Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Farbanje odece

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
14 odgovora na ovu temu

#1 micika

micika
  • Član
  • 1332 posts

Objavljeno 05 May 2010 - 12:42 PM

Pronasla jednu moju haljinu koju sam naravno isflekala dok sam bila trudna. Probam je sada a ona mi super i bas je  prijatna za leto. Mislila sam da je ofarbam i da se tako resim fleke...jeste li farbale kod kuce neki deo odece? Na koji nacin? Cula sam da se moze farbati u masini za ves?
[/url]

#2 Kristal

Kristal
  • Član
  • 4590 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 05 May 2010 - 07:00 PM

I ja imam neke isflekane haljine. Nešto sam skeptična prema farbanju, bojim se da ću ih totalno uništiti. I ja bih bila zahvalna ako neko zna da da savet kako se to radi.
2009. Prvi cvetić - seka
2013. Drugi cvetić - bata

#3 godak

godak
  • Član
  • 749 posts

Objavljeno 05 May 2010 - 09:08 PM

ja nikad nisam ništa sama farbala i nemam pojma kako se to radi, ali moj muž je par stvari nosio na farbanje u jednoj radnji za hemijsko čišćenje i farbanje odeće... mogu vam reći da uopšte nisam zadovoljna kako to posle izgleda... tačnije, to lepo uzgleda na prvi pogled, ali kad treba da se opere onda je to užas... boja se skida u neverovatnim količinama... i to vrlo brzo ponovo izbledi...

#4 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 06 May 2010 - 12:44 AM

(micika @ 5.05.2010, 13:42) View Post
Pronasla jednu moju haljinu koju sam naravno isflekala dok sam bila trudna. Probam je sada a ona mi super i bas je  prijatna za leto. Mislila sam da je ofarbam i da se tako resim fleke...jeste li farbale kod kuce neki deo odece? Na koji nacin? Cula sam da se moze farbati u masini za ves?

Ja sam farbala crne farmerice i to farbom za kosu.Uflekala sam ih puderom,nije htelo da se skine i ja kad sam se farbala malo sam zamazala fleku.I dan danas se nije skinula farba.A ove sto ima da se kupe ne valjaju nista,kuvaju se u loncu i to se skine vrlo brzo.
Objavljena slika

Objavljena slika

#5 Gost_ruskinja_*

Gost_ruskinja_*
  • Gost

Objavljeno 04 August 2010 - 08:52 AM

Ovo što kaže Sanja je tačno-ja sam kupila farbu za farbanje odeće, kuvala na šporetu taj neki dux sa flekom, pa dok je boja primila, trebalo je malo duže i nakon 3 pranja u mašini ispralo se i opet se vidi fleka... sad.gif

#6 Topaz

Topaz
  • Član
  • 4737 posts

Objavljeno 04 August 2010 - 08:56 AM

Od farbane gardarobe meni redovno izadje alergija, pogotovo ako su u pitanju farmerke ili nesto slicno. Noge mi se upale i imam osjecaj da cu da oderem kozu koliko me svrbi. Nisam bas sigurna u ispravnost sastava tih farbi za odjecu.
... nikada ne idi utabanom stazom jer tamo gdje ides drugi su vec bili ...

#7 dva andjela

dva andjela
  • Član
  • 194 posts

Objavljeno 17 March 2011 - 08:55 AM

Farbala sam farmerice i donji deo trenerice u crno i odlicno je,nista se nije ispralo,samo moram posebno da ih perem od ostale garderobe.

#8 Natasa

Natasa
  • Član
  • 717 posts

Objavljeno 17 March 2011 - 08:58 AM

Ja imam "krpenu" jaknu,tako je zovem.Skoro sam je uzela ,jednom oprala i vec se vidi da je boja izasla,izbledela.Ne znam jel bi farba ta pomogla,gde se kupuje?Takodje imam jedne farmerice,koje blede i vide se bele strafte,tragovi od praska.
Objavljena slika

Objavljena slika

#9 dva andjela

dva andjela
  • Član
  • 194 posts

Objavljeno 18 March 2011 - 10:41 AM

Natasa ja sam nosila u farbaru,u NS npr donji delovi su 600 dinara. Uvek mi kazu da je najbitnije da bude bar 90% pamuk da se ne bi izguzvalo jer se boji na visokim temperaturama.

#10 Vukadinka

Vukadinka
  • Član
  • 1408 posts

Objavljeno 05 April 2011 - 10:54 AM

A šta radite kada slučajno bijeli veš ofarbate u roze. To se meni desilo sa bebinom odjećom i pelenama, sreća pa je curica hehehe. Ali već sam ga prala jedno 10 puta i još se nije ispralo, čak sam stavljala i sodu i nepali. Imate li kakav drugi način?

Objavljena slika

Objavljena slika

Ne sanjaj zivot, vec zivi svoj san!

Objavljena slika

#11 Masa81

Masa81
  • Član
  • 134 posts

Objavljeno 05 April 2011 - 11:15 AM

hehe desawalo mi se da swe ofarbam u plawo ili roze kad su klinci bili mali XD al je posle radilo ace.. mada posle aca brzo propadne wes al skinulo je koliko toliko.... sto se farbanja odece tice  nisam nikad niti cu jer su te boje izrazito lose ali ako se desi neka flekica koju ne mogu da skinem sa omiljene odece ja stawim neku mali aplokaciju u kraj, swe u zawisnisti od welicine fleke,e sad ako ima wecu ,fleku zna se prawac kontejner

#12 C*I*C*A*N*A

C*I*C*A*N*A
  • Član
  • 9809 posts

Objavljeno 06 October 2011 - 08:42 AM

Mene zanima da li odeca koja pusta boju moze da se reklamira.Ja zaista ne mogu da verujem da npr kupim Nike trenerku u sportu,platim jako skupo i ona pusta boju.Pa dodje mi da se ubijem.Ne mogu da verujem.
Ne mogu da perem na ruke nista,a dosta trenerki samo donji delovi pustaju boju da gotovo svaki perem na ruke.
Ja sam ja i neću da potčinim svoj ukus jednodušnom sudu čovečanstva. Ako ne volim neku stvar ne volim je, to je sve - ne vidim nikakav razlog da se pretvaram da volim nešto samo zato što to većina voli, ili se pretvara da voli.
Džek London

#13 Ivančica

Ivančica
  • Član
  • 19149 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 06 October 2011 - 08:55 AM

(C*I*C*A*N*A @ 6.10.2011, 08:42) View Post
Mene zanima da li odeca koja pusta boju moze da se reklamira.Ja zaista ne mogu da verujem da npr kupim Nike trenerku u sportu,platim jako skupo i ona pusta boju.Pa dodje mi da se ubijem.Ne mogu da verujem.
Ne mogu da perem na ruke nista,a dosta trenerki samo donji delovi pustaju boju da gotovo svaki perem na ruke.

Možeš da probaš, ali robu koja nema etiketu se obično ne može vratiti.
Probaj da promeniš proizvođača wink.gif

#14 Ivana84

Ivana84
  • Član
  • 4033 posts

Objavljeno 31 May 2014 - 12:37 PM

Ja sam sa omljenih letnjih dimija sive boje,skinula neku fleku venisem i skinulla boju na tom delu.
od nedelje cu ih ofarbati,preporucili su mi neku dobru farbu,pa cu javiti kakva je i dali je tako dobra kao sto hvale.
Objavljena slika

#15 deeeica

deeeica
  • Član
  • 822 posts

Objavljeno 31 May 2014 - 02:19 PM

Pa sa kojim si venisem skidala imas za ves u boji i za beli :) venis je jako dobar.

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika