Kako ste saznale da ste trudne

odgovora

Objavljeno

Kasnilo dva dana :) Tacno sam znala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje jos ne mogu da dodjem k sebi...upravo sam uradila test i pokazao mi je i drugu crticu ali jako bledu...Imala sam proslog meseca od 15-20 marta ciklus... imla sam redovno odnose do danas,medjutim pre 3 dana sam pocela osecati bolove u donjem stomaku,bol u ledjima,vrtoglavice i pre dva dana mi je bio obelezen ulozak bledo ruzicastom bojom...danas sam uradila test baby check i pokazao mi je i drugu crticu ali jako bledu roze...sta mislite da li je trudnoca sigurno...ako jeste poccu da placem jer sam se porodila 4.novembra i rodila cerkicu koja je umrla greskom lekara a danas je 4.april tacno pet meseci od porodjaja :wub::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje jos ne mogu da dodjem k sebi...upravo sam uradila test i pokazao mi je i drugu crticu ali jako bledu...Imala sam proslog meseca od 15-20 marta ciklus... imla sam redovno odnose do danas,medjutim pre 3 dana sam pocela osecati bolove u donjem stomaku,bol u ledjima,vrtoglavice i pre dva dana mi je bio obelezen ulozak bledo ruzicastom bojom...danas sam uradila test baby check i pokazao mi je i drugu crticu ali jako bledu roze...sta mislite da li je trudnoca sigurno...ako jeste poccu da placem jer sam se porodila 4.novembra i rodila cerkicu koja je umrla greskom lekara a danas je 4.april tacno pet meseci od porodjaja :wub::unsure:

Evo i ovde ću da ti kažem-da nema trudnoće ne bi bilo nikakve crtice!!! Znači, opusti se, uradi ponovo test sutra ili još bolje iz krvi proveri, da budeš sigurnija i onda uživaj, draga moja!!! Javi nam kad potvrdiš!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mali andjeo slazem se sa prethodnim komentarima,nema greske,test ne laze.Najiskrenije ti zelim da je to ono sto ti najvise zelis,tuga za tvojom devojcicom nikad nece proci ali sad imas u sebi novi zivot kome moras da posvetis sve svoje pozitivne vibracije,uzivaj i srecno :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelce`,od srca ti cestitam,sigurna sam da je to tvoja mala mrvicat61001.gif,testovi ne grese sa dve crtice,ma kakve one bile :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje jos ne mogu da dodjem k sebi...upravo sam uradila test i pokazao mi je i drugu crticu ali jako bledu...Imala sam proslog meseca od 15-20 marta ciklus... imla sam redovno odnose do danas,medjutim pre 3 dana sam pocela osecati bolove u donjem stomaku,bol u ledjima,vrtoglavice i pre dva dana mi je bio obelezen ulozak bledo ruzicastom bojom...danas sam uradila test baby check i pokazao mi je i drugu crticu ali jako bledu roze...sta mislite da li je trudnoca sigurno...ako jeste poccu da placem jer sam se porodila 4.novembra i rodila cerkicu koja je umrla greskom lekara a danas je 4.april tacno pet meseci od porodjaja :wub::unsure:

I ja sam imala bledo roze...a sad imam momka od 3.5 kg u stomaku :D kog jedva čekam da izađe :D zvončica 79 zna... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali andjeo lichno mislim da si trudna,99.9% sam sigurna jer i meni je baby rapid pokazao extra bledu drugu crtu ....... Glawu gore nek ti je sa srecom :DB)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jednostavno uradila test i pojavile su se 2 crtice.Imala sam neki osecaj,ne znam ali bila sam sigurna da sam trudna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je samo kasnila menstruacija, ali pošto su mi neredovne nisam ni pomislila da sam trudna. Samo sam imala grčeve i bolove u leđima, sve kao da ću dobiti. Pa sam posle 10ak dana uradila test, kad se pojavila druga crta u roku od 3 sekunde, mislila sam da ću pasti u nesvest :lol: sada smo u 18 nedelji i jedva čekam sledeći odlazak na UZ, ne mogu da se nagledam moje bebice :) . A da, neki od simptoma su mi se javili tek u 7-8 nedelji - mučnina, bol u grudima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kasnila menstruacija nekih 10-ak dana.To mi je bio prvi neki znak da jesam trudna.Pocela sam jako puno da spavam,nije mogao da prodje dan a da ja ne odspavam popodne.Jako sam bila umorna.Otisla sam kod ginekologa i bio je +. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svima kasni, a kod mene obrnuto. Vazda bila kontraš. :lol:

Meni je inače ciklus zastrašujuće redovan, dakle dobijala sam istog dana tačno u isti sat. Znalo je da mi porani 2 dana ili da zakasni 5 dana max i to u prelaznim periodima leto -jesen i zima-proleće. Što je skroz normalno.

Međutim, meni porani 6 dana. Hm, čudno ali dobro. Krene malo i sledećeg dana ništa ne ide, kao ni narednih 7 dana. Tih dana smo se inače šetali po snegu (bio je 4-5. februar) kao blesavi, pa sam pomislila da sam se možda prehladila, mada su mi se sve lampice popalile i javio se glasić koji je stalno govorio "Ma, koga ti zezaš sve ga ti, kada osećaš da si trudna". Ali nisam htela unapred da se radujem. A ni on, iako smo oboje navijali za to.

Nedelju dana kasnije, spremam se za izlazak i opet mi krene. Smorim se kao zmaj u trenutku i pomislim "E bzvz!" Šta ću, stavim uložak i krenem u grad sa dragim. Dođemo kući kasno, na ulošku ništa. Tu sam već znala. Dva dana kasnije kupimo test zajedno i sačekamo sledeće jutro da ga obavim. Kako sam umočila štapić tako su se iste stotinke pojavile dve crtice. Palo je radovanje, đuskanje i ljubljenje u kupatilu. Nedelju dana kasnije (kao za baksuz svi termini kod moje dr. zauzeti) odem do dr. i obavi prvo vaginalni pregled i dan kasnije UZ i potrvrdi prisustvo našeg bebca. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam neki pisac, ali pokusacu da docaram moje cijenjeno saznanje.

Posto smo mm i ja tri mjeseca radili na bebi, ubijali se od posla, meni je svaki put kasnilo 2 dana i ja se uvijek ponadam, kupim test i corak. Inace su mi redovne, svakih 28 dana i nije bilo da omane, jedino u ta tri mjeseca iscekivanja. Odem ja oko 10. januara kod ginekologa i uradim UZ, papa test i bris. Tu otkrijemo da sam imala cistu koja je u povlacenju i blagu upalu. Dao on meni Ciprocinal i zakazali kontrolu 15. januara. Praznici, frka, ja trebam da dobijem i kasni mi tri dana. Necu da uzimam test, pijem lijekove koji mogu da poremete ciklus i opusteno. Ali sta god da probam, smrdi mi, masno mi, nesto mi ne odgovara, pa nemam apetit... Mm govori da kupimo test, ja necu. Na kraju me ubijedio i kupimo. Uradim ja, kad ono prc, dvije crtice. :D Ja sva hepi kazem njemu, ali rekoh, necemo jos nikome govoriti mozda je od lijekova idemo sutra kod dr. 17. januara otisli mi na kontrolu i kazemo za test, odrado meni doco UZ, kad ono mala crna tacka na ekranu, samo plodova voda, plod se jos nije ni vidio. Tu tek mojoj sreci nije bilo kraja, a ni mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam neki pisac, ali pokusacu da docaram moje cijenjeno saznanje.

Posto smo mm i ja tri mjeseca radili na bebi, ubijali se od posla, meni je svaki put kasnilo 2 dana i ja se uvijek ponadam, kupim test i corak. Inace su mi redovne, svakih 28 dana i nije bilo da omane, jedino u ta tri mjeseca iscekivanja. Odem ja oko 10. januara kod ginekologa i uradim UZ, papa test i bris. Tu otkrijemo da sam imala cistu koja je u povlacenju i blagu upalu. Dao on meni Ciprocinal i zakazali kontrolu 15. januara. Praznici, frka, ja trebam da dobijem i kasni mi tri dana. Necu da uzimam test, pijem lijekove koji mogu da poremete ciklus i opusteno. Ali sta god da probam, smrdi mi, masno mi, nesto mi ne odgovara, pa nemam apetit... Mm govori da kupimo test, ja necu. Na kraju me ubijedio i kupimo. Uradim ja, kad ono prc, dvije crtice. :D Ja sva hepi kazem njemu, ali rekoh, necemo jos nikome govoriti mozda je od lijekova idemo sutra kod dr. 17. januara otisli mi na kontrolu i kazemo za test, odrado meni doco UZ, kad ono mala crna tacka na ekranu, samo plodova voda, plod se jos nije ni vidio. Tu tek mojoj sreci nije bilo kraja, a ni mm.

Mm i ja se mesecima ubismo pokusavajuci da ostanemo trudni. U prilog nam nimalo nisu isla ni dva sponatana koja sam imala, ovaj drugi pocetkom maja. Nakon njega, odem lekaru, odradim UZ, pap, kolposkopiju, briseve....i sve bude savrseno dobro. Da ne pricam koliko mi se ciklus poremetio usled tih spontanih - od nekadasnjih urednih 28 dana, otisla sam na 40. Nisam vise imala predstave ni kada cu dobiti, ni kada su mi plodni dani...bas nista. I tako, nakon 6-7 meseci mukotrpnog rada, resimo mi da se opustimo i da ne razmisljamo vise; po sistemu kad bude-bice. 14. juna odradim sasvim slucajno test, a one mi se smese - II. :D Smesnem se i ja njima, ali ne dam sebi da se nadam. Juce odradim Betu - 1272.69. Doktorka me pogleda na UZ, ali jos se nista ne vidi, samo zadebljao endometrijum (13mm).

Uglavnom, otici cu ponovo za nedelju-dve dana, u nadi da tada vec imamo vidljivu srcanu funkciju i sve ostalo sto treba. Jos uvek nikome ne pricamo nista, samo se gledamo i smeskamo. Nadam se da tako i ostane B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smesni su mi slucajevi po svetu kada zena i ne zna da je trudna dok ne pocne porodjaj, pa nemoguce da ama bas nista nisu posumnjale!

Kao i ona vest koja je objavljena na Bebcu, da je zena lezala u bolnici sa sindromom nemirnih creva, kad ono zena trudna, a niko od doktora nije skontao dok se nije poradjala!

Ja volim sto znam da sam trudna, tako uzivam u saznanju da jedno divno bice raste u meni.

Slažem se ja sam čak gledala na diskaveriju ženu koja je bila trudna i kao nije znala, da bi joj kući počeo porod a ona mislila da joj je pukla cista. Porodila se i kad je vidjela bebu onda shvatila. Taman posla.

Ja sam u 23-oj nedelji kad me moj dečak "opauči" :blink: definitivno znam da mi crijeva ne krče. Ako ima išta ljepše kad se umirite a vaša vas beba golica, vrdulja pa i šutira tek tad shvatite pa niste sami dio vas živi. :rolleyes: Nema riječi za taj osjećaj znaju sve mame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellllllooooo, evo i ja da kazem :D Znala sam onog momenta kada smo ga napravili B) Neverovatno, ali menstruaciju nisam ni cekala. Samo sam davila momka kako cemo imati bebca, a on mi je govorio da sam luda. Kupila sam test, a on mi je rekao da sam samo bacila pare. I gle cuda! Dve crtice! :lol: :lol: :lol:

Inace, imam vrlo zanimljivu anegdotu... Nakon rizicnog i gore pomenutog odnosa, uputimo se momak i ja u apoteku po "tableticu za dan posle". Bilo je kasno, pa smo pozvonili dezurnom farmaceutu. Izasla je jedna gospodja (na ona mala vratanca koja gledaju tacno na glavnu ulicu). Ja promrmljam onako kroz zube "dajte mi tableticu za dan posle" i gospodja je donese i kaze: Izvolite (prilicno glasno i neljubazno :blink: ), ali sledeci put dobro razmislite kada kupujete ovu tabletu, jer ako je pijete, mozda nikada nebudete mogli da imate decu!" Hahahahahahahaha! Mi onako pokunjeni, postidjeni, odemo kuci i odlucimo da je bolje da je ne popijem. I eto, sada sam trudna i srecna! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellllllooooo, evo i ja da kazem :D Znala sam onog momenta kada smo ga napravili B) Neverovatno, ali menstruaciju nisam ni cekala. Samo sam davila momka kako cemo imati bebca, a on mi je govorio da sam luda. Kupila sam test, a on mi je rekao da sam samo bacila pare. I gle cuda! Dve crtice! :lol::lol::lol:

Inace, imam vrlo zanimljivu anegdotu... Nakon rizicnog i gore pomenutog odnosa, uputimo se momak i ja u apoteku po "tableticu za dan posle". Bilo je kasno, pa smo pozvonili dezurnom farmaceutu. Izasla je jedna gospodja (na ona mala vratanca koja gledaju tacno na glavnu ulicu). Ja promrmljam onako kroz zube "dajte mi tableticu za dan posle" i gospodja je donese i kaze: Izvolite (prilicno glasno i neljubazno :blink: ), ali sledeci put dobro razmislite kada kupujete ovu tabletu, jer ako je pijete, mozda nikada nebudete mogli da imate decu!" Hahahahahahahaha! Mi onako pokunjeni, postidjeni, odemo kuci i odlucimo da je bolje da je ne popijem. I eto, sada sam trudna i srecna! :lol:

Bravo Miva i bolje sto nisi... Uzivaces u svojoj bebici a veruj mi da nema vece srece... Jel znas kojeg je pola bebica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellllllooooo, evo i ja da kazem :D Znala sam onog momenta kada smo ga napravili B) Neverovatno, ali menstruaciju nisam ni cekala. Samo sam davila momka kako cemo imati bebca, a on mi je govorio da sam luda. Kupila sam test, a on mi je rekao da sam samo bacila pare. I gle cuda! Dve crtice! :lol: :lol: :lol:

Inace, imam vrlo zanimljivu anegdotu... Nakon rizicnog i gore pomenutog odnosa, uputimo se momak i ja u apoteku po "tableticu za dan posle". Bilo je kasno, pa smo pozvonili dezurnom farmaceutu. Izasla je jedna gospodja (na ona mala vratanca koja gledaju tacno na glavnu ulicu). Ja promrmljam onako kroz zube "dajte mi tableticu za dan posle" i gospodja je donese i kaze: Izvolite (prilicno glasno i neljubazno :blink: ), ali sledeci put dobro razmislite kada kupujete ovu tabletu, jer ako je pijete, mozda nikada nebudete mogli da imate decu!" Hahahahahahahaha! Mi onako pokunjeni, postidjeni, odemo kuci i odlucimo da je bolje da je ne popijem. I eto, sada sam trudna i srecna! :lol:

:lol: Super, sve se lepo zavrsilo!!!! Divno... :wub:

I ja sam nekako od samog odnosa znala... Sacekala par dana da mi okasni menst., uradila test i eto dve crtice!!! Otisla sam odmah na pregled, nije moglo odmah da se vidi, pa sam za pet dana otisla ponovo i trudnoca 4 nedelje!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sest meseci cekali na nase dve crtice...Posle svih nalaza koje smo radili mm i ja,doktorka je zakljucila da zbog niske temperature imam neka a... ovulacije,da postoje ali ne valjaju.Sledeci mesec je htela da me stavi na hormone,tacnije klomifen.Dva meseca sam pila antibiotike zbog povisene ureaplazme i eserihije coli u vaginalnom sekretu,i to se iscistilo...mozda je to i kocilo...ali jedva cekam pon. da joj kazem da mojoj ovulaciji ipak nista ne fali :D

...elem da se vratim na pricu,19.06. sam trebala dobiti,svi simptomi kao i pred PMS,na taj dan nije dosla.Nije ni sledeci,i ja sam pocela da sumnjam.Treci dan,kupim test da ga uradim sutradan ujutru ako ne dodje,ali nisam izdrzala pa sam posle poslepodnevne dremke(na prstima jedne sake moze da stane koliko puta sam u zivotu dremnula popodne)ja lepo pravac kupatilo-i pojavise se moje dve crte :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Miva i bolje sto nisi... Uzivaces u svojoj bebici a veruj mi da nema vece srece... Jel znas kojeg je pola bebica?

Jos uvek ne. UZ mi je zakazan tek za 9.avgust, a kada sam prosli put bila, bila sam 12. nedelja. Tako da je bilo rano. Alli nema veze, cekam, bitno mi je samo da je sve kako treba. Kada sam ga/je videla na 4D UZ-u... Jooooooooooooooooooooooooj! Pravi bebac! Ima i prstice i uvce! :wub: Ja ga zovem Vuk, a svi mi kazu da ce biti Vuchica :lol: salu na stranu, ne verujem mnogo u te prognoze, ali ne znam zasto svi imaju ösecaj"da ce biti Bobana.jedva cekam mog bebca! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Super, sve se lepo zavrsilo!!!! Divno... :wub:

I ja sam nekako od samog odnosa znala... Sacekala par dana da mi okasni menst., uradila test i eto dve crtice!!! Otisla sam odmah na pregled, nije moglo odmah da se vidi, pa sam za pet dana otisla ponovo i trudnoca 4 nedelje!!!!

Diiivno, jedva sam cekala da SVIMA kazem "Jel sam vam rekla, jel vidite da sam bila u pravu?"Hahahaha! Cudno kako tako osetimo... Mada iskreno mislim da je to vise nasa zelja za tim predivnim stvorenjima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa lukijem mi je kasnilo i isla sam sa ujnm mm i na uz videla malu mrvicu koja je tada bila oko sest nedelja stara. i ne secam se kako sam mu rekla ali znam da je on bio jako srecan.

sa mackocom smo cekali da dobijem stalan posao ali kako se to nije desilo a godine prolaze odlucili smo da u avgustu pravimo bebca kako bih ja od septembra mogla u skolu na posao. medjutim od bebca ni traga ni glasa. poslednja mi je bila sedmog novembra i imali smo samo jednom odnos(i to dva dana posle mece)jer je on radio nocne smene. medjutim oko 21 mi se pokaze malo krvi i ja sam mislila da sam dva puta u toku meseca dobila....

ja obozavam kafu posle jela ali odjednom je pocela kafa da da mi smeta, pocela sam da osecam mirise i da mi smetaju i to se sve desavalo pred kraj meseca novembra-znaci jos uvek mi ne kasni!!! grudi su pocele da me bole i narasle su- ali ja pocinjem da sumnjam ali ne verujem.

trebala sam da dobijem petog decembra a ja mislim da sam sedmog uradila test kad sam isla sa posla i to sa tim popodnevnim urinom!!!!!ljudi tresle su mi se i noge i ruke a u stomaku je kuvalo kad sam videla dve crte!!!!! sta sad ????? ako se odlucim za bebu gubim posao posle 11 godina rada na odredjeno vreme, ali bioloski sat je neumitno otkucavao!!!!! kako sam rekla muzu prvo pitanje je bilo da li hocu da abortiram(ja sam inace protivnik toga) zbog situacije na poslu .iako sam bila izgubljena u vremenu i prostoru znajuci da cemo biti u toku tih godinu dana u jako teskoj situaciji i besparici naravno odlucla sam istog momenta da cu da rodim.

trudnoca je bila na ivici jer sam jako krvarila u osmoj nedelji i bila u bolnici messec dana sada imam malu gaduricu koju obozavamo.

ja se izvinjavam ali stvarno sam imala potrebu da pisem. toliko sam uzbudjena i sad pa nemam pojma da li recenice imaju smisla.

IZVINJAVAM SE STO SAM SE RASPISALA. :P:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo didi, prava odluka t2019.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz od nove članice,bebač sada 4 mj.i 7 dana evo guguče :lol: kraj mene, a da stiže znali smo tj. barem ja od začeća,kako...neznam osjetila sam iako mi prvi test...nakon 10..dana bio neg...drugi nakon 2tj.poz. i et gaa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da napišem i ja, probaću ukratko, moju priču. Neka bude kroz tri posta jer je toliko trudnoća i bilo...

Prvi put kada sam saznala da sam trudna, par meseci nakon svadbe, jao kako sam bila mlada i neiskusna i polovinu problema koje život donosi nisam poznavala. Za tu trudnoću smo se trudili 3 meseca, ali neće pa neće. I odem ja četvrtog meseca na pregled kod ginekologa i kažem da ne mogu da imam decu, lekar se nasmeje kad je čuo kako ja to ozbiljno kažem nakon samo tri meseca pokušaja. Pa kad sam već došla, da ne bude džabe, odradi on meni ginekološki pregled i zaključi da nikakav problem ne postoji. Baš sam se pitala, da je i postojao problem, kako bi ga on video samo pregledom?

Da je uradio i UZ, e tu bi već video da jedna mrvica već postoji, mrvica stara nepunih 5 nedelja. Ali nije, i ja sva razočarana, što ni tog meseca nema ničeg, krenem kući. Dani su prolazili, a ništa ne nagoveštava dolazak bebe. Kišnog oktobarskoh jutra, nešto mi nije dalo mira, i nije me mrzelo da po kiši idem do apoteke da kupim test. Uradim ga, i pojave se dve crtice! E ljudi moji, taj osećaj pamtim kao i najsrećniji i najbolniji u celom svom životu.

Cela trudnoća do kraja, je bila jaka i zdrava, dečak od 3.5 kg je trebao da se rodi i da nam ulepša život. Ali je zbog nespretnosti i nestručnosti naših lekara, jaka i zdrava beba umrla na porođaju. Nakon muka od tri dana i tri noći, urađen je hitan carski, namučena beba nije više imala snage da se bori, a ja...ja preživim nekim čudom! Tako su to lekari objasnili na kraju.

To je za njih bio radni dan kao i svaki drugi, za nas nije i nikada neće biti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Većina žena bi odustala od svega nakon ovoga, a ja dobijem snagu lava i rešim da pokušam ponovo. Svima sam rekla da u martu ostajem trudna, pa prestajem sa svim lekovima koje sam pila proteklih meseci. I krenemo u napad u martu... Dve crtice na testu ženama znače početak nečeg najlepšeg, najveća radost u životu. Za mene one imaju malo drugačije značenje.

Dani su prolazili i ja sva plašljiva ni ne smem da pomislim da odem u apoteku po test. Predloži mi mužić da idemo na pecanje tog jutra da se malo opustimo i uživamo. Spremimo se, ali ja pred polazak odem do toaleta i piškim u onu malu čašicu za urin, pa čašicu zamotam i ponesem sa sobom. Uz put kupim test. Na obali Dunava sedimo nas dvoje jedno pored drugog bez ijedne reči. Gledamo u vodu i molimo se čudu!!! Drhtavim rukama kapnem par puta na pločicu i čekamo, čekamo, čekamo. I pojavila bleda, toliko bleda druga crtica, da se jedva videla.

Toliko smo se smejali i vrištali, ma ne mogu to nikome da opišem. A na obali reke mrtva tišina, ljudi sede i pecaju i onda odjednom naš vrisak odjekuje Dunavom...sve smo im ribe rasterali tog jutra.

E, iz te trudnoće sad imamo, Bogu dragom hvala na tome, živu, zdravu i pametnu devojčicu Janu staru tri ipo godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.