Tamara

Član
  • Broj odgovora

    37
  • Priključio/la se

  • Poslednja poseta


Odgovori objavio/la Tamara


  1. Mi smo dobili ovakav savet od pedijatra: Ujutru lepo oprati bebu, eventualno i vrlo slabim rastvorom hipermangana radi dezinfekcije i uklanjanja bakterija koje su spolja prisutne. Zatim u toku pola sata intenzivno pojiti bebu vodom ili nekom drugom vrstom tečnosti (čaj, sok). Raspoviti bebu koja bi trebalo da piški usled promene temperature. Eventualno izvršiti blag pritisak rukom na bešiku. Mi smo pored toga pustili vodu sa česme da curi. Uspevalo nam je da uhvatimo urin na ovaj način nekoliko puta. Imamo dečaka, pa je taj proces bio nešto lakši. Ako urin uzimaš u kesicu, nabavi i jedan sterilan špric kojim ćeš posle prebaciti urin u čašicu. Mada, mi smo jednom nosili i tako u kesici i prihvatili su. Nadam se da ćeš uspeti :)


  2. Imamo Recaro young sport sedište. Ne obara se da je baš u ležećem položaju, ali jeste malo nagnut. Mi vozimo bebu u tom položaju sve vreme jer smo dobili savet od prodavca da je to bezbednija varijanta (ne pitajte zašto, nisam ukapirala), a i kad je sedište baš skroz zategnuto kaiševima, malo se teže pomera taj točkić da bude sedeći ili polusedeći položaj. I da, nije u pitanju pliš, već mikrofiber, a u njemu se naša beba mnogo manje znojila nego u chicco 0-13 koje smo imali pre toga. Naslon za glavu ne može da se pomera gore dole, ali je dovoljno visok za različite uzraste bebe (deteta). Eto, nadam se da sam malo pomogla.


  3. Idemo u Belek, slećemo na aerodrom u Antaliji. Ja kako sam skontala, dete ti sedi u krilu. Valjda... Naša beba još uvek sisa, pa sa sobom nosim samo jednu kašicu, a i ako me nateraju da je bacim nema veze. I vodu, naravno...


  4. Mozes do ulaska u avion da korisitis kolica i bas ispred vrata aviona ih predajes osoblju, a pokupis ih sa prtljagom, tako je nama bilo kad smo putovali u Tursku, a kad smo isli u Crnu Goru cekala su nas ispred vrata ( bas kako smo ih i ostavili) :) Srecan put i lep provod na moru :)

    hvala :)


  5. Idemo krajem avusta u Tursku sa bebom. Interesuje me da li mala kišobran kolica mogu da se unesu u avion kao ručni prtljag? Nešto mi mlogo komplikovano da ga nosim na rukama od ostavljanja prtljaga...


  6. bili brat i snaja sa bebom, nije im trebalo. došli pre nedelju dana


  7. I mi imamo bebu od 4 meseca. Takodje smo u fazi da sve gura u usta, ne samo ruke, vec sve sto mu je pri ruci. Bljuckanje nije strasno i nije opasno za bebu, a sto se stolice tice ovo je uzrast kada se ocekuje smeanjen broj stolica tokom dana. Koliko cesto beba ima stolicu?


  8. Mi smo danas bili na kontroli, doktorka je rekla da se piša zatvara tj. da smo na putu da zaradimo fimozu. Rekla nam je da ne koristimo vlažne maramice, samo vodom da peremo i da mažemo didermal dva puta dnevno, a ako ne bude pomaka za dve nedelje da odemo do urologa. Napomenula je da je do toga moglo doći preteranim mackanjem predela oko piše, da kremice zatvaraju rupicu. Takođe, rekla je da treba polako povlačiti kožicu, ništa na silu, i da treba da bude što više golišav (uf, dobro je da će sad lepo vreme).


  9. Mi koristimo Pavlovićevu, za kupanje Chicco sapun, šampon, nekad Nivea sapun. Za predeo ispod pelena isto Pavlovićeva i nekad Jekoderm. Sebamed koristili, ali mu je koža bila suva i perutala se iako je krema extra hidrantna. Mažemo celo telo; tako je navikao i sad uživa posle kupanja, pola sata mackanja, masaže i maženja.


  10. Mi na rukama sečemo dok spava, a na nogama nismo još sekli, oni su tako krti i listaju se, pa ako i neki poraste otpadne dok skidamo čarapice. Još se nisam usudila da uzmem makazice za zanoktice, a ove bebeće su tako neprikladne, debele i slabo seku.


  11. Moj sin ima skoro 4 meseca. Isključivo ga dojim. Imao je grčeve svega 6 puta i to tačno znam šta sam pojela: grašak, sarmu, krastavac 2x, karfiol i kupus. Osim toga ne pijem mleko, već velike količine jogurta, sir, kiselo mleko, pavlaku itd. Kad napuni 4 meseca planiram da vraćam sve u ishranu, pa ćemo videti...


  12. I mi smo mali, ali do sada pobedu u svetu igračaka nose knjižice koje šuškaju. Imamo dve (jednu sa životinjama i jednu sa voćem i povrćem), tako da nema problema kad je jedna na pranju. Takođe, oduševljenje izaziva i onaj cvet, čije se latice u raznim bojama vrte - osmišljen da radi na vetar, ali mm i ja besomučno okrećemo latice :)


  13. Mi smo se vratili sa prvog putovanja. Bebac je imao 3 meseca i dve nedelje, bili smo na Zlatiboru za praznike. Sa kvalitetnim spiskom za pakovanje nismo imali nikakvih problema. Odmarali smo i u dolasku i u povratku po sat vremena, za presvlačenje i klopu. Tamo je bio super. Mislim da je važno da se uz sebe ima sve što vašoj bebi može da zatreba, jer dolazi do nervoze ako nešto zafali.


  14. Koristimo Baby Bjorn nosiljku koja je tipa 'kengur' nosiljke i zadovoljni smo. Ne preterujemo sa vremenom koje beba provede u njoj, ali je često praktičan. Neophodan mi je za odlazak u radnju u koju ne mogu da uđem kolicima. Ne nosim ga po kući, jer nema potrebe.


  15. Micilici, ne bi bilo loše da nam kažeš odakle je taj citat. U raznoj literaturi se mogu naći oprečni stavovi, pa više čovek ne zna šta da posluša...


  16. Ja sam vodila trudnoću privatno. Tek u četvrtom mesecu sam otišla u DZ, kod doktora po preporuci drugarice. Čovek me je pitao da li želim da mi on vodi trudnocu u DZ, da li želim da mi on vodi trudnoću privatno (kompletna samoreklama, a za to vreme je mogao da me pregleda) ili ništa od toga. Kad sam rekla - ništa od toga, samo mi trebaju doznake, rekao je da je to ok, ali da požurimo jer mu trošim vreme (koje mu nisam trošila dok mi je pričao o svojoj privatnoj praksi). Što se tiče bolovanja na teret poslodavca, to je bolovanje do 30 dana, to otvaraju bez problema, a ukoliko želiš da otvoriš trudničko bolovanje, to je malo teže i ide preko komisije. Ja sam radila do 7-og meseca, onda iskombinovala odmor i bolovanje, tako da nisam ni išla na trudničko bolovanje.


  17. Preko dana spava samo u kolicima ili na krevetu u dnevnoj sobi. Nema šanse da spava u svom krevecu, za koji kažemo da 'danju ima bodlje'... Kad počne da trlja oči, stavim ga u kolica i zaspi za 2-5min. Uveče, posle kupanja i klope, tata ga nosi i mazi dok ne zaspi. Uglavnom je to 10ak minuta, nekad i pola sata, i tad nema problema kad se spusti u krevetac, spava do ujutru.


  18. izvini sto kasnim sa odgovorom, beba je dva meseca i dvadeset dana. radili smo vezbice, sad treba da idemo na kontrolu pa cemo videti sa pedijatrom. on nekad drzi nogice pravilno, nekad ih iskrene na stranu tako da ja ne znam da li ima problem ili mu jednostavno tako prija...


  19. Nama je pedijatar rekla sa mesec dana da izbacimo široki povoj, jer ukoliko nešto nije u redu sa kukovima - ne može da pomogne, a ako je sve ok uzalud se tronta beba. Takođe je rekla da 'u Švedskoj niko nije čuo za švedske pelene' :lol: . Posle toga smo se konsultovali sa rodjacima u USA, koji ni za jedno od 4 dece nisu koristili ništa drugo do pelene za jednokratnu upotrebu. Na osnovu svega toga smo bebi od mesec dana skinuli široki povoj. Sa mesec i po smo snimali kukove i sve je ok, te imamo i zvaničnu dozvolu da skinemo široki povoj B)


  20. Nama je pedijatar na kontroli sa dva meseca rekla da je jedno stopalce malo okrenuto na spolja, takođe zbog položaja u stomaku. Takođe nam je rekla da vežbamo bebu, te da ne idemo kod fizijatara jer je njihova preporuka odmah gips i da pokušamo da ispravimo to na ovaj, lakši, način. Vežbamo stopala, ali ja ne vidim neki pomak, mada ja nisam ni primećivala neku razliku između stopala ni ranije. Idemo za 10 dana na kontrolu, pa ćemo videti. Dulence, koje vežbe radite?


  21. Ne znam da li je to razlog ili naša beba jednostavno voli da spava, ali opisaću ti jedan naš dan u nadi da će pomoći. Ujutru ustajanje, klopa, pratimo tatu na posao i igramo se. Sve to izmedju 6 i 7h. Druženje do 8h, onda malo dremke (15min - 1h). U toku dana jedemo na 3h. Kupanje nema fiksno vreme, uvek je 1 sat pre nego što beba treba da jede, ovo iz dva razloga - da ne plače dok ga kupamo zato što je gladan, i da posle masažice, mackanja i oblačenja bude taman raspoložen za klopu. Dakle, ovaj proces se završava negde izmedju 21 i 23h. Onda se priguši svetlo, smanji muzika ili tv i ide klopica. Ovaj obrok po pravilu najduže traje (30 - 45min). Posle toga se malo nosamo sa tatom i spavanjac...do ujutru!