Kako ste saznale da ste trudne

odgovora

Objavljeno

Ja sam saznala da sam trudna kad sam bila u 5 nedelji trudnoce..naime..

Pojavila mi se na preponi upaljena dlaka od depilacije i resim da odem kod doktora opste prakse da mi da neku kremicu..kad ona dade pentraksil i to dve kutije da popijem..ju.. ali ja dobro..posto smo bebu dugo planirali al nikako da se i to desi pazila sam da ako pocnem neke lekove da pijem obavezno kupim test posto su moje menstruacije blago receno bile u haosu..no..odmah naredni dan ujutru uradila test i kad sam videla dve crtice..bila sam u soku..jos se secam slogiranog lica muza u krevetu koji saznaje da ce postati otac..znaci..smesno!

mojoj sreci stvarno nije bilo kraja jer sam se prethodnih par godina stalno borila da dovedem u red menstruaciju..pila hormone..i svasta nesto..govorili mi da je najbolje da zatrudnim da ce sve to doci na svoje,ali se posteno namucismo i gomilu testova uradismo..ali nista i bas tada kad sam prestala toliko da mislim o trudnoci..ona se i desila..

ps.bebac sad ima 5 meseci i na adaptiranom mleku je od treceg a ja jos nisam dobila menstuaciju...hmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sam imala muke sa vrucinom :) ali posto je bio avgust, kontala sam da je svima vruce pa i meni :) bukvalno su bili talasi vrucine, u trenutku budem okupana znojem :) kada mi je tog meseca izostala menstruacija, znala sam da je to to. A imala sam iste simptome kao pred menstruaciju, bolovi u stomaku, bolele su me grudi, jela sam tri puta vise :) kad sam otisla na uz dr je konstatovala trudnocu, a ja je pitala zasto se znojim toliko. Ona mi je rekla, eh hormoni su cudo u trudnoci :)

Kada sam drugi put pocela nenormalno da se znojim, odmah sam znala sta je, i bez doktorke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene je izostanak menstruacije bio razlog da posumnjam. Posto mi je mens vrlo redovna tako da kad zakasni jedan dan, nesto "nije u redu". Pored izostanka, su grudi pocele da me boluckaju i da budu nekako tvrdje. Bila sam 95% sigurna da je to to :) Onda sam uradila test i uverila se i onih 5% i bila najsrecnija osoba na svetu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM SE OSECALA U TRUDNOCI BOLJE NEGO KAD NISAM BILA TRUDNA,SAZNALA SAM TAKO STO MI JE KASNILA MENSTRUACIJA XEXEXE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasnilo mi je, a posto meni nikad ne kasni znala sam da se nesto desava. Imala sam neverovatan osecaj u stomaku, kupila 2 testa i oba su bila pozitivna, cak i u po bela dana jer nisam mogla cekati jutro ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čudan osećaj, pa sam jednostavno znala ! ^_^ Test sam uradila baš taj dan kad sam trebala da dobijem i to u sred dana. U prvi mah jedna crtica, posle nekoliko minuta još jedna, ali bledunjava, jedva se i videla. Uradila sam još jedan za svaki slučaj i to je bilo to ! Bebica na putu :)

Inače, ostala sam trudna iz drugog pokušaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Test sam uradila kad mi je ciklus kasnio dva dana .Do tog dana sam bila ubedjena da cu svakog trena dobiti jer sam imala simptome identicne kao i svaki mesec pred ''one dane'' :rolleyes: .Iako smo pokusavali vec par meseci bila sam ubedjena da se opet nije nista desilo ,cak sam se dan ranije strasno isplakala zbog toga a muz je trazio telefon od klinike da krene na ispitivanja jer se ubedio da je sterilan pa da zato nikako da zatrudnim (mnogo smo bili nestrpljivi ) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo jako htjeli bebu i često sam pravila test koji je pokazivao -,i onda mi je jedan dan kasnila i kažem mm da ide kupit test, da sam sad trudna sigurno, i stvarno test pokazao +.. sreći nije bilo kraja.... i sad smo u 20 tjednu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage,

Ja sam se udala 1.6. i naravno ko i svi mladenci kad dodju kući umorni, kao nećemo mi ništa da radimo..medjuutiiim, svadba je bila divna, mi smo bili presrećni, što se čitava organizacija napokon završila- pa smo se i opustili.Trebala sam da dobijem 7.6.(tako je nekako padalo, pošto mi je m. tačna skoro u sat), kad ono ništa. Mislim da se zato kaže "izostanak menstruacije", jer imate sve simptome kao da ćete dobiti, ali "nje" nema i nema! Tako da se posle tačno devet meseci rodila moja devojkara, sve je to čudo prirode!

Čim mi je dva dana kasnilo, uradila sam test i imala šta da vidim, a onda krv, ginekolog i tako redom.. pa na bračno putovanje u prvom mesecu hihihih, ludilo!

pozdrav veeeliki trudnicama i svima koje to žele da budu!

Beki7 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz i ja smo resili da napravimo dete i uspeli iz prve!Menstruacija mi je kasnila jedan dan i ja sam znala da je to to.Uradila sam test (Baby Rapid) i ugladala dve crtice.Da bi bili sto posto sigurni,otisla sam na vadjenje krvi i nalaz mi je takodje potvrdio. :lol: SAD nas sin ima sedam meseci :lol:

Simptomi:bol udonjem delu ledja i bol u grudima

post-9741-1268742608_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bukvalno isti simptomi kao za menstruaciju plus pospanost,umor,ja sam odmah puno tj. svaki cas trckarala u wc....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam imala iste simptome kao kad treba da dobijem... jedino čega se sećam da mi je bilo jako čudno je to što sam bila non stop žedna... pila sam vodu u nenormalnim količinama, svi su se čudili šta mi je... ja inače vodu baš malo pijem... kad mi je kasnilo 4-5 dana uradila sam test i bio je pozitivan... sutradan sam otišla kod lekara i on je potvrdio... bila sam presrećna jer 3 god. nisam mogla da zatrudnim, lečila sam se i maltretirala... nisam uopšte očekivala trudnoću u tom trenutku jer sam prethodna 3 meseca psihički i fizički odmarala od lekara i terapija... dala sam sebi oduška kad ono... moj mužić se ubio od plakanja... tada sam ga prvi put videla da plače...

Sackili i Beki7 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz i ja smo resili da napravimo dete i uspeli iz prve!

Tako smo i mi :) Samo što sam ja uzela kućni test i posle tri nedelje se testirala :) I eto nama divne vesti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, ja sam pomislila da je počela menopauza :rolleyes: kašnjenje menstruacije nisam mogla da povežem ni sa jednim drugim mogućim uzrokom. Otišla kod ginekologa u DZ sa tom idejom, ona pre pregledala i rekla da sam sva još kao devojka (imam 43,5) i da mi ona garantuje da neću u klimaks još nekoliko godina. ;)

Zbog tegoba sa bolnim grudima (sic!) preporučila mi je neke kapi za ublažavanje tegoba u pretklimakterijumu i poslala me kući. Posle nedelju dana mi je palo na pamet da ipak kupim test u obližnjoj apoteci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedini znak kod mene je bio kašnjenje menstruacije. Kupila sam test za kućnu upotrebu i naravno odmah je pokazao da sam trudna :D .

Inače pre toga smo pokušavali 8 meseci. Mučnina mi je počela tek kasnije i trajala do sredine četvrtog meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na kasnjenje menstruacije nisam obracala pasnju,jer je to kod mene bilo sasvim normalno,a takodje smo osam meseci radili na tome,onda jednog dana sam sasvim slucajno kupila test i saznala da sam trudna otisla kod doktorke i bila treci mesec nista lepse....ni jedan dan mucnine nisam imala,niti bilo kojih drugih siptoma trudnoce..... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Лечила сам стерилитет 2 године. Затруднела сам после 1 кутије кломифена, и једне једине јајне ћелије. Нисам имала никакве сиптоме. Требала сам да добијем 7. јануара. Али коће га чекати. Први тест сам урадила 1 јануара 2006 и показао је тако бледу црту да ја нисам била сигурна. Следећи тест 3 јануар резултат исто тако. Па 5 јануара опет тако бледа црта да ни тад нисам била сигурна. Е а 7. јанура је тест показао 2 црте и она друга, битна, видела се мало боље. И то је то. 18 јануара код ДР на ултра звук та тачкица мамина сад има 3,5 године. Мучнине кроз целу трудноћу, поготово увече тако да сам после породјаја имала 10 кг мање него пре.

И сад се спремам да кренем по докторима у поход по другу бебу. Јер мени је судјено да бебе правим са докторима а не са мужем у спаваћој соби. Али то није битно, битно је само да ја останем у другом стању Б) Što i vama želim

Beki7 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasnilo i kasnilo i... znala sam :D Kupila sam test samo da bih potvrsila :D :D :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po svim simptomima koje sam imala, nakon sedam godina steriliteta, mislila sam da se radi o neizlečivoj bolesti. Osećala sam se jako umorno, bezvoljno, jedva sam po zemlji hodala... Jedan dan, kaze mi koleginica veterinarka :‚‚Draga ženo, uradi test,ti si trudna, dok se jos uvek nisi nagutala kakvih lekova!‚‚ Ja sam na to negodovala i ljutila se kako uopste moze tako, a ona meni ‚‚Ja kada vidim kravu i pogledam joj u oci znam da li je trudna, a kamoli da ne znam prepoznati trudnu zenu!‚‚ I tako, vracajuci se sa posla, kupim test, dodjem kući, kad ono : SREĆA NEIZRECIVA!

Sackili i Black Diamond volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam sve simptome kao da cu dobiti, taman je i bio termin a nikako... Boleo me stomak, apetit mi se pojacao, osetljive grudi, bolne. Prokrvarila sam braon, pa sam mislila da sam dobila, ali mi je bilo cudno... Bol u stomaku, braon iscedak. Nakon 10 dana tog bola, uradila sam test, kad ono-lepa vest! I da, stalno sam piskila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po svim simptomima koje sam imala, nakon sedam godina steriliteta, mislila sam da se radi o neizlečivoj bolesti.

i ja sam posle tri godine steriliteta mislila da se radi o nekoj bolesti... čak i kad sam uradila test i on bio pozitivan, mislila sam da imam neki tumor, jer sam pročitala da i u tom slučaju test pokazuje pozitivan rezultat... kad mi je dr na UZ rekla da jesam trudna ja sam je pitala "da li ste sigurni da to nije tumor?"... žena me je zgranuto pogledala i rekla "posle toliko godina iskustva znam da razlikujem tumor od ploda"...

e jesam stvarno blesava... :lol:

Sackili i Black Diamond volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sigurna da li sam pisala ako jesam, ponovicu. Trebala sam da dobijem 6. januara ali nista! Posle nekoliko dana mi se javile mucnine ali i dalje nisam bila sigurna da je to to A nisam htela da radim test ili idem kod dr. Medjutim posle 15 dana sam ipak uradila test i pokazao je pozitivno. Da fazomn bude jos veci, dan posto sam saznala da sam trudna isla sam na razgovor za posao u jednoj nasoj malo vecoj banci i ja sam svesno zabrljala na razgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nas slucaj je pomalo i smesan...dr mi kaze da sam jako emotivna i kad god se nesto upecatljivo desava u mom zivotu-telo me stedi pa mi kasni menstruacija...Hm...a ja sam nekad imala na 55 dana,nekad na 60,a onda jedno vreme konstantno na 43.dan. Zamislite to? I posto smo se uglavnom pazili,svaki put kad mi kasni ja kupim test i bude negativan...Razocaranje...A ovaj put se bas i nismo nesto pazili,a bas se nismo nesto ni cesto voleli,ali ono,nadali smo se...I sad,te nedelje sam radila od 13h...Prepodne zajedno na poslu i sami u kancelariji,a mm me ubedjuje da idem da kupim test... Rekoh: ''Sad,u podne?!'' I ajde,kupim ja test i odem da se spremam... Posle tusiranja piskim ja u tu flasicu i kanem urin na test,kad ono nista...jedna crta...Procitam ja to uputstvo i zguzvam i bacim u kantu,a test traku ostavim pored,na bideu... Operem ruke,gledam tuzno u ogledalo i krecem da se oblacim... U momentu se okrenem,kad ono dve crte! Ja ne verujem,vadim onaj papir iz kante i citam:))) MM u soku,presrecan,zove odmah svoju tetku da joj se pohvali i da pita koju nam dr predlaze...i odemo na kontrolu posle dve nedelje,a ono vec 9 nedelja...do tad smo uradili jos par tih testova,jednostavno je zeleo da bude siguran,cak me i nervirao svojom nevericom...ali dobro,bitno je da imamo malu bebu u stomaku:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se mesecima "mučili" da napravimo jednu bebicu i ništa. U decembru sam bila baš u vreme ciklusa na seminaru na Zlatiboru 3 dana i tamo sam kupila na pijaci čaj od Macine trave. Kad sam se vratila rekla sam mm da ako čaj ne pomogne onda ću definitivno znati da smo smotani :D kad ne možemo jednu bebu da napravimo.

Za Novu godinu bili smo opet na Zlatiboru nedelju dana i kad sam trebala 5-tog da dobijem, ništa, 6-tog ništa, 7-og opet ništa i znala sam. TRUDNA!!! Zakazala sam pregled kod doktora koji se nadao sa nama i .... pun pogodak, bila sam u pravu B)

Osećaj je bio neverovatan kada mi je pokazao jednu tačkicu i rekao da je to naša beba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedini simptom koji sam imala, pored izostanka menstruacije (koja mi u to vrijeme i nije bila bas redovna), jeste mucnina. Kafu sam mogla i da popijem, ali kada zapalim cigaretu, vidim da mi nikako ne prija.

Ja i nisam bas vjerovala da sam trudna, posto sam par mjeseci prije toga imala spontani, i bila sam totalno razocarana, ubijedjena da mi se trudnoca nece desiti jos bar pola godine. Moj dragi me je nagovorio da kupim test, jer je bio 100 % siguran da sam trudna. Uradim test, a ono dvije crtice! I dalje nisam smjela da povjerujem u to, pa sam bila nervozna sve do odlaska ljekaru. Bila sam trudna 6 nedelja! Trudna i presrecna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.