Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Dodatni vitamini u trudnoći

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
249 odgovora na ovu temu

#201 Lala79

Lala79
  • Član
  • 266 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 28 January 2013 - 04:18 PM

Meni je dr rekla da nema potrebe da pijem bilo kakve dodatne vitamine, ali mogu ako zelim, zavisi kako i sta jedem,pa je to meni prepustila. Ja sam kupila Oligovit za trudnice i popijem po jednu na svaka dva - tri dana. Nekad uzmem sumecu tableticu gvozdja+vitamin c, ali i to kad se setim. Uglavnom se setim kad krene gorusica pa mi taj napitak malo ublazi istu. :)
Objavljena slika

Objavljena slika

#202 Kristina86

Kristina86
  • Član
  • 5960 posts

Objavljeno 04 February 2013 - 06:33 PM

Ja sam odmah na pocetku trudnoce dobila da pijem folnak i to nekih prvih 2 meseca koliko se ja secam,i mamavit,to sam pila cak i posle porodjaja...i nista mi ne fali. :) Sad ima neko ko pije ,neko ko ne,sve to zavisi i od doktora koji ti vodi trudnocu,a i od zene da li je njoj potrebno uopste,ako ona sve to unosi uz ishranu...
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#203 Zoks

Zoks
  • Član
  • 430 posts

Objavljeno 08 February 2013 - 10:37 AM

Zenske sta da uzmem za grceve u nogama?Nocas me probudio list :angry:
Pila sam mamavit u petom m,ali sam prestala ,mislim da nema potrebe ako pripazim na ishranu,sad je raznovrsna i jedem dosta voca.
Objavljena slika
Objavljena slika

#204 Phoenix

Phoenix
  • Član
  • 6358 posts

Objavljeno 08 February 2013 - 10:51 AM

View PostZoks, on 08 February 2013 - 10:37 AM, said:

Zenske sta da uzmem za grceve u nogama?Nocas me probudio list :angry:
Pila sam mamavit u petom m,ali sam prestala ,mislim da nema potrebe ako pripazim na ishranu,sad je raznovrsna i jedem dosta voca.
Magnezijum uzimaj protvi grčeva.
Objavljena slika
Objavljena slika

#205 Marijachi

Marijachi
  • Član
  • 18935 posts

Objavljeno 08 February 2013 - 08:50 PM

Veliko je pitanje koliko naš organizam zapravo i prihvati sintetičke vitamine.Djudja ovek možeš grickati jabuku,orahe,i sve što je dobro,kad ti pređe u naviku,videćeš ništa lakše.
Objavljena slika

Objavljena slika

#206 MalaCrnka89

MalaCrnka89
  • Član
  • 499 posts

Objavljeno 08 February 2013 - 09:05 PM

Suvo voce zene, grickajte jako je zdravo...
Objavljena slika
:wub: 10.07.2011.
  15.11.2011. :wub:

#207 Marijachi

Marijachi
  • Član
  • 18935 posts

Objavljeno 08 February 2013 - 10:19 PM

U pravu si,samo se čuvajte da nije sumporisano.
Objavljena slika

Objavljena slika

#208 AK22

AK22
  • Član
  • 154 posts

Objavljeno 09 February 2013 - 07:47 AM

Bitno je stvoriti rezerve folne kiseline pre začeća, ona je od vitalnog značaja za formiranje neuralne cevi, sprečavanje retardacija i nastanka naslednih bolesti i formiranje vitalnih organa. Početi sa folnom u 5-6 nedelji trudnoće je prilično kasno, ali opet, bolje da se uzima nego ne.

Preporuka, pravite salatu od svežeg spanaća, a umesto sirćeta koristite limunov sok, i naravno, neko lepo hladno ćeđeno ulje. Možete da mešate zelenu salatu i svež spanać, milina koliko je ukusno.
Objavljena slika

#209 Nice

Nice
  • Član
  • 8727 posts

Objavljeno 09 February 2013 - 04:59 PM

Meni je dr na pocetku trudnoce dala Foliron, meni je on mnogo smetao posto mi je izazivao zatvor i bila mi je muka cim ga popijem tako da sam ga izbacila na svoju ruku i oplela po povrcu i vocu, posle mi je drugi dr dao Prenatal, dobro sam ga podnosila i pila sam i posle porodjaja.
U sledecoj trudnoci necu piti nista, samo raznovrsna ishrana i to je to.
Objavljena slika

A leader does not deserve the name unless he is willing occasionally to stand alone. (H. Kissinger)
Money can't buy you happiness, but it does bring you a more pleasant form of misery. (S. Milligan)

#210 Djudja

Djudja
  • Član
  • 543 posts

Objavljeno 11 February 2013 - 08:23 PM

Ja sad svaki drugi-treci dan uzmem orthomol natal, sve se bojim da ne unosim dovoljno svega dobrog za bebicu, a 28.02. cu ici na odredjivanje kolicine vitamina, mislim da se preko krvi radi, pa kad vidim rezultat znacu sta dalje.
    ~ A n i k a ~
Objavljena slika
Objavljena slika

#211 Drija

Drija
  • Član
  • 28 posts

Objavljeno 16 October 2013 - 07:30 PM

Ja sam kao i sve trudnice na pocetku pila folnu kiselinu sad sam usla u peti mesec i vec neko vreme pijem Oligovit za trudnice , medjutim stolica mi se promenila tj. sve zavisi sta jedem pa tako se i boja menja ali konstantno imam u njoj tamne tackice resila sam da neko vreme napravim pauzu da vidim da li je Oligovit razlog ili nesto drugo. Sestra mi kaze da hoce od nekih vitamina ih i da je u pitanju sigurno gvozdjDa li je jos neko imao ovakav problem. Meni se cini da ih vec sad ima manje.

#212 Dejka

Dejka
  • Član
  • 1 posts

Objavljeno 26 November 2013 - 07:02 PM

Ja sam juce na kontroli pitala doktorku koje vitamine da uzimam i rekla mi je, ali sam ja zaboravila jer sam bila presrecna kada sam videla bebca :) Ima li neko nesto da preporuci?

#213 M@r@

M@r@
  • Član
  • 8134 posts

Objavljeno 26 November 2013 - 07:04 PM

U početku folna obavezno i možeš recimo Oligovit, kasnije neki kompleks baš za trudnice.
Objavljena slika

Objavljena slika

#214 Mejja

Mejja
  • Član
  • 820 posts
  • Interesi:Tamo gde ljubav stanuje...

Objavljeno 26 November 2013 - 11:23 PM

Mozes Mamavit takodje da uzmes, ali gledaj da pored ovih vitamina unosis sto vise voca i povrca i hranis se zdravo.
Objavljena slika
Objavljena slika

#215 Drija

Drija
  • Član
  • 28 posts

Objavljeno 17 December 2013 - 04:54 PM

Meni ništa nije jasno, ja sam samo prva dva meseca pila folnak, onda sam prešla na Oligovit za trudnice i stolica mi je bila prošarana i tačkasta nisam imala dovoljno gvožđa. Dr. mi je rekla da pređem na Elevit evo juče sam ušla u 7-mi mesec i do danas je sve bilo o.k. ali opet su mi se pojavile tačkice u stolici ali nije kao ranije, blaže je, što znači da mi je gvožđe opalo a za par dana kontrolišem krvnu sliku. Da li se još nekome dešavalo da i pored unošenja vitamina opada gvožđe. Kažu da treba unositi C vitamin koji ga vezuje za krv da ne bi smao prolazilo kroz organizam. Pijem povremeno limunadu, čaj od brusnice i običnu flaširanu vodu, jer sokove ne mogu od njih mi je muka, ali ne mogu svaki dan da pijem limunadu ipak je kisela i stvoriće mi gorušicu, povremeno jedem mandarine i banane (zbog minerala), skoro svaki dan jedem kiseli kupus (salatu) u većim količinama i strašno mi prija. (Sto grama sirovog kiselog kupusa sadrži čak 20 mg vitamina C, vitamin A, folne kiseline, magnezijuma, gvožđa i još ko zna koliko minerala i vitamin B12.) Šta se onda samnom dešava?!

#216 Drija

Drija
  • Član
  • 28 posts

Objavljeno 17 December 2013 - 04:54 PM

Meni ništa nije jasno, ja sam samo prva dva meseca pila folnak, onda sam prešla na Oligovit za trudnice i stolica mi je bila prošarana i tačkasta nisam imala dovoljno gvožđa. Dr. mi je rekla da pređem na Elevit evo juče sam ušla u 7-mi mesec i do danas je sve bilo o.k. ali opet su mi se pojavile tačkice u stolici ali nije kao ranije, blaže je, što znači da mi je gvožđe opalo a za par dana kontrolišem krvnu sliku. Da li se još nekome dešavalo da i pored unošenja vitamina opada gvožđe. Kažu da treba unositi C vitamin koji ga vezuje za krv da ne bi smao prolazilo kroz organizam. Pijem povremeno limunadu, čaj od brusnice i običnu flaširanu vodu, jer sokove ne mogu od njih mi je muka, ali ne mogu svaki dan da pijem limunadu ipak je kisela i stvoriće mi gorušicu, povremeno jedem mandarine i banane (zbog minerala), skoro svaki dan jedem kiseli kupus (salatu) u većim količinama i strašno mi prija. (Sto grama sirovog kiselog kupusa sadrži čak 20 mg vitamina C, vitamin A, folne kiseline, magnezijuma, gvožđa i još ko zna koliko minerala i vitamin B12.) Šta se onda samnom dešava?!

#217 minimaus1701

minimaus1701
  • Član
  • 1 posts

Objavljeno 18 January 2014 - 11:33 AM

Ja pijem Elevit, i prezadovoljna sam.Imala sam problem sa stolicom ali od kada pijem Elevit taj preblem je nestao isto tako i mucnine. Prezadovoljna sam

#218 BubiBi

BubiBi
  • Član
  • 1076 posts

Objavljeno 29 January 2014 - 03:34 PM

http://www.vesti-onl...azivaju-pobacaj

muka mi je više od njihovih studija

#219 mitko

mitko
  • Član
  • 3209 posts

Objavljeno 29 January 2014 - 07:37 PM

Fembion 1 za planiranje bebe i prvi trimestar,femibion 2 za drugi i treci i za vreme dojenja. Preporuka od doktora i u Srbiji i u Austriji. Krvna slika savrsena i pre i za vreme i posle trudnoce,evo i sad u drugoj trudnoci.
Objavljena slikaObjavljena slika
                    nasa ljubav traje od 27.11.2011. :wub:
Objavljena slika

#220 Kristal

Kristal
  • Član
  • 4590 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 29 January 2014 - 08:03 PM

Meni je krvna slika bila odlicna u obe trudnoce, a nisam pila nista, osim folne kiseline na pocetku. Pravilna ishrana je najbitnija.
2009. Prvi cvetić - seka
2013. Drugi cvetić - bata

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika