Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Endometril (Orgametril)

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
22 odgovora na ovu temu

#1 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 02 July 2010 - 07:59 PM

Pila sam ih proslog meseca,izazvale su krvarenje ali veoma malo.Posle toga nista.Ne znam da li da pocnem opet da ih pijem jer stvarno ne znam iz kog razloga jos uvek ne dobijam mecu.Znam da imam hormonski poremecaj ali je valjda trebalo da se sredi.Ili opet da ih pijem?
Objavljena slika

Objavljena slika

#2 Phoenix

Phoenix
  • Član
  • 6325 posts

Objavljeno 02 July 2010 - 09:45 PM

Pa nemoj ništa bez konsultacije sa ginekologom.

Ako se ne varam, ja sam svojevremeno, pre jedno 10 godina pila 3 meseca endometril. Ugojila sam se ko prase. Nije mi pomoglo oko regulacije ciklusa (odn. ta tri meseca dok sam pila sve sam uredno dobijala, ali čim sam prestala, sve po starom - neredovni ciklusi), kasnije mi se sve sredilo samo od sebe.

Možda ti se još nije regulisala menstruacija posle porođaja - nisam upućena, možda si negde nešto i napisala.
Objavljena slika
Objavljena slika

#3 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts

Objavljeno 02 July 2010 - 09:55 PM

(Phoenix @ 2.07.2010, 22:45) View Post

Ako se ne varam, ja sam svojevremeno, pre jedno 10 godina pila 3 meseca endometril. Ugojila sam se ko prase. Nije mi pomoglo oko regulacije ciklusa (odn. ta tri meseca dok sam pila sve sam uredno dobijala, ali čim sam prestala, sve po starom - neredovni ciklusi), kasnije mi se sve sredilo samo od sebe.

Možda ti se još nije regulisala menstruacija posle porođaja - nisam upućena, možda si negde nešto i napisala.

Ne dojim dete od januara,tada sam dobila i vise ne.
Objavljena slika

Objavljena slika

#4 med.sister

med.sister
  • Član
  • 40 posts

Objavljeno 15 September 2010 - 09:55 AM

(sanja89 @ 2.07.2010, 19:59) View Post
Pila sam ih proslog meseca,izazvale su krvarenje ali veoma malo.Posle toga nista.Ne znam da li da pocnem opet da ih pijem jer stvarno ne znam iz kog razloga jos uvek ne dobijam mecu.Znam da imam hormonski poremecaj ali je valjda trebalo da se sredi.Ili opet da ih pijem?

Da nije metilergometrin?To se daje kod odliva i pobacaja u cilju sprecavanja krvarenja,normalno je da se javi blago krvarenje i da potom prestane.Pridrzvaj se onoga sto ti je lekar rekao i konsultuj se sa njim.Nikako ne pij to na svoju ruku pogotovu sto smas i poremecaj hormona,Kazem ti jer ja sam imala isti problem i pila sam te kapi jer sam imala neredovne menstruacije,a kad se pojave onda krvarim i po sedamnaest dana kao idiot.Sad sam sve to hvala Bogu izregulisala.Jel imas neku hormonsku terapiju uz to?Pozz

#5 med.sister

med.sister
  • Član
  • 40 posts

Objavljeno 15 September 2010 - 10:00 AM

(Phoenix @ 2.07.2010, 21:45) View Post

To si u pravu i ja sam isto tad dobila znatno na kilazi,pa jos pala u anemiju.Ali posle sam dobijala hormonsku terapiju i sve se sredilo za godinu dana.Mada bio mi je bedak zesci zbog kg...tad sam imala 17godina jos u pubertetu znas kako to ide.Ali sada je sve u najboljem redu i po pitanju izgleda i ciklusa rolleyes.gif

#6 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts

Objavljeno 07 October 2010 - 04:37 PM

(med.sister @ 15.09.2010, 10:55) View Post
Da nije metilergometrin?To se daje kod odliva i pobacaja u cilju sprecavanja krvarenja,normalno je da se javi blago krvarenje i da potom prestane.Pridrzvaj se onoga sto ti je lekar rekao i konsultuj se sa njim.Nikako ne pij to na svoju ruku pogotovu sto smas i poremecaj hormona,Kazem ti jer ja sam imala isti problem i pila sam te kapi jer sam imala neredovne menstruacije,a kad se pojave onda krvarim i po sedamnaest dana kao idiot.Sad sam sve to hvala Bogu izregulisala.Jel imas neku hormonsku terapiju uz to?Pozz

Bas orgametril za izazivanje menstruacije sam pila.Uradila sam betahcg, normalne vrednosti <5 a ja imam <0,1
Objavljena slika

Objavljena slika

#7 lilika

lilika
  • Član
  • 2647 posts

Objavljeno 07 October 2010 - 05:55 PM

(sanja89 @ 7.10.2010, 17:37) View Post
Bas orgametril za izazivanje menstruacije sam pila.Uradila sam betahcg, normalne vrednosti <5 a ja imam <0,1

mene su kljukali njime dok nisam otisla na vma(citaj kod starog ginekologa matorca ) i covek mi momentalno to ukinuo i rekao da kupim josif pancicev caj za regulisanje menstruacije..posle mesec dana koriscenja sve se izregulisalo....

#8 mama Bojana

mama Bojana

mama Bojana

• Član
  • 1520 posts

Objavljeno 07 October 2010 - 06:04 PM

(lilika @ 7.10.2010, 17:55) View Post
mene su kljukali njime dok nisam otisla na vma(citaj kod starog ginekologa matorca ) i covek mi momentalno to ukinuo i rekao da kupim josif pancicev caj za regulisanje menstruacije..posle mesec dana koriscenja sve se izregulisalo....

zasto mi je asocijacija na lilikin post "Bez starca nema udarca!" laugh.gif  tongue.gif

#9 lilika

lilika
  • Član
  • 2647 posts

Objavljeno 07 October 2010 - 06:04 PM

(mama Bojana @ 7.10.2010, 19:04) View Post
zasto mi je asocijacija na lilikin post "Bez starca nema udarca!" laugh.gif  tongue.gif

ahahahahahahahahahahahahahahahahah ajme sestro slatka porodicu se od smeha..bas mi je ovo trebalo..hvala ti do neba laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#10 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts

Objavljeno 07 October 2010 - 07:15 PM

(mama Bojana @ 7.10.2010, 19:04) View Post

Moracu i ja nekog starca da nadjem da mi pomogne!!!!! laugh.gif  laugh.gif  laugh.gif
Objavljena slika

Objavljena slika

#11 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts

Objavljeno 07 October 2010 - 07:16 PM

(lilika @ 7.10.2010, 18:55) View Post

A gde to ima da se kupi?Jel se narucuje ili ima u apoteci?Idem ja to onda da kupim.
Objavljena slika

Objavljena slika

#12 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts

Objavljeno 14 November 2010 - 09:13 PM

(lilika @ 7.10.2010, 18:55) View Post

Nadjoh taj caj ali Lili duso mnogo je grozan!!! sad.gif  sad.gif  sad.gif Ne mogu da ga pijem,nece ga dusa laugh.gif
Objavljena slika

Objavljena slika

#13 lilika

lilika
  • Član
  • 2647 posts

Objavljeno 15 November 2010 - 08:06 AM

(sanja89 @ 14.11.2010, 21:13) View Post
Nadjoh taj caj ali Lili duso mnogo je grozan!!! sad.gif  sad.gif  sad.gif Ne mogu da ga pijem,nece ga dusa laugh.gif

jooooooj jeste ruzan ko treca rata poreza... laugh.gif

#14 NensiFancy

NensiFancy
  • Član
  • 2089 posts

Objavljeno 22 August 2011 - 01:34 PM

Dizem temu !!!

Da li jos neko ima iskustva sa ORGAMETRILOM,
treba da pocnem sa terapijom sledeci mesec pa da znam sta me ocekuje ?

#15 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts

Objavljeno 22 August 2011 - 02:32 PM

(NensiFancy @ 22.08.2011, 14:34) View Post
Dizem temu !!!

Da li jos neko ima iskustva sa ORGAMETRILOM,
treba da pocnem sa terapijom sledeci mesec pa da znam sta me ocekuje ?

Koliko ti je dnevna doza?Ja sam pila 3x1.
Objavljena slika

Objavljena slika

#16 NensiFancy

NensiFancy
  • Član
  • 2089 posts

Objavljeno 22 August 2011 - 02:57 PM

2x1 treba da pocnem prvih 15 dana pa cemo da vidimo,
malo me strah jer nisam lepo reagovala na bromokriptin kada sam morala da prekinem dojenje,
uff sto ne volem lekove  dry.gif

#17 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts

Objavljeno 22 August 2011 - 03:55 PM

(NensiFancy @ 22.08.2011, 15:57) View Post
2x1 treba da pocnem prvih 15 dana pa cemo da vidimo,
malo me strah jer nisam lepo reagovala na bromokriptin kada sam morala da prekinem dojenje,
uff sto ne volem lekove  dry.gif

Ni ja ih ne volim...A ovaj sam pila da izazovem menstruaciju,posto je nisam imala uopste.
Objavljena slika

Objavljena slika

#18 NensiFancy

NensiFancy
  • Član
  • 2089 posts

Objavljeno 22 August 2011 - 04:18 PM

Ja bih moju da pomerim, jer mi pada bas na odmoru, na moru, ne sedi mi se u hladu celih 7 dana ,
jesi imala nekih negativnih pojava tipa razdrazljivost, nervoza...i sl, citam na drugim forumima iskustva ...strasno pa se sad jos vise brinem  sad.gif

#19 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts

Objavljeno 22 August 2011 - 06:59 PM

(NensiFancy @ 22.08.2011, 17:18) View Post
Ja bih moju da pomerim, jer mi pada bas na odmoru, na moru, ne sedi mi se u hladu celih 7 dana ,
jesi imala nekih negativnih pojava tipa razdrazljivost, nervoza...i sl, citam na drugim forumima iskustva ...strasno pa se sad jos vise brinem  sad.gif

Ja sam u kombinaciji s njim pila jos 3 vrste lekova,ali nista posebno nisam osetila nuspojave.
Objavljena slika

Objavljena slika

#20 enav

enav
  • Član
  • 1249 posts

Objavljeno 22 August 2011 - 09:08 PM

(NensiFancy @ 22.08.2011, 16:18) View Post

A zasto ne pomeris menstruaciju kontraceptivima? Onda nema te nus pojave.

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika