Pamučne pelene

odgovora

Objavljeno

Nisi luda...mislim da su bele jeftinije od ovih šarenih...mislim ko da je bitno da li je ispod zekice šarena ili bela platnena...i još naravno da pereš beli veš (ono što ide do same kože) na 90 stepeni...a ove šarene ne možeš na tu temperaturu...ove pelene su lepe i moderne...ali ništa bolje od belih...

Ali kako nisu bolje ako ih samo navuces bebi, ne moras da je tumbas? :huh: Po meni je to spoj prirodnosti platnenih i prakticnosti jednokratnih pelena. Ja nista ne perem na 90 stepeni... Hvala Bogu, svi smo zdravi, cisti i mirisljavi (tu i tamo :D).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrabac..mi jesmo za platnene...ali nikako da nas ubediš po čemu su ove šarene bolje od belih pamučnih pelena..oko toga se mi ovde "gložimo"... :lol:

Sto se mene tice, bolje su i tetre od jdnokratnih, ali moderne pp traze daleko manje vremena i truda oko odrzavanja i namestanja na bebca. Ovo govorim iskljucivo iz licnog iskustva, probala sam oba nacina, platno za moderne pp se lakse pere od tetra platna, kaka samo sklizne, a bolje upija i mekse je i ne mora da se pegla da bi ocuvalo oblik, dok se tetra pelena sva deformise posle pranja. Ko je probao tacno zna na sta mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da se ne mješam ali stvarno mi više ova t od 90 stepeni bode oči.Ne znam što svi to potencirate,ako ste ikada čitali mikrobiologiju,znaćete da je Vrabac u pravu,i sve što može da se uništi na 90 može i na 60.Ja Sofiji ništa ne otkuvavam,inače se ježim od priče kako sve treba otkuvavati,kako mislite da dete stekne imunitet?*

Druga stvar,mame koje su protiv platnenih pelena,vrlo rado koriste jednokratne tako da nemam komentar.Vrabac,ja sam na tvojoj strani i sve što kažeš je pravo.Ja otkad sam prešla na platnene odahnula sam,jer vidim da mojoj devojčici baš prijaju.Što se tiče Escherihie C. ona se ne dobija ako ne perete veš na 90.Ne budite u zabludi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali kako nisu bolje ako ih samo navuces bebi, ne moras da je tumbas? :huh: Po meni je to spoj prirodnosti platnenih i prakticnosti jednokratnih pelena. Ja nista ne perem na 90 stepeni... Hvala Bogu, svi smo zdravi, cisti i mirisljavi (tu i tamo :D ).

slažem se u potpunosti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da se ne mješam ali stvarno mi više ova t od 90 stepeni bode oči.Ne znam što svi to potencirate,ako ste ikada čitali mikrobiologiju,znaćete da je Vrabac u pravu,i sve što može da se uništi na 90 može i na 60.Ja Sofiji ništa ne otkuvavam,inače se ježim od priče kako sve treba otkuvavati,kako mislite da dete stekne imunitet?*

Druga stvar,mame koje su protiv platnenih pelena,vrlo rado koriste jednokratne tako da nemam komentar.Vrabac,ja sam na tvojoj strani i sve što kažeš je pravo.Ja otkad sam prešla na platnene odahnula sam,jer vidim da mojoj devojčici baš prijaju.Što se tiče Escherihie C. ona se ne dobija ako ne perete veš na 90.Ne budite u zabludi.

Hvala na podrsci. Evo linka koji sam obecala

http://www.facebook.com/pages/COKI-LOKI-Pl...400566389976002

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove pelenice bih uzela samo kad bih htela da se proseravam,Mojoj bebi koristim pampers,ali zbog povoja preko pamucne pelenice,koje obavezno otkuvavam iako ne idu do koze.Takodje sav bebin ves otkuvavam,otkuvavam i svoje spavacice i majcice joje nosim do sebe,a kamoli decije.

Ali zasto vi mislite da ne mogu da se otkuvaju,da li je neko probao sta bi se desilo kada bi se oprale na 90 stepeni,meni nekako deluju kao da bi podnele otkuvavanje kao i portikle sa pvc podlogom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove pelenice bih uzela samo kad bih htela da se proseravam,Mojoj bebi koristim pampers,ali zbog povoja preko pamucne pelenice,koje obavezno otkuvavam iako ne idu do koze.Takodje sav bebin ves otkuvavam,otkuvavam i svoje spavacice i majcice joje nosim do sebe,a kamoli decije.

Ali zasto vi mislite da ne mogu da se otkuvaju,da li je neko probao sta bi se desilo kada bi se oprale na 90 stepeni,meni nekako deluju kao da bi podnele otkuvavanje kao i portikle sa pvc podlogom.

Slažem se...

Ja kad bi mogla otkuvavala bih i šareni veš :D :D Dok ne pobeli :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne kontam kakve su to pelene... ono sto je do guze je pamucno a spolja plasticno? pa preko gacice? a jesu one isto plasticne?

ko vruce pantalone :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne kontam kakve su to pelene... ono sto je do guze je pamucno a spolja plasticno? pa preko gacice? a jesu one isto plasticne?

ko vruce pantalone :D :D :D

Pelene su i spolja i iznutra pamucne. A jednokratne su cele plasticne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa neko gore rece da su kao one portikle sa pvc podlogom.... sad sam se skroz zbunila :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje je spreciti nego leciti... ali vidim da to u ovoj temi nije slucaj. ;)

Ako ne otkuvavate na 90 stepeni ves, meni to dodje isto kao kad bi flasice prali u malo toploj vodi (oko 60 stepeni) i onda govorili da su ciste i prokuvane?!

To je isto jer sve bakterije koje se uniste na 100 stepeni, uniste se i na 60, zar ne?

Sad dolazimo do zakljucka da vodu ne treba prokuvavati nego je samo blago zagrejati i onda u takvoj vodi prati flasice, cucle... kuvati, spremati... :blink:

Ko je navikao da ne otkuvava ves, postujem ali to je samo njegova navika. Ne moze da me ubedi da je ves isto opran kao i na 90 stepeni. Uostalom, pitanje je i koji materijali se koriste.

Ako su te moderne pelene toliko dobre, prirodne, navodno jos prirodnije od tetra, zasto onda ne podnose visoku temeraturu? Zasto ti toliko hvaljeni materijali ne mogu da podnesu istu "torturu" kao i najobicniji pamuk od koga je napravljena tetra pelena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOgu da se peru na 9o ako misliš da je neophodno i ništa neće da im bude jedino ima se kao i svakom materijalu verovatno skraćuje rok trajanja.Ja naše otkuvavala s vremena na vreme i nisu se raspale il deformisale ako na to mislite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo nije jasno zašto mame koje koriste pampers imaju nešto protiv platnenih pelena.Malo licemjerno..Onda bi trebalo da idu na temu jednokratne pelene,a ne da govore zašto ne koriste platnene.

I ne znam kakve ima veze otkuvavanje flašica,sa veš mašinom?

Uostalom ne bih u dalju polemiku,ovde bih više volela da pišu mame koje koriste pp a ne one koje koriste pampers.

Inače Vrabac videla sam sajt,super su pelenice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uostalom ne bih u dalju polemiku,ovde bih više volela da pišu mame koje koriste pp a ne one koje koriste pampers.

Pa valjda imamo pravo da saznamo nešto više i raspitujemo se, a i da damo svoje mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo nije jasno zašto mame koje koriste pampers imaju nešto protiv platnenih pelena.Malo licemjerno..Onda bi trebalo da idu na temu jednokratne pelene,a ne da govore zašto ne koriste platnene.

I ne znam kakve ima veze otkuvavanje flašica,sa veš mašinom?

Uostalom ne bih u dalju polemiku,ovde bih više volela da pišu mame koje koriste pp a ne one koje koriste pampers.

Inače Vrabac videla sam sajt,super su pelenice :D

Svako ima pravo na svoje misljenje. Meni licno nije jasno zasto se propagiraju ove moderne pelene, pored obicnih tetra. A sve su one platnene. ;)

A i svako ko je iole citao mikrobiolgiju zna da se otkuvavanjem na visokim temeraturama unistavaju mikroorganizmi, kako na flasicama, tako i na vesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOgu da se peru na 9o ako misliš da je neophodno i ništa neće da im bude jedino ima se kao i svakom materijalu verovatno skraćuje rok trajanja.Ja naše otkuvavala s vremena na vreme i nisu se raspale il deformisale ako na to mislite.

Hvala, ovo je lepo znati. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako ima pravo na svoje misljenje. Meni licno nije jasno zasto se propagiraju ove moderne pelene, pored obicnih tetra. A sve su one platnene. ;)

A i svako ko je iole citao mikrobiolgiju zna da se otkuvavanjem na visokim temeraturama unistavaju mikroorganizmi, kako na flasicama, tako i na vesu.

Meni više izgleda kao da vi zapravo i ne želite da koristite ove pp..a što se tiče mikrobiologije Vrabac je već rekla pravilo za t od 60 i 90,a to možete provjeriti u svakoj knjizi mikrobilogije..

I nekako mi se čini da su protiv pp žene koje koriste pampers a to mi nema logike..Nisu žene koje koriste obične pp.Ispravite me ako grešim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni više izgleda kao da vi zapravo i ne želite da koristite ove pp..a što se tiče mikrobiologije Vrabac je već rekla pravilo za t od 60 i 90,a to možete provjeriti u svakoj knjizi mikrobilogije..

I nekako mi se čini da su protiv pp žene koje koriste pampers a to mi nema logike..Nisu žene koje koriste obične pp.Ispravite me ako grešim.

Zelim da ih koristim, ali isto tako zelim da cena opravda svrhu i namenu. Nisam za to da ih koristim samo zato sto su sad in i sto je to moderno, vec hocu da znam sta nude, sve prednosti i mane pa cu onda da se odlucim.

A sto se tice mikrobiologije, onda izgleda vise nema potrebe da koristimo vrelu, prokuvanu vodu na 100 stepeni, kad je to sve isto kao i malo topla voda. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelim da ih koristim, ali isto tako zelim da cena opravda svrhu i namenu. Nisam za to da ih koristim samo zato sto su sad in i sto je to moderno, vec hocu da znam sta nude, sve prednosti i mane pa cu onda da se odlucim.

A sto se tice mikrobiologije, onda izgleda vise nema potrebe da koristimo vrelu, prokuvanu vodu na 100 stepeni, kad je to sve isto kao i malo topla voda. ;)

Ja nisam ništa rekla za t od 100 stepeni,ako tvoja mašina postiže tu t super,ja sam rekla za 90 stepeni!Voda ključa na 100 a ne na 90.I termorezistentnost bakterija je onakva kako je Vrabac opisala,ja sam učila mikrobiologiju i znam o čemu ona priča.

U svakom slučaju cijena jednokratnih pelena je znatno veća,a mnogo su štetnije sa svim svojim hemikalijama na sebi nego platnene pelene.Odluči sama.Ja npr nemam ništa od prodaje pp,ja sam prešla samo na njih i mogu reći da su mi opravdale cijenu,u potpunosti.Probala sam i obične pp i mnogo su praktičnije ove moderne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

boze dragi, procitala sam milion tema o ovim pelenama, jer planiram da ih koristim i polako pocnem da kupujem

i uglavnom su sve teme vrlo korisne bile

ali ova tema koliko vidim sluzi samo za prepucavanja ko je u pravu

lepo, smatram da ovde treba da dodju mame koje vec koriste i iznesu svoja iskustva, i jednostavno jedni drugima da pomognemo oko odabira jer sam, recimo ja, vec odavno donela odluku da cu koristiti samo ove

znaci, kao sto ja ne idem okolo i ne zapitkujem i ne svadjam se sa mamama koje koriste pampers tako ne vidim svrhu prepucavanja ovde, sem eto da se takmicite u tome ko je u pravu....

kome se ne svidja, apsolutno ima pravo na to, ali ne znam cemu dolazanje onda ovde i podsmevanje, to je onaj fazon, ne mogu biti od pomoci ali rado cu vam se isceriti u lice.... stvarno jadno.... msm, umesto da se ovde vodi neka konstruktivna prica, svelo sve na prepucavanje u prazno oko pranja i zasto su bolje od tetra....

eto meni su bolje jer imaju onu prakticnost u brzom i lakom namestanju koje imaju jednokratne pelene, lakse su za odrzavanje, i lepse su, da lepse su

i uostalom, moja odluka, da zelim na bebinu huzu i kukuruzovinu da stavim, ne vidim sta ima ko da se pita i iscudjava... svako radi kako misli da treba , prema svojim zeljama i uverenjima i debljini svog novcanika....

mame, ja planiram uzeti sa par sajtova po nekoliko pelenica

gledacu da budu samo od prirodnih materijala, znaci nikakav flis unutra, samo pamuk ili bambus

gledacu da uzmem za pocetak nekih 20-25 pelenica, pa cemo videti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

boze dragi, procitala sam milion tema o ovim pelenama, jer planiram da ih koristim i polako pocnem da kupujem

i uglavnom su sve teme vrlo korisne bile

ali ova tema koliko vidim sluzi samo za prepucavanja ko je u pravu

lepo, smatram da ovde treba da dodju mame koje vec koriste i iznesu svoja iskustva, i jednostavno jedni drugima da pomognemo oko odabira jer sam, recimo ja, vec odavno donela odluku da cu koristiti samo ove

znaci, kao sto ja ne idem okolo i ne zapitkujem i ne svadjam se sa mamama koje koriste pampers tako ne vidim svrhu prepucavanja ovde, sem eto da se takmicite u tome ko je u pravu....

kome se ne svidja, apsolutno ima pravo na to, ali ne znam cemu dolazanje onda ovde i podsmevanje, to je onaj fazon, ne mogu biti od pomoci ali rado cu vam se isceriti u lice.... stvarno jadno.... msm, umesto da se ovde vodi neka konstruktivna prica, svelo sve na prepucavanje u prazno oko pranja i zasto su bolje od tetra....

eto meni su bolje jer imaju onu prakticnost u brzom i lakom namestanju koje imaju jednokratne pelene, lakse su za odrzavanje, i lepse su, da lepse su

i uostalom, moja odluka, da zelim na bebinu huzu i kukuruzovinu da stavim, ne vidim sta ima ko da se pita i iscudjava... svako radi kako misli da treba , prema svojim zeljama i uverenjima i debljini svog novcanika....

mame, ja planiram uzeti sa par sajtova po nekoliko pelenica

gledacu da budu samo od prirodnih materijala, znaci nikakav flis unutra, samo pamuk ili bambus

gledacu da uzmem za pocetak nekih 20-25 pelenica, pa cemo videti :)

Samo opusteno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo koristili sve vreme jednokratne pelene.iliti pampers i ostale. nikad se nismo osuli, niti bilo sta.

ove pamucne pelene mi se dopadaju ali ja npr moram da peglam sve sto ide 'dole' pogotovo deci. ne znam da li se ove pelene peglaju.

takodje, jedno pitanje, sta se desava kad se beba upiski? da li se mora odmah presvuci u ovim pelenama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo koristili sve vreme jednokratne pelene.iliti pampers i ostale. nikad se nismo osuli, niti bilo sta.

ove pamucne pelene mi se dopadaju ali ja npr moram da peglam sve sto ide 'dole' pogotovo deci. ne znam da li se ove pelene peglaju.

takodje, jedno pitanje, sta se desava kad se beba upiski? da li se mora odmah presvuci u ovim pelenama?

Ne mora se bebac odmah presvuci, moze ostati u pelenici 2-3 sata <_< Ne moraju ni da se peglaju, ja sam nasoj devojcici peglala samo uloske koji idu do nje prvih 40 dana, a posle ne i nikakve razlike nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

boze dragi, procitala sam milion tema o ovim pelenama, jer planiram da ih koristim i polako pocnem da kupujem

i uglavnom su sve teme vrlo korisne bile

ali ova tema koliko vidim sluzi samo za prepucavanja ko je u pravu

lepo, smatram da ovde treba da dodju mame koje vec koriste i iznesu svoja iskustva, i jednostavno jedni drugima da pomognemo oko odabira jer sam, recimo ja, vec odavno donela odluku da cu koristiti samo ove

znaci, kao sto ja ne idem okolo i ne zapitkujem i ne svadjam se sa mamama koje koriste pampers tako ne vidim svrhu prepucavanja ovde, sem eto da se takmicite u tome ko je u pravu....

kome se ne svidja, apsolutno ima pravo na to, ali ne znam cemu dolazanje onda ovde i podsmevanje, to je onaj fazon, ne mogu biti od pomoci ali rado cu vam se isceriti u lice.... stvarno jadno.... msm, umesto da se ovde vodi neka konstruktivna prica, svelo sve na prepucavanje u prazno oko pranja i zasto su bolje od tetra....

eto meni su bolje jer imaju onu prakticnost u brzom i lakom namestanju koje imaju jednokratne pelene, lakse su za odrzavanje, i lepse su, da lepse su

i uostalom, moja odluka, da zelim na bebinu huzu i kukuruzovinu da stavim, ne vidim sta ima ko da se pita i iscudjava... svako radi kako misli da treba , prema svojim zeljama i uverenjima i debljini svog novcanika....

mame, ja planiram uzeti sa par sajtova po nekoliko pelenica

gledacu da budu samo od prirodnih materijala, znaci nikakav flis unutra, samo pamuk ili bambus

gledacu da uzmem za pocetak nekih 20-25 pelenica, pa cemo videti :)

SLažem se s tobom.Meni je bebac omiljeni,al što se ove teme tiče više informacija sam našla na drugim forumima.

Javi nam kako idu stvari kod vas. ;)

mi smo koristili sve vreme jednokratne pelene.iliti pampers i ostale. nikad se nismo osuli, niti bilo sta.

ove pamucne pelene mi se dopadaju ali ja npr moram da peglam sve sto ide 'dole' pogotovo deci. ne znam da li se ove pelene peglaju.

takodje, jedno pitanje, sta se desava kad se beba upiski? da li se mora odmah presvuci u ovim pelenama?

Ja koristim na kraju program od 10 minuta u mašini za sušenje.Budu mekše,a efekt peglanja je isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene, posle koriscenja pampersa, pa hagis pelena ja sam dosla na idealnu kombinaciju za mooju bebu a to su libero jednokrane koje su sastavljene iz pamuka i celuloze i dajdaj bambus pelene. Moja mala puno piski a ja bambus pelene koristim bez zastitnog sloja :) i opet detetu ne bude mokro odelo u prva dva do tri sata...na toliko menjam i jednokratne pelene...

kad smo kod pranja ja vec godinama ne koristim program od 95, niti punu mericu deterdzenta...tako da je i tu moj stav jasan.

dok sam koristila plastikanere od pampersa ceo stan je smrdeo na ne znam ni ja sta!, a sada smo se oslobodili tog smrada, a beba u poslednja tri meseca nema problema sa guzom ni pikom, sto joj se nekoliko puta desilo uz pampers.

nora@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.