yoker

Član
  • Broj odgovora

    11
  • Priključio/la se

  • Poslednja poseta


o članu/ici yoker

  • Rođendan 06/29/66

Načini kontaktiranja

  • Website URL http://
  • ICQ 0

Informacije o profilu

  • Pol muški
  • Lokacija Odzaci

Aktivnosti člana/članice yoker

  1. yoker je dodao/la post u temi Jaja japanske prepelice kao lijek   

    Draga Topaz..sto se tice ishrane moje prepelice jedu sargarepu,cveklu,zelenu detelinu(seckanu) i jabuku koju sam proizvodim u svom vocnjaku to jest na njivi.Mogu vam garantovati da nikada ne tretiram hemijom sargarepu kao ni cveklu a detelinu tretiram iskljucivo prirodnim stajnjakom svojih prepelica,za jabuku moram priznati da ima tretmana,prvenstveno zimsko prskanje koje je neophodno a kasnije u vegetaciji idem na stara sredstva .Vecinom su to bakarni krec i sredstva na bazi bakra koji je najmanje stetan za ljudski organizam,cak koristim i sodu bikarbonu (natrijum hidrogen karbonat)a znate da ona sluzi za neutralizaciju i ispiranje kod hemijskih zagadjenja.Sto se tice lekova kod prepelica one za to nemaju nikakvu potrebu jer ne oboljevaju od klasicnih bolesti kao ostala pernata zivina.Pri registraciji gazdinstva veterinarska sluzba mi je dala vakcinu koja se prepelicama sipa u vodu mada ni za to ne vidim nikakvu svrhu.Prepelice uginjavaju iskljucivo od fizickih ostecenja ili starosti.Moje prepelice jedu taj koncentat do dvadesetog dana starosti a prepelica se ne kolje pre sestog meseca starosti tako da njen metabolizam ima vremena da odradi svoje i izbaci iz njenog organizma sve stetne materije koje su se nalazile u tom koncentratu koji sadrzi lekove a na koji vi mislite.U kasnijem uzgoju takodje koristim kukuruz sa svoje njive uz sto manje kupljenih primesa i dodataka jer za njihov kvalitet ja stvarno ne mogu da garantujem..cak ni svojim kokoskama ne dajem koncentrat za nosenje a to moje komsije i prijatelji vrlo dobro znaju i stalne su mi musterije.Meso prepelice za sada jos ne prodajem jer ga moji ukucani vole i rado ga zele na nasoj trpezi....veliki pozdrav za vas
  2. yoker je dodao/la post u temi Jaja japanske prepelice kao lijek   

    niste bacali pare..jaje je takvo kakvo jeste..znaci po sastavu mikroelemenata je isto kao i oplodjeno,znaci nije stetilo.Po tekstu gospodina Gintera to znaci da u neoplodjenom jajetu verovatno nema tih enzima koji su vrlo bitni u nasoj ishrani i zivotu.A to da li je jaje oplodjeno vi kupci ne mozete znati,to stoji na savesti nas proizvodjaca jaja.Iz licnog iskustva znam da kod pravilnog rasporeda koka i petlica u kavezu retko koje(3-5 od 100)bude neoplodjeno a moze se desiti i da su sva oplodjena.U prethodnim tekstovima sam cini mi se pomenuo da mnogi proizvodjaci radi ustede u ishrani jednostavno uklone petlice sto je na njihovu cast..Mene nosi kroz zivot misao i zelja da pomognem coveku ako mogu..nije u pitanju uvek taj prokleti dinar tako da sam u dosta slucajeva jaja poklanjao,pogotovo tamo gde vidim da su u pitanju teske anomalije i bolesti i gde se primeti nedostatak novca.Eto gospodjo mama,nadam se da sam vam iole pojasnio i pomogao da shvatite ovu temu.Mi koji smo jaja koristili na svojoj oboleloj deci znamo koliko su ona dobra i lekovita..pozdrav za vas
  3. yoker je dodao/la post u temi Jaja japanske prepelice kao lijek   

    MOLIM VAS, PROČITAJTE OVAJ TEKST, IZUZETNO JE VAŽNO !!!
    ZAŠTO JE NAUKA SAKRILA NAJVEĆE OTKRIĆE U VEZI SA LJUDSKIM ZDRAVLJEM ???

    Uveren sam da većina nas zna šta su to ENZIMI ?

    No, u svakom slučaju da se podsetimo nečeg što smo, kao klinci učili u školi, ali smo naravno, vrlo brzo to i zaboravili. Ja jesam, dok nisam počeo da se bavim poslom koji sada radim...

    Nakon četiri godine predanog rada i učenja o uzgoju japanskih prepelica, kako neko pametno reče: SVAKOG DANA U SVAKOM POGLEDU SVE VIŠE NAPREDUJEM! Valjda ?

    Kako godine prolaze, kao i svako od nas, stičem životno ali i iskustvo u poslu kojim se sa VELIKOM LJUBAVLJU bavim.

    Često imam običaj da kažem: "Verujem u jednog boga koji se zove Priroda u saradnji s naukom!"
    Ta ista Priroda je regulisala mnoge životne pojmove, ali je, filozofiram ja, napravila jednu veliku grešku: od svih živih bića na našoj maloj Planeti, jedino je nama, LJUDIMA, podarila SVEST !!!???

    Umesto da tu istu svest koristimo u stvaranju pozitivnih dela, mi se delimo po nacionalnim, verskim ,rasnim i drugim osnovama!? U jednom trenutku, pišući svoj dnevnik, pala mi je na pamet sledeća misao:
    "Ne daj bože, kako ljudi imaju običaj da kažu, da se nađe neko "pametan" i da napravi među ljudima podelu na zanimanja, pa da ratuju zubari protiv advokata, bravari protiv električara, pecaroši protiv planinara itd,itd...

    Zaista, mislim da bi to bilo potpuno pomračenje, iovako zamagljenog, ljudskog uma!?

    Čitajući ovih dana jednu knjigu, koju sam slučajno ponovo otkrio u svojoj skromnoj biblioteci, danima razmišljam o nečemu, što je svima Vama već, siguran sam u to, odavno poznato?

    Pišem ovo u nameri da Vas upravo podsetim i podstaknem na razmišljanje...

    Knjiga se zove "Živeti bez bolesti". Autor je priznati nutricionista i pobornik zdrave hrane g. Ernst Ginter, Švajcarac.
    Dakle, u svojoj knjizi, izdatoj 1986 g., autor navodi puno poznatih ali za mene nekoliko ZAPANJUJUĆIH ČINJENICA!?

    Ono što je na mene ostavilo najjači utisak, koji želim da podelim sa Vama, su:

    1) Nemerljiv, na žalost u znatnoj meri negativan, uticaj svetske PREHRAMBENE i FARMACEUTSKE industrije na naše zdravlje i
    2) Vrlo jednostavno, lepo i krajnje prihvatljivo objašnjenje, kakvu ulogu i značaj imaju ENZIMI u našem organizmu, kako i koliko doprinose našem zdravlju?

    g. Ginter, između ostalog, piše:

    ..."Dok mrtva (kuvana) hrana izaziva nastajanje nečiste krvi i postepeno dovodi do trovanja i slabljenja organizma, ti otrovi se, upotrebom sirove tj. žive (presne) hrane, oslobađaju i eliminišu iz našeg organizma Prirodnim putevima..."

    Autor dalje objašnjava:
    ..."Šta su enzimi i u čemu se sastoji njihova uloga? Radi se o posebnim supstancama koje u sebi sadrže iskru života i pokreću vegetativni život u svim biljnim, životinjskim i ljudskim ćelijama. Postoji ogroman broj vrsta i grupa enzima, koji obeležavaju svaku biljnu i životinjsku vrstu, kao što i svakom živom biću daju njegovu osobenost, individualnost, izgrađuju njegove organe i održavaju njihovu funkciju.
    Bez enzima nema deobe ćelija, nema rasta i razmnožavanja! Oni su istovremeno upravitelji i izvršioci, koje je Priroda usadila u svako živo biće.
    Enzimi upravljaju hemijskim procesima u našim organima pojedinačno, tako precizno, kao da imaju razum!? Za divljenje je šta enzimi sve ostvaruju u našem organizmu...
    U ljudskom telu postoje dve vrste enzima: ENDOGENI, koje zovemo fermentima a stvaraju se u žlezdama organa za varenje, pa zato regulišu samo varenje.
    Oni drugi, još važniji i značajniji, EGZOGENI, izvršavaju sve već pomenute zadatke u našem telu a posebno "brinu" o razmeni materija u našim ćelijama! Na osnovu toga prepoznajemo izuzetan značaj enzima za naše zdravlje! Oni su neuporedivo značajniji i važniji od vitamina, kojima bi slikovito, mogli da pripišemo ulogu pomoćnih materija u službi enzima. Vitamini su kao neka vrsta "trčkarala", kaže g.Ginter.

    Dalje navodi: "Za razliku od fermenata za varenje (endogeni enzimi), naš organizam ne može sam da stvori egzogene enzime! Kao što nam prefiks "EGZ" u reči egzogeni kaže, oni moraju biti uneseni spolja, preko hrane, na isti način kao i vitamini.
    Svu tu raskošnu snagu i lepotu života, koje su prethodno uneli u neku mladu biljku, kao sastojak sirove hrane, enzimi to sve predaju našim telesnim ćelijama! Uloga enzima iz hrane koju jedemo, važi kao zakon Prirode.
    Kada prodru u naše ćelije, enzimi se ponašaju kao "gazde u kući".
    U našim žlezdama oni spretno proizvode hormone, u jetri funkcionišu kao mudri hemičari, u bubrezima i kožnim žlezdama staraju se da krv bude savršeno zdrava i čista.
    Što više naša hrana sadrži enzima (sirova hrana), to više novog života dotiče u naše telo i utoliko se formira više novih, mladih i zdravih ćelija!

    Sirova hrana koja je najbogatija enzimima je:
    - klice iz sirove pšenice,
    - sirovo mleko,
    - žumance,
    - mlado povrće,
    - klice iz semenja a naročito
    - sokovi od presnog povrća (cvekla, paradajz, šargarepa...).

    Najteže posledice nedostatka enzima su: uništavanje vrednosti i svojstava mineralnih soli, kao što su kalcijum, fosfor, sumpor, gvožđe i mnoge druge, čime nastaju teške i podmukle bolesti!

    Hemičari tvrde da se kuvanjem ne uništavaju mineralne soli. Oni su delimično u pravu. Međutim, posle kuvanja nestaju enzimi koji su organski vezani za mineralne soli. A bez odgovarajućih enzima, mineralne soli se u našim ćelijama ne mogu pravilno iskoristiti, pa su najvećim delom lišene svake vrednosti i na taj način postaju bezvredni talog tj. otpadne materije!

    Nedostatkom mineralnih soli, krv i telesni organi su opterećeni otpadnim materijama iz hrane, što izaziva niz poremećaja i bolesti.
    Kuvana hrana višestruko izaziva taloženje otpadnih materija i kiselina, koji dospevaju u našu krv kako bi bili eliminisani na Prirodan način.
    Budući da organi za izlučivanje nisu dorasli takvom zadatku, mnogo otpadnih materija ostaje u našem telu i izazivaju bolesti. Neke od kiselina koje se sakupljaju u tkivima mišića i zglobova, kristališu se, pa nastaju reuma i artritis!
    Druge neupotrebljive i štetne materije i supstance talože se na drugim mestima u telu, pa tako nastaje zakrečenje krvnih sudova, visok pritisak, bolesti srca, kamen u žuči... Stvarni uzrok svih ovih poremećaja i bolesti jeste NEDOSTATAK ENZIMA, kao posledica pogrešnog načina ishrane!

    ....Poznata stvar širom sveta je da se životinjama u ZOO-vrtovima, ne daje ništa kuvano, jer bi se ubrzo razbolele".

    A sada sledi ono što me je nagnalo da Vam sve ovo napišem:

    Kao zaključak u svojoj knjizi, g. Ernst Ginter, pita:

    "ZAŠTO SE LJUDIMA NE GOVORI NIŠTA O ZNAČAJU ENZIMA ZA NAŠE ZDRAVLJE, PA SE MASOVNO RAZBOLJEVAJU?"

    Kada je g. Ginter pitao mnoge stručnjake iz medicine i prehrambene industrije, odgovor je glasio:
    "EDUKACIJA LJUDI O ZNAČAJU ENZIMA BI IZAZVALA PRAVU KATASTROFU JER BI VELIKI INDUSTRIJSKI KONCERNI I GOTOVO SVE FABRIKE PREHRAMBENIH PROIZVODA PA I MNOGE BOLNICE, MORALI DA ZATVORE SVOJE KAPIJE!"

    1940 g., američki istraživač Edvard Hauel (Edward Howell), na polju medicine napravio je mnogo veći podvig od onih naučnika koji su otkrili ulogu i značaj vitamina! On je shvatio da su enzimi NOSIOCI ŽIVOTA kod svih živih bića i predstavljaju elemente naše ishrane koji nose život (pod uslovom da nisu uništeni kuvanjem)!

    Nauka, začudo, uopšte nije na odgovarajući način odala priznanje za ovo revolucionarno otkriće!? Nije ništa učinila da upozna široku javnost sa ZNAČAJEM I ULOGOM ENZIMA ZA NAŠE ZDRAVLJE!

    Zašto???
    Enzime, kao nosioce života možemo naći samo u živoj, nekuvanoj hrani. Oni se ne mogu proizvoditi industrijski pa se zato od toga ne može praviti nikakav biznis tj. profit!
    UPRKOS SVIH ISKUSTAVA I SAZNANJA NA POLJU NAUKE, ŠIROKA JAVNOST SE JOŠ UVEK NALAZI U VELIKOM NEZNANJU !!!

    Za sam kraj ovog pisma želim da Vas podsetim i napomenem:
    sva literatura koju raspolažem o japanskim prepelicama, navodi da, pored ostalog, jaja japanske prepelice sadrže ENZIME u značajnoj meri!
    Obzirom da čovečanstvo, globalno, u 90% slučajeva, najviše konzumira kokošija jaja, ona su etalon za poređenje sa ostalim jajima koje ljudi konzumiraju: guščija, pačija, prepeličija...

    U odnosu na kokošija, jaja japanske prepelice sadrže pet puta više fosfora, sedam puta više gvožđa i u proseku deset puta više vitamina B-kompleksa.
    Zbog svega toga, jaja japanske prepelice povoljno deluju na naš centralni nervni sistem, srce, krvne sudove i pojačanje našeg imunog sistema!

    ZAKLJUČAK: uveren sam da, nakon toliko godina navike da konzumiramo termički obrađenu hranu, nije ni malo lako promeniti svoju osnovnu životnu naviku - ishranu!?
    Pokušajmo svi zajedno, koliko je to svakom od nas pojedinačno moguće, što više da jedemo sirovu, zdravu hranu!
    Činjenica je da život na našoj maloj Planeti nastaje iz SEMENKE i JAJETA !!!
    Zato veliki umovi savetuju da se ove namirnice konzumiraju u što većoj meri...po mogućstvu žive-presne !

    Obzirom da me svi, kojima ovo pišem, dobro poznajete, želim da naglasim da svrha i cilj ovog pisma nije reklama za posao kojim se bavim, već pravi užitak i satisfakcija kada možeš drugima da pomogneš. Makar to bilo samo i savetom...

    P.S.
    KADA GOD SE SETITE, PROČITAJTE OVO PONOVO I JOŠ JEDNOM RAZMISLITE O ULOZI LOBIJA U FARMACEUTSKOJ I PREHRAMBENOJ INDUSTRIJI...

    AKO VAM OVAJ TEKST PROBUDI ŽELJU I MOTIV KOJI SU I MENE PODSTAKLI, POŠALJITE GA ONIMA KOJI VAM NEŠTO ZNAČE.

    U SVAKOM SLUČAJU, ŽELIM VAM DOBRO ZDRAVLJE I USPEH U ŽIVOTU!

  4. yoker je dodao/la post u temi Jaja japanske prepelice kao lijek   

    "Sastav jaja japanskih prepelica:
    Kroz vekove se u istočnjačke literature proteže priča o korisnosti jaja japanske prepelice. Meso prepelice je u prošlosti bilo samo na kraljevskim trpezama. Danas gotovo da nema porodice u Japanu na čijem dnevnom jelovniku se ne nalaze ova jaja. Ona su veoma bogata vitaminima A, B1, B6, B12, C, D i E, gvožđem, fosforom, cinkom i važnim aminokiselinama. Po svojoj hranljivosti prepeličije jaje zamenjuj pet kokošijih sadrže biološki aktivne elemente, stimulante, veliki broj vitamina, minerala i osnovnih aminokiselina. U odnosu na kokošije jaje, imaju pet puta više fosfora, osam puta više gvožđa, šest puta više vitamina B1 i petnaest puta više ostalih vitamina. Jedno jaje daje 15,8 kalorija. Zbog toga imaju pozitivan fiziološki efekat na ljudski organizam, na krvni pritisak, krv, srce, jetru,stomak i mozak.
    Masu jajeta japanskih prepelica čine: ljuska sa oko 13%, belance sa oko 54% i žumance oko 33% ukupne težine. U poređenju sa kokošijim, jaja prepelica su bogatija žumancetom i odnos belance: žumance je 62 : 38 u apsolutnoj masi. Aminokiseline iz proteinskih formacija u belancetu ili žumancetu su izvor belančevina velike svarljivosti i biološke vrednosti. Analizom belančevina iz jajeta japanske prepelice gajene poluintenzivno, utvrđeno je da se od aminokiselina nalazi više treonina, serina, glutaminske kiseline i glicina, ali i asparaginske kiseline, arginina i lizina nego u jajima kokoši, gajenih intenzivno. Razmatranjaem uloge navedenih aminokiselina (ali i vitamina, elemenata u tragovima i dopunskih esencijalnih sastojaka, određenih u tkivima japanske prepelice) u ishrani ljudi, pogotovo u ishrani gradskog stanovništva, mogu se bolje shvatiti i razumeti odnosi između ishrane i prometa hranljivih sastojaka u organizmu koji, posle duže upotrebe jaja prepelica u sirovom stanju, ostvaruje pozitivan zdravstveni efekat. Pošto je količina aminokiselina u belančevinama i bitan pokazatelj njihove biološke vrednosti, prema nalazima istraživča, može se s mnogo razloga očekivati da će jaja japanskih prepelica, u bliskoj budućnosti, biti značajan dodatak ne samo u ishrani već i u održavanju zdravlja ljudi.
    Pored koristi i lekovitosti za nabrojane organe, mora se posebno naglasiti da su jaja i meso japanske prepelice vrlo korisni:

    - za decu u razvoju
    - kao korisna hrana za dijetalce
    - za regulaciju i podmlađivanje organizma
    - za rekovalescente
    - za atletičare
    - za osobe koje se oporavljaju od bolesti...
    Jaje japanske prepelice sadrži:
    - 74% voda
    - 13% belančevine
    - 11.2% masti
    - 1.1% minerala, od toga 0.5% kalijuma
    - 2.2% fosfora
    - 3.2% gvožđa
    - skalu vitamina A1, B6 i naročito važne enzime
    Energetska vrednost: 15.8 kalorija"

    Autor: Sopček Đura
  5. yoker je dodao/la post u temi Jaja japanske prepelice kao lijek   

    neka ste vi zivi i zdravi :-)
  6. yoker je dodao/la post u temi Jaja japanske prepelice kao lijek   

    supruga slucajno naletela na vas :-) a sto se tice avatara ovaj je prikladniji niku :-)
  7. yoker je dodao/la post u temi Jaja japanske prepelice kao lijek   

    jeste...jel to ok?
  8. yoker je dodao/la post u temi Jaja japanske prepelice kao lijek   

    nema na cemu..pozdrav za tebe.
  9. yoker je dodao/la post u temi Jaja japanske prepelice kao lijek   

    jaje ima cenu kokosijeg sto znaci 11-12 dinara
  10. yoker je dodao/la post u temi Jaja japanske prepelice kao lijek   

    Cicana je u pravu.do sada nije zabelezen slucaj salmonele kod prepelicjih jaja..one same nikada ne oboljevaju,uginu jedino zbog starosti ili fizickih ostecenja..U principu se prepelice hrane onako kako moraju da se hrane.Znaci da jedu koncentrat koji je kupljen ili ga spravljaju sami..prepelice vole zivu hranu a ja licno im rendam sargarepu i jabuku svaki treci dan.Leti se daje i seckana detelina i maslacak koji obozavaju a svi znate da je to sve puno vitamina..Jednu stvar treba napomenuti.Mnogi koji cuvaju prepelice ne cuvaju i petlice zbog utroska hrane a samo ,,oplodjeno,, jaje je lekovito.Vi to naravno ne mozete znati pri kupovini.To je na savesti uzgajivaca.Ja cu vam navesti skori primer iz prakse cisto da shvatite da ovo nisu prazne price.Moja komsinica boluje od tumora na materici.Trebala je hitno da operise,medjutim zbog lose krvne slike nije mogla(masnoca,trigliceridi i anemija).Kada sam to saznao odneo sam joj 30+30 jaja koja je ona popila.Na sledecem pregladu rezultati krvi su bili normalni.Radoznali doktor je upitao kako je to uspela za tako kratak period i ona mu je rekla sta je uradila..doktor je naravno potvrdio navode o lekovitosti prepelicjih jaja.Nadam se da sam uspeo da vam donekle pojasnim neke stvari i otklonim nedoumice oko upotrebe jaja.Pozdrav za sve vas.
    p.s.cicana-kod upotrebe jaja bitan je kontinuitet upotrebe radi efekta kod obolelih ali ako zdravi koriste onda se moze prekidati i pauzirati