Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Kada počinje da raste stomak

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
131 odgovora na ovu temu

#1 zaklina

zaklina
  • Član
  • 155 posts
  • Interesi:Veciti ucenik prava! Hihihihihih!!!

Objavljeno 11 May 2010 - 03:33 PM

Nadam se da nema puno trudnica sa ovakvom dijagnozom Ali ako ima, molim vas odgovorite, zabrinuta Sam za svoju kcerkicu! Doktorka, Ali ne moja nego neka leva-kao specijalista, videla je n'a uz da je mojoj devojcicu stomak manji nego sto bi trebalo. Uz to, pitala je koliko radim i koliko se krecem. Valjda je to normalno kod trudnica koje rade....? Zna li neko da li je istina da ce se to vremenom promeniti i doci n'a svoje ili je to zaista ozbiljan problem. P.s.- u kartonu je upisano da je bebin stomak u redu, pa ko ce njih da razume...?sad.gif((( odg molim vas...

#2 Gost_Clara82_*

Gost_Clara82_*
  • Gost

Objavljeno 11 May 2010 - 03:43 PM

(zaklina @ 11.05.2010, 15:33) View Post
Nadam se da nema puno trudnica sa ovakvom dijagnozom Ali ako ima, molim vas odgovorite, zabrinuta Sam za svoju kcerkicu! Doktorka, Ali ne moja nego neka leva-kao specijalista, videla je n'a uz da je mojoj devojcicu stomak manji nego sto bi trebalo. Uz to, pitala je koliko radim i koliko se krecem. Valjda je to normalno kod trudnica koje rade....? Zna li neko da li je istina da ce se to vremenom promeniti i doci n'a svoje ili je to zaista ozbiljan problem. P.s.- u kartonu je upisano da je bebin stomak u redu, pa ko ce njih da razume...?sad.gif((( odg molim vas...

Ja prvi put čujem za tako nešto, a dosta sam članaka pročitala o trudnoći..jedino što mogu da razumem je da je možda beba gradjom sitnija, jedino to..ako je to u pitanju, nemoj se sekirati svaka beba napreduje svojim tempom..nadam se da će sve biti ok.. smile.gif

#3 Takilend

Takilend
  • Član
  • 4185 posts

Objavljeno 11 May 2010 - 10:18 PM

I ja isto prvi put cujem... Ako je doktorka napisla da je u redu, onda je bolje da se opustis i uzivas. smile.gif

#4 cherry lady

cherry lady
  • Član
  • 153 posts

Objavljeno 12 May 2010 - 10:57 AM

Ma da,svaka beba je individualna,neke su malo krupnije,neke sitnije od uobicajenog...ali to sto je sad manja ne znaci da nesto nije u redu,verovatno ce kasnije nadoknaditi i bice sve u redu... Mozda je dr to tek tako prokomentarisala,a nije postavila kao dijagnozu?  Nemoj se sekirati!    

A po naslovu sam mislila da hoces da kazes da je tvoj stomak mali...jer me mm stalno pita da li je sve ok,kao cini mu se da mi je jako mali stomak,a vec sam usla u 7.mesec... ali sve je ok,beba lepo napreduje,ja se dobro osecam... So, take it easy!  Kiss

Dodata dokumenta

#5 zaklina

zaklina
  • Član
  • 155 posts

Objavljeno 12 May 2010 - 01:38 PM

(cherry lady @ 12.05.2010, 10:57) View Post
Ma da,svaka beba je individualna,neke su malo krupnije,neke sitnije od uobicajenog...ali to sto je sad manja ne znaci da nesto nije u redu,verovatno ce kasnije nadoknaditi i bice sve u redu... Mozda je dr to tek tako prokomentarisala,a nije postavila kao dijagnozu?  Nemoj se sekirati!    

A po naslovu sam mislila da hoces da kazes da je tvoj stomak mali...jer me mm stalno pita da li je sve ok,kao cini mu se da mi je jako mali stomak,a vec sam usla u 7.mesec... ali sve je ok,beba lepo napreduje,ja se dobro osecam... So, take it easy!  Kiss

Bila je jasna kad nam je rekla da je bebici Mali stomak i pomoslili smo da ce to o navesti kao dijagnozi Ali napisala jà da je sve u redu, velicina je normalna, pozicija takodje, sasvim nelogicna zena! Prica jedno a pisé drugo! Kako da se ne zapitam da li je sve u redu, pré svega sa doktorkom pa tek sa mojom bebom? Sasvim bezveze...sad.gif

#6 zaklina

zaklina
  • Član
  • 155 posts

Objavljeno 12 May 2010 - 01:41 PM

[quote name='Clara82' date='11.05.2010, 15:43' post='15543']
Ja prvi put čujem za tako nešto, a dosta sam članaka pročitala o trudnoći..jedino što mogu da razumem je da je možda beba gradjom sitnija, jedino to..ako je to u pitanju, nemoj se sekirati svaka beba napreduje svojim tempom..nadam se da će sve biti ok.. smile.gif
[/quote
jà se nadam da ce moja doktorka biti Malo jasnija... Hvala ti n'a lepim zeljama!

#7 Borjana

Borjana
  • Član
  • 5470 posts

Objavljeno 12 May 2010 - 01:48 PM

Stvarno ni ti ljekari ne promisle kada trebaju nesto da kazu.  
Pogotovo zenski ginekolog (koji bi trebao biti osjecajniji), kao da ne zna koliko mi trudnice upijamo svaku njihovu rijec, i kako nam i najmanja sitnica izgleda strasno ako se kaze na pogresan nacin!
Ako nisi stvarno sigurna zbog cega ti je rekla tako nesto, pitaj je ponovo, ili (ukoliko si zabrinuta) potrazi misljenje drugog doktora. Sigurno je sve u redu, nemoj da se brines!  smile.gif

#8 Dabo

Dabo
  • Član
  • 304 posts

Objavljeno 12 May 2010 - 06:30 PM

Bas me nerviraju ljekari kad tako nesto "lupe", cujes molim te mali stomacic, a u izvestaju nista t.j. sve ok, mi brizne majke se uznemirimo kad malo duze gledaju u monitor ultra zvuka a kamo li kad iz malog prsta iznadju neku dijagnozu.
Ja se previse tripujem na takve stvari i odmah trazim misljenje drugog ljekara, zato me cesto prijateljice kritikuju da idem samo kod ljekara koji govore ono sto ja volim da cujem..sta cu takva sam.

#9 Takilend

Takilend
  • Član
  • 4185 posts

Objavljeno 12 May 2010 - 09:12 PM

Ima ih raznih! smile.gif I ja se dosta tripujem (sta cu, prvi put sam trudna), pa sam resila da, ovih dana, odem kod jos jednog doktora. Od viska glava ne boli! biggrin.gif

#10 Borjana

Borjana
  • Član
  • 5470 posts

Objavljeno 12 May 2010 - 09:25 PM

(Takilend @ 12.05.2010, 21:12) View Post
Ima ih raznih! smile.gif I ja se dosta tripujem (sta cu, prvi put sam trudna), pa sam resila da, ovih dana, odem kod jos jednog doktora. Od viska glava ne boli! biggrin.gif

Ja sam do sada bila kod 4-5 razlicitih... Moja doktorka mi redovno vodi trudnocu, a ja "skoknem" i do privatnika, cisto da provjerim da li je sve tako kao sto ona kaze.  smile.gif  Uvijek volim cuti vise misljenja, jer je onda manja vjerovatnoca za pogreske.
Mada, to stvarno nije neophodno, ali me smiruje...  biggrin.gif

#11 Micilici

Micilici
  • Član
  • 1378 posts

Objavljeno 12 May 2010 - 09:54 PM

Draga, idi obavezno po drugo misljenje... Sigurna sam da kod tebe nije nista, ali nije naodmet proveriti "sta je pisac hteo da kaze" zarad licnog mira. Veliki zagrljaj za tebe da s ene sekirikis i za bebanu!!!  wink.gif

#12 Gost_Clara82_*

Gost_Clara82_*
  • Gost

Objavljeno 13 May 2010 - 08:01 AM

Biće sve ok..samo vere i optimizma..doktori su čudo ponekad..više odmognu nego što pomognu heheh

#13 zaklina

zaklina
  • Član
  • 155 posts

Objavljeno 13 May 2010 - 10:32 AM

(Micilici @ 12.05.2010, 21:54) View Post
Draga, idi obavezno po drugo misljenje... Sigurna sam da kod tebe nije nista, ali nije naodmet proveriti "sta je pisac hteo da kaze" zarad licnog mira. Veliki zagrljaj za tebe da s ene sekirikis i za bebanu!!!  wink.gif

Hvala n'a podrsci, valjda ce neko poreci tu neboluznu dijagnozu:)!

#14 milenicaaa

milenicaaa
  • Član
  • 7 posts

Objavljeno 26 July 2010 - 05:38 PM

Pozdraffff zeneee...   biggrin.gif U 19-toj nedelji trudnoce sam, i interesuje me!? KAD POCINJE DA RASTE STOMAK NESTRPLJIVA SAAAM!!!    

Kao po malo se vidi, u donjem delu stomaka je tvrdo i zategnuto. A gore mi se cini kao da mi se stomak naduo! 

Pozzz Pisite! 

#15 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 26 July 2010 - 08:13 PM

(milenicaaa @ 26.07.2010, 18:38) View Post
Pozdraffff zeneee...   biggrin.gif U 19-toj nedelji trudnoce sam, i interesuje me!? KAD POCINJE DA RASTE STOMAK NESTRPLJIVA SAAAM!!!    

Kao po malo se vidi, u donjem delu stomaka je tvrdo i zategnuto. A gore mi se cini kao da mi se stomak naduo! 

Pozzz Pisite! 

Milenice sve zavisi ali bi tokom petog meseca trebao da bude vidljiv.Ja sam imala bas mali stomak i u devetom mesecu a rodila sam sina teskog 3200g i 52cm dugog.Mislim da je sve to individualno i da nema pravila.Pozdrav!
Objavljena slika

Objavljena slika

#16 Takilend

Takilend
  • Član
  • 4185 posts

Objavljeno 26 July 2010 - 09:00 PM

Da. Jeste individualno. Meni se jasno primecivao jos kad sam bila 3. mesec. biggrin.gif

#17 Topaz

Topaz
  • Član
  • 4737 posts

Objavljeno 26 July 2010 - 09:41 PM

smile.gif paaaa ja sam u 16 nedelji trudnoce i meni se primjeti .... mislim vidi se da sam trudnica, bar malo smile.gif
... nikada ne idi utabanom stazom jer tamo gdje ides drugi su vec bili ...

#18 lilika

lilika
  • Član
  • 2647 posts

Objavljeno 26 July 2010 - 10:08 PM

u prvoj trudnoci poceo je da se primecuje u 5 mesecu,a sada sam ihihihihi.....kao da sam u devetom,salim se sad mi se poceo primecivati cini mi se odmah....odmah sam bila naduvena i znala sam sta mi je.... laugh.gif

#19 mama Bojana

mama Bojana

mama Bojana

• Član
  • 1520 posts

Objavljeno 26 July 2010 - 10:15 PM

Sa punih sesnaest nedelja mi se o ho ho primecuje. Nista se nije videlo do pre dve nedelje. Bio je tu samo povremeno, pa sam znala da je u pitanju nadimanje. Sad je bas veliki, ali su dve bebe pa nije ni cudo.
tako, draga moja ima i tebe da iznenadi. Samo ce odjednom da se stvori.
Milenice, ova tema je za podforum Trudnoca - drugi trimestar. Vodi racuna gde ih otvaras da bi svi zainteresovani mogli lakse da se snadju.
Dobrodosla!

#20 Gost_ruskinja_*

Gost_ruskinja_*
  • Gost

Objavljeno 27 July 2010 - 08:09 AM

Kod mene, nešto slično kao kod Lilike- u prvoj trudnoći se stomak počeo primećivati oko 5. meseca, a u drugoj oko 3. meseca...

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika