Kako ste saznale da ste trudne

odgovora

Objavljeno

Ja sam juče saznala divnu vest! Uradila sam Baby Rapid test, i odmah dobila drugu crticu! Par dana mi je kasnila, što se ranije nikada nije desilo u zivotu. Simptomi su brojni: Imala sam temperatutu 37,3, uvećane grudi, osetljivije bradavice, težinu u donjem stomaku i veći umor /takođe i od posla/.

Kako sam presrećna!

JOS JEDNOM CESTITAM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mackice cestitam na lepim vestima :D

U mom slucaju prvi test koji sam uradila je bio negativan,a tek drugi je pokazao trudnocu.U pocetku sam imala braonkast iscedak koji me je preplasio jer je trajao par dana ali se ispostavilo da se to cesto desava i da nije nista opasno.Pila sam tablete Utrogestana u prvom trimestru i sve je bilo o.k. Sada sam mama tromesecnom decaku koji se zove Mihajlo :D Jos da dodam da nisam imala nikakve siptome u prva dva meseca,tek kasnije je krenulo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juče saznala divnu vest! Uradila sam Baby Rapid test, i odmah dobila drugu crticu! Par dana ...

Ovo je zaista divna vijest. CESTITAM!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima! ako bi mi mogle odgovoriti sto prije bila bi vam zahvalna. naime prije 2 tjedna imala sam nezaštičen ondnos sa dečkom ali nisam imala plodne dane, ali jednom kad sam ih imala on je slučajno ušao malo u mene ali nije svrsio,niti blizu. imam sve simptome trudnoce, jedino sto sam mjesecnicu imala i to obilnu ali jako kratko, samo 1 dan, a nastavilo mi je pomalo krvariti, napravili smo 3 testa i sva 3 su bila negativna, a ja opet imam osjecaj da sam trudna, jeli moguce da jesam, u ginekologa imam pregled za 15 dana a stvarno ne mogu toliko jos cekati, jeli ikoja od vas zna iz iskustva mozda nesto o tome??? hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabo, Vexy, hvala vam mnogo na dobrodošlici! Moram vam reći da sam oduševljena što sam deo ove priče: trudnoća + druženje=uživancija čista! Cmokovi!

Mare12- obavezno konsultuj ginekologa, ja nisam ovog ali probaj, ne košta: sa sajta 21dan.com:

011/2070222, ili SMSom 063/333487

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mackice, i ja se pridruzujem cestitkama.... s045.gif Neka je sa srecom i uzivaj u trudnoci.. Puno poljubaca!!! c050.gif I ubrzo jos beba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mare 12 nebi trebalo da si trudna bar po onome kako opisujes mada nikad se nezna,meni je prvi test bio negativan koji sam uradila 10 dana nakon odnosa,a tek drugi koji sam uradila neke tri nedelje posle odnosa je pokazao pozitivan rezultat i bio je tacan.Da naglasim da su mi tada bili NEPLODNI DANI....odnosno trebalo je da budu.Tako da je to racunanje plodnih i neplodnih dana krajnje nepouzdan metod jer ovulacija moze da kasni kao u mom slucaju.Najbolje je da sacekas ginekoloski pregled ili uradi test iz krvi,mozes u svakoj privatnoj labaratoriji,to ti je vrlo pouzdano i javi sta je bilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tony, hvala puno, mnogo mi znači ova mnogobrojna podrška! Odmah se osećam lepše i bezbrižnije kad znam da imam vas, drage moje, za divne forumske prijateljice! Ako da Bog, MM i ja bi da imamo više dece- nadajmo se da će nam se ta želja ostvariti. Ja sam jedinica, i to ima mnooogo više prednosti nego mana, po meni, ali ja tek što sam "krenula" već želim da su dvojke, hi, hi, hi, i to devojčice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mare 12 nebi trebalo da si trudna bar po onome kako opisujes mada nikad se nezna,meni je prvi test bio negativan koji sam uradila 10 dana nakon odnosa,a tek drugi koji sam uradila neke tri nedelje posle odnosa je pokazao pozitivan rezultat i bio je tacan.Da naglasim da su mi tada bili NEPLODNI DANI....odnosno trebalo je da budu.Tako da je to racunanje plodnih i neplodnih dana krajnje nepouzdan metod jer ovulacija moze da kasni kao u mom slucaju.Najbolje je da sacekas ginekoloski pregled ili uradi test iz krvi,mozes u svakoj privatnoj labaratoriji,to ti je vrlo pouzdano i javi sta je bilo :)

naravno da cu javiti...ma imam pregled u ginekologa 15.5. pa cemo vidjeti, ali neda mi se bas cekati do tad, mislim da cu ponovno napraviti test, ali isto sumnjam da jesam trudna, ali eto, vidit cemo, javim vam ;)...ma i ja za te neplodne dane bas ne racunam toliko, pogotovo zato jer po izracunu bi mi to bilo taman 1 dan nakon plodnih dana i zato sam malo zabrinuta, ali tko zna...ma s tim nikad ne mozes bit siguran, ali vidjet cemo sto bude bit ce...samo ne vjerujem da jesam, jer sam imala menstruaciju, a iskreno mislim da je gotovo nemoguce imat menstruaciju ako si trudan, jedino mozda jako oskudnu, a kod mene nije bilo tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnoća je bila planirana i zbog silnih problema i obaveza smo tog meseca imali samo jedan odnos, tako da znam i kada sam začela. 4-5 dana kasnije imala sam osećaj kao da ću dobiti, samo su grudi bile nekako čudne. Punije, mekše, čudno su boluckale. pošto je to bilo oko 2-3 dana pre nove godine, 03.01. sam uradila BetaHcg u priv. lab. i saznala da naš bebac ima jedva deset dana a040.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasnila mi je menstruacija nedelju dana..Već tada su mi grudi postale jako, jako osetljive..sve je to bio signal da kupim test i proverim..Pojavile su se dve crtice..Mojoj sreći nije bilo kraja..I evo, sada nestrpljivo čekamo našeg bebca, naše swatko najdraže :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni pomislila nisam da takvo cudo moze da mi se desi posle vise godina pokusavanja. Usresredila sam se na posao i ni na pamet mi nije palo da sam trudna,mada mi se kafa odjednom zgadila,mucnina ... to su kao sve bili simptomi nervoze zbog posla. Otisla sam kod ginekologa zbog pojacanog sekreta. Pregledao me i dao mi je silne lekove i vaginalete s dijagnozom od pr da cu tesko preziveti. Ja u prvoj apoteci pokupujem sve sto je rekao,izmedju ostalog ranisan za zeludac i TEST,kasnilo mi je ko zan koliko, sto je kod mene normalna pojava zbog hormonskog poremecaja. Te veceri popijem 5 orvazila kako mi je rekao dr,a ujutru pre posla reko aaaaaaaajde da uradim i test,milioniti po redu. SOK,dve crete,budjenje mm, u 6 smo vec bili u labaratoriji,ali nista nismo uspeli da zavrsimo. Te veceri kod istog dr na ultrazvuku potvrdjene trudnoca, osam nedelja. Srce u srcu,ne verovatan osecaj. Plakali smo ko kisa i te veceri i narednih par dana dok se nismo dozvali i mi i nasi najblizi :P

Joj kad se samo setim te veceri!Pozitivni SOK!Boze,boze kako smo plakali!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje Vi koje ste planirale trudnocu i tacno znate dan kada je vas partner "obavio posao" , zanima me kada su vam se pojavili prvi simptomi posle koliko dana, da li je moguce da to bude posle 4-5 dana ? Hvala VAM !!! :rolleyes:

Ako misliš na 4-5 dana od izostanka menstruacije, da moguće je da se pojave tada simptomi..meni je prvi simtom bio izostanak menstruacije..negde u to doba znači oko predvidjenog termina za dobijanje, grudi su mi postale jako, jako osetljive..to su bili moji simptomi hehe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jednostavno znala,cim mi je izostala menstruacija,posto smo planirali trudnocu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jednostavno znala,cim mi je izostala menstruacija,posto smo planirali trudnocu :rolleyes:

Jednostavno, neponovljiv osećaj..t1335.gif

Dobrodošla na forum..g35001.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednostavno, neponovljiv osećaj..t1335.gif

Dobrodošla na forum..g35001.gif

DOBRODOŠLA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmm...posto sam redovno dobijala ciklus na svaki 28.dan(nema da omane)kada mi je kasnila bukvalno 2 dana znala sam sta je,uradila sam test i on je potvrdio moje sumnje!jao kad se samo setim...mislila sam nikada necu ustati sa wc solje. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmm...posto sam redovno dobijala ciklus na svaki 28.dan(nema da omane)kada mi je kasnila bukvalno 2 dana znala sam sta je,uradila sam test i on je potvrdio moje sumnje!jao kad se samo setim...mislila sam nikada necu ustati sa wc solje. :lol:

hahah..kao i ja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahah..kao i ja :lol:

Predivan osecaj:)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo par mjeseci pokusavali da zatrudnimo. Koristila sam Maybe Baby mikroskopcic za pracenje ovulacije, uspjesno! Posto sam oduvijek imala nesto duze i neredovne cikluse, nisam vjerovala da cu tako brzo ostati u drugom stanju. Prvi simptomi su bili identicni PMSu, samo malo izrazeniji. Dakle bol u donjem dijelu stomaka, bolne grudi, izrazena emotivnost, nadutost stomaka itd. Nakon sto ni u ocekivano vrijeme nisam dobila uradila sam kucni test - negativan, pa nakon sedam dana jos jedan - opet negativan. Ja sam vec pocela da ocajavam, ali muzic mi je odmah rekao da sam vjerovatno suvise rano uradila test i da on ipak vjeruje da sam trudna. I tako je i bilo :) Nakon dvije sedmice uradim ponovo test i konacno ugledam dvije crtice!!! Sada ulazim u 7. mjesec i ocekujemo naseg prvog bebca!

Tate ih osjete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo par mjeseci pokusavali da zatrudnimo. Koristila sam Maybe Baby mikroskopcic za pracenje ovulacije, uspjesno! Posto sam oduvijek imala nesto duze i neredovne cikluse, nisam vjerovala da cu tako brzo ostati u drugom stanju. Prvi simptomi su bili identicni PMSu, samo malo izrazeniji. Dakle bol u donjem dijelu stomaka, bolne grudi, izrazena emotivnost, nadutost stomaka itd. Nakon sto ni u ocekivano vrijeme nisam dobila uradila sam kucni test - negativan, pa nakon sedam dana jos jedan - opet negativan. Ja sam vec pocela da ocajavam, ali muzic mi je odmah rekao da sam vjerovatno suvise rano uradila test i da on ipak vjeruje da sam trudna. I tako je i bilo :) Nakon dvije sedmice uradim ponovo test i konacno ugledam dvije crtice!!! Sada ulazim u 7. mjesec i ocekujemo naseg prvog bebca!

Tate ih osjete :)

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo cure , menstruacija mi kasni vec devet dana, ali ne osjecam bas nikakve simptome, osim sto me ponekada glava zaboli. strah me kupiti jos test, a nestrpljiva sam , jeli normalno da se ama bas nista ne osjeca :unsure:

Pozdrav Al...Normalno je...ja nemam ama bas nikakve simptome,sem sto su mi grudi otecene i malo me bolio stomak,kasni mi 4 dana,uradila sam sinoc i jutros test oba puta je bio pozitivan....Izgleda da sam trudna. :P :P :P :P :P :P .......Vrjeme je da uzmes test draga!!!!I javniiiiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.ja nemam ama bas nikakve simptome,sem sto su mi grudi otecene i malo me bolio stomak,kasni mi 4 dana,uradila sam sinoc i jutros test oba puta je bio pozitivan....Izgleda da sam trudna. :P :P :P :P :P :P .......Vrjeme je da uzmes test draga!!!!I javniiiiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.