Pamučne pelene

odgovora

Objavljeno

Marijachi, kako ti izgledaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao sto su lepe

jel su to coki loki?

ja sam pikirala pelene od 5 proizvodjaca koje mi se svidjaju

i mislim da kupim po 5 pelena od svakog, i to ce taman biti 25 pelenica, sasvim dovoljno... posle je lako kupiti jos :D mada mi to nece biti tesko jer su mi sve prelepe, sve bih kupila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mora se bebac odmah presvuci, moze ostati u pelenici 2-3 sata <_< Ne moraju ni da se peglaju, ja sam nasoj devojcici peglala samo uloske koji idu do nje prvih 40 dana, a posle ne i nikakve razlike nema

sta se desava nocu onda kad se beba upiski u toku noci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta se desava nocu onda kad se beba upiski u toku noci?

opcija 1 - presvuci bebu u toku noci

opcija 2 - staviti sto vise ulozaka i zastitne gacice

opcija 3 - neke mame koriste kombinaciju danju platnene, a nocu jednokratna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta se desava nocu onda kad se beba upiski u toku noci?

Ja stavim zaštitne gaćice.Nikad mi nije propustilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divne su :) baš te sam i označila..

I to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stavim zaštitne gaćice.Nikad mi nije propustilo.

pa ok da ne popusti ali ako je pamucno zar ne bude bebi hladno u toku noci, to onda zahteva presvlacenje u toku noci zar ne?

onda najbolje platnene pelene preko dana a nocu pamers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ok da ne popusti ali ako je pamucno zar ne bude bebi hladno u toku noci, to onda zahteva presvlacenje u toku noci zar ne?

onda najbolje platnene pelene preko dana a nocu pamers.

Ne sekiraj se, ne bude joj hladno, ima zastitne gacice preko i bude beba topla. Ali, kao sto rekoh, neke mame vole tu kombinaciju sa pampersom nocu, tako se osecaju sigurnije, ne moraju da se bude... To je stvar izbora <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vrabac ko pravi ove pelene koje si okacila

bas su jako lepe?

ako ne mozes ovde da napises posalji mi poruku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(Botox2204 @ 18.05.2012, 11:24)

vrabac ko pravi ove pelene koje si okacila

bas su jako lepe?

ako ne mozes ovde da napises posalji mi poruku

Hvala ti, moje su rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo nekoliko slika mojih pelenica

takođe i linkovi na fb gde ima opširnije o njima

izmenjeno od strane administratora

zabranjeno je komercijalno oglasavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, da se i ja javim kao platenenopelenaška mama. Od rođenja našoj bebi stavljamo isključivo platnene pelene (tetra i platnene pelene "na čičak) i stvarno mi ne predstavlja nikakav problem održavanje, a beba nije imala ni jedan osip niti crvenilo ispod pelena. Inače, te "na čičak" sam nasledila od sestre koja je u njima dve bebe izgurala i apsolutno im ništa ne fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko ko je koristio jednokratne pelene pa prešao na platnene i napravio konkretnu računicu kolika je ušteda ako je uopšte ima?

Moj bebac troši mnogo pelena, 10-15 na dan jer jednostavno ne može ni sekunde trpeti da je mokar, krene da plače i vrišti dok se ne presvuče. Verovatno bi mu u platnenim pelenama taj osećaj vlažnosti bio izraženiji ali da su zdravije to se slažem.

Dakle, padalo mi je na pamet da pokušam i s tim pelenama ali kad bih ga presvukla svaki put kad se upiški kontam da bih morala bar 50 tih pelena da nabavim za početak, a kad dodam troškove struje za pranje i peglanje (jer sve što ide detetu do kože peglam ma šta ko tvrdio), plus trošak vremena nekako mi se ne čini isplativo. I to za veličine mi je malo nejasno, u prodavnici sam pitala i kažu da navodno odgovaraju detetu sve dok koristi pelene ali meni se ono brate učinilo mnogo malo, mislim da bi sve prolazilo kraj njih. Pokušala sam i da rastegnem, kontam prilagodljive su no nešto mi nije išlo.

Tako da bih bila zahvalna ako bi mi neko mogao pojasniti sve to i ima li tu neke uštede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko ko je koristio jednokratne pelene pa prešao na platnene i napravio konkretnu računicu kolika je ušteda ako je uopšte ima?

Moj bebac troši mnogo pelena, 10-15 na dan jer jednostavno ne može ni sekunde trpeti da je mokar, krene da plače i vrišti dok se ne presvuče. Verovatno bi mu u platnenim pelenama taj osećaj vlažnosti bio izraženiji ali da su zdravije to se slažem.

Dakle, padalo mi je na pamet da pokušam i s tim pelenama ali kad bih ga presvukla svaki put kad se upiški kontam da bih morala bar 50 tih pelena da nabavim za početak, a kad dodam troškove struje za pranje i peglanje (jer sve što ide detetu do kože peglam ma šta ko tvrdio), plus trošak vremena nekako mi se ne čini isplativo. I to za veličine mi je malo nejasno, u prodavnici sam pitala i kažu da navodno odgovaraju detetu sve dok koristi pelene ali meni se ono brate učinilo mnogo malo, mislim da bi sve prolazilo kraj njih. Pokušala sam i da rastegnem, kontam prilagodljive su no nešto mi nije išlo.

Tako da bih bila zahvalna ako bi mi neko mogao pojasniti sve to i ima li tu neke uštede.

Moja curica u poslednje vrijeme kaki non stop,ima 5 stolica dnevno.Ko šta radi ja ribam pelene :lol: Pravo da ti kažem što se tiče isplativosti,meni se više ipak isplate,ali meni nije ni to prioritet koliko to što je zdravije.Svako ima svoju računicu,al moje mišljenje je da su pp mnogo bolje za naše mališane.Ja ih ne peglam već stavim u mašinu za sušenje na 10 min program za peglanje tako da dođe na isto.Zaista sam puno uštedela od kad koristim pp,al i mnogo mi je lakše kad znam da ne nosi pampers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala tebi, one su bez daljnjeg zdravije, samo me zanimalo je li to neko stavio na papir pa izračunao u ciframa :lol: Moje dete nije na mene pa nema osetljivu kožu, ali kad bi imao sigurno bih koristila te pelene. Čine mi se kao ok rešenje u takvim slučajevima, mada kao što rekoh nekako su premale, bojim se da bi iz nih sve curilo napolje :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala tebi, one su bez daljnjeg zdravije, samo me zanimalo je li to neko stavio na papir pa izračunao u ciframa :lol: Moje dete nije na mene pa nema osetljivu kožu, ali kad bi imao sigurno bih koristila te pelene. Čine mi se kao ok rešenje u takvim slučajevima, mada kao što rekoh nekako su premale, bojim se da bi iz nih sve curilo napolje :huh:

Ja nisam stavila na papir ali sam se izračunala u glavi.Ako pelenski staž traje otprilike 2 godine a ja trošim jednokratne na svakih deset dana koje koštaju 12 evra kad su na akciji,onda mi treba po nekoj gruboj računici oko 840 evra za te dve godine.Ja sam pp platila oko 200 evra 20 komada.Što se struje tiče nije mi skočio račun,jer ih perem 2 put nedeljno na 60 stepeni.Nikad mi nisu iscurile,a koristim ih skoro 4 mjeseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Поздрав свима! Укључујем се први пут на ову тему. За све који размишљају о памучним пеленама, ево мог искуства: Почели смо са коришћењем око 1,5 године. До тада је дете било редовно оједено, некад и теже, упркос коришћењу крема. Са памучним пеленама (без бамбуса, само фланел) је свако црвенило нестало и без коришћења крема, о оједу да и не говорим. Мењали смо их на око свака 2-3 сата, као и једнократне, а дете никада није било мокро у њима јер памук има доста велику моћ упијања. Бар ове које смо ми користили. Коришћење једноставно. без пеглања, пере се на 60с, прогледали смо што се тиче уштеде новца и нема више одлазака у куповину и бриге има ли их довољно. Никад нису процуреле јер постоје полупропустљиве (да кожа душе) заштитне гаћице. За сваку похвалу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve to sto se pere na 60 stepeni je bzv.To je isto kao da se prljavu stvar ponovo stavili do detetove guze i pise.

Da li posle pranja na 60 stepeni ostaju fleke od govanceta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CICANA jel tebi tako zanimljiva ova tema da povremeno navratiš i kažeš,vaše pp su bezveze,ja koristim pampers :unsure: I meni je bezveze da je mojoj bebi do guze plastika pa ne idem na temu koje jednokratne pelene koristite da to kažem.Ne,ne ostaju nikakve fleke,ja sam koristila pp već 4 mjeseca i ne ostaju nikakve fleke.Mada moja mala je nedavno počela na tutu.I još nešto i pp mogu na90 ako baš hoćeš,ali nema potrebe.Samo mi i dalje nije jasno što zumneš na ovu temu da kažeš kako mame koje stavljaju pp stavljaju prljavo na kože svojih beba.Mislim stvarno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je dobar ovaj izraz 'zumnes',svidja mi se :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je dobar ovaj izraz 'zumnes',svidja mi se :D

:D ma ne stvarno..ko o čemu ti o pp a nit luk jela nit mirisala ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad ozbiljno.

Nemoguce je da ne ostane fleka.Kada se J desavalo da se ukaki u gacice,nekada i na 90 stepeni ostane fleka,ako se zadesi neki los prasak,secam se da sam par puta gacice otkuvavala i po 2 puta.Nema sile da bih joj opet obukla flekave,radije bi ih bacila.

A te ako otkuvas vise puta,verovatno to plastificirano popuca i raspadne se. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.