Pamučne pelene

odgovora

Objavljeno

Дакле, иако је Маријачи већ одговорила, пелене, по свим светским произвођачима пп, се перу на 60с, зато што та температура убија све бактерије, поуздано. Иначе пп, које су код нас још увек ''светско чудо'', на западу су у употреби већ тридесетак година. Тако да је њихова употреба потпуно проверена.

Осим тога, могу, као што сестра рече, да се перу и на 90 и више степени-ко хоће, али нема потребе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Што се тиче флека, да, понекад остане флека, зависи шта је дете јело, али се у следећем прању опере. То не значи да је пелена прљава у смислу ''заражена'', већ да је остао пигмент-боја из хране на површини пелене. Као када обучеш опрану мајицу на којој је флека од чаја нпр. Мајица је чиста али флекава. Е сад ко би шта носио, то је друга ствар.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prije nego što ih stavim u mašinu dobro operem Albusovim sapunom koji je savršen za fleke.Ili običnim merima bebinim sapunom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Свака част за филм, мислим да баш приказује оно што треба. Међутим, из свог окружења видим да жене или хоће или неће да се ''бакћу'' са прањем пелена и сушењем. Лакше им је да купе пелене и заврше посао, а на жалост, тек када дете добије нпр. ешерихију као мој кумић или алергијски осип, знам и такав случај, онда се замисле, а неке ни онда... А проблем, рецимо са алергијама, је у томе што се алергени скупљају у организму до тренутка када се појави реакција на ово или оно, што не значи да је дете алергично само на то, већ значи да је његов имуни систем напуњен и да нема више где да складишти отрове па је ту реаговао. Тако да коришћењем једнократних пелена, ми своју децу пунимо отровима а да ли ће и када се појавити реакција и на шта, то нико не зна. Међутим, тада ће бити касно јер се алергије јако тешко лече и оне су поремећај имуног система. А то нигде не пише на једнократним пеленама, као ни њихов састав...Питам се зашто?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još nešto da dodam.Majke nisu ni svesne koliko zagađuju svoju okolinu jednokratnim pelenama,koje se teško razgrađuju.Ne treba biti sebičan,i uništavati zemlju iz koje raste pšenica našeg hleba,vodu koju naša čeda piju.Jednokratne pelene su otpad koji se teško razgrađuje i to već traje godinama..Potrebno je samo podići svest ljudi na malo veći nivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije jasno, sta je ovo u spotu? Neke gace? Sta ide ispod njih?

Kad je moj brat bio mali, moja majka je stavljala svedsku,onaj trokut i presavijenu pelenu koja ide izmedju nogu.

Nije mi jasno kako se danas stavljaju pp???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo jednostavno.Imaju uloške koje su od bambusa.Mogu da se kopčaju na čičak ili na dugmiće.Ja sam mojom bebi kupila na dugmiće.I traju do kraja pelenaškog staža jer ima više rupica koje se podešavaju za veličinu bebine butine.Ispod njih ne ide ništa,bebina guza je u dodiru sa pamukom,i to je najbitnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo jednostavno.Imaju uloške koje su od bambusa.Mogu da se kopčaju na čičak ili na dugmiće.Ja sam mojom bebi kupila na dugmiće.I traju do kraja pelenaškog staža jer ima više rupica koje se podešavaju za veličinu bebine butine.Ispod njih ne ide ništa,bebina guza je u dodiru sa pamukom,i to je najbitnije

Pa to je mnogo jednostavnije nego sto je bilo. Padam u iskusenje da sa drugim djetetom njih koristim. :rolleyes: I koliko imas tih komada? Kako ih peres?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ti preporučila.Imam 20 komada,kad se uprljaju stavim ih u kantu koju držim na terasi.Nakon tri dana ih operem na 60 stepeni,sa praškom Merix za bebe,a poslije u mašinu za sušenje.Moja kaki u tutu tako da više ne perem sapunom pre nego što stavim u mašinu.Prije sam malo proprala sapunom.Znam da je lakše samo smotati jednokratnu,i puf u smeće.Ali,bebina guza će vam biti zahvalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok. Priznajem da nisam znala za ovakve pp. Ja sam mislila da je to na principu koji sam ti objasnila(kad je moj brat bio mali,dakle,prije 18godina :D

Sad mi reci gdje si ih kupovala? I koliko se krecu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije jasno, sta je ovo u spotu? Neke gace? Sta ide ispod njih?

Kad je moj brat bio mali, moja majka je stavljala svedsku,onaj trokut i presavijenu pelenu koja ide izmedju nogu.

Nije mi jasno kako se danas stavljaju pp???

Pa i danas postoje te bele četvrtaste i tetra pelene..ove šarene su samo modernog dizajna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam naručila iz Bosne od jedne žene,a ima i žena u Beogradu koja ih šije.Bitno je da kupiš od provjerenih,koji imaju prirodne materijale,jer se materijali naručuju iz inostranstva.Mislim da su ove Rodine sasvim dobre.U startu treba izdvojiti novac,ali se bogme dobro isplati kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја ти могу помоћи са пеленама преко овог мог пријатеља који их шије. Пакет од 18ком. је 125Е + 950дин заштитне гаћице од полупропустљивог материјала (да дише). Или 165Е за 24ком, ове су од 100% памука. Мени су се одлично показале.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno , ja sam gledala ove pelene i razmisljala o njima posle jednog ojeda koji smo imali ali su mi bile preskupe , toliko skupe da je to bezobrazluk , pa sam se odlucila za puf jednokratne kako neko rece , i nismo ni jednom vise imali ojed ... Mislim da je paklovanje od 18 pelena malo , moje dete i sad potrosi minimum 4 pelene dnevno a da mi stoje negde do pranja to mi je stvarno bljak , a opet da ih perem sa ostalim vesom , opet :wacko: ... Dok uracunas prasak (kojim by the way takodje zagadjujes ) struju koju trosi masina, vodu i peglanje koje opet trosi i struju i vreme ... Kukuuuuuu...

Ma Zivele jednokratne pelene !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno , ja sam gledala ove pelene i razmisljala o njima posle jednog ojeda koji smo imali ali su mi bile preskupe , toliko skupe da je to bezobrazluk , pa sam se odlucila za puf jednokratne kako neko rece , i nismo ni jednom vise imali ojed ... Mislim da je paklovanje od 18 pelena malo , moje dete i sad potrosi minimum 4 pelene dnevno a da mi stoje negde do pranja to mi je stvarno bljak , a opet da ih perem sa ostalim vesom , opet :wacko: ... Dok uracunas prasak (kojim by the way takodje zagadjujes ) struju koju trosi masina, vodu i peglanje koje opet trosi i struju i vreme ... Kukuuuuuu...

Ma Zivele jednokratne pelene !

Па теби је још лакше! Са 18 комада (а можеш и мање да узмеш, рецимо 12 или 10) имаш увек у резерви чисте пелене, ове переш на свака 2 дана, тако смо ми радили, (и то одвојено од осталог веша).

Само осушиш и готово! Нема пеглања, шта ће ти то?

А што се тиче воде и струје - мање те кошта него једнократне пелене а прашка трошиш пола количине.

Прљаве пелене држиш у канти у купатилу док не дође ред на прање и не осећају се толико за два дана. Ми смо каку бацали лопатицом у шољу тако да су на прање чекале само мало замазане.

Е сад, некоме је и то бљак, шта да се ради!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjo , ja bih rekla da si ti jos jedan u nizu prodavaca kojih smo imali vec na ovoj temi ... Ima tema na forumu , zove se Mali oglasi ...

Па теби је још лакше! Са 18 комада (а можеш и мање да узмеш, рецимо 12 или 10) имаш увек у резерви чисте пелене, ове переш на свака 2 дана, тако смо ми радили, (и то одвојено од осталог веша).

Само осушиш и готово! Нема пеглања, шта ће ти то?

А што се тиче воде и струје - мање те кошта него једнократне пелене а прашка трошиш пола количине.

Прљаве пелене држиш у канти у купатилу док не дође ред на прање и не осећају се толико за два дана. Ми смо каку бацали лопатицом у шољу тако да су на прање чекале само мало замазане.

Е сад, некоме је и то бљак, шта да се ради!

Nidje logike sto bi rekli neki :D

Malo zamazane ?! :D

E Andjo ako nista drugo slatko si me nasmejala ! Sretan rad ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па жена пита колико коштају...ако је то продаја нек ти буде.

Што се тиче логике, мислим да је рачуница на страни пп, то је један од предности.

Е сад замазане па замазане, мени то није ништа страшно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ja gresim ali vidim da ni na jednoj drugoj temi na forumu nisi pisala sem na ovoj , ispravi me ako gresim , i nije problem ali kazem , ima odgovarajuca tema za to ...

A sto se racunice tice , Andjo pa uporedi minut na menjanje i munut za bacanje jednokratne pelene i sve one silne radnje , pranje , peglanje ( ja sve peglam sem carapa) susenje , cekanje da se skupi dovoljno malo zamazanih pelena za pranje a uz to jos kesiranje od oko 200e za sacicu pelena ... Malo li je ... Ne znam dal mi je gore oduzimanje vremena kog mi ionako uvek fali od kad imam dete ili tih 200e za 15ak pelena ... Moras priznati ( sem ako nisi trgovac , onda ne smes :) ) da 90% zena koje koriste jednokratne nisu lude ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja evo ja npr trgovac nisam.Ni[ta od toga nema da li češ ti ili bilo koja žena kupiti pp,i ne pišem samo na ovoj temi.Meni samo nije jasno zašto majke koje koriste pampers,hajd da se ne lažemo,nemože biti zdraviji od pp,dođu na ovu temu i kažu da su pp bljak.Mislim ni ja ne idem na temu jednokratnih,to sam već rekla,da kažem kako su one meni plastika,i da ne bih stavila mojoj bebi na kožu.Ne želim,isto kao što ne želim da odem na temu korišćenje AD mleka i da se kažem kako ja dojim moje dijete.Mislim svako ima svoj izbor šta će i kako,ja sam samo na bebcu doživela da na temi o pp pišu najviše mame koje koriste jednokratne.Umjesto da rezmjenim iskustva sa ženama koje koriste pp.

Nemojte sad da me pogrešno shvatite,jednostavno nema milogike.

Ja sam napravila računicu,meni su ekonomičnije,moje dijete se nikad nije ojelo,mislim,zašto i da pričam toliko o svom izboru.Više bih voljela da se na ovoj temi razmjenjuju iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да, па нисам баш неки форумаш. нисам ни знала да постоји овај сајт док нисам набасала на њега. А кад сам видела да постоји форум и тема п.пелена, реко да подржим тему, а и да помогнем пријатељу, не видим ништа лоше у томе.

Што се тиче тог односа, ја тебе потпуно разумем, наравно да је најлакше нешто употребити и бацити, али погледај мој случај:

Пелене: 150Е са заштитним гаћицама + 10Ех24месеца за трошкове прања. (нисам пратила али претпостављам даније више пошто нам рачуни нису били драстично различити ни за струју ни за воду). = 150+240=390Евра укупно за две године.

А једнократне пелене: по цени од просечних 1500дин данас пута 2-3 паковања месечно , за 24 месеца = око 100.000дин, да кажемо око 900евра.

Мени тих (пошто деца носе пелене често дуже од 2 године) најмање 600 евра значи, плус што ми је мирна савест да ми дете није изложено доказано токсичним материјама и знам да не загађујем околину.

У томе је моја рачуница а то да су једнократне лакше за употребу, то је ваљда свима јасно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ovo privlačno zvuči i baš ću razmislitikako ću sa drugim detetom.

Jeftinije definitivno jeste. Pa to se isplati na 4 meseca, ako se na jednokratne u proseku troši 50eu mesečno.

Malo sam ispala is fazona, pa ne znam tačno, ali svakako ću se podsetiti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ovo privlačno zvuči i baš ću razmislitikako ću sa drugim detetom.

Jeftinije definitivno jeste. Pa to se isplati na 4 meseca, ako se na jednokratne u proseku troši 50eu mesečno.

Malo sam ispala is fazona, pa ne znam tačno, ali svakako ću se podsetiti. :D

Mislim da ovde i nema puno korisnih savjeta o pp.Ja sam više našla na crnogorskom portalu roditelji.me tamo su ženice razmenile svoja iskustva.Vrlo brzo se uđe u štos ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam koje vi pelene koristite ali ja mesecno potrosim maximalno 2 pakovanja pampersa i to mu dodje oko 3500 din , a nekad i ne potrosim cela dva pakovanja ...

Marijachi sve si mi simpaticnija sa tom tvojom ulogom advokata po raznim temama na forumu :D

Gde to pise da neko ko je cak razmisljao o ovim pelenama ne sme da pise u ovoj temi ? Osim kad Marijachi da dozvolu :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam koje vi pelene koristite ali ja mesecno potrosim maximalno 2 pakovanja pampersa i to mu dodje oko 3500 din , a nekad i ne potrosim cela dva pakovanja ...

Marijachi sve si mi simpaticnija sa tom tvojom ulogom advokata po raznim temama na forumu :D

Gde to pise da neko ko je cak razmisljao o ovim pelenama ne sme da pise u ovoj temi ? Osim kad Marijachi da dozvolu :ph34r:

Izvini Sanja al nekako mi se čini da žene dođu i kažu da nikad ne bi koristile pp.Malo mi je to čudno.Nekako na drugim forumima se više razmenjuju iskustva,a ovde kao da se dokazuje kako su jednokratne pelene bolje.Možda grešim,ali i tvoj post mi izgleda kao da si rekla da pp ne dolaze u obzir,a ne da se dvoumiš da bi ih koristila.Zar nije tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.