Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

krvna slika kod beba

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
67 odgovora na ovu temu

#1 ana20

ana20
  • Član
  • 148 posts

Objavljeno 12 April 2010 - 09:47 PM

Drage mamice ,zanima me kada ste prvi put radili tzv. sistematski pregled kod beba i da li ste tada i vadili krv tj. da li je pedijatar to tražio? Da li su bebi vadili krv iz prsta ili iz pete? Hvala!

#2 Phoenix

Phoenix
  • Član
  • 6318 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 12 April 2010 - 10:12 PM

Nama je pedijatar predložio da radimo krvnu sliku sa 6 meseci. Tako smo i radili. Krv su mu vadili iz prstića.

Iz pete su mu vadili samo sa nedelju dana što je obavezna kontrola (bar u NS).
Objavljena slika
Objavljena slika

#3 ana20

ana20
  • Član
  • 148 posts

Objavljeno 13 April 2010 - 09:50 AM

(Phoenix @ 12.04.2010, 22:12) View Post
Nama je pedijatar predložio da radimo krvnu sliku sa 6 meseci. Tako smo i radili. Krv su mu vadili iz prstića.

Iz pete su mu vadili samo sa nedelju dana što je obavezna kontrola (bar u NS).

Hvala !

#4 lukica

lukica
  • Član
  • 960 posts

Objavljeno 13 April 2010 - 10:04 AM

Mi smo krvnu sliku radili već sa 4,5 meseca pošto je doktorka rekla da je malo bleđi nego što bi trebalo (inače se radi sa 6 meseci). Imao je manjak gvožđa ali su nam rekli da je to u tom periodu normalno. Krv je vadio iz prsta.

#5 ptičica

ptičica
  • Član
  • 1009 posts
  • Interesi:vaspitanje, psihologija, književnost, odrastanje...

Objavljeno 13 April 2010 - 11:44 AM

Mi smo krv vadili jutros, prvi put, imamo 5.5 meseci i to smo radili radi redovnog pregleda. Inače vadili su krv iz vene. Poludela sam. Zar tako malim bebama vaditi krv iz vene? Grozno iskustvo. Vene su valjda pretanke, a ručice predebele, jedva su joj pronašli venu, naravno ona je sve vreme plakala, jedva sam je smirila.
Još sam ljuća, sada, kada sam videla da ipak u nekim drugim gradovima krv vade iz prsta. Znam da i to boli, ali je brže i lakše.
Isidori su tek iz trećeg uboda uspeli da izvuku 2ml krvi, užas. angry.gif

#6 ana20

ana20
  • Član
  • 148 posts

Objavljeno 13 April 2010 - 03:15 PM

(ptičica @ 13.04.2010, 11:44) View Post
Mi smo krv vadili jutros, prvi put, imamo 5.5 meseci i to smo radili radi redovnog pregleda. Inače vadili su krv iz vene. Poludela sam. Zar tako malim bebama vaditi krv iz vene? Grozno iskustvo. Vene su valjda pretanke, a ručice predebele, jedva su joj pronašli venu, naravno ona je sve vreme plakala, jedva sam je smirila.
Još sam ljuća, sada, kada sam videla da ipak u nekim drugim gradovima krv vade iz prsta. Znam da i to boli, ali je brže i lakše.
Isidori su tek iz trećeg uboda uspeli da izvuku 2ml krvi, užas. angry.gif

Jao sirota bebica ,ali da znaš da to samo zavisi od aparata po kojem se rade analize ili ako traže neke specifične analize,evo mismo danas bili i za KKS i Fe su nam vaasili iz prstića a ako traže npr. neke druge stvari onda vade iz vene !

#7 ptičica

ptičica
  • Član
  • 1009 posts
  • Interesi:vaspitanje, psihologija, književnost, odrastanje...

Objavljeno 13 April 2010 - 08:14 PM

(ana20 @ 13.04.2010, 15:15) View Post
Jao sirota bebica ,ali da znaš da to samo zavisi od aparata po kojem se rade analize ili ako traže neke specifične analize,evo mismo danas bili i za KKS i Fe su nam vaasili iz prstića a ako traže npr. neke druge stvari onda vade iz vene !

Radili smo samo KKS, znači da je do aparata. Bez veze sad.gif

#8 viki77

viki77
  • Član
  • 1392 posts

Objavljeno 14 April 2010 - 04:18 PM

Mi smo vadili prvi put sa 2 nedelje. I posle toga svaki put kad dobije temperaturu prvo izvadimo krv,pa posle  ako moramo kod lekara da imamo spremne rezultate.Njih to inace ne boli.Moja Mina nije plakala ni kad joj je jedan laborant stiskao prstic 5 minuta,a veoma je bitno poneti rezultat kod dr da ne bi dete dobilo antibiotike bez potrebe.Mi ih nismo pili ni jednom,a imamo 2 godine.Izvinite ako sam udavila,ali smatram da je ovo bas bitno,jer doktori prepisuju antibiotike bez potrebe u ogromnim kolicinama,a to bas i nije zdravo.

#9 tanjiric

tanjiric
  • Član
  • 3 posts

Objavljeno 24 April 2010 - 10:34 PM

Mom Vanji su vadili krv iz prsta kada je napunio 6. meseci i pokazalo se da ima losu krvnu sliku pa je dobio Ferum lek (preparat gvozdja) 3 meseca da pije. Suprug i ja smo malo zabrinuti iako doktorka kaze da vecina beba ima losu krvnu liku u 6 mesecu posto su potrosile zalihe gvozdja sa rodjenja, a nemaju raznovrsnu ishranu (tek je poceo da jede cvrstu hranu) da bi nadomestile nedostatak. Takodje ima veze i sa majcinom anemijom u trudnoci. Ja se samo pitam zasto nam nije rekla da ranije pocnemo sa uvodjenjem cvrste hrane ako praksa pokazuje malokrvnost beba u 6 mesecu cak u 90% slucajeva, nego posle prepisuju sirup bebama.  dry.gif  
Da li neko ima iskustva sa malokrvnoscu svoje bebe? Znacilo bi mi da cujem...

#10 Micilici

Micilici
  • Član
  • 1378 posts

Objavljeno 25 April 2010 - 02:04 AM

Nama su samo jednom uzimali krv i to rutinski, ko sto se ovde svim bebama uzima, iz pete nakon 5 dana od rodjenja. Radio se test na:
- CF- cisticnu fibrozu
- PKU - phenylketonuria-u
- TSH - hypothyroidism
- Neo haemoglobin
Nakon toga vis nismo davali krv.

#11 djule

djule
  • Član
  • 1475 posts

Objavljeno 25 April 2010 - 07:06 PM

Mi prvi put sa 3 meseca,ucinila se doktorki da je bleda/bila u pravu,anemicna je bila,iz prstica joj vadili i nastavili da vade narednih 5 meseci,svaki mesec po jednom!

#12 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts

Objavljeno 23 June 2010 - 10:56 PM

Ognjenu su u porodilistu vadili 10 puta zbog infekcije,posle toga za hemokulturu i sa 6 meseci za krvnu sliku.
Objavljena slika

Objavljena slika

#13 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12449 posts

Objavljeno 24 June 2010 - 09:06 AM

Redovna kontrola nam je za 7 dana. Ali se nosim sa mislju da na svoju ruku odem u privatnu laboratoriju da proverim Eminu krvnu sliku. Sumnjam na snizeno gvozdje jer mi u toku dana dosta spava a rekli su mi da to moze da ima veze sa gvozdjem. Da li mi je to pametno ili ipak da cekam pedijatra da mi da uput?

Objavljena slika

Objavljena slika

#14 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 24 June 2010 - 09:15 AM

Ja sam Filipa dva puta vodila u privatnu ordinaciju na provjeru krvne slike(na svoju ruku). Imala sam neki osjećaj da nešto nije u redu(jako je plakao), izvadili smo krv i na osnovu toga je utvrđeno da je beba zdrava.
To me je smirilo.
Mislim da tu nema ništa loše. Iz prstića smo vadili, prevencije radi.

Objavljena slika

#15 Nina*

Nina*
  • Član
  • 1562 posts

Objavljeno 24 June 2010 - 12:29 PM

Mi smo prvi put vadili sa godinu dana i to cisto da se proveri, i bilo je sve ok.

#16 Gost_ruskinja_*

Gost_ruskinja_*
  • Gost

Objavljeno 24 June 2010 - 12:43 PM

Ćerka sa nekih 10 meseci, rutinski radi kontrole, a sin sad ima 22 meseca i nije još vadio krv, sem ono iz pete u porodilištu...

#17 Citana

Citana
  • Član
  • 3132 posts

Objavljeno 24 June 2010 - 01:46 PM

Iz vene sa 4 meseca,zbog sumnje na alergiju,sa 8 meseci iz prsta rutinska kontrola.Trebali smo sa 18,takodje rutinska ali i urin...a nikako da uhvatimo urin pa samim tim odlazemo i vadjenje krvi.Ali dobro ste me podsetile.Odvescu je na vadjenje krvi a urin kad bude...bice...

Najlepse je kad se smejes s prijateljima toliko dugo da na kraju i zaboravis zbog cega se smejete :DDDD

#18 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts

Objavljeno 15 September 2010 - 07:13 AM

Nalaz krvne slike:
WBC 6.0
Lymph# 4.0
HGB 131
RBC 5.05
MCT 37.6

Objavljena slika

#19 Gost_ruskinja_*

Gost_ruskinja_*
  • Gost

Objavljeno 15 September 2010 - 08:51 AM

E, još samo neko da nam protumači rezultate.

#20 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts

Objavljeno 15 September 2010 - 09:01 AM

I ja čekam...postavila sam i na cybermen...čekam...

Objavljena slika

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika