Kako ste saznale da ste trudne

odgovora

Objavljeno

Jao divno Palcice! :wub: Jos malo i mazis svoju bebu.

Jos maloooooo <3 

Sve je bilo mnogo lakse uz vas ovde... hvala vam na svoj podrsci i razumevanju!

Tu sam za sve vas sta god da treba <3

Ehinacea i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako pouzdano da znate da ste trudni pre nego odete do ginekologa?

 

Teško, ali tu je još nekoliko znakova rane trudnoće: umor, učestalo mokrenje, počinju da vam smetaju jaki mirisi, jede vam se baš nešto određeno i to neizostavno, osećate metalni ukus u ustima, počinje da vam biva muka (posebno ujutru), možda ćete povraćati, a grudi će vam sigurno bit uvećane, osetljive i bolne, možda ćete menjati raspoloženja i lako ćete se rasplakati, a onda se odjednom javlja zatvor…

 

Naravno da ništa od navedenog nije obavezno i da ne morate da imate sve ove simptome. Ako iz bilo kog razloga imate razloga za sumnju, uradite test na trudnoću ili još bolje - posetite ginekologa.

 

Recite nam koji simptom vam je ukazao na to da ste trudne i kako ste se tada osećale?

 

 

dravo svima. Ja sam nova ovde  Imala bih pitanje za sve. Imam po nekada jutarnje mucnine uglavnom ppsle kafe,imala sam bolove kod desnog jajnika i blago peckanje. Bolovi su prestali,grudi me uzasno bole,nemaam preteranu zelju za hranom.Dve veceri za redom imam povidenu temperaturu i sa njom zajedno i groznicu.  me spavanje pa de razbudim. Raspolozenje mi se stalno menja 
Molila bih za misljenje,ionako planiram uskoro posetiti ginekologa 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Delujes trudno :D

Ja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da. :) simptomu su ti takvi...jedino ne znam za groznicu da li se javlja ali povisena tt,mucnine,povracanje,izostanak menst,osecaj gvozdja u ustima su znak. Ucestali mokrenje takodje,blagi menstralni bol u stomaku,osetljive grudi,bradavice..

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. :) simptomu su ti takvi...jedino ne znam za groznicu da li se javlja ali povisena tt,mucnine,povracanje,izostanak menst,osecaj gvozdja u ustima su znak. Ucestali mokrenje takodje,blagi menstralni bol u stomaku,osetljive grudi,bradavice..

Mucnine su tu samo,ucestalo mokrenje,nisam obratila paznju na ukus u ustima. ;)

hvala puno,nadam se i ja da jesam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj ukus nisam imala ja recimo,mucnine uopste nisam imala...ucestalo mokrenje,bol,izostanak menst.naravno...grudi tek malko i to kasnije. Javi kod.saznas i srecno.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala kad pijem vodu ukus kao da lizem bateriju i probadanja u donjem stomaku. Vise neprijatnost nego menstrualni bol...grudi kao pred ciklus bolne. I trenutak kada sam posumnjala da sam trudna je sto sam imala sve simptome kao u pms-u, samo nisam bila nervozna i nisam imala napade gladi. Tu mi je bilo cudno jer mi je to UVEK bio siguran znak da cu dobiti. Bilo je tog daba kad treba da dobijem samo rozikastog sekreta na ulosku ujutru i to je to uradila sam test,bio negativan . Ponovila sam ga za sedam dana i bio je pozitivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam ipak :(. U pocetku je bilo ruzicaste boje,sada je normalno. Dalje osecam jutarnje mucnine posle kafe i kada zapalim cigaru ali izgleda da nisam :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam dugo priželjkivala bebu, i svakog meseca kad bi ciklus stigao bila sam kao razočarana. Onda sam prestala da razmišljam.. 

Kada mi je izostala menstruacija nisam odmah pomišljala na trudnoću. Otišla sam na ginekološki pregled i doktorica mi je saopštila da sam u 8. nedelji trudnoće. Bila sam presrećna! 

Do tad sam samo mučnine, ali nisam povraćala. U drugom mesecu je počelo povraćanje svako jutro, a tokom dana mučnina. Kada sam ušla u 3. mesec sve je prestalo. 

Izmenjeno od strane Lilli1307
Venerica, Scarlet_Fra i kaficica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravoo! 

Imam jedno pitanje za vas.

Imala sam nezaštićen odnos sa dečkom u toku plodnih dana (dan pre ovulacije). Dva/tri dana nakon toga pojavio se sekret roze boje, dan nakon toga crvenkast, a nakon toga opet roze-crven (do sada mi se to nije dešavalo).

Inače, osećam se nekako čudno, osećam umor, ne ustajem iz kreveta, jako mi se spava, jutros mi je malo bilo muka, ali ništa strašno. Osetila sam blag bol u jajnicima na kratko, kao i u stomaku i u donjem delu leđa.

Menstruacija treba doći tek za dve nedelje.

Sumnjam na implantaciju? Da li je moguća trudnoća? Hvala unapred! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene pomagajte, treba mi vase misljenje...

Danas tako sedimo decko i ja, on onako odjednom kaze meni "sa tobom nesto nije uredu, cudna si jako, odoh da kupim test." 

Inace jako zelimo bebu..

Grudi me bole i porasle su malo, non stop trcim u wc, ne mogu da trpim ni kratko. 

Uradila sam test ali je jedna crtica jako bledo roze boje dok je druga jasno vidljiva. Kasni mi tek 3 dana.. Sta mislite o tome?  

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene pomagajte, treba mi vase misljenje...

Danas tako sedimo decko i ja, on onako odjednom kaze meni "sa tobom nesto nije uredu, cudna si jako, odoh da kupim test." 

Inace jako zelimo bebu..

Grudi me bole i porasle su malo, non stop trcim u wc, ne mogu da trpim ni kratko. 

Uradila sam test ali je jedna crtica jako bledo roze boje dok je druga jasno vidljiva. Kasni mi tek 3 dana.. Sta mislite o tome?  

Ti si trudna. Koliko god da je svetla druga crtica, ako je ima to je trudnoća. Samo zbog nivoa hormona koji na početku trudnoće nije visok, druga crtica nije iste boje kao kontrolna.

julija_tbeq voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene pomagajte, treba mi vase misljenje...

Danas tako sedimo decko i ja, on onako odjednom kaze meni "sa tobom nesto nije uredu, cudna si jako, odoh da kupim test." 

Inace jako zelimo bebu..

Grudi me bole i porasle su malo, non stop trcim u wc, ne mogu da trpim ni kratko. 

Uradila sam test ali je jedna crtica jako bledo roze boje dok je druga jasno vidljiva. Kasni mi tek 3 dana.. Sta mislite o tome?  

Mislim da treba da ti česitamo! :D

julija_tbeq voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da treba da ti česitamo! :D

Iskreno se nadam da treba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim. 

Vadila sam krv i odgovor je tacan bio. 

Trudna sam. :D

Kao sto sam vec napisal... Čestitamooo:baby:

Imas caskaliste Drugi trimestar i tamo su sve trudnice, ako zelis prikljuci im se (tj.nam ---- ne mogu da se rese ni nas koje smo se porodile u zadnjih pola godine :lol:).

MakiJana i julija_tbeq volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto sam vec napisal... Čestitamooo:baby:

Imas caskaliste Drugi trimestar i tamo su sve trudnice, ako zelis prikljuci im se (tj.nam ---- ne mogu da se rese ni nas koje smo se porodile u zadnjih pola godine :lol:).

hocu hvala puno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim. 

Vadila sam krv i odgovor je tacan bio. 

Trudna sam. :D

cestitam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala !!! 

 

Cekamo te u caskalistu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo imali problema sa manjkom gvozdja u krvi i dok smo to resavali i  vractili se sa mora, meni je bilo cudno da sam konstantno bila gladna...a  ono nije samo glad nego je bilo maltene jos par meseci do porodjaja~ nek je moja najmladja dusa kao i dvoje starijih uvek zivo i zdravo~~~ <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.