Kako ste saznale da ste trudne

odgovora

Objavljeno

Maja-Zemun, divota, najlepše je kad tako iznenada saznaš da su blizanci, odeš zbog jedne stvari a saznaš još mnogo toga :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

breza i mama dy, ajde još jedno :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

breza i mama dy, ajde još jedno :rolleyes: :rolleyes:

Hajde jos po dva

ona zna sa kim ce

a da vidim

sa kim cu ja!

ha-ha-ha-ha

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde jos po dva

ona zna sa kim ce

a da vidim

sa kim cu ja!

ha-ha-ha-ha

:lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: carica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde jos po dva

ona zna sa kim ce

a da vidim

sa kim cu ja!

ha-ha-ha-ha

:lol: :lol:

odusevila si me! hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozzz svima :)

Ja sam juce posle god dana pokusavanja saznala da sam trudna i resila da vam se pridruzim :) Juce sam ustala,izvela psa u setnju i prolazila pored apoteke,m mi jos nije kasnila,trebala je da stigne svakog momenta. Usla sam u apoteku i rekla :dajte mi najjeftiniji test na trudnocu :D Uradila sam ga popodne,oko 2... Nisam ni sterilnu casicu kupila,skroz sam zaboravila.. Uradim ja test,vidim jedna crtica i bacim ga u kantu(iako je pisalo sacekajte 5 minuta) jer sam ih uradila gomilu i proslo me je davno to da sedim i buljim i cekam kada ce i da li ce se pojaviti druga.. Sednem na krevet,zapalim cigaru,knjigu u sake i posle dva sata ustanem d aispraznim pepeljaru i pogledam u kantu i vidim na testu dve crte,druga bleda..Kad se nisam onesvestila! Popodne uradim betu iz krvi koja je potvrdila tacnost testa,ali dr mi je rekao da je trudnoca jako mala i da ponovim betu za nedelju dana.. Sad se samo nadam da se sve biti ok i da ce trudnoca opstati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kasnila meca 5 dana,pa smo odlucili da uradimo test :) Nisam imala narocito mnogo simptoma,nemam ni sad... Bol u ledjima,umor,malo sam nervozna... I to je to :) Uradili smo 2 testa,Gramem i Baby Rapid pre 5 dana... Danas idemo kod doce,da nam potvrde ono sto vec znamo :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kasnila meca 5 dana,pa smo odlucili da uradimo test :) Nisam imala narocito mnogo simptoma,nemam ni sad... Bol u ledjima,umor,malo sam nervozna... I to je to :) Uradili smo 2 testa,Gramem i Baby Rapid pre 5 dana... Danas idemo kod doce,da nam potvrde ono sto vec znamo :):wub:

Super :rolleyes: javi nam kako je prošlo na pregledu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,treba mi vasa pomoc.Imala sam skoro sve simptome trudnoce,danas sam dobila menstruaciju i to tri dana ranije nego sto sam trebala.Popila sam kafetin menstrual zbog bolne mestruacije,inace imam bolne menstruacije.Zanima me da li imate iskustva sa menstruacijom u ranoj trudnoci?Kada da uradim test za trudnocu?Citala sam da se to desava u ranoj trudnoci odredjenom broju zena.Cak sam i imala slucaj da je moja koleginica sa posla bila trudna 6 meseci i da je normalno imala menstruaciju kako da nije trudna.Sta da radim trebaju mi vasi saveti?Hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, nekad je teško te simptome trudnoće razlikovati od simptoma PMS-a, moguće si dobila sasvim regularnu menstruaciju samo malo ranije. Ja bih na tvom mestu sačekala da prođe dan-dva nakon termina kad si očekivala menstruaciju pa onda uradila test, tad bi trebao već da sigurno pokaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,treba mi vasa pomoc.Imala sam skoro sve simptome trudnoce,danas sam dobila menstruaciju i to tri dana ranije nego sto sam trebala.Popila sam kafetin menstrual zbog bolne mestruacije,inace imam bolne menstruacije.Zanima me da li imate iskustva sa menstruacijom u ranoj trudnoci?Kada da uradim test za trudnocu?Citala sam da se to desava u ranoj trudnoci odredjenom broju zena.Cak sam i imala slucaj da je moja koleginica sa posla bila trudna 6 meseci i da je normalno imala menstruaciju kako da nije trudna.Sta da radim trebaju mi vasi saveti?Hvala puno

Uradi test odmah... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva,hvala vam puno,ne znam da li ce sada pokazati pozitivno.Cekam muza da dodje sutra pa cemo zajedno nekako je lakse u dvoje :) i pored podrske mog zivota :) Pisite vasa iskustva ni jedan komentar nije na odmet svaki je dobro dosao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,treba mi vasa pomoc.Imala sam skoro sve simptome trudnoce,danas sam dobila menstruaciju i to tri dana ranije nego sto sam trebala.Popila sam kafetin menstrual zbog bolne mestruacije,inace imam bolne menstruacije.Zanima me da li imate iskustva sa menstruacijom u ranoj trudnoci?Kada da uradim test za trudnocu?Citala sam da se to desava u ranoj trudnoci odredjenom broju zena.Cak sam i imala slucaj da je moja koleginica sa posla bila trudna 6 meseci i da je normalno imala menstruaciju kako da nije trudna.Sta da radim trebaju mi vasi saveti?Hvala puno

Ja sam 2-3 meseca imala simptome trudnoće, tj ja sam ih tako tumačila ali se ništa nije dešavalo. Podržavam mišljenje da uradiš test ali nemoj više da piješ kafetin već paracetamol, panadol ili febricet. Nadam se da će ti test biti pozitivan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 2-3 meseca imala simptome trudnoće, tj ja sam ih tako tumačila ali se ništa nije dešavalo. Podržavam mišljenje da uradiš test ali nemoj više da piješ kafetin već paracetamol, panadol ili febricet. Nadam se da će ti test biti pozitivan.

Hvala puno na brzom odgovoru,i ja se nadam da ce biti pozitivan.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, nekad je teško te simptome trudnoće razlikovati od simptoma PMS-a, moguće si dobila sasvim regularnu menstruaciju samo malo ranije. Ja bih na tvom mestu sačekala da prođe dan-dva nakon termina kad si očekivala menstruaciju pa onda uradila test, tad bi trebao već da sigurno pokaže.

Ja ove simptome osecam poslednjih 3-4 nedelje tako da mi nekako vise vuce ka simptomima trudnoce nego PMS-a.Menstruacije su mi tacne u dan znaci na 28 dana dobijam,ovo mi je bas rano nisam nikada dobila ranije uvek bude tacna,pa sam pomislila da je mozda to i ne ide mi toliko obilno kao pre ide malo manje i kicma me uzano boli sto mi se nije desilo kada imam normalnu menstruaciju,zato mislim da se nesto desava.Ali u svakom slucaju vam hvala na brzom odgovoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kasnila nekoliko dana, i bez obzira na to sto mi nikada ne kasni, bila sam ubedjena da nikako ne mogu biti trudna jer sam bila pod velikim stresom, pakovala se, preselila se kod muza mi.. :) Uradila sam test iskreno da bih dokazala da nisam trudna, jer sam ja bila sigurna da nisam. 5 dana mi je kasnila, ja sam lepo kupila test, sutra ujutru otisla u wc, i kao ajde i to da zavrsim kad ono- 2 linije! :D I onda sam lepo otisla u sobu, zapalila svoju poslednju cigaretu i pozvala muza! :)

Odmah sam otisla kog ginekologa, isti dan, i sve sto je bilo u materici to je 3mm prostora, mislim da je ginekolog upotrebio izraz mešak, bili smo trudni tek oko 3 nedelje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke...nista od bebe ovaj mesec,valjda ce drugi biti bolji.Hvala vam na svim savetima,i svim devojkama koje su trudne,zelim laku trudnocu i nek je sa srecom!Zelim vam sve najlepse od srca :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put kad sam ostala trudna nikakve simptome nisam imala po kojim bi mogla da predpostavim da sam trudna sem sto je kasnila 10 dana, kada je potvrdjeno da sam trudna tek nakon mesec dva je poceo period spavanja, umora....a drugi put mi nije ni kasnila ja sam znala da sam trudna u startu sam bila neispavana, kafa koju obozavam mi se gadila nisam je ni pila, samo sam jela kiselo i nista vise (inace u prvoj trudnoci mi se kiselo gadilo), kad je dosao period da dobijem pocele su mucnine i povracanja i kad odoh kod lekara on kaze moguce da je trudnoca ali toliko je malo da se uz ni ne vidi, i kad sam uradila betu to je to....jednostavno dve totalno razlicite trudnoce...

Sad sam ponosna mama decaka od 3 godine i devojcice od 9 nedelja ;)

Black Diamond voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznali mesec dana pred vantelsnu, kasnilo mi, a trebala na konsultacije da se javim... samo sam otisla da kazem da sam trudna, ali apsolutno nista nisam osecala. I to posle 4 godine pokusavanja i jedne neuspele vantelesne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prva trudnoca :wub: saznala na poslu...bila sam nesto ljuta ..pa posle par min mi se plakalo..i pomislim "mozda sam trudna cim mi se raspolozenje menja"nije mi ni kasnila.otisla uradila test i pozitivan je bio :) a druga trudnoca...secam se da pre nego sto bi trebala da dobijem,recimo dva dana pre datuma,mi se jeo paradajz sa majonezom (inace bio je januar) sytradan kupila test i bio je pozitivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preterano gadjenje na odredjenu hranu, mucnina, glad, cesto mokrenje... PREOSETLJIVE grudi.. mislim da sam cak prvo posumnjala kad su grudi pocele da se uvecavaju i da uzasno bole na dodir... a onda i naravno izostanak ciklusa posle cega sam otisla po test.:wub:

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test nakon 10 dana kasnjenja i to na jedvite jade :) mnogo puta sam se do tada razocarala i nisam imala snage za jos jedno razocarenje i bacanje para, ali eto, na kraju se isplatilo i konacno sam docekala da ugledam moje dve dugo zeljene crtice :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test nakon 10 dana kasnjenja i to na jedvite jade :) mnogo puta sam se do tada razocarala i nisam imala snage za jos jedno razocarenje i bacanje para, ali eto, na kraju se isplatilo i konacno sam docekala da ugledam moje dve dugo zeljene crtice :baby:

Palcice mnogo mi je drago zbog tebe. :wub:Verujem da uzivas u trudnoci. :)

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Palcice mnogo mi je drago zbog tebe. :wub:Verujem da uzivas u trudnoci. :)

Hvala ti puno duso moja :*

Iskrena da budem, uzivam maksimalno! Bilo je poteskoca u pocetku, krvarenja, lekova, inekcija, strogog mirovanja... ali sada konacno je sve u redu i koristim svaki trenutak trudnoce da uzivam. Nemam nikakve prohteve, zelje, nista specijalno. Muz mi se smeje, svi me zezaju jer se ponasam kao da nisam trudna. Svi ocekuju da budem makar malo razmazena, ma kakvi... sve kao i pre :)

Trudnocu podnosim odlicno sada, nemam nikakvih tegoba, beba sutira i vrpolji se, bole me krsta, postajem sama sebi teska ali sve je to u granicama normale i krajnje podnosljivo. Sada smo u 29. nedelji, ugojila sam se 8 kg i nosim batu <3 sreca moja najveca <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao divno Palcice! :wub: Jos malo i mazis svoju bebu.

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.