povracanje u mlazu

odgovora

Objavljeno

Drage mame,

Moj bebac ima 8 nedelja, prilicno je velika beba i voli da sisa i samo sisa. Desilo nam se 2 puta do sada (u razmaku od 4 dana) da je povratio u mlazu i to u 3 mlaza. Prilicno sam se uplasila. Nakon toga se nasmejao, malo spavao i nastavio dalje. da li se to i vama desava?

Pitala sam patronaznu i ona kaze da je u pitanju to sto se on prejede pa dok ne podrigne ako nije u uspravnom polozaju, prakticno vazduh izbaci sav sadrzaj zeluca jer "poklopac" zeluca nije dovoljno razvijen da bi zadrazao hranu.

Sta vi mislite o tome?

B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj to da te plasi, i moj sin je tako vracao hranu, i to skoro dva meseca, cak sam ga vagala svakih 7 dana, i kad je najvise povracao dobio je najvise grama, tako da sam se ja prestala brinuti. Jedino nije bilo zgodno ga presvlaciti tako cesto i brisati iza njega. Kada je napunio 4 meseca to je prestalo, sad samo ako ga naglo podignes, i pritisnes zeludac, vrati vecu kolicinu. Ne brini se, vidis da ti je veseo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka je takodje dosta mleka vracala,desavalo se i u mlazu,sto mi je delovalo strasno.Ona je pila humanu.Jos mi je jedna babica ulila strah sa pricom kako je problem u zelucu,da se radi neka operacija,bas me uplasila.A zatim su mi rekli da je to normalna pojava,ako halapljivo jede itd,da je sve u redu dok beba lepo napreduje,dok je zdrava i zadovoljna nema mesta panici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako nastavi da se desava to je onda refluks (GER). nije nista strasno...dosta beba to ima, nije nista nepoznato....moj luka je imao jako izrazeni refluks do 2. godine.....

imate temu o tome bas ovde iznad,,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba je svako jutropovracala posle sisanja,bas teko u mlazu.I to do jedno tri meseca.Ujutru je bilo puno mleka ,a ona je bila mala halapljivica. A ja sam smrdela kao da radim u mlekari svako jutro :lol: :lol: :lol: Bez brige,to je normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam na odgovorima.

Imam jedno jos pitanje u vezi sa tim da li ste se cedile i do kada?

jer, ja imam dosta mleka i ako se ne iscedim, umijem dete sa mlekom..sada mi je vec dosta cedjenja, 8 nedelja pre svakog podoja...na pumpicu..pomislim da ne gresim jer kad se cedis, imas vise mleka a kad imas vise mleka, moras da se cedis i tako u krug!

dokle..... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam na odgovorima.

Imam jedno jos pitanje u vezi sa tim da li ste se cedile i do kada?

jer, ja imam dosta mleka i ako se ne iscedim, umijem dete sa mlekom..sada mi je vec dosta cedjenja, 8 nedelja pre svakog podoja...na pumpicu..pomislim da ne gresim jer kad se cedis, imas vise mleka a kad imas vise mleka, moras da se cedis i tako u krug!

dokle..... :blink:

Sve je individualno, ali ja sam trpela i retko kad sam koristila pumpicu, rezultat toga je to da je beba zbog prenapunjenosti dojki manje jela pa ostajala gladna, a meni se mleko manje obnavljalo i sa 4 meseca je pocelo da nestaje da bi sa 5 skroz nestalo. Tako da mislim da jos malo koristis pumpicu, iscedi manje svaki obrok, a uskoro ce i bebi trebati vise hrane :P

To je bar moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam na odgovorima.

Imam jedno jos pitanje u vezi sa tim da li ste se cedile i do kada?

jer, ja imam dosta mleka i ako se ne iscedim, umijem dete sa mlekom..sada mi je vec dosta cedjenja, 8 nedelja pre svakog podoja...na pumpicu..pomislim da ne gresim jer kad se cedis, imas vise mleka a kad imas vise mleka, moras da se cedis i tako u krug!

dokle..... :blink:

Nama je takodje bio jedan kratak period "bljuvanja u mlazu" da sam imala utisak koliko povrati da ce za pola sata biti opet gladna, medjutim taman tih dana nam je dosla patronazna u posetu i zatekla nas dok sam dojila pa je i to videla. To je sve zbog halapljivosti, i ona je imala dva meseca tada - ojacala, porasla pa je zahtevala i vise hrane, a posto je jaca i mogla je vise da vuce pa je gutala i vazduh, i onda ta kolicina vazduha podigne dijafragmu detetu i onda povrati i vise nego sto bi trebalo, ali nemoj to da te brine. Probaj ovako, tako je mene patronazna savetovala....daj da sisa 2-3 minuta pa podigni dete, pa onda ponovo i tako nekoliko puta tj. dok se dete nenasisa....verovatno da ce u pocetku biti malo mucno za oboje jer ce beba verovatno plakati kad je skines sa dojke,ali vredi. Ja sam problem resila za 5-6 dana! Ujedno, manje ce vazduha ostati bebi u zeludcu i grcevi ako ih ima ce biti blazi! Pokusaj, srecno!

A sto se tice cedjenja, ja sam se cedila do nekih mesec-mesec i po dana, otprilike videces kad ti se grudi same regulisu (znaci da ne budu jako tvrde do sledeceg podoja). Svakako netreba preterivati sa cedjenjem jer beba svaki dan napreduje i sama izvuce vise mleka, tako da se ti svakako mleko iz dana u dan nadolaziti vise tj. taman koliko je potrebno bebi za obrok!

Ne znam da li ti je dete izbacilo nocni podoj ali cuvaj se i toga, kako ti se grudi ne bih upalile, meni se desilo da je beba sisala u 21h i onda preskocila podoj u 24h, i ja se onako komirana od spavanja probudim oko 2.30h ujutru a iz grudi samo curi, a bole na dodir samo sto se nisu upalile....e onda se moras iscediti toliko dok se neopuste malo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

26.avgusta smo poceli da koristimo aptamil ar i bilo je sve super,imao je stolicu svaki dan samo malo cvrscu nego kod aptamila 1,nije bljucao...ali vec 3 i danas je 4.dan,muku mucim sa bebom i nije mi jasno da li je zbog mleka tako da cekam ponedeljak da idem kod doktora.

Naime bebac ima 3.5 meseca i nije imao grceve.Pre 3 noci je kakio 3 puta(u pola 4,u pola 6,u 9)pa onda preko dana jos 2 puta.Stolica je bila redja pa sam pomislila da je prehlada ili neki virus ali bio je sasvim normalan,veseo i nije imao temperaturu.Onda negde oko 13-14h toga dana,odjednom je poceo da place,nekad da vristi,nije hteo nikako da lezi i da zaspi samo se na rukama umirio tako da sam ga nosala celo popodne.Ponovo sam pomislila da je virus u pitanju ali kad je doslo 6 sati,popio je mleko,dobro se iskakio i bio je sasvim druga beba...

Danas je 4.dan i situacija se nije promenila.Ujutru bude veseo ali cim dodje 13h on pocinje da place,ako ga spustim on vristi,pokusavam da se igram sa njim da bih ga oraspolozila ali ne vredi.Predvece se onda smiri.Nisam spomenula da od kad pije aptamil ar nenormalno puno ispusta gasove i to se bas cuje,i po danu i po noci,dok ranije to nije bio slucaj.

Trazila sam po internetu i citala iskustva majki tako da imam utisak da je sve zbog mleka i da ima problem sa varenjem jer je mleko mnogo gusto tj.dok se priprema mora dobro da se mucka,pa da odstoji 7 minuta,pa opet da se mucka.Samim tim se u flasici stvori nenormalno dosta pene i beba uvuce dosta vazduha.Ali opet mi nije jasno zasto ima redje stolice vise puta na dan...

Sta vi mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Moj bebac ima 8 nedelja, prilicno je velika beba i voli da sisa i samo sisa. Desilo nam se 2 puta do sada (u razmaku od 4 dana) da je povratio u mlazu i to u 3 mlaza. Prilicno sam se uplasila. Nakon toga se nasmejao, malo spavao i nastavio dalje. da li se to i vama desava?

Pitala sam patronaznu i ona kaze da je u pitanju to sto se on prejede pa dok ne podrigne ako nije u uspravnom polozaju, prakticno vazduh izbaci sav sadrzaj zeluca jer "poklopac" zeluca nije dovoljno razvijen da bi zadrazao hranu.

Sta vi mislite o tome?

B.

Isti slučaj i kod moje Tijane i isti smo odgovor dobili od pedijatra. On nam je prepisao neki dodatak u vidu tabletice koji nakon sisanja ili bibrona napravi čep koji omogućava da se mleko ne može povratiti. Takođe nam je rekao da nakon dojenja bebu ostavimo na malo višem uzglavlju i da se nikako ne dira jedno 15 minuta dok se mleko ne svari, čak ni za podrigivanje. Moja beba posle toga samo malo više štuca ali štucanje nije za brigu. Za majčino mleko mi je rečeno da se vari brzo i da će ona ubrzo zaspati tako da nema straha od povraćanja. Počela sam da praktikujem povišeno uzglavlje i deluje!!! kisss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago povišen položaj nakon jela, 15 minuta...obavezno...nekih 30 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam isti problem,moja devojcica je punih 5 meseci i jos uvek jako povraca u mlazu.od samog pocetka je pedijatar obavesten,ali nista nije preduzeto tj.nista nije bilo efikasno.prvo smo joj trebali podignuti glavicu kada spava,pa nedavati toliko cesto da sisa,pa smo sad dobili da kupujemo HUMANA AR jer to sadrzi kukuruz u sebi,mad asam ja i za to skepticna i vise mi ponestaje ideja sta da radim...a napomenucu da ni na kilazi ne napreduje bas...ima samo 6100 gr,a trebala bi bar 7500 gr. :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Mihael, iskreno, ja bih potrazila objasnjenje od doktora... ili bar nasla nekog drugog doktora za savet. Ipak 5 meseci povracati u mlazevima i da ne daje adekvatnu "terapiju" hm... neznam... ipak je po sredi tvoja bebica i ti znas sta je najbolje ... A jel bas povraca, nije ono bljuckanje?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Moj bebac ima 8 nedelja, prilicno je velika beba i voli da sisa i samo sisa. Desilo nam se 2 puta do sada (u razmaku od 4 dana) da je povratio u mlazu i to u 3 mlaza. Prilicno sam se uplasila. Nakon toga se nasmejao, malo spavao i nastavio dalje. da li se to i vama desava?

Pitala sam patronaznu i ona kaze da je u pitanju to sto se on prejede pa dok ne podrigne ako nije u uspravnom polozaju, prakticno vazduh izbaci sav sadrzaj zeluca jer "poklopac" zeluca nije dovoljno razvijen da bi zadrazao hranu.

Sta vi mislite o tome?

B.

Pokusaj da dojis bebu u skoro vertikalnom polozaju.To je meni savetovala doktorica iz Doma zdravlja i kod nas je bar malo razredilo bljuckanje.A jako je bitno i da li je povratio onako uz sebe ili na recimo metar razdaljine od sebe (to se opisuje kao "vulkanska erupcija")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Mihael, iskreno, ja bih potrazila objasnjenje od doktora... ili bar nasla nekog drugog doktora za savet. Ipak 5 meseci povracati u mlazevima i da ne daje adekvatnu "terapiju" hm... neznam... ipak je po sredi tvoja bebica i ti znas sta je najbolje ... A jel bas povraca, nije ono bljuckanje?!

Nazalost nije to bljuckanje,nego bas povracanje redovno...mada mogu reci da sam joj pre nedelju dana pocela davati domace mleko,mada i sisa ali retko i njega ne povrati ili mozda samo malo...to nam se svidja i nastavicu da ga koristim,cak ako treba prekinucu da je dojim jer je to za obe mucenje!

a sto se promene lekara tice nevredi jer sam pokusala i svi kazu isto.nasi lekari!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da ste uspeli da pronadjete nacin da to sredite pa makar to bilo i domace mleko... Da mozda to nije jedan od nacina da se manifestuje alergija?! Na temi "Alergija na hranu" ima slicnih slucajeva. Evo mozes pogledati na ovom linku Alergija na hranu <--klik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i mi takodje imamo problem sa bljuckanjem :( od prvog dana!Dunju sam skoro dva meseca dojila zatim smo presli na adaptiranu hranu Nan a od pre par nedelja dvotrecinsko mleko i nista na sve reaguje isto!Posle obroka je drzimo duze u uspravnom polozaju, probali smo i sa nekoliko manjih obroka i nista!Bljucka i kada popije caj,vodu,sokic...Bas sam zabrinuta iako su nam dve doktorke rekle pa to je normalno procice vremenom?Da li jos neko ima slican problem i eventualno savet? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i mi takodje imamo problem sa bljuckanjem :( od prvog dana!Dunju sam skoro dva meseca dojila zatim smo presli na adaptiranu hranu Nan a od pre par nedelja dvotrecinsko mleko i nista na sve reaguje isto!Posle obroka je drzimo duze u uspravnom polozaju, probali smo i sa nekoliko manjih obroka i nista!Bljucka i kada popije caj,vodu,sokic...Bas sam zabrinuta iako su nam dve doktorke rekle pa to je normalno procice vremenom?Da li jos neko ima slican problem i eventualno savet? :(

Sve bebe bljuckaju, to je sasvim normalno. Stvar je u tome što bebe nemaju organe digestivnog trakta razvijene kao mi, pa im se onda hrana mnogo lakše vraća nazad. Kada počne da jede čvršću hranu, prestaće i bljuckanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh nadam se bas sam zabrinuta da li je to normalno,znam da sve bebe bljuckaju ali ona to bas cesto radi...Ludilo...Hvala Kristal!:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba je jako mnogo i često bljuckala. I mi smo smarali doktore oko toga, a oni su uvek bili u fazonu da to nije ništa. Ne brini se brzo će to proći :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga mislila sam da sam jedina koja svakog dana na zici ima 20-ak portikli...ludilo!CMOKIC :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,moj decko ima 2,5 meseca i cesto je povracao u mlazu i to jos uvek traje,cak i ostane bez vazduha prilikom hranjenja jer ima zapusen nosic.Inace hranimo se na flasicu,pedijatar nam je rekao da je to normalno jer je dete halapljivo,nije svejedno i briga uvek postoji,ali ako kazu da je to normalno onda ne treba da brinemo :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,moj decko ima 2,5 meseca i cesto je povracao u mlazu i to jos uvek traje,cak i ostane bez vazduha prilikom hranjenja jer ima zapusen nosic.Inace hranimo se na flasicu,pedijatar nam je rekao da je to normalno jer je dete halapljivo,nije svejedno i briga uvek postoji,ali ako kazu da je to normalno onda ne treba da brinemo :-)

videces kasnije kako se bude odvijao....u svakom slucaju treba napraviti razliku izmedju bljuckanja i povracanja u mlazu...jer konstantno povracanje u mlazu je klasican simptom Refuksa,tacnije GER-a.Mi ga jos uvek imamo, tj mi spadamo u one izuzetke gde se i posle druge godine jos nije "povuklo"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali taj problem od 2.meseca pa do skoro. Ja sam, inace, radila, pa sam uklapala dojenje u casove, a kad je pocela sa povracanjem, morala sam da smanjim obim posla, da bih cesce bila uz nju, jer sam htela da je dojim. Zbog toga su se neki ucenici jako naljutili, ali sta da radim, morala sam da biram.

K.jos uvek samo sisa i drago mi je da smo uspele, jer nije lako kad povrati sve, a ja je opet dojim i tako svaki dan po par puta. Imam mleka za tri bebe, zbog toga, ali sta cu?!

Sad cu joj ubacivati sokice, po malo, da bismo sa 6 meseci jeli kasice, jer ce onda zbog povracanja biti lakse, ako se nije zaista povuklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

enav nama je pakao poceo zapravo kad smo poceli sa kasicama...pre je postojao ali kod pravog GER-a pakao pocinje sa cvrstom hranom jer su tad povracanja mnogo teze...kad se samo setim...plasila sam se da izadjem iz kuce....jer to nije obicno povracanje vec pocnu da se dave....

nadam se da ni jednoj vasoj bebi nece refluks trajati tako dugo kao nama....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.