Muffin i Cupcake

odgovora

Objavljeno

PITICE-MAFINI

- 500G KORA

- 500G SIRA

- 5 JAJA

- 1 PRASAK ZA PECIVO

- 1 KASICICA SOLI

- 1 DL ULJA

- 2 DL KISELE VODE

1. RAZMUTITI JAJA, DODATI IZDROBLJEN SIR, SO, ULJE, PRASAK ZA P. I KISELU VODU, PA DOBRO PROMESATI.

2. KORE UROLATI I OSTRIM NOZEM SECI ROLATE SIRINE 1cm. ZATIM IH RASIRITI KAKO BI SE TRAKE RASTRESLE I POMESATI SA NAPRAVLJENOM SMESOM.

3. DOBRO POULJITI KALUPE ZA MAFINE, PA KUTLACOM RAZLITI SMESU I KOLACICE PECI NA 200'C DOK NE PORUMENE.

SAD SAM PRVI PUT PROBALA I BAS SU MI LIPI :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

549075jt0fjar5db.gif

American Muffins

Sastojci

250 g putera

250 čokolade za kuvanje

6 jaja

400 g šećera

200 g brašna

2 kašičice praška za pecivo

Priprema

Puter zajedno sa čokoladom rastopiti na pari i ohladiti. Žumanca izmiksati sa šećerom dok se ne dobije kremasta masa.

Jajima dodati ohlađenu čokoladu i puter.

Kašikom umiješati brašno i prašak za pecivo.

Od bjelanaca napraviti čvrst snijeg i umiješati kašikom u masu.

Mafine podijeliti u 24 formice i peći 25-30 minuta na 175°C.

Tijestu se mogu dodati i isjeckani lješnici ili isjeckana čokolada, tad je ukus još originalniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve...šta mislite o kolačićima tkz. cupcake? Koliko može da košta, od čega se pravi, da li bi deca to jela?

pks31625ccupcake1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve...šta mislite o kolačićima tkz. cupcake? Koliko može da košta, od čega se pravi, da li bi deca to jela?

pks31625ccupcake1.jpg

Lepo izgleda... Zar ovo nije isto (ili slicno) kao i mafini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo izgleda... Zar ovo nije isto (ili slicno) kao i mafini?

I ja bih rekla...ali pitam se da li ima nekog krema ili je suvo, da li ako su u boji, imaju neki ukus ili su svi istog ukusa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve...šta mislite o kolačićima tkz. cupcake? Koliko može da košta, od čega se pravi, da li bi deca to jela?

pks31625ccupcake1.jpg

Jutros sam bila u pekari 'hleb i kifle' i vidim da su potpuni hit....ali'CUPCAKE' :blink: ...pa zar mora engleska reč :blink: ...nije mi jasno.....mislimda bi se deca oduševila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve...šta mislite o kolačićima tkz. cupcake? Koliko može da košta, od čega se pravi, da li bi deca to jela?

pks31625ccupcake1.jpg

Ja i mislim da su to mafini samo imaju odozgo fil, pretpostavljam da je to ukrasni slag...

Ne znam za decu, ali ja bih pojela sad koji :lol:

Inace, obozavam mafine, imam super receptic :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam bila u pekari 'hleb i kifle' i vidim da su potpuni hit....ali'CUPCAKE' :blink: ...pa zar mora engleska reč :blink: ...nije mi jasno.....mislimda bi se deca oduševila

Ako je u pekari Hleb i kifle - mora da je malo skuplja varijanta?

Ja prvi put vidim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve...šta mislite o kolačićima tkz. cupcake? Koliko može da košta, od čega se pravi, da li bi deca to jela?

pks31625ccupcake1.jpg

klik evo ima ovde par recepata ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

klik evo ima ovde par recepata ;)

HVALA... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, sto se tice cupcake-a ili ti mafina, ima milion varijanti, ti u principu mozes da porucis bilo kog ukusa, kao i izgleda, ovaj gornji deo bude ili od nekog krema, slatke pavlage, ali i od fondana. Mislim da je cena po komadu oko 100din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, sto se tice cupcake-a ili ti mafina, ima milion varijanti, ti u principu mozes da porucis bilo kog ukusa, kao i izgleda, ovaj gornji deo bude ili od nekog krema, slatke pavlage, ali i od fondana. Mislim da je cena po komadu oko 100din.

Glut... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glut... :o

da, da... pogotovo ti sa tim dzidza bidzama preko... najobicniji mafini, manji, su u pekari 50din.

Predlazem ti da ako imas onu modlu za projice, ti sama napravis, pa preko ukrasis slatkom pavlakom (ubaci u nju jestive boje) pa ce deci i to biti zanimljivo) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, da... pogotovo ti sa tim dzidza bidzama preko... najobicniji mafini, manji, su u pekari 50din.

Predlazem ti da ako imas onu modlu za projice, ti sama napravis, pa preko ukrasis slatkom pavlakom (ubaci u nju jestive boje) pa ce deci i to biti zanimljivo) ;)

Prihvatljivo...razmisliću o predlogu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prihvatljivo...razmisliću o predlogu. :)

nemas sta da razmisljas, nego se prihvati cinije i varjace. :lol:

Ako meni ispadnu super, i tebi ce, veruj mi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemas sta da razmisljas, nego se prihvati cinije i varjace. :lol:

Ako meni ispadnu super, i tebi ce, veruj mi!

Znam zašto ovo kažeš... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, da... pogotovo ti sa tim dzidza bidzama preko... najobicniji mafini, manji, su u pekari 50din.

Predlazem ti da ako imas onu modlu za projice, ti sama napravis, pa preko ukrasis slatkom pavlakom (ubaci u nju jestive boje) pa ce deci i to biti zanimljivo) ;)

Ne treba ti cak ni ona modla za projarice, nego u obican pleh poredjas one papirne casice, one najsire i onda u to sipas masu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao...devojke, pa vi me baš ohrabrujete... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam zašto ovo kažeš... :rolleyes:

:lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, to su ti obicni muffuni za koje imas milion recepata na coolinarki npr. samo je fora da ih ukrasis odozgo, a to ti je tek najmanji problem. Ove su jako popularni i klinci ih obozavaju. Ja sam pravila ove ukrasne sinu za rodjus, deca odlepila. Inace, ima ih kupiti i kao gotove smese, samo ih zamutis sa vodom i peces '- mislim da to ima i tu u Srbiji.

:lol:

Kako se ukrašavaju? Da li negde ima za to recept ili možeš ti da mi kažeš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, to su ti obicni muffuni za koje imas milion recepata na coolinarki npr. samo je fora da ih ukrasis odozgo, a to ti je tek najmanji problem. Ove su jako popularni i klinci ih obozavaju. Ja sam pravila ove ukrasne sinu za rodjus, deca odlepila. Inace, ima ih kupiti i kao gotove smese, samo ih zamutis sa vodom i peces '- mislim da to ima i tu u Srbiji.

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se ukrašavaju? Da li negde ima za to recept ili možeš ti da mi kažeš?

Mislim da ih ukrasavaju fondanom, pa slagom i sarenim mrvicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram sutra da ih pravim,sad smo jeli palačinke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima link u temi Sajber jela za mafine bez jaja, mnogo su ukusni, ja njih cesto pravim. Mada stvarno ima gomila recepata na netu. Pogledaj sajt Minjina kuhinjica, a ima i dobar sajt na temi Kolacici, juce ga je neko postavio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ove najcesce pravim.

2 jaja umutiti sa 125 ml. jogurta, 125 ml. jace kuvane turske kafe, 125 ml. mleka, 250 gt. brasna, 1/2 praska za pecivo, 1 dcl. ulja, 1 vanilin secer, 75 gr. kakaa, malo soli, 250 gr. secera, 100 gr. seckane cokolade (ja kupim milku nugat i iseckam je na krupnije komadice, pa se jako lepo topi, oseti se ukus).

Peci oko 10 min. na 200 C i jos oko 15 min. na 180 C.

Sve se muti varjacom.

Ja u pleh za mafine stavim korpice, ako ih napunim skoro do vrha tacno je mera za dva pleha.

Jednom sam dodavala lesnike, a jednom visnje. Bili su jako ukusni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.