Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Infekcija urinarnog trakta, bakterije u mokraci

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
344 odgovora na ovu temu

#321 B.mama

B.mama
  • Član
  • 11051 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 10 November 2012 - 11:07 AM

View PostMarijachi, on 09 November 2012 - 06:33 PM, said:

Tako sam i mislila.Ja ipak mislim da je sve ok,jer ne pokazuje nikakve znake.Inače svakog mjeseca radim urin,možda malo i pretjerujem.
Pa preterujes, opusti se malo :rolleyes:
Objavljena slika
Objavljena slika

#322 Moja pesmica

Moja pesmica
  • Član
  • 3973 posts

Objavljeno 19 November 2012 - 10:01 PM

Evo ovako, dete mi i dalje ima bakterije u mokraci, ali ovaj put Pseudomonas spp. i to oko 100 000. Znaci, pio je Panklav-ne vredi, Cedax (koji vazi za jaci ab)-ne vredi. Vadili smo mu i krv i limfociti su mu poviseni  61 (ref. vrednosti 25-50,00). Ima li ko iskustva sa ovim dosadnim bakterijama koje se stalno vracaju?
Objavljena slika

#323 vaskrsija

vaskrsija
  • Član
  • 5041 posts

Objavljeno 19 November 2012 - 10:19 PM

View PostMoja pesmica, on 19 November 2012 - 10:01 PM, said:

Evo ovako, dete mi i dalje ima bakterije u mokraci, ali ovaj put Pseudomonas spp. i to oko 100 000. Znaci, pio je Panklav-ne vredi, Cedax (koji vazi za jaci ab)-ne vredi. Vadili smo mu i krv i limfociti su mu poviseni  61 (ref. vrednosti 25-50,00). Ima li ko iskustva sa ovim dosadnim bakterijama koje se stalno vracaju?
нон стоп неке нове...почињем да се питам да ли су уопште потрефили детету  лек? ми смо радили поново уринокултуру и показала је да је стерилна...моје питање за искусније: ако је стерилна уринокултура, има ли потребе радити обичан, регуларни налаз урина?

песмице, надам се да ће неко са више стажа да ти да неки савет...
<p>Objavljena slika
Objavljena slika

#324 Marijachi

Marijachi
  • Član
  • 19846 posts

Objavljeno 19 November 2012 - 10:38 PM

Jedno jutro dok sam bila u Beogradu,mm mi javlja da su konačno poslije 10 dana se udostojili da jave analize urina.Proteus preko 100000,doktorica kaže pod hitno da pije antibiotik,i da snimimo bebi bubrege.Nisam znala šta me snašlo,plus je imala i visoku temperaturu.Odemo kod privatne doktorice,ona nam prvo predloži da uradimo KS i CRP.CRP je bio oko 60!Uradili smo opet nalaz urina,međutim bio je sterilan :angry: Da ne dužim imala je bakteriju respiratornog sistema koju je dobila od mog bratanića.Doktorica objašnjava kako je teško uzeti sterilan uzorak urina kod bebe.Posebno iz one kesice.Mi smo pronašli najbolji način,otkuvam pola sata staklenu činiju,stavim u tutu i ona piški,prebacim u čašicu za urin.Taj način je bio uspješan.Umalo da maltretiram bebu sa snimanjima i istraživanjima <_<
Objavljena slika

Objavljena slika

#325 amorfati

amorfati
  • Član
  • 1358 posts

Objavljeno 16 July 2013 - 04:36 PM

Da li bi urinokultura bila pozitivna da u urinu ima bakterija cak i kada uzorak za analizu nije prva jutarnja mokraca? Radili smo urinokulturu i sve je ok al se sad nesto tripujem da mozda nije validno jer uzorak nije bio prvi jutarnji.
Objavljena slika
Objavljena slika

#326 Schveca

Schveca
  • Član
  • 12618 posts

Objavljeno 16 July 2013 - 05:13 PM

Da da, sve ok... ne bi bila sterilna sa bakterija ima :)

Mi imamo već četvrti put infekciju.. posle ove terapije AB dobićemo proilaksu i imamo zakazano kod nefrologa za mesec dana...
Objavljena slika
Objavljena slika

#327 Moja pesmica

Moja pesmica
  • Član
  • 3973 posts

Objavljeno 16 July 2013 - 09:18 PM

View Postamorfati, on 16 July 2013 - 04:36 PM, said:

Da li bi urinokultura bila pozitivna da u urinu ima bakterija cak i kada uzorak za analizu nije prva jutarnja mokraca? Radili smo urinokulturu i sve je ok al se sad nesto tripujem da mozda nije validno jer uzorak nije bio prvi jutarnji.
Kod male dece to nije bitno, mokracu mozes da uzmes u bilo koje doba dana.
Objavljena slika

#328 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 16341 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 16 July 2013 - 09:22 PM

View PostSchveca, on 16 July 2013 - 05:13 PM, said:

Mi imamo već četvrti put infekciju.. posle ove terapije AB dobićemo proilaksu i imamo zakazano kod nefrologa za mesec dana...

Jaoj :(((
Mi smo na profilaksi godinu dana, Milanu je nenormalno srozan imunitet zato. Ustvari, i nisam mu redovno davala, al' mi je dr na kraju rekla da MORAM. :/
Jeste li radili mikiconu ili nesto, ili tek sad krecete na analize? :( Gde idete kod nefrologa? Mi smo na institutu, tamo je nenormalna guzva, ali stvarno su strucnjaci.
www.andjelcic.in.rs
„…Krajevi se potroše, počeci uvek traju. Početak, eto šta je na kraju...
Objavljena slika

#329 Schveca

Schveca
  • Član
  • 12618 posts

Objavljeno 16 July 2013 - 09:36 PM

Idemo u Tiršovu... vraća nam se ovaj Proteus mirabilis stalno.... trk sad krećemo, kontam da ćemo onda na UZ i mikiconu i šta već treba :( ma neka, samo da vidimo od čega je
Objavljena slika
Objavljena slika

#330 amorfati

amorfati
  • Član
  • 1358 posts

Objavljeno 16 July 2013 - 09:40 PM

View PostSchveca, on 16 July 2013 - 05:13 PM, said:

Hvala :-)
Bas mi je zao,drzim palceve da otkrijete uzrok i resite to sto pre :-*
Objavljena slika
Objavljena slika

#331 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 16341 posts

Objavljeno 16 July 2013 - 09:40 PM

View PostSchveca, on 16 July 2013 - 09:36 PM, said:

Idemo u Tiršovu... vraća nam se ovaj Proteus mirabilis stalno.... trk sad krećemo, kontam da ćemo onda na UZ i mikiconu i šta već treba :( ma neka, samo da vidimo od čega je

Mozda i izbegnete mikcionu. Ja drzim palceve da je izbegnete! A i ako je radite, dovoljno je mala da ne zna sta je to tacno i da zaboravi ;) A mozda radi i samo uz da vidi da li ima prosirenja kanalica izmedju bubrega i besike ili nesto? Al' to ce nefrolog tek i da odredi kad vidi sve rezultate. Mene samo nervira sto mora da se ispostuje sugava procedura a to je da dete boluje odredjen period (sto je cesto bas dugo i mucno) da bi dobilo uput dalje za specijalistu! :angry:
Proteus je mnogo bezazlenija nego eserihija, sreca samo da joj se eserihija ne vraca, jer je ona uzasno agresivna.
Milan je godinu dana imao eserihuiju, a 6 meseci imao proteus i izlecili smo je, al' stalno se mesaju i stalno se pojavljuje neka druga. :angry:
www.andjelcic.in.rs
Objavljena slika

#332 Schveca

Schveca
  • Član
  • 12618 posts

Objavljeno 16 July 2013 - 09:43 PM

Hvala amforati :)

Veverice pa jesu otkrili od čega je?
Objavljena slika
Objavljena slika

#333 Moja pesmica

Moja pesmica
  • Član
  • 3973 posts

Objavljeno 16 July 2013 - 09:53 PM

Shveco, da li kod nefrologa radite samo UZ bubrega?
Objavljena slika

#334 Schveca

Schveca
  • Član
  • 12618 posts

Objavljeno 16 July 2013 - 09:57 PM

Ništa ne znam :) Imamo zakazan pregled kod nefrologa i to je to :) Verujem da će on onda odrediti šta ćemo sve raditi od analiza, pretpostavlja UZ jer je to uobičajeno, zbog refluksa, suženih kanala itd pa posle toga šta već treba
Objavljena slika
Objavljena slika

#335 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 16341 posts

Objavljeno 16 July 2013 - 10:04 PM

Da da, prvo je 8meseci imao eserihiju do 5000jedinica sto se ne leci, moguce od nje mu se u medjuvremenu stvorio pesak u bubrezima i pojavila jaka upala bubrega, od peska su krenule sve druge baktrije da se zadrzavaju. Eserihije smo se otarasili, ali uvek vuce nesto i dok ne isliski pesak (a od pre godinu dana izgleda jos nije) verovatno mui nikad urinokultura i nece biti skroz sterilna, jedino sto se u urinu pokazuje "malo" bakterija, ako je ispod 5000jedinica bakterije, sto se inace kako kaz ne leci. A profilaksa se uglavnom pije godinu dana, pa se nadamo da i to zavrsavamo ;)
www.andjelcic.in.rs
Objavljena slika

#336 Schveca

Schveca
  • Član
  • 12618 posts

Objavljeno 16 July 2013 - 10:07 PM

:huh: Godinu dana ćemo biti na profilaksi :( :angry:

Jesi uzela onaj čaj Josif Pančić? I čaj od brusnice? Mi ga pijemo, lep je kao sokić i isterala je to malo peska što je imala :)
Objavljena slika
Objavljena slika

#337 Schveca

Schveca
  • Član
  • 12618 posts

Objavljeno 16 July 2013 - 10:12 PM

Sad mi je jasno o čemu si pričala u Greenetu .. ala sam paglu :D a ja zapela da menjaš doktora :D O bože :)
Objavljena slika
Objavljena slika

#338 Moja pesmica

Moja pesmica
  • Član
  • 3973 posts

Objavljeno 17 July 2013 - 08:22 AM

Neka jede I susene brusnice, ja to svom maom dajem I preventivno.
Objavljena slika

#339 uauuuu

uauuuu
  • Član
  • 8 posts

Objavljeno 30 September 2013 - 11:01 PM

Moja djevojcica je dobila infekciju urinarnog trakta ,a da to nisam ni primjetila -uzas kako me grize savjest.Ona se odvikla od pelena prije odprilike dva mjeseca i od tada je ona kako samostalna -sama se penje na wc -solju ,sama zahtjeva da ja izadjem iz toaleta dok ona ne obavi nuzdu -tako da ja u vecini slucajeva nisam imala uvid dal ona glumi da ide  il ona jednostavno u tom momentu zaista piski .Uffff.U poslednje vrijeme jeste cesce trazila da ide ,al je isto tako i tecnosti dosta pila -elem opet moj propust .Ima jedno desetak dana zalila se da je boli stomak ,a ja mislim ona skrece na sebe paznju zbog vrtica da ne ide -opet mi se srce cjepa .i  TAKO MOJA DVOIPOGODISNJA CERKA DOBIJE POVISENU TEMP.pedijatar kaze to je od grla -ustvari njoj se i jeste istovremeno upalilo i grlo -4 dana ospen pila i nista -temp.ne spada -e kad se temp -popelča na 39.2 ja u hitnu s njom -nalaze joj urade -povisen PRC i Leukociti u mokraci .ZDRAVSTVO NAM JE TAKVO DA VIKENDOM NE RADE  ANTIBIOGRAM  TAKO DA JOJ JE ODMAH UKLJUCEN  LONGACEF ,A SAMO JE OSTALOA PREDPOSTAVKA DA JE U PITANJU ESERIHIJA .Mi cemo da donosimo  urin naredna 3 dana al pod longacefom -sta tu ima da se pokaze .Danas uradismo uz bubrega -i pokazao je da lijevi bubreg ima upalu -PA SRCE CE DA MI PUKNE ODKUD NJOJ TAKO MALOJ UPALA BUBREGA ,A KAKO JA TO NISAM MOGLA DA PRIMJETIM IL DA SPRECIM .U NAREDNIH 10 DANA KOLIKO CE PRIMATI INJEKCIJE  PA DO PONOVNOG VALJDA SNIMANJA -JA MISLIM DA CU DA SMAKNEM SA ZIVACA OD SIKIRACIJE .AKO NEKO IMA ISKUSTVO SAVJET -BILA BIH VAM ZAHVALNA .SVAKI SVOJ SLOBODAN SEKUND SAM NA NETU  DA BI NESTO SAZNALA O TOME -ISPREPADANA SAM I VAN SEBE I UZASNO SE OSJECAM KRIVOM ZBOG SVEGA

#340 Dada94

Dada94
  • Član
  • 16 posts

Objavljeno 25 August 2014 - 08:54 PM

Zdravo! Treba mi pomoc. Jedan dan sam osetila peckanje tokom mokrenja i to je bio samo taj dan, a sledeci dan sam odlucila da idem da odnesem urin na analizu u Dom zdravlja, medjutim kada su rezultati stigli i kada sam otisla kod doktorice rekla je da nije nista strasno, da je to uobicajena infekcija koja se javlja u trudnoci ali mi je ipak dala uput za detaljnu analizu i po rezultatima kaze da imam eserihiju koli 3000/ml, ali ne razumem koliki je to procenat i da li je velika upala? Bojim se zbog bebe, da li neko zna kako prirodno moze da se resi ta eserihija? Cula sam da je caj od origana jako dobar i neki caj za trudnice i dojilje. Molim Vas za pomoc, jako sam zabrinuta... :((( Hvala unapred!

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika