Kako ste saznale da ste trudne

odgovora

Objavljeno

Pored izostanka menstruacije, imala sam bolove u stomaku i grudima. Kupila sam test, i pokazao je II :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo mi je kasnila menstruacija, pa sam uradila test i bio je pozitivan. E onda sam otisla kod ginekologa i on je to potvrdio :rolleyes: Od simptoma u pocetku samo bolne grudi, a sada i jake mucnine :unsure: i ucestalo mokrenje.. I bas slabo jedem jer cim pomislim na hranu meni je muka :o Pozdrav svima :)

post-23432-1269732160_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo je to veliko iznenadjenje iako sam htjela da ostanem u drugom stanju, kako sam pokusavala dva mjeseca bez rezultata, mislila sam nece to ici bas lako. Trebala sam da dobijem 15.januara, i taman se vratili sa zimovanja, ja ne dobijam, pomislih vjerovatno planinski vazduh uvijek mi poremeti termine, ali dan za danom, nista. Kupim poslije desetak dana test, kad ono bledunjava druga crta. Bila sam presrecna ali i zabrinuta, deset dana aktivnog skijanja, je li mi moglo nauditi, jao. Sto je jos i komicno cekam jedno jutro (na zimovanju)sestru da uradi test da vidi smije li na skijanje i nerviram se kako je naopaka popunice se parking, i evo ona sa sve opremom kaze nista idemo, e dobro je kazem da nisi sad zakacila a pri tom mi ne pada na pamet da sam ja II.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala užasno redovne ciklusei čim mi je zakasnilo jedan dan znala sam da sam trudna, ali su me zbunjivali simptomi pms-a. Moj dragi mi nije verovao, tako da smo čekali još 2-3 dana pa da uradimo test. Test je naravno bio pozitivan, ali to mom mm nije bilo dovoljno pouzdano :rolleyes: Sačekala sam još nedelju dana (jako dugačkih) da odem kod dr koja je potvrdila trudnoću. Kad sam javila mm da sam videla bebu, on je prokomentarisao "Samo jednu?!".

Nisam imala neke posebne simptome, jedino mi se spavalo, smetali su mi neki mirisi i grudi su mi bili ogromne. Super sam izgledala, stomak još ravan,a grudi velike i čvrste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo cure , menstruacija mi kasni vec devet dana, ali ne osjecam bas nikakve simptome, osim sto me ponekada glava zaboli. strah me kupiti jos test, a nestrpljiva sam , jeli normalno da se ama bas nista ne osjeca :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je naravno kasnila, ali to je meni bilo uobicajeno, ali ovog puta sam sumnjala po prvi put da sam trudna. grudi su me bolele nesnosno, nisam mogla da spavam na stomaku, a kako se pomerim zabolele bi. zato mi je muz kupio test koji sam radila u 5 popodne (nisam ujutru) i dve crte su se pojavle u roku od 2 sekunde! bila sam u soku, a muz moj koji je skakao od srece. posle 4 dana sam isla kod doktora i rekao mi da sam 7 nedelja, tako da sam ja bas dugo cekala da otkrijem! :rolleyes:

inace jedina muka prva 3-4 meseca mi je bilo sto mi se spavaloooo, katastrofa. bila sam u stanju da ustanem ujutru i da se samo prevalim na trosed i da se ne micem ceo dan! sad je bolje, sad smo 21 nedelja i sad uzivamo! pozdrav svim mamama i onima koje sumnjaju da su trudne pa citaju ovo da vide koji su simptomi ( to sam ja radila) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je naravno kasnila, ali to je meni bilo uobicajeno, ali ovog puta sam sumnjala po prvi put da sam trudna. grudi su me bolele nesnosno, nisam mogla da spavam na stomaku, a kako se pomerim zabolele bi. zato mi je muz kupio test koji sam radila u 5 popodne (nisam ujutru) i dve crte su se pojavle u roku od 2 sekunde! bila sam u soku, a muz moj koji je skakao od srece. posle 4 dana sam isla kod doktora i rekao mi da sam 7 nedelja, tako da sam ja bas dugo cekala da otkrijem! :rolleyes:

inace jedina muka prva 3-4 meseca mi je bilo sto mi se spavaloooo, katastrofa. bila sam u stanju da ustanem ujutru i da se samo prevalim na trosed i da se ne micem ceo dan! sad je bolje, sad smo 21 nedelja i sad uzivamo! pozdrav svim mamama i onima koje sumnjaju da su trudne pa citaju ovo da vide koji su simptomi ( to sam ja radila) :lol:

I ja sam bila takva u prva tri meseca :) Non-stop mi se spavalo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Ja sam se jednostavno, prije nego sto cu dobiti, osjecala drugacije. Ne mogu to bas objasniti. Osjecaj je jedinstven.

Rekla sam muzu da kupi test, a on me blijedo gledao. Mislio je da sam umislila.

Jedan dan mi je kasnila menstruacija, a sljedeci dan sam vec imala 2 pozitivna testa, nakon 2 sekunde.

Ove sedmice mi je potvrdjena trudnoca i na UZ.

Inace, imam zgaravicu, bolne i uvecane grudi, osjecam mirise koje niko drugi ne osjeca i to je to :)

Sve u svemu, presrecna sam i zelim svima da se tako osjecaju :)

Black Diamond voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto mi menstruacija nikada nije kasnila kada nisam dobila 28. dana kao i obično odmah sam odjurila do apoteke, kupila test i naravno bio je pozitivan! A beba je inače bila planirana. Mučnine, otekle i bolne grudi i ostalo dolazi malo kasnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja saznala da sam trudna kad sam bila 9. sedmica :lol:

nisam obracala na menstruaciju jer mi nije redovna bila, znala je puno kasniti .. a simptomi su bili : glavobolja, umor, samo mi se spavalo po danu a inace nikad ne spavam po danu, i nekad mi se znalo malo vrtiti u glavi :D eh kad je to sve bilo onda sam obratila paznju na to da menstruacija nije dosla i uradila test ... i naravno bio pozitivan ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj jedini simptom je bio da sam osecala mirise koje drugi nisu, a posto mi je ciklus kasnio, inace je tacan, pretpostavila sam sta je, kupila sam test i potvrdila trudnocu. Negde u 8-oj nedelji sam otisla kod ginekologa koji je potvrdio da sam trudna. Imala sam mucnine samo nedelju dana bez povracanja i to je to, sve ostalo je bilo kao i ranije. Da, i spavalo mi se, mada mi se i ranije spavalo zbog umora na poslu. Najbolje od svega je da uopste nisam razmisljala o bebi. Moj suprug i ja tad nismo bili u braku, zabavljali smo se vec 10 god. Ipak, od januara prosle godine nismo vodili racuna i vec u aprilu se desila beba, Bitno je samo se opustiti, ja cak nisam ni htela decu, ali kad sam saznala da sam trudna i sad vec kad se beba rodila i ima 3 meseca, ne znam kako sam mogla bez nje :P ,a Nadja je toliko dobra da vec razmisljamo o drugom bebcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam ubedjena da je u itanju PMS, znacii su bili identicni,osim sto sam osecala neutoljivu zelju za pitom od krompira koju nikad do tad nisam jela. M mi je kasnila dva dana i uradila sam test cisto da proverim, kad ono po prvi put polozila ,tj 2 crtice :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasnila mi je menstruacija nekoliko dana, ali to nije nista neobicno za mene. Tek sam se bila preselila na drugi kontinent, u drugo godisnje doba, pa sam mislila da je to reakcija organizma. Kupila sam test da "eliminisem mogucnost" :P. Uradila sam brzinski test pre nego sto smo trebali da krenemo kod devera i snahe na kafu. Nikad necu zaboraviti facu mog muza kad sam mu pokazala test! I dan danas cuvam taj test :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva tri puta isto - pms duplo gori nego obično (a i obično je strašan) i kašnjenje menstruacije. Test sam radila svaki put 5. dan kašnjenja i odmah gledala dvije jasne crte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala nikave znakove da sam u drugom stanju, sem sto mi se na samom pocetku trudnoce jelo puuuunooo paradajza i straaasno pusilo i ako sam vec 5 godina nepusac ali sam provalila vec treci dan po izostanku menstruacije(koja mi je tacna kao svajcarski sat) da " se nesto zbiva u mom stomaku":) Inace ni jednom nisam imala mucninu, niti otekle zglobove a raspolozenje sam menjala cesto, pa nije izraz "drugo stanje" tek tako :)

as1cERy-Sf-0010ODU4ODM4amR8MDZkfER1c2Egb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su vec 5. dana od zaceca jako bolele grudi i bas sam slinavila.Pljuvala sam na sve strane :lol: .Bas je bilo bzv.Znala sam ,znaci sigurno nedelju dana ocekivanu menstruaciju da sam trudna.A i sve mi je imalo isti ukus i tako do kraja trudnoce.Jedva sam cekala da se porodim da osetim ukus hrane.Jedino mi tih 9meseci nisu smetali kafa i cigare :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U subotu smo isplovili rano ujutru, proveli divan dan na Dunavu. Prespavali na camcu... Bilo je divno, dok sutradan u povratku nisam pocela da se gadim na vodu i nisam primetila crvenu tackicu na kupacem. Pomislila sam da mi je poranila, trebalo je da dobijem u cetvrtak koji je sledio. U sredu sam zamolila supruga da mi kupi test sa namerom da ga iskoristim tek ako ne dobijem do nedelje... Nisam mogla da izdrzim, u tu sredu oko sedam sati uvece sam posle 10 sekundi videla dve crte. To je bilo to... Mislim da sam osetila kada je mali probio jajnu celiju. Posle toga je dosao period od tri meseca kada sam zivela na jogurtu i smokiju, nista drugo nisam mogla da jedem, a onda blazeni ostatak trudnoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala ama bas nikakve simptome sem neki osecaj da sam trudna...na dan svadbe kad sam pratila goste upala mi je u oci apoteka koja radi celu noc i onako iz restorana u apoteku po test...ujutro ga uradim i u roku od dve sekunde se pojavise dve crtice mnogoooooo jake...nazovem docu i sutradan na UZ konstatujemo trudnocu 6+2...lepsi i veci poklon nisam mogla da dobijem...!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni pomislila nisam da takvo cudo moze da mi se desi posle vise godina pokusavanja. Usresredila sam se na posao i ni na pamet mi nije palo da sam trudna,mada mi se kafa odjednom zgadila,mucnina ... to su kao sve bili simptomi nervoze zbog posla. Otisla sam kod ginekologa zbog pojacanog sekreta. Pregledao me i dao mi je silne lekove i vaginalete s dijagnozom od pr da cu tesko preziveti. Ja u prvoj apoteci pokupujem sve sto je rekao,izmedju ostalog ranisan za zeludac i TEST,kasnilo mi je ko zan koliko, sto je kod mene normalna pojava zbog hormonskog poremecaja. Te veceri popijem 5 orvazila kako mi je rekao dr,a ujutru pre posla reko aaaaaaaajde da uradim i test,milioniti po redu. SOK,dve crete,budjenje mm, u 6 smo vec bili u labaratoriji,ali nista nismo uspeli da zavrsimo. Te veceri kod istog dr na ultrazvuku potvrdjene trudnoca, osam nedelja. Srce u srcu,ne verovatan osecaj. Plakali smo ko kisa i te veceri i narednih par dana dok se nismo dozvali i mi i nasi najblizi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U oba slučaja mi je menstruacija kasnila( koja je inače tačna- na 28 dana), tako da je to bio pouzdan znak da sam trudna, što je i potvrđeno oba puta na UZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni pomislila nisam da takvo cudo moze da mi se desi posle vise godina pokusavanja. Usresredila sam se na posao i ni na pamet mi nije palo da sam trudna,mada mi se kafa odjednom zgadila,mucnina ... to su kao sve bili simptomi nervoze zbog posla. Otisla sam kod ginekologa zbog pojacanog sekreta. Pregledao me i dao mi je silne lekove i vaginalete s dijagnozom od pr da cu tesko preziveti. Ja u prvoj apoteci pokupujem sve sto je rekao,izmedju ostalog ranisan za zeludac i TEST,kasnilo mi je ko zan koliko, sto je kod mene normalna pojava zbog hormonskog poremecaja. Te veceri popijem 5 orvazila kako mi je rekao dr,a ujutru pre posla reko aaaaaaaajde da uradim i test,milioniti po redu. SOK,dve crete,budjenje mm, u 6 smo vec bili u labaratoriji,ali nista nismo uspeli da zavrsimo. Te veceri kod istog dr na ultrazvuku potvrdjene trudnoca, osam nedelja. Srce u srcu,ne verovatan osecaj. Plakali smo ko kisa i te veceri i narednih par dana dok se nismo dozvali i mi i nasi najblizi :P

g050.gif Prelepa priča

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Menstruacija mi je kasnila, iako sam imala sve simptome. Medjutim, nisam tome pridavala veliki značaj, zato što inače dobijam na 32 do 38 dana, a i muž i ja koristimo kondome te mi nije palo na pamet da sam mogla ostati trudna.

No, ne lezi vraže, jedno jutro udjem u prodavnicu i vidim Kravica jogurt u divnom roze pakovanju i poželim istog trenutka da ga popijem. Kupim, jedva sačekam da dodjem kući i odmah sručim pola litre. :o

Sutradan, u izlogu zelene jabuke, nisam mogla da iščekam da dodjem kući, odmah sam na ulici smazala jednu. :P

I to veče mi je sve bilo jasno. Ujutru uradila test i imala šta da vidim. :lol:

Ostalo je istorija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

g050.gif Prelepa priča

hvala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juče saznala divnu vest! Uradila sam Baby Rapid test, i odmah dobila drugu crticu! Par dana mi je kasnila, što se ranije nikada nije desilo u zivotu. Simptomi su brojni: Imala sam temperatutu 37,3, uvećane grudi, osetljivije bradavice, težinu u donjem stomaku i veći umor /takođe i od posla/.

Kako sam presrećna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda glupo zvuci,ali sam posle naseg prvog ,,pokusaja`` da pravimo bebu imala utisak da sam ostala trudna.bio je to neki cudan osecaj u stomaku...izgleda da sam bila u pravu-ostali smo trudni prvi mesec,,vezbanja`` :lol: cim mi je mesecnica preskocila 1 dan,znala sam da je to to! nikakve posebne simptome nisam imala,posle par dana otisla sam u apoteku ,kupila test i iduceg jutra su se,kao iz topa,pojavile 2 crtice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.