Kako ste saznale da ste trudne

odgovora

Objavljeno

Kako pouzdano da znate da ste trudni pre nego odete do ginekologa?

Teško, ali tu je još nekoliko znakova rane trudnoće: umor, učestalo mokrenje, počinju da vam smetaju jaki mirisi, jede vam se baš nešto određeno i to neizostavno, osećate metalni ukus u ustima, počinje da vam biva muka (posebno ujutru), možda ćete povraćati, a grudi će vam sigurno bit uvećane, osetljive i bolne, možda ćete menjati raspoloženja i lako ćete se rasplakati, a onda se odjednom javlja zatvor…

Naravno da ništa od navedenog nije obavezno i da ne morate da imate sve ove simptome. Ako iz bilo kog razloga imate razloga za sumnju, uradite test na trudnoću ili još bolje - posetite ginekologa.

Recite nam koji simptom vam je ukazao na to da ste trudne i kako ste se tada osećale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SVI moguci simptomi koji se mogu ikada pojaviti.....

Bas sve sto ste naveli, pa mozda i vise od toga. Naravno, posto to nista ne mora biti siguran znak trudnoce, napravila sam i 3 kucna testa, i vadila BetaHcg iz krvi i odmah nazvala ginekologa. Drugi dan primljena, potvrdjeno na UZ -u :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja naprimer nisam imalaa skoro ništa od onih silnih znakova trudnoće.Mislim da sam imala mučninu i to jednom rano ujutro pre nego što ću ići na posao ali mi se i to ranije dešavalo pošto sam inače imala često napade gladi pa dobijem mučninu i činimi se da mi nije prijala kafa ,ali to je sve nesigurno jer mi se te stvari dešavale i ranije eto ništa ne mora da znači ! :P

Scarlet_Fra voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bez ikakvih simptoma:) kupila kucni test 2 komada u roku od 7 dana imala sam velikuuuu zelju da mi prikaze da sam debela:))))

i fora je da mi je to prikazalo tek pola sata posle uradjenog testa:))))))

sutradan krv i odmah doktor:))))

sancica i Scarlet_Fra volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smesni su mi slucajevi po svetu kada zena i ne zna da je trudna dok ne pocne porodjaj, pa nemoguce da ama bas nista nisu posumnjale!

Kao i ona vest koja je objavljena na Bebcu, da je zena lezala u bolnici sa sindromom nemirnih creva, kad ono zena trudna, a niko od doktora nije skontao dok se nije poradjala!

Ja volim sto znam da sam trudna, tako uzivam u saznanju da jedno divno bice raste u meni.

Bebicica i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili na letovanju i cekala sam i imala sve simptome kao da cu da dobijem menstruaciju: bol u grudima, naduven stomak, malaksalost... Jedino, je bilo drugacije to sto mi se talno spavalo. Moj muz je odmah znao da sam trudna :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala ama bas nikakve simptome....bolele su me grudi kao pred menstruaciju i malo stomak....ni mucnine,ni da mi smetaju recimo cigare...ma nista!!!Sve je individualno...ali sam se rasplakala od srece kada mi je test pokazao dve crtice...bas na Bozic!!!!E onda sam otisla kod ginekologa i on je potvrdio trudnocu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam očekivala menstruaciju 29.12. i baš taj dan - muž me je vozio na posao, bila sam jako nervozna i razdražljiva - prvo se čudio šta mi je, ja mu kažem da me ostavi na miru da treba da dobijem! Još uvek čujem njegove reči u glavi "Ne treba ti da dobiješ - ti si TRUDNA" I bio je u pravu :rolleyes:

A onda dan - dva posle toga kafu nisam mogla da vidim i bilo mi je muka od cigara - tada sam i ja 100% znala, mada sam za svaki slučaj 03.01. uradila test - naravno pozitivan! To mi je bio najlepši poklon u novoj godini :P

innana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala jedan jedini simptom, spavalo mi se do ludila. Prva cetiri meseca trudnoce se i ne secam jer sam ih vecim delom prespavala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da, kad se samo setim, spavanje po 16 sati, i ja opet nazad u krevet!

Sad sam se vec adaptirala ovom stanju, ali mislim da bih uvek mogla spavati, pogotovo citav dan, jer me sad vec srecica nocu budi udarcima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasnila mi je men. i užasno sam bila pospana.Odmah sam znala da nosim jedan mali život :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala povisenu temperaturu 37 sa 5, i stomacne probleme (grceve i dijareju). Bila sam ubedjena da imam stomacni virus, ni na kraj pameti mi nije bilo da sam trudna. Tek kad je izostala menstruacija koja mi je inace uvek bila tacna kao sat shvatila sam da nemam stomacni virus

:rolleyes:

kasnije mi je moja doktorka rekla da i to spada u simptome trudnoce ali i simptome porodjaja. I to sam dozivela da samnedelju dana pre porodjaja opet dobila temperaturu 37 sa 5 i stomacne probleme :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima ja sam nova na forumu i pre svega bih sve pozdravila. Imam jedno pitanje koje me muci vec par meseci. Naime ja imam sincica starog 2 i po godine ali ja i moj suprug zelimo jos jednu bebicu,ali nam to ne polazi za rukom vec par meseci. Citala sam po raznim forumima sta i kako ali nam jos uvek nije poslo za rukom. Da li neko od vas ima neki savet?

A da i to da kazem vec mi kasni drugi dan pa se nadam.... Uostalom videcemo....

POZDRAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija samo se opusti....ako je sve u redu(zdravstveno) onda pokusaj da ne mislis na to.Psihicki pritisak takodje utice na zacece....to ti je moj savet!Kiss :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Prvo je usledio izostanak menstruacije, zatim sam uradila test za proveru trudnoce i na kraju potvrda od ginekologa. Divno!!! Bila sam jako srecna. Ubrzo su pocele jutarnje mucnine, vrtoglavice, gadjenje na svu, ali bukvalno svu hranu, malaksalost. Lezala sam u krevetu, nisam nista mogla od mucnine. Bila sam jako iscrpljena. I tako prva 3 meseca. Zdrava ishrana, setnje svaki dan, redovni pregledi, pomoc najblizih...ma fantasticno. Imala sam osecaj da mogu da poletim. Hvala Bogu bilo je sve u najboljem redu i trudnoca je zaista bila lagana. Pred kraj 8-og meseca i ceo 9-ti mesec malo mi je bilo tesko, slabije sam se kretala, beba je vec bila teska i jedva sam cekala dan da se porodim i vidim to divno bice koje je raslo u meni 9 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija Le - moj dragi i ja smo u braku od decembra 2007. godine! Prvi put kad sam zatrudnela posle godinu i po dana braka (bez obzira što se završilo spontanim) bilo je kada je moj muž bio poslovno odsutan 10 dana! To je bio prvi put od kako smo u braku da ne pomislim na trudnoću i bebu nego na sex sa njim! I eto...

Sada, drugi put 6 meseci kasnije, bio je opet poslovno odsutan 5 dana! Scenario se ponovio!

Tako da to ti je moj savet! Ako niste u situaciji da se potpuno odvojite jedno od drugog nedelju dana, onda se uzdrzavajte dok se jako ne uželite jedno drugog a ne trudnoće ili deteta! I eto bebe! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima ja sam nova na forumu i pre svega bih sve pozdravila. Imam jedno pitanje koje me muci vec par meseci. Naime ja imam sincica starog 2 i po godine ali ja i moj suprug zelimo jos jednu bebicu,ali nam to ne polazi za rukom vec par meseci. Citala sam po raznim forumima sta i kako ali nam jos uvek nije poslo za rukom. Da li neko od vas ima neki savet?

A da i to da kazem vec mi kasni drugi dan pa se nadam.... Uostalom videcemo....

POZDRAV

Cao,Marija! I ja se mucim sa slicnim problemom.Imam cerku od tri i po god,i odlucili smo se za drugo,ali po principu-ne cuvamo se pa kad se desi-desilo se.Bez kao nekog opterecenja,tako da i nemamo odnose bas svaki dan kao neki sto "rade" na bebi. Ali evo vec mesecima nema nikakog rezultata,ja sam svaki mesec razocarana,jer jednostavno ne mogu da se ponasam kao sto mi neki savetuju-ne opterecuj se stim.Jer svaki put kad me zaboli glava ili bilo sta,suzdrzavam se od lekova,jer opet pomislim mozda sam trudna,kad se nadjem na nekom slavlju ili bilo sta odbijam alkohol...jer ne bi sebi oprostila da nekim svojim svesnim postupcima naskodim tom detetu. I postajem malo umorna od tog iscekivanja a jos jednog andjela bi zelela najvise na svetu.

dok sam s prvim detetom ostala odmah trudna,cak sam i datum zapamtila,jer sam u to vreme studirala i tad momka,sad muza sam vidjala dvaput u mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjakis-Hvala lepo na savetu ja sve to razumem i sve to isto mi i suprug govori iz dana u dan ali to je jace od mene. Evo danas je drugi dan kako mi kasni,a inace uvek dobijem 3 dana ranije od predhodne menstruacije.Od kad pokusavamo nikad mi nije kasnilo,ali u ostalom videcemo....Javicu sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prosto-povracala sam non-stop, i to 3 nedelje posto sam ostala trudna. onda sam uradila test,otisla kod dr... ah kad se samo setim tih mucnina :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

''Radili'' smo na bebici neka dva meseca i onda mi je zakasnila...Test nisam ni radila jer sam znala da je to to,samo smo otisli kod dr i videli naseg andjela na UZ.

Ko pokusava da zatrudni,mogu preporuciti Kantarion ulje za unutrasnju upotrebu,jednu kafenu kasicicu na prazan stomak svako jutro,kazu da cisti zenski organizam i Folnu kiselinu,koja osim sto je neophodna za pravilan razvoj bebe,podize i plodnost.Tako su i meni preporucili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MENI JE KASNILA MENSTRUACIJA 4 DANA,SVA SAM BILA POSPANA ALI NISAM UOPSTE SUMNJALA DA SAM TRUDNA,MISLILA SAM DA SAM OD SILNOG POSLA MNOGO UMORNA PA MI SE ZATO SPAVA,POSTO MI JE DRUGARICA GOVORILA DA SAM TRUDNA,A JA JOJ NISAM VEROVALA I DA BIH NJOJ DOKAZALA DA KRESI REKLA SAM TADASNJEM DECKU A( DANAS MUZ)DA MI KUPI TEST.ISPOSTAVILO SE DA JE DRUGARICA BILA U PRAVU. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima ja sam nova na forumu i pre svega bih sve pozdravila. Imam jedno pitanje koje me muci vec par meseci. Naime ja imam sincica starog 2 i po godine ali ja i moj suprug zelimo jos jednu bebicu,ali nam to ne polazi za rukom vec par meseci. Citala sam po raznim forumima sta i kako ali nam jos uvek nije poslo za rukom. Da li neko od vas ima neki savet?

A da i to da kazem vec mi kasni drugi dan pa se nadam.... Uostalom videcemo....

POZDRAV

obično prođe neko vreme dok se sve ne vrati tako da kažem kako je bilo moguće je i da ti jajnici još uvek ne proizvode tako da kažem prave folikule koje imaju jajnu ćeliju tj nemaš ovulavije nego samo menstruacije to je normalno kod nekog traje duže a kod nakog kraće ne sekiraj se biće ,biće! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasnila mi je menstr. ,a onda sam uradila 1,pa 2 pa 3 test i onda kod ginekologa....Ma,nije bilo veceg odusevljenja,od tog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjice draga isti slucaj...i moj muz poslovno putuje pa smo mesecno razdvojeni po 10 dana(kad se sve sabere).I ja sam u pocetku samo razmisljala o bebi i o tome kako cu ostati u drugom stanju...dok mi se nije smucilo.Onda sam resila da samo razmisljam o tome kako mi on nedostaje i....ta na na naaaaa!!!

Marija Le...drzim ti pesnice da bude to tooo!!!Javi nam pa da se radujemo zajedno...a i proslavimo u kafanici!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.