Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Nervoza u trudnoci

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
27 odgovora na ovu temu

#1 plavi andjelcic

plavi andjelcic
  • Član
  • 34 posts
  • Pol:ženski
  • Interesi:...

Objavljeno 01 January 2013 - 04:45 PM

Drage moje,svaka od nas je barem jednom osetila blagu nervozu u trudnoci...Sta mislite o toj temi?zasto i kada nam se to d esava?Da Li ponekad sami mozemo same sebe da sugerisemo u smirujemo!?A ustvari   nismo svesni koliko je zivot kratak!

#2 Zoks

Zoks
  • Član
  • 430 posts

Objavljeno 01 January 2013 - 04:58 PM

Sta znam,promene raspolozenja su valjda normalne,naravno sve u nekim granicama...a sve smo ih imale bar jednom sto u pms-u sto u trudnoci.Ima tema "emocije u trudnoci" pa pogledaj kako znamo da poludimo nekad :ph34r: .
Evo ovde http://www.bebac.com...p?showtopic=142
Objavljena slika
Objavljena slika

#3 plavi andjelcic

plavi andjelcic
  • Član
  • 34 posts
  • Interesi:...

Objavljeno 01 January 2013 - 05:15 PM

Svakako da je tako!

#4 Jekalina

Jekalina
  • Član
  • 2975 posts

Objavljeno 03 January 2013 - 12:59 PM

Cuj osetila? :D Drma me jako cesto :D Ili sam nervozna ili sam super raspolozena,nema trece...
Objavljena slika
Objavljena slikaObjavljena slika

#5 MalaMilica

MalaMilica
  • Član
  • 68 posts

Objavljeno 03 January 2013 - 07:32 PM

Ja sam prva 3 meseca trudnoce krila od svih, sem dragog, tako da je nervoza tada uvek bila prisutna, kada smo rekli, bilo mi je ok. Mada u poslednje vreme imam misli i anksioznosti koje se mogu objasniti, ne trudnocom kao hormonima vec kao pitanje, da li cu biti dobra majka? da li ce biti dovoljno novca? gde, kada i kako? Kako cu se poroditi? Ali to je, kako rekose devojke normalno. Imam epizode kada mi neopisivo i potpuno nerealno nedostaje muz, on radi od 7 do 3 i skoro uvek je kuci ili smo zajedno negde, ali opet mi nedostaje, kao da zelim da ga sklupcam i nosim u stomaku sa bebom i stalno da je tu. To je jedno jedino iracionalno osecanje koje sam ja zapazila. Ne racunajuci nervozu po pitanju haosa u kuci i finansijske situacije. Pa, trudne smo, zar ne? Valjda je normalno :)

#6 Phoenix

Phoenix
  • Član
  • 6358 posts

Objavljeno 03 January 2013 - 07:52 PM

Ja ujedam poslednjih par dana.
Objavljena slika
Objavljena slika

#7 Miva

Miva
  • Član
  • 15341 posts

Objavljeno 03 January 2013 - 08:06 PM

Ja sam od nekog sedmog meseca bila kao na iglama. Jos sam bila na poslu i radila sve, kao da nisam trudna. Bas sam bila pod stresom i na kraju zavrsila u bolnici tako da savetujem odmor i sve cetiri u vis. Bole vas brigeeeeeee ;)
Objavljena slika

#8 Marijachi

Marijachi
  • Član
  • 18896 posts

Objavljeno 03 January 2013 - 08:15 PM

U ovoj trudnoći definitivno neću moći da se odmaram kao u prvoj.Evo već noćima ne spavam :( Jedem kad stignem,doduše hranim se kvalitetno,ali jako haotično.U prvoj trudnoći sam bila baš baš nervozna,čini mi se nekad i previše.Sada sam manje-više staložena,jer moram,zbog deteta.Pored toga što je muči zubići još joj treba i neurotična majka.Da mi je samo jednu noć barem 3 sata sna da spojim.
Objavljena slika

Objavljena slika

#9 Megi.

Megi.
  • Član
  • 3757 posts

Objavljeno 03 January 2013 - 08:35 PM

Jako sam bila nervozna u trudnoci. Nisam prepoznavala sebe. Jedino 5-i i 6-i mesec sam bila stara ja. Uzasno su me drmali hormoni.
Objavljena slika

#10 milena026

milena026

mikicko

• Član
  • 2313 posts

Objavljeno 03 January 2013 - 08:39 PM

U prvoj trudnoci,nervozna sam bila  pas prva tri meseca,kasnije super sa povremenim ispadima. I sad u ovoj sam strasno nervozna na sta se nadovezuje i nespavanje nocima.
Objavljena slika

Lazar 03.06.2012.
Elena 19.08.2013.

#11 Marijachi

Marijachi
  • Član
  • 18896 posts

Objavljeno 03 January 2013 - 08:48 PM

Ja mislim da sam u prvoj trudnoći bila malo više razmažena,posebno u početku.Plus bespotrebno uzimanje utrogestana me pretvorilo u nešto ni nalik meni.E sad,sad sam odgovorna i prema detetu,pa sebi ne mogu da ugađam kao pre.
Objavljena slika

Objavljena slika

#12 Miva

Miva
  • Član
  • 15341 posts

Objavljeno 03 January 2013 - 08:49 PM

View PostMarijachi, on 03 January 2013 - 08:15 PM, said:

U ovoj trudnoći definitivno neću moći da se odmaram kao u prvoj.Evo već noćima ne spavam :( Jedem kad stignem,doduše hranim se kvalitetno,ali jako haotično.U prvoj trudnoći sam bila baš baš nervozna,čini mi se nekad i previše.Sada sam manje-više staložena,jer moram,zbog deteta.Pored toga što je muči zubići još joj treba i neurotična majka.Da mi je samo jednu noć barem 3 sata sna da spojim.
Draga, jel ne moze neko da te odmeni u nosanju deteta u toku noci? :(
Objavljena slika

#13 Marijachi

Marijachi
  • Član
  • 18896 posts

Objavljeno 03 January 2013 - 09:02 PM

Samo kod mene hoće.Kod mog muža smo probali,al kao da ima trnje na grudima.Samo preko dana hoće.Nego,sad je više ne nosam,opet smo se vratili na siku,plašim se.Ipak je njoj skoro 10 kg.Moram je preko dana nekad podići,da je operem,presvučem,i tako.

E sad,ne znam kad će prestati da se uspavljuje na siku,jednom je prestala.Samo je znala da se prevrće po krevetu i zaspi.Sad muče zubi,tako da moram joj pomoći da lakše sve prođe.
Objavljena slika

Objavljena slika

#14 Miva

Miva
  • Član
  • 15341 posts

Objavljeno 03 January 2013 - 09:20 PM

View PostMarijachi, on 03 January 2013 - 09:02 PM, said:

Samo kod mene hoće.Kod mog muža smo probali,al kao da ima trnje na grudima.Samo preko dana hoće.Nego,sad je više ne nosam,opet smo se vratili na siku,plašim se.Ipak je njoj skoro 10 kg.Moram je preko dana nekad podići,da je operem,presvučem,i tako.

E sad,ne znam kad će prestati da se uspavljuje na siku,jednom je prestala.Samo je znala da se prevrće po krevetu i zaspi.Sad muče zubi,tako da moram joj pomoći da lakše sve prođe.
Naravno. Ja nisam ni pokusavala da ga nosim nocu. I nama je sika i dalje br. 1.
Objavljena slika

#15 Cipelic

Cipelic
  • Član
  • 2745 posts

Objavljeno 03 January 2013 - 10:36 PM

View PostMalaMilica, on 03 January 2013 - 07:32 PM, said:

Ja sam prva 3 meseca trudnoce krila od svih, sem dragog, tako da je nervoza tada uvek bila prisutna, kada smo rekli, bilo mi je ok. Mada u poslednje vreme imam misli i anksioznosti koje se mogu objasniti, ne trudnocom kao hormonima vec kao pitanje, da li cu biti dobra majka? da li ce biti dovoljno novca? gde, kada i kako? Kako cu se poroditi? Ali to je, kako rekose devojke normalno. Imam epizode kada mi neopisivo i potpuno nerealno nedostaje muz, on radi od 7 do 3 i skoro uvek je kuci ili smo zajedno negde, ali opet mi nedostaje, kao da zelim da ga sklupcam i nosim u stomaku sa bebom i stalno da je tu. To je jedno jedino iracionalno osecanje koje sam ja zapazila. Ne racunajuci nervozu po pitanju haosa u kuci i finansijske situacije. Pa, trudne smo, zar ne? Valjda je normalno :)

Ja bih prolupala da sam toliko krila :) setim se uvek u onoj knjizi "Dnevnik sludjene buduce majke", kad ona kaze da sad razume ljude koji idu ulicom i pricaju sami sa sobom, jer mora da su morali nesto da kriju od drugih pa prolupali, posto je ona krila trudnocu prva tri meseca :) Mi smo nekih dve i po nedelje od pozitivnog testa krili dok nisam otisla kod dr da potvrdi i onda svima objavili.
Sto se tice nervoze normalno da je bude. Pa gledano i ovako ne znam ko je devet meseci uzastopno potpuno opusten, smiren, bez sitnih trzavica, a ne kad si u drugom stanju. Samo da nije mnogo izrazena. Ja sam ubedjena da kakva je zena u trudnoci, takvog raspolozenja je i beba prvih 4-5 meseci. Uverila se na svom primeru i na dosta drugih. Tako da koliko god je moguce vise Objavljena slika
Objavljena slika

Objavljena slika

#16 Schveca

Schveca
  • Član
  • 11736 posts

Objavljeno 03 January 2013 - 10:56 PM

ja sam prva tri meseca bila katastrofa :) toliko sam bila nepodnošljiva da su me kolege sa posla zamolile da idem na bolovanje :lol: i u 9. mesecu... mm i danas priča kako sedimo za stolom i ručamo i ja ga gledam namršteno i iz čista mira mu procedim kroz zube "UFF kako me nerviraš" :lol:
Objavljena slika
Objavljena slika

#17 Comsi-Comsa

Comsi-Comsa
  • Član
  • 1914 posts
  • Interesi:razmena iskustva

Objavljeno 04 January 2013 - 01:00 AM

Ja sam u obe trudnoće bila nervozna al na različite načine. U prvoj sam bila svadljiva, :o sve me je nerviralo, :angry: i baš sam se svađala sa mužem. U drugoj sam bila plačljiva. :( Plakala sam za svaku sitnicu. Sećam se da sam jednu celu noć preplakala, jer se mom sinu nisu svidele palačinke koje sam napravila, a mm je naravno podžao dete, i on je rekao da mu se ne sviđaju, ma da to njemu nije bilo bitno :lol: :lol: :lol:
Objavljena slika

Objavljena slika

#18 MalaMilica

MalaMilica
  • Član
  • 68 posts

Objavljeno 04 January 2013 - 06:05 AM

View PostCipelic, on 03 January 2013 - 10:36 PM, said:

Ja bih prolupala da sam toliko krila :) setim se uvek u onoj knjizi "Dnevnik sludjene buduce majke", kad ona kaze da sad razume ljude koji idu ulicom i pricaju sami sa sobom, jer mora da su morali nesto da kriju od drugih pa prolupali, posto je ona krila trudnocu prva tri meseca :) Mi smo nekih dve i po nedelje od pozitivnog testa krili dok nisam otisla kod dr da potvrdi i onda svima objavili.
Sto se tice nervoze normalno da je bude. Pa gledano i ovako ne znam ko je devet meseci uzastopno potpuno opusten, smiren, bez sitnih trzavica, a ne kad si u drugom stanju. Samo da nije mnogo izrazena. Ja sam ubedjena da kakva je zena u trudnoci, takvog raspolozenja je i beba prvih 4-5 meseci. Uverila se na svom primeru i na dosta drugih. Tako da koliko god je moguce vise Objavljena slika

Mi smo morali, prvo sto sam ostala slucajno u drugom stanju, nismo planirali, veoma smo se obradovali, zabavljali smo se 7 geodina, bilo je vreme, nego nismo znali sta nas je snaslo, ja sam imala opasne policisticne jajnike, i moj ginekolog se zgranuo kada sam dosla i kada je utvrdjena trudnoca. Rekao je da sam jedna od 5 zena u njegovoj karijeri od 30 godina koja je prirodnim putem ostala trudna sa ovim problemom. Nismo znali sta da radimo, a toliko mojih prijateljica je objavilo i ne daj Boze nesto se desi... pu,pu,pu... Daleko bilo. Nije bilo strasno, jeste bilo stresno, ali sam se drzala dalje od ljudi i tako. Sada sam ok, kazem, dragi moj kaze da nema stomaka i povremenih ispada, nikada ne bi rekao da sam trudna!

#19 MalaMilica

MalaMilica
  • Član
  • 68 posts

Objavljeno 04 January 2013 - 06:06 AM

View PostSchveca, on 03 January 2013 - 10:56 PM, said:

ja sam prva tri meseca bila katastrofa :) toliko sam bila nepodnošljiva da su me kolege sa posla zamolile da idem na bolovanje :lol: i u 9. mesecu... mm i danas priča kako sedimo za stolom i ručamo i ja ga gledam namršteno i iz čista mira mu procedim kroz zube "UFF kako me nerviraš" :lol:

Ha, ha ha ha ha, i ja imam te trenutke :) I kako objasniti to muskarcu? Pita me sto si ljuta, ili nervozna? Nema objasnjenja :)

#20 Zoks

Zoks
  • Član
  • 430 posts

Objavljeno 04 January 2013 - 09:11 AM

Nismo ni mi nikom rekli do 3.meseca,najvise zato sto sam se ja tripovala da necu da pricam dok mi ne kazu da je sve u redu na double testu i uz,e tad sam bila strasno nervozna od iscekivanja....kao i za svaki pregled,a ovako malo me drmaju hormoni mada ja ne priznajem dok ne prodje par dana :ph34r: :)  Nekad mi bude zao mm,a svi drugi mi kazu da sam bolje raspolozena i nekako opustenija u trudnoci...
Objavljena slika
Objavljena slika

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika