Izrasline na koži

odgovora

Objavljeno

Ljudi, pre mozda godinu dana mi se pojavila crvena tackica na prstu. Kao od solarijuma kada izadju tackice. Pre mesec dana je pocela da pupi i napravila se kao bradavica ispunjena nekom providnom tecnoscu (al sam slikovita). Ja sam je slucajno otkinula dok sam rendala nesto, a posle sam je rascackala. Sada se napravila velika crvena bradavica i malopre je pukla sama od sebe, prokrvarila dosta. Sta mislite da je to? :unsure: :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, pre mozda godinu dana mi se pojavila crvena tackica na prstu. Kao od solarijuma kada izadju tackice. Pre mesec dana je pocela da pupi i napravila se kao bradavica ispunjena nekom providnom tecnoscu (al sam slikovita). Ja sam je slucajno otkinula dok sam rendala nesto, a posle sam je rascackala. Sada se napravila velika crvena bradavica i malopre je pukla sama od sebe, prokrvarila dosta. Sta mislite da je to? :unsure: :unsure: :unsure:

Ne znam šta je.... :unsure: Možda baš bradavica, a možda i nije. Jel dezinfikuješ sa nečim?

Mislim da je najbolje da ti lekar pogleda i utvrdi šta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam šta je.... :unsure: Možda baš bradavica, a možda i nije. Jel dezinfikuješ sa nečim?

Mislim da je najbolje da ti lekar pogleda i utvrdi šta je.

Idem sutra pa cu videti. bas sam zabrinuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, pre mozda godinu dana mi se pojavila crvena tackica na prstu. Kao od solarijuma kada izadju tackice. Pre mesec dana je pocela da pupi i napravila se kao bradavica ispunjena nekom providnom tecnoscu (al sam slikovita). Ja sam je slucajno otkinula dok sam rendala nesto, a posle sam je rascackala. Sada se napravila velika crvena bradavica i malopre je pukla sama od sebe, prokrvarila dosta. Sta mislite da je to? :unsure::unsure::unsure:

pa jel' ti stala krv???

i jel' izgleda to tvoje kao minijaturni plih napunjen krvlju tj crveni plih ali jako mali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa jel' ti stala krv???

i jel' izgleda to tvoje kao minijaturni plih napunjen krvlju tj crveni plih ali jako mali

Stala je. Plih je jos uvek tu i tako izgleda, ali nije bas mali. Veci je od onih velikih potkoznih bubuljica :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, pre mozda godinu dana mi se pojavila crvena tackica na prstu. Kao od solarijuma kada izadju tackice. Pre mesec dana je pocela da pupi i napravila se kao bradavica ispunjena nekom providnom tecnoscu (al sam slikovita). Ja sam je slucajno otkinula dok sam rendala nesto, a posle sam je rascackala. Sada se napravila velika crvena bradavica i malopre je pukla sama od sebe, prokrvarila dosta. Sta mislite da je to? :unsure: :unsure: :unsure:

Mislim da su ti to virusne bradavice, da li ti je imunitet opao? Jer hoće od toga da se pojave, baš takve k'o što opisuješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je granulom ili melangiom, moracu sutra da ga operisem :( :( :( u soku sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je granulom ili melangiom, moracu sutra da ga operisem :( :( :( u soku sam!

Pa šta je to i koliko je opasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa šta je to i koliko je opasno?

Nemam pojma :mellow: poslace na patologiju pa ce videti da li je maligno ili benigno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je granulom ili melangiom, moracu sutra da ga operisem :( :( :( u soku sam!

Joj draga...žao mi je... :( nisam bila na forumu, ali da, to je to...nadam se da će biti sve ok. Grlim te!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj draga...žao mi je... :( nisam bila na forumu, ali da, to je to...nadam se da će biti sve ok. Grlim te!

Hvala Neuhvatljiva, nadam se da nije maligno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Neuhvatljiva, nadam se da nije maligno :(

Uz tebe sam i nadam se najboljem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma :mellow: poslace na patologiju pa ce videti da li je maligno ili benigno.

Ne daj se,vjeruj da ce biti sve ok,uz tebe sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva nadam se da je sve u redu,uz tebe sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je granulom ili melangiom, moracu sutra da ga operisem :(:(:( u soku sam!

Joj draga nemoj dA SE brines, takve stvari se danas jako lako skidaju. sta god da je i kog god oblika danas to nije opasno. zato relax!!!!drzim fige da ne boli :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je granulom ili melangiom, moracu sutra da ga operisem :( :( :( u soku sam!

:blink::( Iskreno se nadam da će sve biti ok i da će postoperativni period proći bez bolova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj draga nemoj dA SE brines, takve stvari se danas jako lako skidaju. sta god da je i kog god oblika danas to nije opasno. zato relax!!!!drzim fige da ne boli :rolleyes:

Tacno tako. Operacija nije nista strasna, a dijagnoza moze da bude vrlo stresna.

Moja komsinica je operisala na nosu ( sada ima 56 godina) i konstatovana je malignost. Nije imala nikakvu terapiju posle toga niti je ista radila osim sto je izbegavala sunce. Nije joj se vratilo evo vec 10 godina. Ide samo na redovne kontrole. Danas se takve stvari brzo resavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno tako. Operacija nije nista strasna, a dijagnoza moze da bude vrlo stresna.

Moja komsinica je operisala na nosu ( sada ima 56 godina) i konstatovana je malignost. Nije imala nikakvu terapiju posle toga niti je ista radila osim sto je izbegavala sunce. Nije joj se vratilo evo vec 10 godina. Ide samo na redovne kontrole. Danas se takve stvari brzo resavaju.

Slazem se, oko takvih stvari ne treba paniciti. Pa koliko samo neki ljudi imaju izraslina, bradavica, mladeza itd o koijima ni ne razmisljaju a ko zna sta su.

Ja sam imala neku cudnu ali duboku bradavicu ispod dojke i tu je stajala godinama.i prvi put kad me je pregledala ova dr dermatolog samo mi je rekla "ovo bi trebali da sklonimo" i rekla mi neki naziv na grckom sta je to, iskreno nisam ni skontala sta je. zakazala mi za sutradam skidanje toga hladnom terapijom i to je bilo to.

A i sam rak koze kazu da ukoliko se se otkrije na pocetku se leci jako lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam vas zene, hvala na podrsci!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva sve su vec devojke rekle ali evo podrska i od mene !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam vas zene, hvala na podrsci!!!

Nema na cemu. To ti je kao da ides kod zubara, samo sto jos manje boli :rolleyes:

Opusti se. Dr nekad kazu dijagnozu koja nama zvuci tragicno a u sustini je glupost. I zato me izludju ti dr koji ne znaju da objasne da to nije nista.Kod takvih ne idem vise. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, držim palčeve!

I ja! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je granulom ili melangiom, moracu sutra da ga operisem :( :( :( u soku sam!

Miva mislim na tebe.Bice sve ok,nemoj se brinuti,sve ce se resii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva ima li kakvih vijesti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvadili su taj hemangiom. Ustanovili su da je to. Poslali su ga na analizu, usili mi prst imobilisali ga i ne smem da ga mrdam 10 dana. Nadam se da ce rezultat biti ok. Hvala na brizi zenske moje drage :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.