Pamučne pelene

odgovora

Objavljeno

Hehe, Marge, izgleda da se ne otimaju baš ljudi za pamučne pelene. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Voljena. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih se otimalanego nisam videla. Ionako sad pikiram da uzmem jos jedno 2-3 komada :)  nego tek sad dobih obavestenje na mejl za ovu temu. Neka se nose u zdravlju! Bravo Voljena! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, pa nije to za bravo... Meni samo zauzimale mesta, a ne trebaju nam više, meni došlo kao oslobođenje, a nekog sam usput i obradovala, što mi je drago, tako da  je to dupli plus. :P

Žao mi je Tačkice što nisi videla, ovaj forum je izgleda baš zamro u odnosu na vreme kad sam ja tu redovno boravila. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristili smo platnene pelene od bambusa skoro od rodjenja! Niceg boljeg za svoje dete nisam do sada kupila!!! ;)

U prvoj velicini smo imali nekih 15kom tih i jos 10-ak od drugih vrsta, u drugoj velicini samo bambusice. Nase su "fitted" sa cickom i preko nepropusnim gacicama. Unutra je dodatak od "fleece" koji drzi kozu suvom. Nikada nam se za 18 meseci koriscenja od pelena nije pojavio osip, nikada nam nisu propustile, nikada neugodno mirisale. Cuvanje u kofi, mi licno na suvo, u mrezici koja se samo pokupi i cela ubaci u masinu. Pranje na 60 sa non-bio deterdzentom i uljem cajevca (za dezinfekciju). Susenje na suncu, radijatorima, u susilici (ali smo poslednje izbegavali). Bambus upija 60% vise od pamuka, ima antibakterijska svojstva i jako je dobar za zivotniu sredinu. Teze se susi od pamuka, ali zato upije Boga kad se dete upiski.

Jos jedna motivacija za koriscenje- ne znam dal treba njima da zahvalimo, ali mi smo pelene potpuno skinuli sa 19 meseci i otad smo samo na nosi!

Ako nekom treba savet pri kupovini i narucivanju iz inostranstva (HR, e-bay isl) tu sam! ;)

Cao Micilici. Mozete li mi preporuciti sajt odakle da narucim pamucne pelene? Ja sam iz Makedonije. Mislila sam iz dajdaj.com posto mogu moji rodjaci da ih uzmu ali i bilo koja druga zemlja koja dostavljuje moze da dojde u obzir :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poklanjam korišćene coki loki pelene, split varijanta, većina su bambusice, a ima nekoliko pamuk-velur komada. Mislim da imam 22 komada ukupno. Imam i dvoje zaštitnih gaća od PUL materijala. Žao mi je da ih bacim, bez problema se mogu koristiti i dalje, mada nekoliko komada treba malo popraviti, pošto je popustio gumirani konac što drži pelenkicu naborano oko nogu, ali to kontam da može da uradi bilo koji krojač.

Pelene nisu nove, koristilo ih je moje dvoje dece, poneka možda ima minijaturnu fleku, ali to ne ometa korišćenje i dalje.

E sad jedino, singl ulošci su nekorišćeni ili retko korišćeni i skroz su neoštećeni, ali dupli su baš pošteno iskorišćeni i dosta flekavi. Ja sam ih iskuvala, i sto posto su čisti, međutim pigment od hrane koji je xxx puta bio u kontaktu s njima ne izlazi tako lako. Tako da te duple uloške ću poslati ako poklonoprimcu to ne smeta, a u suprotnom može se na sajtu coki loki to dokupiti po potrebi.

Veličina pelena i zaštitnih gaća je univerzalna, dakle za ceo pelenaški period, ali po našem iskustvu bebama ispod 3 meseca su ipak velike, dok se ne popune batačići, a najbolje su za bebe od 6 mes do 2 godine. 

Jedini uslov za poklonoprimca je da sam plati poštarinu, ostalo ću ja rešiti. Pelene su oprane i spremne za novog vlasnika. 

 

Ovo je opet aktuelno! Oni kojima smo poklonili su nam vratili, bez da su koristili, odustali su od pp. Ako nekom trebaju i zaista je odlučan da koristi, nek se javi.

naca23 i Mladenovic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je opet aktuelno! Oni kojima smo poklonili su nam vratili, bez da su koristili, odustali su od pp. Ako nekom trebaju i zaista je odlučan da koristi, nek se javi.

da li je ovo jos uvek aktuelno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.