Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Biohemijska trudnoća

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
24 odgovora na ovu temu

Anketa: Da li sumnjate ili vam je potvrdjeno da ste imale biohemijsku trudnocu? (27 član(ova) je glasao(lo))

Imam razlog da sumnjam da sam imala b-hemijsku trudnocu:

1. Da (19 glasa(ova) [70.37%])

Procenat glasanja: 70.37%

2. Ne (8 glasa(ova) [29.63%])

Procenat glasanja: 29.63%

Potvrdjena mi je b-hemijska trudnoca:

1. Da (6 glasa(ova) [22.22%])

Procenat glasanja: 22.22%

2. Ne (21 glasa(ova) [77.78%])

Procenat glasanja: 77.78%

Glasaj Gosti ne mogu da glasaju

#1 Gost_maybe_*

Gost_maybe_*
  • Gost

Objavljeno 29 December 2011 - 07:27 PM

Posto sam primetila da na ovom podforumu cesto pominjemo mogucnost biohemijske trudnoce (ili hemijske trudnoce) i da, na zalost, nekoliko clanica ima iskustva ove vrste, odlucila sam da otvorim temu gde mozemo konkretno na jednom mestu da razmenimo iskustva i/ili informacije koje imamo vezane za biohemijsku trudnocu.

Nisam znala u pocetku tacno gde da svrstam ovu temu. Tema o spontanom pobacaju je svrstana u podforum o neplodnosti, medjutim, ne znam da li je i njoj tamo mesto, jer da bi se dogodio spontani mora pre toga da dodje do zaceca unsure.gif, znaci nije sterilitet ili neplodnost u pitanju. To je jedan od razloga zasto ovu temu otvaram ovde. Drugi razlog je to sto se biohemijska trudnoca ne smatra "problemom", vec sasvim normalnom pojavom koja se desava u cak 40-45% svih trudnoca.

#2 ninuska.h

ninuska.h
  • Član
  • 2004 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 29 December 2011 - 08:29 PM

Maybe, tvoje informacije su, ponovo, kompletne i detaljne.

Moje iskustvo se svodi na to da sam imala i blighted ovum, i missed abortion. Imala sam i spontani i klinicki pobacaj. Moji uzroci su hormonske prirode, a ja licno sumnjam i na odbacivanje ploda zbog antitela.

Ako koga sta zanima, mozda znam odgovor.

Nisam opasna, samo slaba sa zivcima :lol:

#3 Happy

Happy
  • Član
  • 16 posts

Objavljeno 29 December 2011 - 09:40 PM

(ninuska.h @ 29.12.2011, 20:29) View Post
Maybe, tvoje informacije su, ponovo, kompletne i detaljne.

Moje iskustvo se svodi na to da sam imala i blighted ovum, i missed abortion. Imala sam i spontani i klinicki pobacaj. Moji uzroci su hormonske prirode, a ja licno sumnjam i na odbacivanje ploda zbog antitela.

Ako koga sta zanima, mozda znam odgovor.

Maybe, hvala na detaljnom objasnjenju...
I u mom slucaju je bio missed, tacnije mesak se nije razvijao...
Ali sada sto me najvise izludjuje jeste da se ciklusi ponovo vrate u normalu, kako bih i ja mogla da se vratim tamo gde sam stala... rolleyes.gif

#4 Happy

Happy
  • Član
  • 16 posts

Objavljeno 30 December 2011 - 10:34 AM

(maybe @ 29.12.2011, 23:09) View Post
Draga, jos jednom da ti kazem koliko mi je zao za sve kroz sta si prosla sad.gif.

Razmisljala sam i da otvorim temu za antitela - posto tu isto ima svasta sto moze da se napise i nauci. Ima nekoliko razlicitih vrsta antitela i veoma je skakljivo doci do informacija o mogucem formiranju istih. Hm, sta mislis? Da otvorimo temu i o tome?
A da li primas neku terapiju, ili je terapija jednostavno cekanje da se telo samo vrati u ravnotezu?

Uh, svasta nesto... Evo ukratko cu opisati... Spontani sam imala krajem oktobra, odmah posle toga sam dobila da pijem orgametril , kako bi vestice redovno krenule... I dobila sam 22. nov, medjutim pocetkom decembra pocne neko braonkasto cudo, i ja dobijem da pijem utrogestan... Pila sam ga sve do pre dva tri dana, sada ne pijem vise nista, vec cekam da vestica dodje... To je bila moja terapija...

#5 dr Bojana

dr Bojana
  • Član
  • 6 posts

Objavljeno 30 December 2011 - 10:58 AM

Odgovor za Maybe - Draga moja ti si toliko proučila ovu temu da ja nemam šta da dodam! Jeste,sve tako piše i u medicinskim knjigama...ali tokom studiranja ja sam postala toliko kivna na neke gluposti koje smo učili, osoba se posmatra kao skup simptoma i tako se i leči...što je tako pogrešno! Svi smo mi različiti i hvala bogu da je tako...pa tako treba i da se lečimo...svako ima svoj lek.

Ono što ja mogu da ti preporučim je naravno moje insistiranje na dovoljnom unosu vode...jer se telo potpuno očisti od toksina i svega ostalog što bi moglo da smeta. Ako imaš normalno razvijene polne organe i nemaš neke mutacije u svojim genima...znači zdrava si i prava, onda nemoj da očajavaš...naoružaj se pozitivnom energijom...nema misli tipa - joj,šta će biti,da li će se opet ponoviti...to zaboravi... Znam da očekujem od tebe tešku stvar,a to je da blokitraš negativne misli ali moraš... razmišljaj samo o svojoj bebici kao da je već tu...nećeš verovati kako telo odgovara na impulse psihe!  Naravno sve ovo važi i za tvog dragog...

Zdrava ishrana,voda,umerena fizička aktivnost svaki dan,bar šetnja pod ruku,da ne pominjem da nema alkohola,cigareta,energetskih napitaka i ostalih otrova!Očistite svoja tela od otrova običnom vodom česmovačom 3l svaki dan...i VERUJTE doćiće dan kada će vaše bebče biti sa vama!  smile.gif
Lekovi i medicina nisu svemogući ali priroda jeste !!!

#6 Happy

Happy
  • Član
  • 16 posts

Objavljeno 30 December 2011 - 11:49 AM

[quote name='maybe' date='30.12.2011, 11:16' post='313903']
Ima li sanse da vestica ipak ne dodje? smile.gif  To bi bilo najlepse!
Hvala smile.gif

E maybe to bi bilo idealno, ispunjenje jedne jedine zelje koju imam... Naznaka nema da ce doci, ali beta nije bas zadovoljavajuca. Tako da cekamo, sve mi cekamo...  rolleyes.gif

#7 My heart

My heart
  • Član
  • 3735 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 30 December 2011 - 12:20 PM

Maybe,hvala za temu,i ja sam sinoc razmisljala da bi se ovo moglo uraditi.

Naime,te tekstove smo mm  ja sinoc citali,i sad smo 100% sigurni da je prvi put bio spontani,ali za ovo sad meni nista nije jasno,jer je krvarenje bilo manjeg intenziteta i manje ugrusaka,sve 3-4,a prethodni put je bilo.uf...gadno...i idem sl.po upute i kod drzavnog lekara i da vidimo sta i kako.Trebala sam lepo taj prvi put ici na urgentni,pa ako je vec bilo trudnoce i ako je tad otislo sve bar da mi je bilo potvrdjeno,a ne ovako da lupam glavu da li jeste ili nije...Sad me muci da li je telo odbacilo plod zbog hromozomske anomalije ili zbog manjka progesterona,i nadam se da cu naici na dr koji ce mi sve sumnje resiti.Mislim da su u pitanju hormoni,jer kolike su sanse da su dva ploda za redom bila 'neispravna' da tako kazem?

Verujem da ce uskoro sve da se sredi i da cu biti trudna,imam jedno zivo i zdravo,pa zasto ne bih imala jos dece?

happy,cekam i ja sa tobom,pa da nas obradujes.

Objavljena slika
Objavljena slika

#8 Tangerine

Tangerine

Urbana dojilja

• Član
  • 5551 posts

Objavljeno 11 May 2012 - 02:08 AM

U oktobru mi je prvi put u životu kasnila m. i uradila sam test na trudnoću, koji je bio pozitivan. Posle skoro nedelju dana sam dobila i otišla kod dr na UZ, ali nikakvog ploda nije bilo. Nije bila ni vanmaterična trudnoća, to je dr rekla da je najbitnije. Objasnila mi je da je verovatno telo samo odbacilo plod jer nešto nije bilo u redu, ali da za svaki slučaj uradim betu u laboratoriji. Beta je bila povišena, ali mi je dr na kontroli rekla da nije povišena toliko da ukazuje na trudnoću. Pitala sam šta dalje, a ona se nasmejala i rekla da nastavimo da radimo na bebi. smile.gif Tako da nikakav period oporavka nije potreban. I odmah sledećeg meseca sam opet zatrudnela.
Objavljena slika

#9 Legenda

Legenda
  • Član
  • 2496 posts

Objavljeno 02 September 2012 - 11:01 AM

Men mi je kasnila 7 dana i odmah sam znala da sam trudna. Uradim test posle podne i pojave se dve crtice. Uvece malo prokrvatim. Uradim sutradan i ponovo dve crtice. Zakazem pregled kod Dr privatno, ona mi potvrdi trudnocu ( tek 4 nedelja ) ali me i upozori da bi mogla izgubiti plod jer je krvarenje pojacano. Dobila sam terapiju i strogo mirovanje. Nakon 24h nije bolje bilo, uradim Betu koja je bila nesto niza ali Dr je smatrala da se strogim mirovanjem mozda mogla i ocuvati. Medjutim, 24.08. u 19 i 20 h beba je otisla.. Bolovi su bili jaci neko menstrualni ali dosta manji nego porodjajni. Krvarila sam jos jedno 5 dana ( sto je vise nego dobro, Dr me upozorila da bi i do 15tak dana moglo trajati ). Imam kontrolu sledece sedmice. Ona smatra da telo iz nekih razloga nije prihvatilo plod, i da je bolje sada ( kad nije ni ozivelo ) nego kasnije. Takodje mi je rekla da se ponasam kao da je ovo bila m, i da od ovog datuma racunam sledecu. Psihicki sam dobro podnela, malo sok jer u isto vreme potvrdjuje i trudnocu i mogucnost pobacaja, ali sam se utesila jer vec imam dete i sto je rana trudnoca bila. Jos uvek imam male bolove, kao da sam prehladjena.
Objavljena slika

Objavljena slika

#10 My heart

My heart
  • Član
  • 3735 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 02 September 2012 - 11:04 AM

View PostLegenda, on 02 September 2012 - 11:01 AM, said:

Men mi je kasnila 7 dana i odmah sam znala da sam trudna. Uradim test posle podne i pojave se dve crtice. Uvece malo prokrvatim. Uradim sutradan i ponovo dve crtice. Zakazem pregled kod Dr privatno, ona mi potvrdi trudnocu ( tek 4 nedelja ) ali me i upozori da bi mogla izgubiti plod jer je krvarenje pojacano. Dobila sam terapiju i strogo mirovanje. Nakon 24h nije bolje bilo, uradim Betu koja je bila nesto niza ali Dr je smatrala da se strogim mirovanjem mozda mogla i ocuvati. Medjutim, 24.08. u 19 i 20 h beba je otisla.. Bolovi su bili jaci neko menstrualni ali dosta manji nego porodjajni. Krvarila sam jos jedno 5 dana ( sto je vise nego dobro, Dr me upozorila da bi i do 15tak dana moglo trajati ). Imam kontrolu sledece sedmice. Ona smatra da telo iz nekih razloga nije prihvatilo plod, i da je bolje sada ( kad nije ni ozivelo ) nego kasnije. Takodje mi je rekla da se ponasam kao da je ovo bila m, i da od ovog datuma racunam sledecu. Psihicki sam dobro podnela, malo sok jer u isto vreme potvrdjuje i trudnocu i mogucnost pobacaja, ali sam se utesila jer vec imam dete i sto je rana trudnoca bila. Jos uvek imam male bolove, kao da sam prehladjena.
O,duso..i ti si to podnela dobro..bolje i sad nego posle. Drzi se. Bice jos bebica. Znam kako ti je. Grlim jako.
Objavljena slika
Objavljena slika

#11 Anchy07

Anchy07
  • Član
  • 9128 posts

Objavljeno 02 September 2012 - 12:34 PM

Zao mi je :(
Objavljena slika

Objavljena slika

#12 B.mama

B.mama
  • Član
  • 11040 posts

Objavljeno 02 September 2012 - 02:17 PM

Bas mi je zao :(
Objavljena slika
Objavljena slika

#13 Neuhvatljiva

Neuhvatljiva
  • Član
  • 12047 posts

Objavljeno 07 September 2012 - 07:16 PM

Ledžend...grlim te jako, jako... :(
Objavljena slika

Objavljena slika

#14 takica

takica
  • Član
  • 4233 posts

Objavljeno 09 September 2012 - 08:48 AM

bas mi je zao..... :(
Objavljena slika
Objavljena slikaObjavljena slika
Objavljena slika

#15 MalaCrnka89

MalaCrnka89
  • Član
  • 499 posts

Objavljeno 09 September 2012 - 10:37 AM

Ja sam jula ove godine imala biohemijsku trudnocu. Dosta sam rano uradila test i pojavila se bleda druga crtica. Otisla sam kod doktorke, dala mi je betu da uradim i rekla mi da dodjem tek za dva cetvrtka sa rezultatima. Beta je bila 41, 35dc prokrvarila sam i otisla kod dr. Beta samo 3. Sve je otislo samo...
Imam dosta bolne menstruacije i ovaj put je bila takva, nije se razlikovala ni po cemu.
Hvala Bogu, odmah posle sam ostala u drugom stanju. Sad sam osma nedelja trudnoce. Jos uvek se uplasim svaki put kad me zaboli stomak.
Objavljena slika
:wub: 10.07.2011.
  15.11.2011. :wub:

#16 Ehinacea

Ehinacea
  • Član
  • 690 posts

Objavljeno 13 January 2013 - 04:35 PM

Meni su ciklusi inace na nekih 25 dana. Ovaj put do 28og nisam dobila i imala sam apsolutno sve simptome trudnoce, kao kada sam prvi put bila trudna. Neki 25. dan sam radila test i nakon duzeg vremena se pojavila bleeeeda roza crta. Juce mi je bio 30. dan i dobila sam. Gotovo da sam sigurna je da je trudnoca bila u zacetku i da je organizam sam odbacio. :-( Nema odustajanja, pokusacemo opet iduci mesec, pa valjda ce sve biti ok. Da li mislite da je ok da odmah nastavimo da pokusavamo, da ne mora de se ceka?
Objavljena slika

Objavljena slika

#17 Anchy07

Anchy07
  • Član
  • 9128 posts

Objavljeno 13 January 2013 - 04:37 PM

View PostEhinacea, on 13 January 2013 - 04:35 PM, said:

Meni su ciklusi inace na nekih 25 dana. Ovaj put do 28og nisam dobila i imala sam apsolutno sve simptome trudnoce, kao kada sam prvi put bila trudna. Neki 25. dan sam radila test i nakon duzeg vremena se pojavila bleeeeda roza crta. Juce mi je bio 30. dan i dobila sam. Gotovo da sam sigurna je da je trudnoca bila u zacetku i da je organizam sam odbacio. :-( Nema odustajanja, pokusacemo opet iduci mesec, pa valjda ce sve biti ok. Da li mislite da je ok da odmah nastavimo da pokusavamo, da ne mora de se ceka?
Zao mi je :( Mislim da mozete odmah da pokusate ponovo, mada ne bi bilo lose da te dr. pogleda na uz, za svaki slucaj. Nazalost to se jako cesto desava, vecina zena ni ne primeti.
Objavljena slika

Objavljena slika

#18 Ehinacea

Ehinacea
  • Član
  • 690 posts

Objavljeno 14 January 2013 - 09:44 AM

View PostAnchy07, on 13 January 2013 - 04:37 PM, said:

Zao mi je :( Mislim da mozete odmah da pokusate ponovo, mada ne bi bilo lose da te dr. pogleda na uz, za svaki slucaj. Nazalost to se jako cesto desava, vecina zena ni ne primeti.

Hvala na odgovoru. :-) Pokusacemo opet iduci mesec, ali nema radovanja dok ciklus ne zakasni bar 5 dana...
Objavljena slika

Objavljena slika

#19 MalaCrnka89

MalaCrnka89
  • Član
  • 499 posts

Objavljeno 15 January 2013 - 11:05 AM

Mi smo odmah nastavili i vec sledeci mesec eto bebe... Sve najbolje :)
Objavljena slika
:wub: 10.07.2011.
  15.11.2011. :wub:

#20 Poli

Poli
  • Član
  • 226 posts

Objavljeno 15 January 2013 - 04:50 PM

Ja sam imala biohemijsku trudnoću. Fizički, ništa specijalno. Završilo se kao malo obilnije, potpuno bezbolno krvarenje. Ali, psihički mi je to iščekivanje bilo jako teško.

Čim mi je zakasnila menstruacija, znala sam da sam trudna. Ali, test je bio negativan, i tek nakon nekoliko dana se pojavila vrlo bleda druga crtica. Na prvom UZ-u nije bilo čak ni gestacijskog meška, ništa u materici. Beta, dovoljno visoka za trudnoću, ali niska u odnosu na pretpostavljenu nedelju trudnoće. Grozno, trudna, a znam da bebe neće biti. Iščekivanje. Beta je rasla, ali jako polako. Brinuli smo se da nije vanmaterična. Pregledi svaki drugi dan, i svaki put dr predlaže razne opcije prekida trudnoće. Ja sam sve odbijala jer nisam imala ni bolove, ni krvarenje. U to vreme sam još dojila sina koji je imao devet meseci, i bilo koja opcija prekida trudnoće podrazumevala bi odvajanje od njega i prekid dojenja. Zaključila sam da bi me to još više "ubedačilo". Naravno, da sam morala, odradila bih to, ali i lekari su uvek odlagali odluku i govorili "ok", tj dali su mi šansu da sve prođe prirodno. I tako se i desilo. Kad je beta dostigla oko hiljadu, pojavio se konačno mešak u materici, pa sam odahnula jer je otklonjena sumnja na vanmateričnu. Posle nekoliko dana sam prokrvarila. I dalje sam išla na kontrole na svaka 2-3 dana, sve dok beta nije pala na nulu, a to se desilo negde mesec ipo posle prvog pozitivnog testa. Bila sam jako srećna što je sve prošlo bez intervencije i istovremeno tužna što nije bilo bebe.

Pre cele ove priče, imala sam cikluse na tačno 28 dana, i u dan sam mogla da kažem kad mi je ovulacija, a posle sve zbrkano. Na 30-37 dana. Planirali smo drugu trudnoću, ali nam je pošlo za rukom tek posle 6 meseci. Posle drugog porođaja sam mesecima bila u hormonskom haosu. Ciklus mi se uspostavio tek kad je beba imala 9 meseci, i opet neredovan. Ne znam da li sve to ima bilo kakve veze sa tom biohemijskom trudnoćom, ali eto, ja se tek sada, dve godine posle drugog porođaja, osećam super, i organizam mi radi kao sat.

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika