje, a i cena je OK. Mogu da se kupe u Srbiji!

http://www.oglasibalkan.com/oglasi/1/posts...ene_Pelene.html

Pored jednobojnih, imaju i ove predivne dezene:

post-27224-1295556369_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam definitivno za pamucne, ali imam jedan problem sa svojim djetetom! U pamucne nece ni pod tackom razno, a od ovih mi je stalno crvana! Sad smo se vratili od dr i ona je rekla da postoji mogucnost da joj ne odgovara sintetika!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...Trmalja, to je već problem...

Koje si koristila od jednokratnih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel' moze neka od mama djecaka da mi odgovori na gore pomenuto pitanje za pisu? :P

Je li mora cijelo vrijeme biti okrenuta na gore??? :blink:

Nama je patronazna sestra rekla cim otpadne pupak,pisa se okrece na gore!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je patronazna sestra rekla cim otpadne pupak,pisa se okrece na gore!

:blink: :blink: :blink:

a meni rekli da nista ne diram..... :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pampers Premium Care, već par meseci smo na četvorci. Jednom sam na nagovor probala Pampers Sleep&Care, gospode Bože - nijedno jutro se nije probudila a da nisu pukle ili pustile. Pa sam se vratila Premiumu. Ne želim više da eksperimentišem, ove nikad nisu pustile, a nikad se nije ni osula od njih.

Mozes li mi reci cenu 4 i kakvo je pakovanje tj koliko ima pelena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.