Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Test za utvrđivanje trudnoće

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
573 odgovora na ovu temu

#61 Phoenix

Phoenix
  • Član
  • 6357 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 27 August 2010 - 10:05 PM

(Bubamara @ 27.08.2010, 20:56) View Post
Hvala na odgovoru!
Po meni je ovulacija bila 22. , jer sam prosli put dobila 8. avgusta, skoro na deveti. Ali pokusacu da se strpim smile.gif. Temperatura mi je vec dva dana 37.2. Pa se sve nešto nadam smile.gif.

Onda bi (ne) trebalo da dobiješ 5.tog septembra? Elem, i ako ti je ovulacija bila 22.og, tek je prošlo 5 dana, tako da je baš rano za test.

I ako se slučajno desi da niste uspeli iz prvog, nemoj da se nerviraš!!
Nama je uspelo iz trećeg smile.gif

Javi nam obavezno ishod!!
Objavljena slika
Objavljena slika

#62 Bubamara

Bubamara
  • Član
  • 297 posts

Objavljeno 28 August 2010 - 11:38 AM

Necu jos raditi test, pokušaću da se strpim smile.gif. Dva dana mi je temperatura 37.2, jutros evo 37 i kao da imam slab bol u glavi, da li od te malele t. A videcemo, javiću ishod smile.gif.

#63 VVVV

VVVV
  • Član
  • 17 posts

Objavljeno 02 September 2010 - 12:55 PM

3 dana kasni menstruacija, baby rapid test negativan (menstruacije tacne k'o sat) smile.gif, nedelju dana nakon toga jedva bleda crtica. Vec sam bila ubedjena da je nakakva vanmatricna trudnoca ili tako nesto. Trk kod ginekologa, kad ono lepa zdrava bebica smile.gif))

#64 Bubamara

Bubamara
  • Član
  • 297 posts

Objavljeno 02 September 2010 - 07:32 PM

(VVVV @ 2.09.2010, 12:55) View Post
3 dana kasni menstruacija, baby rapid test negativan (menstruacije tacne k'o sat) smile.gif, nedelju dana nakon toga jedva bleda crtica. Vec sam bila ubedjena da je nakakva vanmatricna trudnoca ili tako nesto. Trk kod ginekologa, kad ono lepa zdrava bebica smile.gif))

Cestitam ti od srca!!! Ja ne znam šta je sa mnom. Ne treba jos da dobijem- tek 6. , a danas sam primetila mrvicu rozog sekreta, kao da je umrljan sa kapi krvi. da li se nekom slično desavalo?

#65 Ivana :)

Ivana :)
  • Član
  • 7855 posts

Objavljeno 28 September 2010 - 09:53 PM

(Clara82 @ 21.05.2010, 16:37) View Post
Izgleda da je stvar u tome uraditi test u pravo vreme..ni previše rano, ni previše kasno.. rolleyes.gif

hehehe... kako mislis previse kasno?
zanimljiv odgovor  laugh.gif
sa prvom bebom je bilo ovako :
za docek mi prionemo na posao , drugog vec osetim promene u grudima NAGLE , 8 uradim test ali on negativan.. ja se smorim ali kontam , kao pokazuje vec nakon 7 dana pa pomislim , hej , malo sam ipak poranila.. 19 sam trebala dobiti i nisam i 26 uradim test , na mm rodjendan i poklonim mu DVE CRTICE !!!

sad cekamo drugu bebu , danas sam bila kod dr 6 nedelja i 2 dana. 15 sam trebala dobiti pa nisam i radila sam test 18 i OPET DVE CRTICE !!!

ja verujem u testove , mislim da su ok..
clara82 pozz  tongue.gif
Objavljena slika

Objavljena slika

#66 sirga

sirga
  • Član
  • 198 posts

Objavljeno 05 October 2010 - 09:38 PM

Uradila sam test,7 dana posle izostanka menstruacije.Prvi put nisam bila sigurna da sam trudna kad mi je kasnila,ali drugi put posle prvog dana kasnjenja sam znala da je to to.
Objavljena slika

Objavljena slika

#67 Gost_Clara82_*

Gost_Clara82_*
  • Gost

Objavljeno 06 October 2010 - 08:57 AM

(Ivana :) @ 28.09.2010, 21:53) View Post
hehehe... kako mislis previse kasno?
zanimljiv odgovor  laugh.gif
sa prvom bebom je bilo ovako :
za docek mi prionemo na posao , drugog vec osetim promene u grudima NAGLE , 8 uradim test ali on negativan.. ja se smorim ali kontam , kao pokazuje vec nakon 7 dana pa pomislim , hej , malo sam ipak poranila.. 19 sam trebala dobiti i nisam i 26 uradim test , na mm rodjendan i poklonim mu DVE CRTICE !!!

sad cekamo drugu bebu , danas sam bila kod dr 6 nedelja i 2 dana. 15 sam trebala dobiti pa nisam i radila sam test 18 i OPET DVE CRTICE !!!

ja verujem u testove , mislim da su ok..
clara82 pozz  tongue.gif

Hehhe..pozzz i dobrodošla u trudnički svet laugh.gif laugh.gif

#68 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12449 posts

Objavljeno 19 October 2010 - 06:58 AM

Post prebacen sa tebe "Krvarenje u trudnoci" jer zelim da se nadovezem na njega i pitam (a verujem da ce odgovor biti pogodan za ovu temu)

(med.sister @ 19.10.2010, 01:41) View Post
Trebala sam da dobijem oko 14.Oktobra,a sad vec 19.Odlucila sam idem lepo kod ginekologa.Ionako bi morao i lekar da mi potvrdi makar test bio i pozitivan,da bi se ustanovila nedelja trudnoce itd.Javljam vam cure uglavnom sta god da bude rolleyes.gif   P.S. Ne bih da radim test samo iz jednog razloga,a to je sto sam skoro imala tezu infekciju mokracne besike i kod takvih stanja test moze biti pozitivan.A imam i cistu na jajniku,pa cu ipak kod ginekologa rolleyes.gif A iskreno volela bih da sam trudna...verovatno bi mi bilo cudno prvih par minuta jer bi doslo totalno iznenada,ali ubrzo bih razvukla kez i otrcala da kazem dragom wink.gif  laugh.gif

med.sister. jel moguce da infekcija mokrace moze da utice na test? Sve racunam infekcija je posledica bakterija i ne leci se hormonima pa tako i da ne moze da ima uticaj na test. ?!

Objavljena slika

Objavljena slika

#69 Gost_marinak_*

Gost_marinak_*
  • Gost

Objavljeno 19 October 2010 - 12:21 PM

(AnaNikolic @ 19.10.2010, 07:58) View Post
Post prebacen sa tebe "Krvarenje u trudnoci" jer zelim da se nadovezem na njega i pitam (a verujem da ce odgovor biti pogodan za ovu temu)
med.sister. jel moguce da infekcija mokrace moze da utice na test? Sve racunam infekcija je posledica bakterija i ne leci se hormonima pa tako i da ne moze da ima uticaj na test. ?!

Ne bih rekla da bilo sta ukoliko nije u vezi s hormonima i poremecajem istih moze da utice a test.

#70 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12449 posts

Objavljeno 19 October 2010 - 02:18 PM

MarinaK i ja to mislim ali med.sister dodaje i upalu besike... Mozda je i u pravu  huh.gif

Objavljena slika

Objavljena slika

#71 med.sister

med.sister
  • Član
  • 40 posts

Objavljeno 19 October 2010 - 05:50 PM

(AnaNikolic @ 19.10.2010, 06:58) View Post

Cico moj profesor ginekologije kaze da moze,Jer ceste urinarne infekcije,sto je moj slucaj uzrokuju ciste na jajniku a ako je bakterijska infekcija ili virusna moze da premeti nivo hormona,pa i sam test koji se radi putem urina.Valjd je pomoglo.A isto tako te urinarne infekcije remete normalan menstrualni ciklus.Kiss

#72 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12449 posts

Objavljeno 19 October 2010 - 06:05 PM

Hvala ti na objasnjenju.

Objavljena slika

Objavljena slika

#73 *Unina mama :-)*

*Unina mama :-)*
  • Član
  • 5125 posts

Objavljeno 20 November 2010 - 05:07 PM

(Takilend @ 21.05.2010, 18:37) View Post
Meni nije bilo dileme... Dok si rekao KEKS, pojavise se 2 crtice!!! biggrin.gif

takodje... bio je to jedan od najlepsih trenutaka u mom zivotu. mene je muz nagovorio da uradim test, ja sam sve te simptome pripisivala drugim stvarima. odem posle toga na ultrazvuk, a vec mu i srculence kuca... rolleyes.gif prelepo....
Objavljena slika

Objavljena slika

#74 Iv-An-Ko

Iv-An-Ko
  • Član
  • 397 posts

Objavljeno 20 November 2010 - 05:37 PM

Pre prvo deteta sam silno zelela da ostanem u drugom stanju..tako da sam cesto kupovala testove za trudnocu.Proverim jednom nista,proverim drugi put,opet jedna crta i razocaram se...Posle desetak minuta,meni se blago ocrtava i druga crtica...Ja sam bila presrecna,ali i sumnjicava...Ipak je bilo i suvise rano za tacno ocitavanje,jer sam test radila sedam dana posle odnosa...Kada sma drugi put ostala trudna,prvo mi je kasnila menstruacija.Uradila sam test i posle dve sekunde saznala da sam trudna...Moram se sloziti da to jeste jako lep momenat,naravno ukoliko si zelelo trudnocu..Ja sam drugi put plakala,jer mislim da jos nisam bila spremna da radjam drugo,ali sam ubrzo dosla sebi i shvatila da je to ipak dar od Boga...Koliko ljudi zeli da dozivi taj momenat,a ne mogu...

#75 ceca 87

ceca 87
  • Član
  • 39 posts

Objavljeno 08 December 2010 - 11:49 PM

Danas radila test Baby rapid i pojavila mi se debela kontrolna linija i jedva vidljiva linija trudnoce, pa sam zbunjena...Mislila sam da umišljam, pa sam dala mužu da on protumači i on rekao da vidi linijicu  rolleyes.gif
Test sam radila 15 dana od odnosa...Trebala bih da dobijem 13., pa ne znam da li da čekam do tada ili da u petak radim novi test...Tako sam uzbuđena...naša ćerkica tek ima 8 m., a možda će imati batu ili seku...Inače, ovih dana sam nervozna, ujedam i boli me stomek kao da ću da dobijem...

#76 Borjana

Borjana
  • Član
  • 5470 posts

Objavljeno 09 December 2010 - 12:05 AM

Ako je blijeda crtica, to bi moglo znaciti da si trudna, ali da je jos rano... Sacekaj koji dan, pa ponovi test! Jao, kako je slatko sto vec imas bebicu od 8 mjeseci!  smile.gif

#77 Gost_marinak_*

Gost_marinak_*
  • Gost

Objavljeno 09 December 2010 - 03:01 PM

Mislim da bilo kakva obojenost na mestu test linije ukazuje na trudnocu smile.gif i moja je bila bledunjava,ali je bila! smile.gif))

#78 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 09 December 2010 - 03:03 PM

I ja to mislim...tako da je vjerovatno još jedna bebica na putu!

Posted Image

#79 Ljubi Bubi

Ljubi Bubi
  • Član
  • 25 posts

Objavljeno 09 December 2010 - 03:10 PM

(ceca 87 @ 8.12.2010, 23:49) View Post
Danas radila test Baby rapid i pojavila mi se debela kontrolna linija i jedva vidljiva linija trudnoce, pa sam zbunjena...Mislila sam da umišljam, pa sam dala mužu da on protumači i on rekao da vidi linijicu  rolleyes.gif
Test sam radila 15 dana od odnosa...Trebala bih da dobijem 13., pa ne znam da li da čekam do tada ili da u petak radim novi test...Tako sam uzbuđena...naša ćerkica tek ima 8 m., a možda će imati batu ili seku...Inače, ovih dana sam nervozna, ujedam i boli me stomek kao da ću da dobijem...

Ceco,meni je maleni imao 10 mjeseci kad mi se na test Baby rapid pojavila debela kontrolna linija i jedva vidljiva test linija.Naravno,nakon 8 mjeseci rodila sam jos jednog djecaka  rolleyes.gif
A prije nego sto cu uraditi test,pila sam kafu i zgrozila se.Isti takav ukus kafe sam osjetila i u prvoj trudnoci.Pogledala sam muza i rekla mu da sam trudna.On trk u apoteku po test i gle cuda smile.gif pozitivno i jedva vidljivo smile.gif

#80 Citana

Citana
  • Član
  • 3132 posts

Objavljeno 09 December 2010 - 03:23 PM

(marinak @ 9.12.2010, 15:01) View Post
Mislim da bilo kakva obojenost na mestu test linije ukazuje na trudnocu smile.gif

potpisujem smile.gif smile.gif smile.gif

Najlepse je kad se smejes s prijateljima toliko dugo da na kraju i zaboravis zbog cega se smejete :DDDD

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika