Rodni grad

odgovora

Objavljeno

Rodni grad- svi ga imamo. Ovde se uglavnom kroz pricu i u par tema pominju gradovi gde zivimo. A koji je vas rodni grad? Po cemu je prepoznatljiv? Da li mislite da grad ili podneblje gde je neko rodjen utice kasnije na temperament, ponasanje, karakter osobe?

Ovu temu sam izmedju ostalog zapocela i zato sto ne zivim u gradu gde sam rodjena, a imam i dosta dragih prijatelja kojekuda...pa ko zna kakve se "veze" ovde pronadju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, da...zaboravih da napisem nesto o mom rodnom gradu... :lol:

Rodjena sam u Foci, u BiH. Mali grad, meni predivan, a pogotovo zbog uspomena koje nosim iz detinjstva. Kroz grad protice reka Drina, a sam gradic je nekako sav ususkan izmedju brda. Tamo jos uvek imam rodbine, pa vrlo rado odem, ali nazalost ne bas tako cesto- mozda jednom u godinu- dve. Inace, tamo ne zivim vec dvadeset godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sviđa mi se tema :rolleyes: Moj rodni grad je Zenica koji sam sticajem okolnosti morala napustiti 1992. godine, kada sam imala 11 godina. Ne mogu reći da mi baš nešto nedostaje moj rodni grad jer sam kao dijete otišla i odrastala u drugom ali često, baš često se sjetim onih naših brda, riječice koja je proticala kraj naše kuće gdje sam se kao dijete igrala sa rođacima... To gdje smo imali kuću je jedno prigradsko naselje a baš u gradu smo imali stan, ali uvijek kad pomislim na Zenicu nekako mi ta kuća i ta riječica tu u srcu.... eh kad se samo sjetim. Sad smo svi raštrkani po svijetu, dva rođena brata su mi u Australiji i baš mi nekad nedostaje ono vrijeme i onaj život kad smo svi bili skupa :( Imam nešto malo rodbine u Zenici koji su i ostali tamo za vrijeme rata, rijetko idem, možda jednom godišnje a nekad prođe i više vremena.

Prepoznatljiva je nekad bila po zagađenju :lol: a i po stadionu gdje se igraju utakmice Bilino polje :lol: da.... i po Željezari gdje je pola stanovnika Zenice bilo zaposleno :)

Ne mislim da mjesto i podneblje imaju nešto puno uticaja na karakter osobe... mada... možda i imaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj rodni grad je Sibenik otisla sam kad sam imala 7 godina, svake godine idemo imamo stan, i dosta rodbine mi je tamo, tako da mi ne nedostaje mnogo ;) Lepo je, volim ga kao grad i lepo je otici na mesec dva ali da zivim tesko, navikla sam ja na ovu ravnicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sviđa mi se tema :rolleyes: Moj rodni grad je Zenica koji sam sticajem okolnosti morala napustiti 1992. godine, kada sam imala 11 godina. Ne mogu reći da mi baš nešto nedostaje moj rodni grad jer sam kao dijete otišla i odrastala u drugom ali često, baš često se sjetim onih naših brda, riječice koja je proticala kraj naše kuće gdje sam se kao dijete igrala sa rođacima... To gdje smo imali kuću je jedno prigradsko naselje a baš u gradu smo imali stan, ali uvijek kad pomislim na Zenicu nekako mi ta kuća i ta riječica tu u srcu.... eh kad se samo sjetim. Sad smo svi raštrkani po svijetu, dva rođena brata su mi u Australiji i baš mi nekad nedostaje ono vrijeme i onaj život kad smo svi bili skupa :( Imam nešto malo rodbine u Zenici koji su i ostali tamo za vrijeme rata, rijetko idem, možda jednom godišnje a nekad prođe i više vremena.

Prepoznatljiva je nekad bila po zagađenju :lol: a i po stadionu gdje se igraju utakmice Bilino polje :lol: da.... i po Željezari gdje je pola stanovnika Zenice bilo zaposleno :)

Ne mislim da mjesto i podneblje imaju nešto puno uticaja na karakter osobe... mada... možda i imaju...

Ni meni ne nedostaje u smislu da bih mogla sad tamo da zivim, ali recimo brda mi uzasno fale...ravnica ne moze da ih zameni! Dobro, imam Frusku Goru :lol:

Moj rodni grad je Sibenik otisla sam kad sam imala 7 godina, svake godine idemo imamo stan, i dosta rodbine mi je tamo, tako da mi ne nedostaje mnogo ;) Lepo je, volim ga kao grad i lepo je otici na mesec dva ali da zivim tesko, navikla sam ja na ovu ravnicu :D

mmmm... Sibenik! Moreeee :wub:

Nisam nikad bila tamo, ali imam utisak da je bas lep grad! Znala sam jednog decka iz Sibenika, mislim da se zvao tj.zove Zvonko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

,,Rođen sam u ravnici. To je zemlja bez odjeka.Tu ništa ne

vraća dozive. Popiju ih daljine.

Jata lete u mestu, i mogu se uzabrati.

Sve se priginje zemlji.

Sve je nadohvat ruke.

Tu se prostori mere svitanjima i sumracima, a vreme

dužinama senki. Mlečni put je do kolena, kao prosuta

slama. Ne moraš da se penješ: zvezde rastu u žbunju.

Samo se uputiš ravno,pa vrežama od zlata i posle desetak

koraka vec hodaš po nebesima.

Zar sve to ne liči na slobodu? ''

Miroslav Mika Antić

Rođena sam u Novom Sadu, i ni za koji grad ga ne bih menjala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni ne nedostaje u smislu da bih mogla sad tamo da zivim, ali recimo brda mi uzasno fale...ravnica ne moze da ih zameni! Dobro, imam Frusku Goru :lol:

mmmm... Sibenik! Moreeee :wub:

Nisam nikad bila tamo, ali imam utisak da je bas lep grad! Znala sam jednog decka iz Sibenika, mislim da se zvao tj.zove Zvonko ;)

Blago tebi bar ti je Fruška Gora blizu a mene ova Posavina ubijaaaaaaaa, meni najbliža Majevica :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

,,Rođen sam u ravnici. To je zemlja bez odjeka.Tu ništa ne

vraća dozive. Popiju ih daljine.

Jata lete u mestu, i mogu se uzabrati.

Sve se priginje zemlji.

Sve je nadohvat ruke.

Tu se prostori mere svitanjima i sumracima, a vreme

dužinama senki. Mlečni put je do kolena, kao prosuta

slama. Ne moraš da se penješ: zvezde rastu u žbunju.

Samo se uputiš ravno,pa vrežama od zlata i posle desetak

koraka vec hodaš po nebesima.

Zar sve to ne liči na slobodu? ''

Miroslav Mika Antić

Rođena sam u Novom Sadu, i ni za koji grad ga ne bih menjala.

Divno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

,,Rođen sam u ravnici. To je zemlja bez odjeka.Tu ništa ne

vraća dozive. Popiju ih daljine.

Jata lete u mestu, i mogu se uzabrati.

Sve se priginje zemlji.

Sve je nadohvat ruke.

Tu se prostori mere svitanjima i sumracima, a vreme

dužinama senki. Mlečni put je do kolena, kao prosuta

slama. Ne moraš da se penješ: zvezde rastu u žbunju.

Samo se uputiš ravno,pa vrežama od zlata i posle desetak

koraka vec hodaš po nebesima.

Zar sve to ne liči na slobodu? ''

Miroslav Mika Antić

Rođena sam u Novom Sadu, i ni za koji grad ga ne bih menjala.

Mika Antic! :wub:

Novi Sad obozavam! Prilicno me je pripitomio :rolleyes:

Mogu ti reci...citala sam na par mesta gde sam naletela na tvoje postove i da ti ne pise odakle si, znala bih da si iz Novog Sada...po nacinu na koji pises i kako se obracas u postovima! ;)

Rodjeni Novosadjani su vrlo specificni...po mnogo cemu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam rodjena u Zenici, ali nisam nesto vezana za rodno mjesto. Otisla sam sa sest godina, a vecinu vremena u Zenici provela sam igrajuci se u sklonistu. Smatram da je lijep grad, i idem jednom godisnje ili eventualno jednom u dvije godine. Tada volim da setam pored Bosne i uopsteno da obidjem sto vise grada pjeske, da ga upoznam, jer nisam imala prilike. Mnogo vise sam vezana za mjesto u kom sam odrasla i kada me god neko pita odakle sam kazem da sam iz Srebrenice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam rodjena u Zenici, ali nisam nesto vezana za rodno mjesto. Otisla sam sa sest godina, a vecinu vremena u Zenici provela sam igrajuci se u sklonistu. Smatram da je lijep grad, i idem jednom godisnje ili eventualno jednom u dvije godine. Tada volim da setam pored Bosne i uopsteno da obidjem sto vise grada pjeske, da ga upoznam, jer nisam imala prilike. Mnogo vise sam vezana za mjesto u kom sam odrasla i kada me god neko pita odakle sam kazem da sam iz Srebrenice.

Znači zemljakinje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj rodni grad je Beograd, majka i njeni su stari beogradjani ali sticajem okolnosti sam u Nisu, tacnije otac mi je vojno lice pa smo se zbog njegove prekomande preselili ovde, majka se navikla i nije zelela da se vraca gore u bg, a ja taman da se preselim i upisem studije upoznam supruga i evo... jos uvek smo ovde..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

,,Rođen sam u ravnici. To je zemlja bez odjeka.Tu ništa ne

vraća dozive. Popiju ih daljine.

Jata lete u mestu, i mogu se uzabrati.

Sve se priginje zemlji.

Sve je nadohvat ruke.

Tu se prostori mere svitanjima i sumracima, a vreme

dužinama senki. Mlečni put je do kolena, kao prosuta

slama. Ne moraš da se penješ: zvezde rastu u žbunju.

Samo se uputiš ravno,pa vrežama od zlata i posle desetak

koraka vec hodaš po nebesima.

Zar sve to ne liči na slobodu? ''

Miroslav Mika Antić

Rođena sam u Novom Sadu, i ni za koji grad ga ne bih menjala.

Rastuzi me sad :( Nedostaje mi moj Novi Sad... Nedostaje mi centar, i svi nasi parkovi, putovanje svaki dan do Karlovaca... I Dunav, na kom sam trenirala... I bulevari... I pijace... I divni, opusteni ljudi... Cak i Spens :lol: Nemate pojma kako je centar lep kad napada sneg... (Jes' da su bulevari blatnjavi i bljuzgavi...) Hocu kuci :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rastuzi me sad :( Nedostaje mi moj Novi Sad... Nedostaje mi centar, i svi nasi parkovi, putovanje svaki dan do Karlovaca... I Dunav, na kom sam trenirala... I bulevari... I pijace... I divni, opusteni ljudi... Cak i Spens :lol: Nemate pojma kako je centar lep kad napada sneg... (Jes' da su bulevari blatnjavi i bljuzgavi...) Hocu kuci :(

Eh, ma nema tuge! :rolleyes:

Snega jos nema, na pijaci bila i kao i obicno guzva :lol:

A sta fali Spensu? :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, ma nema tuge! :rolleyes:

Snega jos nema, na pijaci bila i kao i obicno guzva :lol:

A sta fali Spensu? :lol:;)

:rolleyes: Pozdravi mi pijacu sledeci put kad odes :lol:

A Spens...sta ja znam...on je meni nekako prevazidjen :huh: I pomalo prljav... Ali sam se tamo cesto nalazila sa bivsim momkom :rolleyes: Zato ga i volim ;) A i zbog bazena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

,,Rođen sam u ravnici. To je zemlja bez odjeka.Tu ništa ne

vraća dozive. Popiju ih daljine.

Jata lete u mestu, i mogu se uzabrati.

Sve se priginje zemlji.

Sve je nadohvat ruke.

Tu se prostori mere svitanjima i sumracima, a vreme

dužinama senki. Mlečni put je do kolena, kao prosuta

slama. Ne moraš da se penješ: zvezde rastu u žbunju.

Samo se uputiš ravno,pa vrežama od zlata i posle desetak

koraka vec hodaš po nebesima.

Zar sve to ne liči na slobodu? ''

Miroslav Mika Antić

Rođena sam u Novom Sadu, i ni za koji grad ga ne bih menjala.

posle ovako lepog opisa mogu samo da se dodam na listu..

rodjena u Novom Sadu. nisam zivela u njemu ali mi je uvek bio u srcu i srecna sam sto sad zivim. grad sa najvecim srcem i dusom..

eh, ko nije seo Djuri u krilo da se slika ne zna sta je propustio

ko nije bar jednom Isu i Bisu nahranio..

:wub: :wub: :wub:

moj grad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rastuzi me sad :( Nedostaje mi moj Novi Sad... Nedostaje mi centar, i svi nasi parkovi, putovanje svaki dan do Karlovaca... I Dunav, na kom sam trenirala... I bulevari... I pijace... I divni, opusteni ljudi... Cak i Spens :lol:Nemate pojma kako je centar lep kad napada sneg... (Jes' da su bulevari blatnjavi i bljuzgavi...) Hocu kuci :(

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novi Sad je spor grad, ali u poslednje vreme ubrzava svoj tempo. Meni ta usporenost odgovara. Volim i sva sela u ovoj ravnici. Meni je mama iz Žablja, tata iz Zrenjanina, baba iz Mošorina, deda iz Srbobrana, prababa iz Šajkaša. Nekako smo se tu ukorenili. Nema lepšeg pogleda na njive, gde su tu i tamo zabeli koji salaš. Svi nekako "imaju kade". :)

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rođena, odrastla i i dalje živim u mojoj miloj Banja Luci ..... Obišla sam cijelu Evropu, uz duž i poprjeko i nizašta ovaj mali, fenomenalni grad mladosti ne bi mjenjala - svuda pođi ali kući dođi - bukvalno je tako. Kada god dolazim sa nekog puta, iste sekunde kada pređem granicu meni srce zaigra i kako se približavam Banja Luci, kada ulazim u taj grad, posmatram ga kao da sam prvi put tu, sve poznajem ali svaka zgrada, fontana, objekat mi dobija neko novo značenje. Ja sam zaista vezana za ovaj grad i sumnjam da bi mogla na nekom drugom mjestu da živim. Jednostavno ne bi to prihvatila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj rodni grad je Pancevo. Svima poznat po zagadjenom vazduhu. A meni drag, prirastao srcu. Volim setnje Kejom, voznju camcem do Bele stene. Mesto gde se Tamis uliva u Dunav, meni jako drago. :) Volim prolece u Pancevu, kada se sve procveta. Jednostavno MOJ GRAD! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam bas mnogo uspomena iz mog rodnog grada ... Otisla sam iz njega kada sam bila prvi razred osnovne skole, i nista me, na zalost, ne veze za ovaj grad. Zove se Kakanj, blizu Zenice, koju su vec spominjale Mishie i Trmalja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj rodni grad - Beograd.

Obozavam Beograd, ali obozavam i jos neka mesta u srbiji i evropi za koje me vezu najdivnije uspomene na svetu.

Znaju da me vezu ulice, bulevari itd, ali najvise za bilo koji grad me vezu ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj rodni grad je Karlovac u Hrvatskoj... tu sam se rodila i vrlo brzo otisla odatle. Otisli smo u selo u blizini Sombora, gde su ziveli baba i deda. I tu sam provela detinjstvo, do sedme godine, kad smo otisli u Beograd. I tad mi se Beograd uvukao pod kozu, pa ga nisam napustila! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodni grad- svi ga imamo. Ovde se uglavnom kroz pricu i u par tema pominju gradovi gde zivimo. A koji je vas rodni grad? Po cemu je prepoznatljiv? Da li mislite da grad ili podneblje gde je neko rodjen uticee kasnije na temperament, ponasanje, karakter osobe?

Ovu temu sam izmedju ostalog zapocela i zato sto ne zivim u gradu gde sam rodjena, a imam i dosta dragih prijatelja kojekuda...pa ko zna kakve se "veze" ovde pronadju ;)

Herceg-Novi...izvin'te ali najlepši je Herceg-Novi :P ....grad na moru,grad sunca,stepenica,mimoza,cveća...o da, moj tempetament je baš nekako 'primorski',jako sam temperamenta,bučna...brza uz i niz stepenice :lol: ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Herceg-Novi...izvin'te ali najlepši je Herceg-Novi :P ....grad na moru,grad sunca,stepenica,mimoza,cveća...o da, moj tempetament je baš nekako 'primorski',jako sam temperamenta,bučna...brza uz i niz stepenice :lol: ..

:lol::lol::lol:

EkatarinaJelena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.