Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Napredna beba

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
53 odgovora na ovu temu

#1 maja88

maja88
  • Član
  • 1 posts

Objavljeno 20 June 2010 - 08:51 PM

zdravo svima....htela bih da pitam dali je normalno da beba sa dva meseca zivota se smeje ,guce,samostalno drzi glavu a a dva ipo meseca gleda crtani film?ako neko ima slicno iskustvo vlela bih da znam!!!!!!!!

#2 Kristal

Kristal
  • Član
  • 4489 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 20 June 2010 - 09:13 PM

Pa ja mislim da većina beba u tom uzrastu počinje da guče i da se smeje. Moja beba je u tom uzrastu takođe mogla da drži glavu. Mislim da to nije ništa posebno, jer znam i mnoge druge takve slučajeve. Nije to neka naprednost, niti je nazadnost ako ne može, svaka beba ima svoj tempo razvoja.
A što se tv-a tiče, bolje ti je da je ne navikavaš na njega jer posle nećeš moći da je odvojiš. Moja beba je potpuni ovisnik o babytv-ju, mislim baš iz razloga što sam je prerano pustila da ga gleda.
Pozdrav  rolleyes.gif
2009. Prvi cvetić - seka
2013. Drugi cvetić - bata

#3 Baca

Baca
  • Član
  • 3245 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 20 June 2010 - 10:40 PM

Slazem se sa kristal. Sto se tice tv-a,naravno da bebac gleda u tv jer su zive boje i nesto se pomera,nema pojma sta radi. Spreci dok je vreme.

#4 Njami

Njami
  • Član
  • 7 posts

Objavljeno 25 June 2010 - 08:55 AM

moja beba ce sutra napuniti 6 mjeseci
a normalno je sve to ne postoje dva ista covjeka na svijetu pa tako ni dvije bebe

...svaka beba ima svoj tempo razvijanja moj BENJAMIN se poceo okretati s ledja na stomak s 4 mjeseca tj par dana prije nego sto je napunio 4 mjeseca a prvi put s stomaka na ledja s 4 mjeseca i 4 sedmice dok je od moje tetke kcerkica UNA koja sad ima 2,5 godine nije se okretala do 7-8 mjeseca jednostavno sve je bilo uredu ali nije htjela.....sjecam se da je s godinu dana u hodalici samo sjedila i gledala u nesto...npr sliku na zdu ili tv...a sad je niko ne moze stici

#5 Fuzzy_Blondy

Fuzzy_Blondy
  • Član
  • 45 posts

Objavljeno 30 June 2010 - 09:38 PM

Pa moja beba je samostalno dežala glavu još u prvim nedeljama posle porođaja! Nisam ni gledala na to kao na neku naprednost, jednostavno takvo je dete, žilavo, histerično-tako su nam rekli lekari. Imala je mnogo napeto stomače pa se cimala okretala, a kad bih je stavila na stomače maltene je uspela da se održi na rukicama. A sad recimo ima 3 puna meseca nema grčeve mirnija je i neće da se oslanja na ruke kad je stavim na stomače..šta ćes, tako ti je to s njima:)

#6 fokica

fokica
  • Član
  • 3 posts

Objavljeno 26 August 2010 - 02:29 PM

Nama je doktor rekao da se danasnje bebe radjaju sa kompjterom u glavi. smile.gif Moj sin ima dva i po meseca i stalno guguce,smeje se...Ne znam da li je to moguce,ali moj sin je danas rekao nesto u stilu: TATA!!!!  Sva srecna sam pozvala supruga na posao da mu javim!!! laugh.gif  biggrin.gif       Zelim vas pitati jel to moguce??? On je inace jako napredan,rodio se ranije,dosta je aktivan,jak i stalno guguce!!!

#7 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12408 posts

Objavljeno 26 August 2010 - 05:39 PM

Sasvim je moguce da je on izgovorio rec dada ili tata (sve zavisi kako je tebi zvucalo) ali naravno, on nema pojma sta je rekao. Beba svesno izgovara tek oko prve godine.

Objavljena slika

Objavljena slika

#8 Gost_marinak_*

Gost_marinak_*
  • Gost

Objavljeno 05 November 2010 - 04:32 PM

Drage mame - koliko jedna naprednija, krupna beba treba da pojede po obroku? Mom sinu od 6 nedelja izgleda 120ml adapt.mleka nije dosta posto vec posle 2 sata place i trazi da sisa tj da jede.

#9 Iv-An-Ko

Iv-An-Ko
  • Član
  • 397 posts

Objavljeno 05 November 2010 - 04:42 PM

Moj decak sutra puni cetiri meseca,ali je totalna suprotnost od starijeg deteta.On se jos ne okrece sa ledja na stomak i obrnuto.Stavise nekako je miran,dok je cerkica u ovom periodu uspela i da spadne sa kreveta,i ako je bila skroz ogradjena.On se smesi uveliko,vristi trpa rukice u usta,ali mislim da je malo lenja beba sto se tice pokretljivosti.Glavicu je tek skoro poceo lepo da drzi.Sve u svemu,svaka beba je prica za sebe...

#10 Takilend

Takilend
  • Član
  • 4185 posts

Objavljeno 08 November 2010 - 12:06 AM

Fokice, deca u tom periodu pocinju da brbljaju. spajaju vokale sa konsonantima, pa pricaju DA, MA, GA... ponavljanjem(vezbanjem) dete kasnije pocinje i da povezuje te glasove kao MA-MA, Ga-GA...
Prva rec je grupa glasova koje dete izgovara, a koje ima znacenje. Npr. ako dete kaze MA-MA roditelji obicno to protumace kao da dete prepoznaje majku. ALi ovo je samo decja igra. Ovi udvojeni slogovi postaju prva rec tek kada  bi dete redovno vezivalo za majku. Ta prva rec mora da ima znacenje i obicno izrazava emocionalno stanje, zelju, potrebu...
Npr rec MAMA izrazava citavu misao, kao sto je, npr. MAMA JA SAM GLADAN. I kao sto je Ana rekla, do ove lingvisticke faze dolazi oko prvog rodjendana.

#11 Takilend

Takilend
  • Član
  • 4185 posts

Objavljeno 08 November 2010 - 12:07 AM

Uh, ala sam se ja raspisala  ovde... biggrin.gif Sta cu kad volim razvojnu psihologiju. smile.gif

#12 Iv-An-Ko

Iv-An-Ko
  • Član
  • 397 posts

Objavljeno 08 November 2010 - 03:12 PM

(Takilend @ 8.11.2010, 00:07) View Post
Uh, ala sam se ja raspisala  ovde... biggrin.gif Sta cu kad volim razvojnu psihologiju. smile.gif

rolleyes.gif  rolleyes.gif  rolleyes.gif

#13 siki

siki
  • Član
  • 3 posts

Objavljeno 01 September 2011 - 10:39 AM

moja beba ima 2 meseca i 2 nedelje...pocela je da drzi glavu jos sa mesec dana,sad se uveliko smeje i guguce...ko god da je vidi ne moze da veruje da to moze tako mala beba...tako da je to sve ok...svaka beba prodje to,samo zavisi da l ranije ili kasnije...pozzz

#14 MAKICCA

MAKICCA
  • Član
  • 37 posts

Objavljeno 15 November 2011 - 11:34 PM

(maja88 @ 20.06.2010, 20:51) View Post
zdravo svima....htela bih da pitam dali je normalno da beba sa dva meseca zivota se smeje ,guce,samostalno drzi glavu a a dva ipo meseca gleda crtani film?ako neko ima slicno iskustvo vlela bih da znam!!!!!!!!

moja beba ima 2,5 meseca i vec sa 1,5 pocela je da ispusta razne zvukove.Uveliko guce,podize glavu,pomera se sa jastuka,obozava da slusa muziku..jedino nam tv jos uvek ne privlaci paznju..voli zvecke i svetlucave stvari.

#15 Babylicious

Babylicious
  • Član
  • 4 posts

Objavljeno 29 November 2011 - 02:14 PM

Moj sin je napredan  i fizicki i motoricki i nevidim sta je tu lose. On sa svojih 3 meseca i 4 nedelje vec ima 73cm (dok 90% beba je desetak cm krace, a teze od njega, on ide samo u duzinu). Sto se motorike tice, prevrce se sa stomaka na ledja od drugog meseca, od pocetka treceg je umeo da podize glavu iz lezeceg polozaja a sada moze da se podigne 45stepeni, pritom nema povisen tonus, to jest ne patoloski povisen ali jeste neverovatno jak.  Vec sa dva meseca je naucio da hvata igracke, jos u porodilistu je drzao glavu, klimavo ali uspravno, sestre su se krstile.
Umesto sto neke zene dizu paniku, treba da se raduju kada je ddete i vise nego dobro. Od preteranog panicenja mozete da napravite da dete stvarno ima neki problem. Na primer, ja iz prakse vidjam jako cesto decicu od 3, 4 godine koja dolaze na terapije jer nisu prohodala, a nikakav poremecaj nemaju u ravnotezi, Zasto? Zato sto ih majke sprecavale u razvoju. To su najcesce deca koja nesto ranije od vrsnjaka krecu da se uspravljaju i majke odmah panike. To su klasicni Srbi, ako nije kao svi ostali - nevalja. I umesto da ga vode kod fizijatra ona na svoju ruku leci tako sto ga sputava u razvoju. Opustite se malo, mozete dete da unakazite da ostane kasnije invalid dozivotni. Sve zbog straha i panie. Nema potrebe zdravu decu ruziti. Samo opusteno, nisu od stakla smile.gif

#16 LjubicaLA

LjubicaLA
  • Član
  • 11 posts

Objavljeno 17 December 2011 - 07:08 PM

Moj sin ima tri meseca i par dana,dojim ga,ima 7 kg okruglo ...brblja,vristi,guce,gleda crtace sa odusevljenjem sav se unezveri od srece dok gleda mase rukama,nogama. Kad ga nosimo uspravno glavicu odlicno drzi,cak je poceo da vuce da sedi. Samo jedno me malo brine jedino kad ga stavim na stomak on nece da dize glavicu,jedva  i odmah se iznervira i place. Ja pokusavam da ga drzim par min,ali ne vredi bude mi ga zao. Ja ne znam  jel rano za to,mada znam bebe koje vec uveliko dizu glavicu na stomaku kad leze.??
Opet znam i to da je svaka beba za sebe ! mellow.gif

#17 moonlight

moonlight
  • Član
  • 3677 posts

Objavljeno 17 December 2011 - 07:16 PM

(LjubicaLA @ 17.12.2011, 19:08) View Post
Moj sin ima tri meseca i par dana,dojim ga,ima 7 kg okruglo ...brblja,vristi,guce,gleda crtace sa odusevljenjem sav se unezveri od srece dok gleda mase rukama,nogama. Kad ga nosimo uspravno glavicu odlicno drzi,cak je poceo da vuce da sedi. Samo jedno me malo brine jedino kad ga stavim na stomak on nece da dize glavicu,jedva  i odmah se iznervira i place. Ja pokusavam da ga drzim par min,ali ne vredi bude mi ga zao. Ja ne znam  jel rano za to,mada znam bebe koje vec uveliko dizu glavicu na stomaku kad leze.??

Ljubice, nemoj da brineš. Samo polako i strpljivo. Možeš da pokušaš da mu poređaš igračke ili neke nove interesantne predmete na krevet ili pod. Onda pokušaj da ga staviš potrbuške, a možeš malo i da mu pomogneš tako što ćeš da mu staviš urolan peškir ispod grudnog dela. Videćeš, postaće mu vremenom jako zabavno da leži potrbuške. Samo nemoj na silu da ga teraš. Daj mu vremena! smile.gif
Objavljena slika

#18 LjubicaLA

LjubicaLA
  • Član
  • 11 posts

Objavljeno 17 December 2011 - 08:24 PM

(moonlight @ 17.12.2011, 19:16) View Post
Ljubice, nemoj da brineš. Samo polako i strpljivo. Možeš da pokušaš da mu poređaš igračke ili neke nove interesantne predmete na krevet ili pod. Onda pokušaj da ga staviš potrbuške, a možeš malo i da mu pomogneš tako što ćeš da mu staviš urolan peškir ispod grudnog dela. Videćeš, postaće mu vremenom jako zabavno da leži potrbuške. Samo nemoj na silu da ga teraš. Daj mu vremena! smile.gif

Vidis nisam znala to za urolani peskir,hvala ti. Probacu bas.  Necu da ga forsiram uopste,ako nece,nece. Neka samo on meni raste!!!  rolleyes.gif

#19 kaya85

kaya85
  • Član
  • 17 posts

Objavljeno 28 December 2011 - 11:32 AM

(LjubicaLA @ 17.12.2011, 19:08) View Post

Nista se ne brini:)) i mi smo imali isti taj problem,moj Toni od rodjenja nije htio da lezi na stomaku,cim ga okrenem on vristi i place i nece glavu da digne ,i tako mu je i ostalo,cak sam otisla na fizikalnu terapiju sa njim,da bi ga malo pokrenula  i doktorka mi je rekla da je sve ok sa njim jednostavno ne voli na stomak i gotovo,rekla mi je da ga ne stavljam na stom ako mu se ne svidja,sad sa 5 mjeseci se uveliko okrece sa ledja na stomak SAM i podize glavicu i oslanja se na laktove i uziva u tomeDoktorka mije jos rekla i ako kao starija beba ne bude htio na stomak nece ni puzati nego ce bikvalno iz sjedeceg polozaj prohodati.Moj savjet ti je: ne muci ga ako nece  na stomak ne okreci ga on ce sam raditi sta mu se svidja:) pozz

#20 Miva

Miva
  • Član
  • 14115 posts

Objavljeno 17 January 2012 - 09:37 AM

Ljudi, moja beba ima dve nedelje i sama dize glavu. Prosto se plasim da se ne povredi  unsure.gif
Posted Image

Posted Image

Posted Image

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika