Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Ojed na guzi

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
384 odgovora na ovu temu

#41 siveluke

siveluke
  • Član
  • 847 posts

Objavljeno 21 September 2010 - 04:25 PM

kad je imala ojed, voda i blago naspunjana moja ruka, lagano preko guze, tapkanje peskirom i "kilo" Pavloviceve masti. Prodje za dan-dva. Bitno je stavis puno kreme, mozes i sapun da izbegnes ako mislis da je povecati iritaciju.

#42 pile lile

pile lile
  • Član
  • 49 posts

Objavljeno 03 October 2010 - 11:17 PM

(Mira @ 10.09.2010, 12:48) View Post
Krema od nevena na čistu i suvu kožu i nema ojeda.

Takodje!

#43 malamara

malamara
  • Član
  • 31 posts

Objavljeno 15 October 2010 - 03:15 PM

Nama je za ojed savrsene rezultate davala FLOGOCID mast.Uvece namazem,ujutru nema nista na guzi.Andrej nema cesto tih problema ali kad izbijaju zubici ima cesto stolicu i tad mu se javi ojed,nekad bude i mala ranica i posle ove kreme se to sve zaceli

#44 Kristal

Kristal
  • Član
  • 4590 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 31 October 2010 - 01:07 PM

Za bebe preko godinu dana starosti - TRIDERM mast, kupuje se u apotekama naravno.
2009. Prvi cvetić - seka
2013. Drugi cvetić - bata

#45 Kamilica

Kamilica
  • Član
  • 5750 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 01 November 2010 - 12:30 AM

Jedan savet u vezi TRIDERMa:

Ne znam da li ima potrebe bas za TRIDERM mast kod ojeda, to je antibiotska mast, sadrzi tri razlicita antibiotika i koristi se kod raznih gljivica, bakterija i lisajeva na kozi!
Misilm da nije za decu, u svakom slucaju pre upotrebe se treba posavetovati sa pedijatrom!
Objavljena slika
Objavljena slika

#46 Mira

Mira
  • Član
  • 324 posts

Objavljeno 02 November 2010 - 02:12 PM

(MamaDada @ 1.11.2010, 00:30) View Post

Ne znam da li ima potrebe bas za TRIDERM mast kod ojeda, to je antibiotska mast, sadrzi tri razlicita antibiotika i koristi se kod raznih gljivica, bakterija i lisajeva na kozi!
Misilm da nije za decu, u svakom slucaju pre upotrebe se treba posavetovati sa pedijatrom!

Potpisujem. Pazite sa antibioticima jer nisu naivni.
url=http://lilypie.com][/url]

.

#47 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 02 November 2010 - 02:19 PM

Mislim da ne može štetiti od dan-dva terapije, a u većini slučajeva pomaže!

Posted Image

#48 Kristal

Kristal
  • Član
  • 4590 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 02 November 2010 - 02:21 PM

(MamaDada @ 1.11.2010, 00:30) View Post

Mama Dado, ne sadrži tri antibiotika, već: antibiotik, fugicid i kortikosteroid. Sve to piše na uputstvu za upotrebu kreme. Kortikosteroid nije bezazlen, znači nije problem u antibioticima. Ne mogu sada da pišem o onome što je opasno u vezi sa kortikosteroidima, kome nije jasno nek se raspita. Kortikosteroid smiruje kožu i pomaže ako je ojed nastao usled alergije, a fungicid ubija gljivice, antibiotik bakterije. Jedno od ova tri mora biti uzrok ojeda. Inače, antibiotici deluju samo na bakterije, a ne na gljivice i lišajeve. I nisam ja  izmislila da se koristi ova krema, već mi je preporuku dao pedijatar.
2009. Prvi cvetić - seka
2013. Drugi cvetić - bata

#49 Kamilica

Kamilica
  • Član
  • 5750 posts

Objavljeno 04 November 2010 - 12:00 PM

(Kristal @ 2.11.2010, 14:21) View Post
Mama Dado, ne sadrži tri antibiotika, već: antibiotik, fugicid i kortikosteroid. Sve to piše na uputstvu za upotrebu kreme. Kortikosteroid nije bezazlen, znači nije problem u antibioticima. Ne mogu sada da pišem o onome što je opasno u vezi sa kortikosteroidima, kome nije jasno nek se raspita. Kortikosteroid smiruje kožu i pomaže ako je ojed nastao usled alergije, a fungicid ubija gljivice, antibiotik bakterije. Jedno od ova tri mora biti uzrok ojeda. Inače, antibiotici deluju samo na bakterije, a ne na gljivice i lišajeve. I nisam ja  izmislila da se koristi ova krema, već mi je preporuku dao pedijatar.

Kristal, samo sam htela da obratim paznju ostalim mamama koje citaju ovaj forum da budu pazljive ako koriste triderm.
Ni jednog momenta nisam ni pomislila da si ti izmislila da se koristi ova krema, samo sam naglasila da se mora koristiti uz odobrenje pedijatra!
Veruj mi, meni je kristalno jasno sta sadrzi ova mast, samo sam na jednostavan nacin skrenula paznju da se mora biti oprezan kod upotrebe iste. Moje misljenje je da je ova mast suvise agresivna i jaka za kozu, posebno za bebinu guzu, bas zbog kortikosteroida i antibiotika koji lako resavaju teske probleme na kozi odraslih pa mislim da koncentracija ovih grupa lekova nije prilagodjena za decu. Uostalom, postoje mnogi nacini za resavanje ojeda kod dece, metode, lekovi i masti koji su mnogo manje opasni, a neki cak i prirodni nego sto je ova mast.
Poznato je da doktori nasiroko i bez potrebe prepisuju antibiotike pa mislim da je ovo jos jedan primer kako se neki lekovi prepisuju u pogresne svrhe.

Objavljena slika
Objavljena slika

#50 Mira

Mira
  • Član
  • 324 posts

Objavljeno 04 November 2010 - 03:11 PM

(MamaDada @ 4.11.2010, 12:00) View Post
Kristal, samo sam htela da obratim paznju ostalim mamama koje citaju ovaj forum da budu pazljive ako koriste triderm.
Ni jednog momenta nisam ni pomislila da si ti izmislila da se koristi ova krema, samo sam naglasila da se mora koristiti uz odobrenje pedijatra!
Veruj mi, meni je kristalno jasno sta sadrzi ova mast, samo sam na jednostavan nacin skrenula paznju da se mora biti oprezan kod upotrebe iste. Moje misljenje je da je ova mast suvise agresivna i jaka za kozu, posebno za bebinu guzu, bas zbog kortikosteroida i antibiotika koji lako resavaju teske probleme na kozi odraslih pa mislim da koncentracija ovih grupa lekova nije prilagodjena za decu. Uostalom, postoje mnogi nacini za resavanje ojeda kod dece, metode, lekovi i masti koji su mnogo manje opasni, a neki cak i prirodni nego sto je ova mast.
Poznato je da doktori nasiroko i bez potrebe prepisuju antibiotike pa mislim da je ovo jos jedan primer kako se neki lekovi prepisuju u pogresne svrhe.

Ja sam baš tako razumela.
url=http://lilypie.com][/url]

.

#51 anndrijana

anndrijana
  • Član
  • 1 posts

Objavljeno 22 December 2010 - 03:22 PM

Moja Milica je dobila uzasan ojed na guzi nekoliko dana posto smo izasli iz porodilista.Patronazna nam je rekla da koristimo octenisept sprej.Medjutim,nije pomoglo,cak se ojed i povecavao.Sve sam pokusavala,i stavljala joj pamucne pelene,slusala 1000 saveta sta da stavljam,nista nije pomoglo.Sve do prve kontrole,pre dva dana.Doktorka je rekla da to vise nije ojed,nego da je preraslo u infekciju.I rekla mi je da kupim TRIDERM i da joj mazem 2-3 puta dnevno,da stavljam pampers,ali ispod njega uvek pamucnu tkaninu..ja stavljam gazu.Vlazne maramice vise ne koristim,perem je svaki put kad menjam pelenu,ali bez sapuna.Ne mogu da verujem da se tako brzo povuklo za dva dana.Skoro da nicega nema.To je moje iskustvo sa triderm kremom.

#52 Tigrica

Tigrica
  • Član
  • 4252 posts

Objavljeno 22 December 2010 - 04:30 PM

Super,samo neka se povukao ojed i crvenilo!
Objavljena slika

#53 lilika

lilika
  • Član
  • 2647 posts

Objavljeno 22 December 2010 - 04:36 PM

moja malecka je jednom imala ojed i resili smo to pantenol kremom...

#54 Alex

Alex
  • Član
  • 10 posts

Objavljeno 07 March 2011 - 11:37 PM

moj Petar se prvi put ojeo sa deset meseci. Prilicno sam se uplasila posto je izgledalo strasno, duz cele guze crvenilo sa sitnim belim plikovima. Prala sam ga pre svakog previjanja. Koristila sam Hipp kremu sa cinkom za ojede i nije pomogla. Onda sam uzela  PANTENOL mast i posle tri dana sve se povuklo. Inace od rodjenja koristimo iskljucivo Pavlovicevu mast sa i bez kamilice, i pri presvlacenju neke vlazne maramice Fresh`n soft. Koristili smo Pampers vlazne maramice samo par dana, kada smo izasli iz porodilista, ali mi se cini da su pune alkohola i nisu mu prijale.

#55 Ivana :)

Ivana :)
  • Član
  • 8061 posts

Objavljeno 08 March 2011 - 01:00 AM

(Alex @ 7.03.2011, 23:37) View Post
moj Petar se prvi put ojeo sa deset meseci. Prilicno sam se uplasila posto je izgledalo strasno, duz cele guze crvenilo sa sitnim belim plikovima. Prala sam ga pre svakog previjanja. Koristila sam Hipp kremu sa cinkom za ojede i nije pomogla. Onda sam uzela  PANTENOL mast i posle tri dana sve se povuklo. Inace od rodjenja koristimo iskljucivo Pavlovicevu mast sa i bez kamilice, i pri presvlacenju neke vlazne maramice Fresh`n soft. Koristili smo Pampers vlazne maramice samo par dana, kada smo izasli iz porodilista, ali mi se cini da su pune alkohola i nisu mu prijale.

kod takvih ojeda bitrebalo da se posavetujes sa dr.. mogu da se jave gljivice ako se koristi antibiotik, ili ovako same od sebe.. mi smo imali pre... pa nekoliko meseci , ja sam se uplasila jer je bas bio jak osip na guzi, ima osetljivu kozu i sve izbije na osip, npr ako su zubici u pitanju i sl.. dr mi je tad rekla dktanol krem 2x na dan.. i sad malo malo pa mu bar uvece pred spavanje namazem daktanol..
Objavljena slika

Objavljena slika

#56 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts

Objavljeno 08 March 2011 - 10:04 AM

(Ivana :) @ 8.03.2011, 01:00) View Post
kod takvih ojeda bitrebalo da se posavetujes sa dr.. mogu da se jave gljivice ako se koristi antibiotik, ili ovako same od sebe.. mi smo imali pre... pa nekoliko meseci , ja sam se uplasila jer je bas bio jak osip na guzi, ima osetljivu kozu i sve izbije na osip, npr ako su zubici u pitanju i sl.. dr mi je tad rekla dktanol krem 2x na dan.. i sad malo malo pa mu bar uvece pred spavanje namazem daktanol..

Da,kada je moj Ogi imao takav ojed,sa sitnim belicastim plikovima imao je kandidu u stolici.
Posted Image

Posted Image

#57 Ivana :)

Ivana :)
  • Član
  • 8061 posts

Objavljeno 08 March 2011 - 10:46 AM

samo je bitno ne mazati nista sto je za neka gljivicna oboljenja na svoju ruku, tipa nistatina i sl... daktanol nicemu nece ostetiti i zato mi je dr rekla da ga uvek mogu mazati.. suprotno, mnogo toga moze i naskoditi ako se koristi bez preporuke dr..
Objavljena slika

Objavljena slika

#58 B*o*k*i*c*a

B*o*k*i*c*a
  • Član
  • 21 posts

Objavljeno 14 March 2011 - 10:52 AM

Cao drage mame,da  se prokljucim i podelim iskustvo  imam  blizance  decaku  od  samog pocetka  koristim nivea maramice i pavlovicevu  org. i  sve je ok.a devojcica   se od toga  ojela  cim  smo  dosli iz bolnice  i onda  smo probali penaten  i nije nam pomogla  dobila je bukvalno ranice odveli smo je kod  pedijatra  i  rekla  nam je da je to od maramica  da  peremo  guzu  samo citom vodom  da  ispiramo  sa  acidi borici  rastvorom i koristim  kremu  sebamed za ojed i osip i za nekoliko dana  je sve proslo!

#59 Tigrica

Tigrica
  • Član
  • 4252 posts

Objavljeno 14 March 2011 - 10:56 AM

Nikoli se ojela guza prije par dana!Nisam ustanovila od cega je,ne vjerujem da je od pelena ili vlaznih maramica,bar do sada nismo imali s tim problema!Pazila sam i sta mu dajem da jede,a mozda su i zubici,a ko ce ga vise znati!

Objavljena slika

#60 Baca

Baca
  • Član
  • 3245 posts

Objavljeno 14 March 2011 - 07:11 PM

Ma i Jana se sinoc osula. Mi za to avenovu krenicu i prodje posle dva nanosenja,super je

2 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 2 gostiju, 0 anonimnih korisnika