Pamučne pelene

odgovora

Objavljeno

Koristili smo platnene pelene od bambusa skoro od rodjenja! Niceg boljeg za svoje dete nisam do sada kupila!!! ;)

U prvoj velicini smo imali nekih 15kom tih i jos 10-ak od drugih vrsta, u drugoj velicini samo bambusice. Nase su "fitted" sa cickom i preko nepropusnim gacicama. Unutra je dodatak od "fleece" koji drzi kozu suvom. Nikada nam se za 18 meseci koriscenja od pelena nije pojavio osip, nikada nam nisu propustile, nikada neugodno mirisale. Cuvanje u kofi, mi licno na suvo, u mrezici koja se samo pokupi i cela ubaci u masinu. Pranje na 60 sa non-bio deterdzentom i uljem cajevca (za dezinfekciju). Susenje na suncu, radijatorima, u susilici (ali smo poslednje izbegavali). Bambus upija 60% vise od pamuka, ima antibakterijska svojstva i jako je dobar za zivotniu sredinu. Teze se susi od pamuka, ali zato upije Boga kad se dete upiski.

Jos jedna motivacija za koriscenje- ne znam dal treba njima da zahvalimo, ali mi smo pelene potpuno skinuli sa 19 meseci i otad smo samo na nosi!

Ako nekom treba savet pri kupovini i narucivanju iz inostranstva (HR, e-bay isl) tu sam! ;)

Zorica83 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ne zivimo u Srbiji, radimo i mm i ja duge sate u zahtevnim profesijama, nemamo vremena za neke stvari, ali za zdravlje uvek!

Nasa je cerkica skoro od prvog dana bila u platnenim pelenama. Isprobali smo 10ak vrsta iz starter paketa. One sto sam mislila da cu kupiti nisam na kraju. Kupila sam pelene od bambusa sa fleece uloscima (koji kozu drze suvom) i u zvezde ih kujem! Dete mi nije imalo ojede, nikada nije neprijatno smrdela kad se upiski/ukaki, nikada joj pelena nije propustila. Bambus ima antibakterijsko dejstvo i upija 60% vise od pamuka, pelene koje smo mi koristili su jako lake za namestanje i imaju oblik jednokratnih. Dete nam takodje nijednom nije bilo bolesno i pored vrtica (koji su ih oberucke prihvatili i nije im smetalo da ih menjaju), a pelene je skinula sa 19 meseci! Navikla smo nositi ih sa sobom kad izlazimo, prati ih, susiti, nositi kad putujemo. Od kad ih imamo nijednu plastiku, gel ili sta god da u super-upijajuca jezgra pampersa i ostalih brandova stavljaju, nismo koristili.

Motivacija- ja za sebe koristim uloske i tampone od organskog pamuka, ono sto je u always gelu ne mogu podneti, a taj i gel iz pampersa imaju istih 10 (barem) stetnih i toksicnih sastojaka! Sve smo za te sastoke cule, kako samo par miligrame pojedinih mogu biti fatalni, kako izazivaju sterilitet itd, itd... Ja se sa tim ne zelim kockati- zivot deteta mi je preveliki ulog (ne sudim, to je samo moje misljenje).

P.S. Zabluda je da u 21-om veku niko ne koristi platnene pelene- od mojih 5 prijateljica nas 3 smo ih koristile, druge 3 su koristile biorazgradljive od prirodnih materijala. Nijedna nije koristila pampers, huggies i ostala imena sa reklama! Ljudi i danas znaju sta vredi i sta je zdravo, al treba vremena da informacija dopre izmedju silnih slogana kompanija koje skupo placaju da izreklamiraju svoje super-extra-hemijom napunjene proizvode!

Bubi988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristili smo platnene pelene od bambusa skoro od rodjenja! Niceg boljeg za svoje dete nisam do sada kupila!!! ;)

U prvoj velicini smo imali nekih 15kom tih i jos 10-ak od drugih vrsta, u drugoj velicini samo bambusice. Nase su "fitted" sa cickom i preko nepropusnim gacicama. Unutra je dodatak od "fleece" koji drzi kozu suvom. Nikada nam se za 18 meseci koriscenja od pelena nije pojavio osip, nikada nam nisu propustile, nikada neugodno mirisale. Cuvanje u kofi, mi licno na suvo, u mrezici koja se samo pokupi i cela ubaci u masinu. Pranje na 60 sa non-bio deterdzentom i uljem cajevca (za dezinfekciju). Susenje na suncu, radijatorima, u susilici (ali smo poslednje izbegavali). Bambus upija 60% vise od pamuka, ima antibakterijska svojstva i jako je dobar za zivotniu sredinu. Teze se susi od pamuka, ali zato upije Boga kad se dete upiski.

Jos jedna motivacija za koriscenje- ne znam dal treba njima da zahvalimo, ali mi smo pelene potpuno skinuli sa 19 meseci i otad smo samo na nosi!

Ako nekom treba savet pri kupovini i narucivanju iz inostranstva (HR, e-bay isl) tu sam! ;)

draga moja ja ti se puno zahvaljujem što si se javila inače sam iz Novog Sada a imam rođake u Osjeku međutim nikako do njih nisam mogla doći a videla sam sajt da ih ima pa sam onda moralča kupiti ovde kod nas od neke žene što šije ja bih tam molila ako nekako možeš da mi preporučiš kako da dođem to takvih kakve ti imaš platiću sve samo pomagaj! hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam htela sa koristim pamucne, ali mi je patronazna sestra, jos u trudnoci, cudno pogledala i rekla:"Vi pokusajte, ali videcete...."... Nisam ni pokusavala <_< , ali sam kasnije cula za te pelene koje vi koristite, pa me zanima gde ste ih nabavljali? Volela bih za drugo dete da budem pripremljena i u tom pogledau :)

ja sam naručila da mi s esašiju od jedne žene iz zrenjanina idi na sajt moderne pelene ukucaj baš tako i damo ima kako izgledaju i kako možeš da ih naručiš pozzzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to milice,u ovom tekstu si sve rekla,kad bi sve mame tako razmisljale bilo bi puno zdravije dece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ih koristim o0d trećeg meseca bebe i jako sam zadovoljna ,peru se na 60 stepeni,ne peglaju se ,ne treba omekšivač a jednostavno se stavljaju kao i jednokratne ne znam ja koristim jednokratne samo kada idemo napolje po ovoj zimi inače smo stalno u ovim i nema osipa,ojeda a od pampersa smo se osuli jaaakoooo!Inače su prijatne ,mekane ,dobro upijaju i noću imaš daodtni ulažak pa još više mogu da upiju a koža bebe diše i nekako nemaju onaj gadan miris kao kad stavim jednoktane (one mi prosto smrde ,valjda od tog gela ne znam)!Ja sam dok ih nisam nabavila koristila one obične kao što su naše mame koristile pa sam se malo mučila oko peglanja ali ni to mi nije bilo teško za bebu i njeno zdravlje1 :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja isto kažem to i platnene su naprevljene tako da su praktične za upotrebu a beba je suva ,mislim da greše mame kada kažu da su praktičnije jednokratne a nisu ni pokušale da probaju platnene stvarno nema razlike u korišćenju jedino što pampers bacate i to na tone a ovo operete i imate za petoro dece ako hoćete ,probajte!:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, mi smo bili platnenopelenasi skoro od rodjenja. Prvo smo isprobali razne i na kraju se odlucili za one od bambusa jer su antibakterijake i vise upijaju. Korsitili mso iskljucivo njih do 19 meseci i onda je dosla nosa. Prezadovoljna sam tim pelenama i planiram ih opet koristiti za svaku sledecu bebu! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale i Ana veliki CMOK za vas!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej Ana pozdrav! Ove koje smo mi imali mozes naruciti preko e-bay UK i marka je Tots Bots i Littlelamb. Ako potrazis i pitas prodavca da li salje u Srbiju vecina ce prihvatiti. I postarina iz UK nije nimalo strasna!

Ajde pisi mi na pp ako ti ja licno mogu pomoci sa kupovinom i slanjem (ja sam u UK)! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ima neko lose iskustvo sa pampers pelenama?Nemanju presvlacimo oko 12 po ponoci i onda ujutro zavisno opet kada se probudi oko 6-7h.i on bude sav upisan,pelene ne upijaju dovoljno.I to tacno na strani na kojoj je lezao.

Znaci kada se budi u toku noci ne presvlacimo ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale i Ana veliki CMOK za vas!!!

i za tebe draga ,ti si na zapadu pa drugačije gledaš na to a naši dok se ne opamete trebaće vremena ,izgleda da smo mi kao ljudi uvek prijemčiviji samo za loše stvari kiss i tebi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, mi smo bili platnenopelenasi skoro od rodjenja. Prvo smo isprobali razne i na kraju se odlucili za one od bambusa jer su antibakterijake i vise upijaju. Korsitili mso iskljucivo njih do 19 meseci i onda je dosla nosa. Prezadovoljna sam tim pelenama i planiram ih opet koristiti za svaku sledecu bebu! ;)

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li neko ima iskustva sa pamučnim pelenama koje se šiju od flanela, a izgledaju kao pelene za jednokratnu upotrebu? Sada ima da se nabavi i kod nas. Po onome što sam čula deluju mi odlično samo ne znam da li je tačno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imas o pemucnim pelenama u sl.temama, prelistaj forum nacices

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam naručila da mi s esašiju od jedne žene iz zrenjanina idi na sajt moderne pelene ukucaj baš tako i damo ima kako izgledaju i kako možeš da ih naručiš pozzzzzzzz

Hvala :)

Ove od bambusa su mi jos interesantnije... derinitivno za drugog bebca nema pampersa, juhuuu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ima neko lose iskustvo sa pampers pelenama?Nemanju presvlacimo oko 12 po ponoci i onda ujutro zavisno opet kada se probudi oko 6-7h.i on bude sav upisan,pelene ne upijaju dovoljno.I to tacno na strani na kojoj je lezao.

Znaci kada se budi u toku noci ne presvlacimo ga.

Mi isto imamo jako loše iskustvo sa pampersom. Uopšte ne upijaju dovoljno, a kad se bebac ukaki, garderobica mu je sva umazana, sve probije (jednom BUKVALNO do grla, uz leđa). Budila sam dete noću da bi ga presvukla, jer bi do jutra bio sav mokar :-(((

Onda smo probali HUGGIES i prezadovoljni smo. Svi govore kako im je huggies krut, ali ja uopšte nisam takvog mišljenja. Prvo, beba mi sad spava cele noći (i po 10 sati) i pelena to savršeno upije. Drugo, kad kaki (iako i dalje ima eksplozivne stolice), ne probije van pelene skoro nikad. Trćr: uopšte nisu krute, čak naprotiv i nekako lepše "legnu" oko bebinih nogu.

Tako da: glasam za huggies.

P. S. Čak je nešto malo i jeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ima neko lose iskustvo sa pampers pelenama?Nemanju presvlacimo oko 12 po ponoci i onda ujutro zavisno opet kada se probudi oko 6-7h.i on bude sav upisan,pelene ne upijaju dovoljno.I to tacno na strani na kojoj je lezao.

Znaci kada se budi u toku noci ne presvlacimo ga.

I ja imam veoma lose iskustvo sa Pampersom. Imali smo isti problem,beba se budila mokra,a kaka je curela po ledjima. Pomislila sam da se ja ne snalazim za pelenama,ali razuverila sam se kada sam promenila proizvodjaca. Trenutno koristimo Huggies i prezadovoljna sam. Lepo prijanjaju,mekane su i sto je najbitnije,odlicno upijaju! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

saljem i ja vama najveci cmok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno!Nadam se da cemo naci nekog u Hrvatskoj da nam kupi u Rodi jer su najpovoljnije,pa da ih sijem posle!Koristicu ih sada za drugo dete ali i za trece!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na početku imala slično iskustvo sa pampersom,

ali kada bolje pogledate pakovanje,shvatićete da je pampers dao uputstva za upotrebu.

Imate tačno potavljeno kako se pampers koristi.

Kada lepite pampers bitno je da ne zalepite preko one sličice po sredini,već imate dozer do prve ili druge sličce,i morate ih ravnomerno zalepiti,jednako,a ne jedna trakica na prvoj ,a druga na drugoj sličici.

Ako vam je pomogla ova pomoć odgovorite,nadam se da sam vam pomogla..

POZDAV..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama je pampers propustao, pa smo presli na Huggies i evo tako skoro godinu dana. Desilo se i da Huggies propuste, (da ne bude da samo pampers pljujemo) ali to samo ako se dobro nalio cajem ili vodom pred spavanje.

Inace, ovi sto uvoze pampers su teski prevaranti koji nam nikada nisu poslali igracku za koju smo sakupili one medvedice i poslali im!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se slazem sto se tice pampersa,samo ne znam gde da nabavim te druge,nikad ih nisam videla u nijednoj prodavnici..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danijela, hvala na informaciji. Tako sam i ja nekako organizovala presvlačenje, ali ipak se volim još sa nekim konsultovati. Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je moja cerka pocela da sedi, Pampers pelena bi u toku dana procurela za 2 sata. Nocu je situacija bila malo bolja, tj. izdrzala bi do jutra, ali potpuno natopljena. Moje iskustvo je da su Huggies pelene nesto kruce, ali prijatnije na dodir/pamucnije i daleko duze mogu da ostanu suve.

Na nekoj promociji smo dobili 2 Nannys pelene i nisu bile lose, nesto su deblje, ali lepo upijaju.

Sa drugim vrstama pelena nemam iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.