Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Cveće u domu i vrtu

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
903 odgovora na ovu temu

#1 micika

micika
  • Član
  • 1332 posts

Objavljeno 05 May 2010 - 01:46 PM

Juce sam konacno kupila crassulu...kazu da je to drvo novca. Sada samo da vidimo da li je istina...obozavam cvece ali s obzirom da nas 4 zivi u 33m2 nemam puno prostora za cvece. Kad budem imala stan, svoj stan, bice to jedna oaza...gajite li cvece?  
[/url]

#2 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 05 May 2010 - 01:50 PM

Да, обожавам драцене и кактусе, то је што се тиче кућног цвијећа, а имам и неколико бабмуса у вазнама, ниједна од ових биљки не захтјева пуно пажње што ми одговара. Уживам у садњи баштенског цвијећа, ту се баш сва предам.

Objavljena slika

#3 lukica

lukica
  • Član
  • 960 posts

Objavljeno 05 May 2010 - 02:31 PM

Volim ono cveće koje ne treba puno paziti. Imam oko 7-8 saksija cveća u kući i sve sam ih dobila. Moja svekrva koja živi u prizemlju kuće baš, baš voli cveće. Ima ga i u kući, na terasi, u dvorištu...Kad dođe zima pa mora da se unese unutra onda se baš na može proći od njega. Ja volim cveće ali ne baš toliko

#4 secer

secer
  • Član
  • 11517 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 05 May 2010 - 09:32 PM

u kuci nemam nijednu saksiju, osim bambusa u vazni, ali zato na terasi imam 25 saksija i neke su ogromne...obozavam cvece na terasi, ne samo  zbog cveca vec i sto terasa izgleda lepse...ali inace volim da se bakcem oko toga, volim da gledam kako mi cvece raste, radujem se kad cveta itd smile.gif
Objavljena slika

#5 Anchi-KŠ

Anchi-KŠ
  • Član
  • 1624 posts

Objavljeno 05 May 2010 - 10:13 PM

Cveće prosto obožavamo i mm i ja !!!
Kaktuse imamo oko 70 vrsta. Sve boje Hibiskusa, takođe. Nisam ljubitelj sobnog cveća, ali ga imamo. S obzirom da imamo terasu od 40m2 napravili smo pravu bašticu od perena (to je ono cveće što ne mrzne). Moraću da slikam i da vam pokažem.  
Izvolite, drage moje, sezona korišćenja terase je otvorena!!!!

Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

#6 melita

melita
  • Član
  • 80 posts

Objavljeno 05 May 2010 - 10:33 PM

OBOZAVAM cvece i imam dosta sobnog,nedostaje mi ta famozna krasula,nigde je nema.A ovih dana sam u maniji sa kupovinom petonija i begonija i muskatla sadim ih na terasi opusta me a i prelepe su.. rolleyes.gif

#7 secer

secer
  • Član
  • 11517 posts

Objavljeno 05 May 2010 - 11:29 PM

(Anchi-KŠ @ 5.05.2010, 22:13) View Post
Kaktuse imamo oko 70 vrsta. Sve boje Hibiskusa, takođe. Nisam ljubitelj sobnog cveća, ali ga imamo. S obzirom da imamo terasu od 40m2 napravili smo pravu bašticu od perena (to je ono cveće što ne mrzne). Moraću da slikam i da vam pokažem.  

40m2 terasa????covece, pa ti si bas srecnica!!!slikaj nam obavezno
Objavljena slika

#8 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 06 May 2010 - 06:15 PM

JAKO VOLIM CVECE,ali sam prirodni ANTITALENAT za odrzavanje saksijskog bilja.Doduse imam i mali stan i ne bas mnogo pogodnog mesta za biljke.moja kuma se zeza da sam serijski ubica za cvece,hahaah laugh.gif jer sam toliko puta pokusavala da gajim biljke i naravno-sve su uginule

#9 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 06 May 2010 - 06:16 PM

(Anchi-KŠ @ 5.05.2010, 22:13) View Post

joj,blago tebi!slikaj obavezno!

#10 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 06 May 2010 - 06:18 PM

(micika @ 5.05.2010, 13:46) View Post
Juce sam konacno kupila crassulu...kazu da je to drvo novca. Sada samo da vidimo da li je istina...obozavam cvece ali s obzirom da nas 4 zivi u 33m2 nemam puno prostora za cvece. Kad budem imala stan, svoj stan, bice to jedna oaza...gajite li cvece?  

NEK TI SE POZLATI kupovina:D javi da li funkcionise

#11 happiness

happiness
  • Član
  • 597 posts

Objavljeno 06 May 2010 - 06:28 PM

ја сам добила алоју,кажу да после 3 године могу од ње правити лековите ствари,а волим цвеће,само ми ништа не опстаје од њих двојице

#12 micika

micika
  • Član
  • 1332 posts

Objavljeno 07 May 2010 - 10:09 AM

Anchi pa tebi je veca terasa od stana u kome zivimo nas cetvoro. Blago se tebi...
[/url]

#13 zaklina

zaklina
  • Član
  • 155 posts
  • Interesi:Veciti ucenik prava! Hihihihihih!!!

Objavljeno 09 May 2010 - 10:22 AM

Meni muz skoro kupio saksiju sa ruzama i to je zapravo cvece koje obozavam. Posto smo vec 5 meseci svi zajedno u jednoj kuci, i zaova i svekrva i mu, nemam bas slobodnog prostora za svoje dekorisanje posto su zaova i svekrva n'a svoju ruku i Dan danas i ipak je njihova volja najbitnija. Dobro, to je sad vise za neku drugu temu, Ali tako vam kazem, jedna saksija samo koja me odusevljava i smiruje. Ako neko zna neka mi kaze nesto korisno za ruze! Nisam bas expert, jos Sam "mlada" za te stvarcice-jos uvek se ucim!

#14 lukica

lukica
  • Član
  • 960 posts

Objavljeno 09 May 2010 - 11:41 AM

Mi imamo azaleju a skoro sam čula da i ona može biti otrovna. Jel zna neko nešto o tome, da li je to tačno?

#15 Anchi-KŠ

Anchi-KŠ
  • Član
  • 1624 posts

Objavljeno 09 May 2010 - 12:34 PM

(lukica @ 9.05.2010, 11:41) View Post
Mi imamo azaleju a skoro sam čula da i ona može biti otrovna. Jel zna neko nešto o tome, da li je to tačno?

Uh, stavila si me na velike muke! Tražila sam po internetu i ništa. Raspitaću se kod koleginice koja uzgaja cveće pa ti javljam. Inače, moji je imaju godinama i prelepa je. Kad ti precveta oreži grančice gde su bili cvetovi a ona će na tim mestima da se razvije troduplo.
Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

#16 Gost_Clara82_*

Gost_Clara82_*
  • Gost

Objavljeno 11 May 2010 - 12:53 PM

U kući imamo puno afričkih ljubičica, raznih boja, tu su i dracene i bendžamini..dvorište mi je prepuno što ruža puzavica, što običnih ruža..volim cveće i stvarno uživam u svim tim radovima oko njega rolleyes.gif

#17 Чупава

Чупава
  • Član
  • 7150 posts

Objavljeno 22 May 2010 - 10:41 AM

Ja imam cvece,dobila od svekrve,ne znam puno o cvecu,znam samo da trebam da ga polivam jednom nedeljno i da bude na prozoru,, jedno mi  je malo i stoji na prozoru a drugo sa velikim listovima malo vece..Inace moja nana je ludaaaaaaaaa za cvecem ,i kupuje svaki dan neko novo kao i moja svekrva,, Moja nana je vise puta dobila nagradu za najbolji park,dvoriste,ona ga sama uredjuje ,cvece prelepo,i zna mnogo o tome.. Pa sam i ja trazila savet od njega kako ovo moje da cuvam ,ona rekla da ga ne polivam mnogo cesto i da cuvam ljuske od jaja u neku posudu sa vodom i posle sa tom vodom da polijem cvece,jer u ljuske ima dosta kalcijima... eto,valjda sam nekom dala savet i ja,

#18 micika

micika
  • Član
  • 1332 posts

Objavljeno 22 May 2010 - 04:01 PM

(Mirjana @ 22.05.2010, 10:41) View Post
Ja imam cvece,dobila od svekrve,ne znam puno o cvecu,znam samo da trebam da ga polivam jednom nedeljno i da bude na prozoru,, jedno mi  je malo i stoji na prozoru a drugo sa velikim listovima malo vece..Inace moja nana je ludaaaaaaaaa za cvecem ,i kupuje svaki dan neko novo kao i moja svekrva,, Moja nana je vise puta dobila nagradu za najbolji park,dvoriste,ona ga sama uredjuje ,cvece prelepo,i zna mnogo o tome.. Pa sam i ja trazila savet od njega kako ovo moje da cuvam ,ona rekla da ga ne polivam mnogo cesto i da cuvam ljuske od jaja u neku posudu sa vodom i posle sa tom vodom da polijem cvece,jer u ljuske ima dosta kalcijima... eto,valjda sam nekom dala savet i ja,

Hvala na savetu...od danas skupljam ljuske od jajeta...
[/url]

#19 Gost_Clara82_*

Gost_Clara82_*
  • Gost

Objavljeno 23 May 2010 - 08:45 AM

(Mirjana @ 22.05.2010, 10:41) View Post

Nisam znala za to..probaću svakako..hvala Mirjana

#20 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 23 May 2010 - 05:51 PM

ej...IMA LI PARA OD TOG DRVETA STO SI KUPILA ????  laugh.gif

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika