Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Keks

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
92 odgovora na ovu temu

#1 happiness

happiness
  • Član
  • 597 posts

Objavljeno 13 May 2010 - 06:42 PM

Pre par dana sam pročitala u nekom časopisu kako je neki bečki naučnik izjavio kako su keksići itekako zdravi???kaže da su medenjaci zdravi jer imaju vitamina b..kao i magnezijum...zatim keksići sa cimetom su zdravi jer je cimet dobar za želudac...

Ja mojim dečacima dajem one medenjake...i plazmu keks...šta vi dajete vašoj deci???

#2 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 13 May 2010 - 09:19 PM

Ja ovom mom gospodinu ne dozvoljavam vise da zeza jer nece da jede kasice u teglici.Danas sam mu dala kasicu s keksom malo je pljuvao ali koliko on pljuje toliko mu dajem laugh.gif Jadno dete laugh.gif Sutra cu da mu napravim kasicu s plazmom i bananom.
Objavljena slika

Objavljena slika

#3 Micilici

Micilici
  • Član
  • 1378 posts

Objavljeno 13 May 2010 - 10:59 PM

Mi smo od pre godine grickali ponekad Organix Soft Rusks koji su nenormalno ukusni (mama ih obozava pa ako dete ne pojede ima ko ce  laugh.gif ) i zasladjeni su sokom od grozdja umesto secerom. Par puta smo kupili i Moon Biscuits ali su oni malo tvrdi i vise su da traju i ko zanimacija se tope u ustima sto je ok ako beba ima strpljenja. Jos neke od bebi keksica smo probali ali smo se uvek vracali onim prvim.
Plazmu i ostale klasicne sma joj tek nakon godine dala. U principu bi pojela mozda par keksica nedeljno jer nije veliki ljubitelj suve hrane. Vise voli voce, jogurt, mleko, sir i sl za uzinu nego bilo sta suvo. I dan danas je takva pa keksici ne prolaze. Sa neke 2god smo prvi put probali i keksolino i neke Milupine sa keksom za dorucak i to joj se u startu dopalo ali joj je brzo dosadio. Navikla je na zitarice sa teksturom, sa suvim vocem, mixom ukusa i samo keks i mleko joj ne drzi paznju vise od dva-tri obroka.

#4 secer

secer
  • Član
  • 11517 posts

Objavljeno 13 May 2010 - 11:09 PM

tek sa godinu dana smo poceli keksice, i to grcku "mirandu" koji je jedini keks da ne sadrzi mleko (jel smo mi imali alergiju na mleko u tom uzrastu)...onda smo poceli i sa plazmom skoro i to i sad jedemo.....naravno kad nam posalju iz srbije, ali svi znaju kad dolaze da se podrazumeva da nam donesu par kutija.....
Objavljena slika

#5 godak

godak
  • Član
  • 749 posts

Objavljeno 14 May 2010 - 06:58 AM

mi plazmu obožavamo... ponekad uspem da je nateram da pojede one Wellness keksiće, ali neće ih uvek...

#6 happiness

happiness
  • Član
  • 597 posts

Objavljeno 14 May 2010 - 08:59 AM

Plazmu oni obozavaju....mlevenu im ja dajm uvece sa mlekom

#7 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 14 May 2010 - 09:01 AM

Филип обожава плазму, са бананом му најчешће правим. Ма плазма је супер, ја се такође "давим" с њом, чоколадна...њам,њам... tongue.gif

Objavljena slika

#8 Чупава

Чупава
  • Član
  • 7150 posts

Objavljeno 14 May 2010 - 11:36 AM

Mi obozavamo PLAZMU !!!  U Srbiji sam im non stop kupovala ,bilo mlevenu ili normalnu,i onu mlevenu sa cokoladom. i ja sam naravno jela..Sad ovde u Svajcarskoj isto ima da se kupi plazma,nasa naravno.  i smo nastavili ,evo jedna kutija mlevene otisla za dva dana.. A stariji je voleo i welnes keks sa lesnicima.,.

#9 happiness

happiness
  • Član
  • 597 posts

Objavljeno 14 May 2010 - 03:18 PM

(Jellenna @ 14.05.2010, 10:01) View Post
Филип обожава плазму, са бананом му најчешће правим. Ма плазма је супер, ја се такође "давим" с њом, чоколадна...њам,њам... tongue.gif

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#10 djule

djule
  • Član
  • 1475 posts

Objavljeno 15 May 2010 - 05:13 PM

PLAZMU OBOZAVA,u pocetku joj se nije svidela puno,sada je u vreme vecere uglavnom GLADNA,pa samo maznjava,a  mozda joj se i jednostavno sada svidja mnogo!!!!!!

#11 Pasuljce

Pasuljce
  • Član
  • 258 posts

Objavljeno 27 May 2010 - 10:46 AM

jel vam bebe nemaju probleme sa stolicom ybog keksa? Moj bebac ionako ima tvrdu stolicu, pa ne znam da li smem da mu dam keks, da se ne pogorsa?

#12 Phoenix

Phoenix
  • Član
  • 6331 posts

Objavljeno 27 May 2010 - 11:12 AM

Mi jedemo samo neke što kupujemo u zdravoj hrani. Biobela se zovu - sa cimetom i rogačem. Nemaju konzervansa ni aditiva. Prave se sa fruktozom.
Objavljena slika
Objavljena slika

#13 Draganessa

Draganessa
  • Član
  • 91 posts

Objavljeno 03 June 2010 - 08:58 PM

Ja mom bebcu koji je pre neki dan napunio 6 meseci,dajem za veceru vocnu kasicu (bilo koju) sa kasikicom mlevene plazme,naprosto obozava! A i mama isto! smile.gif

#14 lukica

lukica
  • Član
  • 960 posts

Objavljeno 10 June 2010 - 10:11 AM

Plazma je ne zamenljiva biggrin.gif

#15 Чупава

Чупава
  • Član
  • 7150 posts

Objavljeno 10 June 2010 - 11:29 AM

PLAZMA JE PLAZMA!!!

#16 TONY

TONY
  • Član
  • 616 posts

Objavljeno 10 June 2010 - 11:45 AM

(Draganessa @ 3.06.2010, 20:58) View Post
Ja mom bebcu koji je pre neki dan napunio 6 meseci,dajem za veceru vocnu kasicu (bilo koju) sa kasikicom mlevene plazme,naprosto obozava! A i mama isto! smile.gif

I mi to obozavamo! I mama i beba. Ni jedan drugi keks ne moze da zameni plazmu.

#17 ChiMama

ChiMama
  • Član
  • 2183 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 01 July 2010 - 12:44 PM

(godak @ 14.05.2010, 06:58) View Post
mi plazmu obožavamo... ponekad uspem da je nateram da pojede one Wellness keksiće, ali neće ih uvek...

Potpisujem! smile.gif
Pre neki dan sam nasla recepte za keksice sa zdravim sastojicama,kad budem imala vremena pravicu ih...
Ali plazma je plazma!  laugh.gif
Ps:keks+melko+mala kasicica mlevenog lalenog semena=meka stolica.
Pozdrav!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#18 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 01 July 2010 - 12:55 PM

(Phoenix @ 27.05.2010, 11:12) View Post
Mi jedemo samo neke što kupujemo u zdravoj hrani. Biobela se zovu - sa cimetom i rogačem. Nemaju konzervansa ni aditiva. Prave se sa fruktozom.

njam nja,ovo super zvuci...potrazicu po gradu smile.gif

#19 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 01 July 2010 - 12:56 PM

(ChiMama @ 1.07.2010, 12:44) View Post
Potpisujem! smile.gif
Pre neki dan sam nasla recepte za keksice sa zdravim sastojicama,kad budem imala vremena pravicu ih...
Ali plazma je plazma!  laugh.gif
Ps:keks+melko+mala kasicica mlevenog lalenog semena=meka stolica.
Pozdrav!

molim te ostavi recept u nekoj od rubrika vezanih za recepte(treba mi recept,kolacici...)
HVALA smile.gif

#20 malamara

malamara
  • Član
  • 31 posts

Objavljeno 01 July 2010 - 01:15 PM

Plazma jeste ukusna i svaka beba ce je rado jesti ali ono sto je jako bitno je da bebama do 10.meseca ne treba davati nista sto ima psenicno brasno zbog glutena koji je uzrocnik sve cesce bolesti -celijaklije.Vecina mama kaze-moje dete je jelo i nije mu nista!Medjutim,ta bolest se javlja kasnije a u toku prve godine bebinog zivota stvarate mogucnost da do nje dodje!Ovo je savet vecine pedijatara a na svakoj je mami da sa svojim detetom radi po sopstvenoj savesti

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika