Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Porodiljsko bolovanje i bolovanje radi nege deteta

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
13 odgovora na ovu temu

#1 Dletova mama

Dletova mama
  • Član
  • 3 posts

Objavljeno 21 October 2011 - 11:47 AM

Zanima me moze li mi neko pojasniti razliku izmedju porodiljskog bolovanje i bolovanja radi nege deteta...Tacnije sta mene interesuje jeste kada se predaju obrasci na refundaciju koliko traje porodiljsko bolovanje...Moja poslednja doznaka koju sam dobila kada sam bila na komisiji glasi na 03.07. pa do daljnjeg, planirani datum porodjaja je bio 31.07. a ja sam se porodila 18.07....znaci zanima me koji datum stavljam na njihovom obrascu za porodoiljsko pocetni je 03.07. a krajnji? e to mi nije jasno... Molim vas ako neko moze da mi da tacan odgovor da bi mogla da predam obrasce na refundaciju...
Zahvlana unapred... unsure.gif

#2 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12405 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 21 October 2011 - 12:07 PM

(Dletova mama @ 21.10.2011, 12:47) View Post
Zanima me moze li mi neko pojasniti razliku izmedju porodiljskog bolovanje i bolovanja radi nege deteta...Tacnije sta mene interesuje jeste kada se predaju obrasci na refundaciju koliko traje porodiljsko bolovanje...Moja poslednja doznaka koju sam dobila kada sam bila na komisiji glasi na 03.07. pa do daljnjeg, planirani datum porodjaja je bio 31.07. a ja sam se porodila 18.07....znaci zanima me koji datum stavljam na njihovom obrascu za porodoiljsko pocetni je 03.07. a krajnji? e to mi nije jasno... Molim vas ako neko moze da mi da tacan odgovor da bi mogla da predam obrasce na refundaciju...
Zahvlana unapred... unsure.gif

Porodiljsko odsustvo i odsustvo sa rada radi nege deteta
Član 94.
(1) Zaposlena žena ima pravo na odsustvo sa rada zbog trudnoće i porođaja (u daljem tekstu: porodiljsko odsustvo), kao i odsustvo sa rada radi nege deteta, u ukupnom trajanju od 365 dana.
(2) Zaposlena žena ima pravo da otpočne porodiljsko odsustvo na osnovu nalaza nadležnog zdravstvenog organa najranije 45 dana, a obavezno 28 dana pre vremena određenog za porođaj.
(3) Porodiljsko odsustvo traje do navršena tri meseca od dana porođaja.
(4) Zaposlena žena, po isteku porodiljskog odsustva, ima pravo na odsustvo sa rada radi nege deteta do isteka 365 dana, od dana otpočinjanja porodiljskog odsustva iz stava 2. ovog člana.

Dakle početak porodiljskog ti piše na doznaci u gornjem levom uglu "za potpunu sprečenost za rad od....." pa piše datum (verovatno 03.07.2011) e to ti je početak a kraj porodiljskog ti je 18.10.2011.
Odsustvo sa rada radi nege deteta počinje od 19.10.2011 pa do 02.07.2012.(zaključno sa tim datumom)

Objavljena slika

Objavljena slika

#3 Dletova mama

Dletova mama
  • Član
  • 3 posts

Objavljeno 21 October 2011 - 01:27 PM

Draga Ana,

Hvala VAm puno na informaciji, puno ste mi olaksali. Bilo mi je bitno da dobijem tu informaciju kako bi pravilno popunila njihov obrazac da me ne bi slali nazad u firmu na ispravku.

Hvala od srca

#4 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12405 posts

Objavljeno 21 October 2011 - 03:16 PM

Nema na čemu Dletova mama.

Objavljena slika

Objavljena slika

#5 nensika

nensika
  • Član
  • 18 posts

Objavljeno 01 November 2011 - 07:10 PM

verovali ili ne ja sam se sokirala danas kada su mi u dy vracar produyili bolovanje samo mesec dana.jos uvek ne mogu da dodjem sebi....pa kako ja da upisem dete u obdaniste kada ne mogu deca do godinu dana,rodjendan mu je 26.11 a meni bolovanje istice 10.12,strasno.znaci tek od 5.12 moze da podje u obdaniste .ceo dan me boli gflava,poludecu......ja sam bila ubedjena da ce mi dati bar tri meseca ali nista od toga.kakva su vasa iskustva

#6 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12405 posts

Objavljeno 01 November 2011 - 07:18 PM

(nensika @ 1.11.2011, 19:10) View Post
verovali ili ne ja sam se sokirala danas kada su mi u dy vracar produyili bolovanje samo mesec dana.jos uvek ne mogu da dodjem sebi....pa kako ja da upisem dete u obdaniste kada ne mogu deca do godinu dana,rodjendan mu je 26.11 a meni bolovanje istice 10.12,strasno.znaci tek od 5.12 moze da podje u obdaniste .ceo dan me boli gflava,poludecu......ja sam bila ubedjena da ce mi dati bar tri meseca ali nista od toga.kakva su vasa iskustva

Poštovana Nensika, nešto više o produžetku bolovanja možete pročitati na temi "Produžetak porodiljskog" Klikni

Objavljena slika

Objavljena slika

#7 Cat15

Cat15
  • Član
  • 10 posts

Objavljeno 10 December 2011 - 11:57 AM

(nensika @ 1.11.2011, 19:10) View Post
verovali ili ne ja sam se sokirala danas kada su mi u dy vracar produyili bolovanje samo mesec dana.jos uvek ne mogu da dodjem sebi....pa kako ja da upisem dete u obdaniste kada ne mogu deca do godinu dana,rodjendan mu je 26.11 a meni bolovanje istice 10.12,strasno.znaci tek od 5.12 moze da podje u obdaniste .ceo dan +Zname boli gflava,poludecu......ja sam bila ubedjena da ce mi dati bar tri meseca ali nista od toga.kakva su vasa iskustva

Ja sam dobila 4 meseca i to na jedvite jade jer mi dete ide na terapije u Dr.Dragiše Mišovića i tamo i ma karton kod fizijatra...imali smo na porodjaju ocenu 6 , asfiksiju, reanimaciju, obmotanu pupčanu vrpcu i doneta je na svet uz pomoć vakuum ekstraktora,bila je u inkubatoru na oksigenoterapiji i pitanje je bilo kako će se sve završiti (mada je sve posle bilo, na svu sreću, ok)...zbog toga smo svakog meseca u razvojnom savetovalištu, kontrole kod neurologa i fizijatra tra tra...
Medjutim, u Sokobanjskoj je jedan idiot odbio da mi da preporuku iako idemo kod njega od početka, pa sam manje od mesec dana pre isteka bolovanja dobila uput za fizijatra u Mišoviću koji me je pride poslao kod neurologa u Tiršovu, šifra f83 i glat su mi dali preporuku, jer dete ne puzi. Sad, ove kvočke iz DZ kažu da ne priznaju to nego samo Sokobanjsku i jedva mi dadoše uz pridiku od pola sata kako sam mogla da dete prebacim tamo, te, nisu kompetentni, na šta je moj odgovor bio da je za mene lekar lekar, i da je Dragiša Mišović klinički centar a ne poslastičarnica, i posle malo svadjanja su popustile.
Znači, Sokobanjska jedino pali...šta god da je u pitanju kad vide izveštaj odande, produžavaju odmah.Samo ne znam koji im je to fazon.Kao da imaju dogovor sa njima. A ja sigurno drugi put neću moći da produžim, sve i da hoću, jer moj andjelak super napreduje a sve to zahvaljujući tretmanu na koji redovno idemo..
Pozdrav!

#8 Space85

Space85
  • Član
  • 17 posts

Objavljeno 17 October 2012 - 01:01 PM

Imam pitanje za administratore, ako neko moze da mi odgovori!?

Imam bebu od 15 meseci, dobila sam pre 4 meseca na komisiji bolovanje radi nege deteta i sada me zanima ako uzmem produzeno bolovanje 3x mesec dana od pedijatra, na sebe, na prvo i drugo dete, da li troskove snosi osiguranje ili poslodavac!? Odnosno da li je to validno?

#9 Schveca

Schveca
  • Član
  • 9402 posts

Objavljeno 17 October 2012 - 09:32 PM

mislim da troškove snosi posodavac... država refundra samo bolovanje preko 30 dana, odnosno ono koje odobri komisjia...

ali sačekaćemo nekog ko je upućeniji
Objavljena slika
Objavljena slika

#10 Comsi-Comsa

Comsi-Comsa
  • Član
  • 1914 posts
  • Interesi:razmena iskustva

Objavljeno 19 October 2012 - 11:00 AM

View PostSpace85, on 17 October 2012 - 01:01 PM, said:

Imam pitanje za administratore, ako neko moze da mi odgovori!?

Imam bebu od 15 meseci, dobila sam pre 4 meseca na komisiji bolovanje radi nege deteta i sada me zanima ako uzmem produzeno bolovanje 3x mesec dana od pedijatra, na sebe, na prvo i drugo dete, da li troskove snosi osiguranje ili poslodavac!? Odnosno da li je to validno?

Draga Space,

Ako resis da otvoris bolovanje radi posebne nege deteta, nemoj prekidati tekuce bolovanje, porodiljsko, tj. bolovanje radi nege deteta, vec blagovremeno prikupi dokumentaciju i predaj fondu, jer ako samo nastavis bolovanje, i tih prvih 30 dana ide na teret fonda, a u slucaju da prekines bolovanje, pa otvoris novo, onda prvih 30 dana pada na teret poslodavca, a posle toga fond preuzima refundiranje.

Postupak je sledeci,

Pedijatar treba da te uputi na lekarsku komisiju  sa preporukom i misljenjem zbog cega ti treba bolovanje, imaju oni tamo par dijagnoza na osnovu kojh se to moze,  kada ti komisija to odobri dobijas izvestaj o privremenoj sprecenosti za rad- doznaku i do das poslodavcu. Poslodavac treba da ti izda re[enje o pravu na odsustvo radi posebne nege deteta, to ce odraditi njegov pravnik ili knjigovodja i onda mozes na bolovanje. Ovakvo bolovanje mozes da koristis najduze dok ti dete ne napuni pet godina. Ovakvo bolobanje se placa 100% isto kao porodiljsko.
Objavljena slika

Objavljena slika

#11 Jana Mary

Jana Mary
  • Član
  • 6 posts

Objavljeno 21 February 2013 - 03:13 PM

Zdravo svima! nova sam ovde... elem, nadjoh temu preko googla, ali sad kad sam se prijavila, nema je nigde!
Inace, sutra idemo kod fizijatra ne bi li nas poslao na komisiju da mi produzi bolovanje. treba da pocnem da radim 18.03, a poslodavac mi je na Paliluli. Da li moze neko da mi objasni celu proceduru od dobijanja izvestaja lekara specijaliste do produzetka bolovanja i da li je neko imao i kakvo iskustvo sa komisijom na Paliluli? ili me bar uputite gde da gledam ako vec ima ovih odgovora... ne znam ni gde se nalazi komisija na Paliluli jer sam ja trudnicko produzavala na Zvezdari... Hvala unapred!
Objavljena slikaObjavljena slika

#12 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12405 posts

Objavljeno 21 February 2013 - 04:23 PM

Verovatno ste tražili temu Produžetak porodiljskog bolovanja, evo linka ka toj temi http://www.bebac.com...opic=664&st=220 pa možemo tamo nastaviti razgovor ;)

Objavljena slika

Objavljena slika

#13 vacalaca

vacalaca
  • Član
  • 15 posts

Objavljeno 21 February 2013 - 05:40 PM

<p>ja se izvinjavam, meni porodiljsko tj porodiljsko  i posebna nega deteta od godinu dana isticu 26.02, a predala sam papire za komisiju 07.feb i jos me nisu zvali.Sta da radim ako ne odem na komisiju tj ako me ne pozovu do 26.02.Jel kod pedijatra produzavam bolovanje ili kako? pa da mi se dalje nastavi posebna nega kad bude komisija.

Izgubljena...

#14 ivamia

ivamia
  • Član
  • 3 posts

Objavljeno 14 August 2013 - 03:03 PM

Cao svima :)
Ja sam nova ovde pa mi treba vasa pomoc vezna za moj proble...Elem problem je sledeci
Otvorila sam privatan studio tj preduzetnik sam odnosno vlasnik istog....od 18.06.2013. cekala sam subvencije od drzave od januara meseca koje nisam dobila I u medju vremenu ostala u drugom stanju... I maltene sam radila celu trudnocu (na crno )I sada pred kraj trudnoce resih da otvorim firmu jer sam dobila odgovor da su subvencije ukinute odlukom republike srbije....No da neduzim pitanje je sledece firma je otvorena 18.06.2013. a prestanak rada iste je 13.08.2013 to je promena u APR-u ono privremena sprecenost za rad do daljnjeg jer mi je ginekolog otvorio porodiljsko...Moje pitanje je Imam li ja prava na porodiljsko s obzirom na ostvareni staz ili ne?Da li cu primiti makar minimalac od tih 20.000 I koju hiljadu na osnovu ovog staza do sada...a ako ne da li ce se to promeniti kada krene nega deteta posle tih 3 meseca porodiljskog jer cu u tom slucaju imati dva meseca onog sto sam ja platila+porodiljsko koje traje 3 to je otprilike onda 5 ako negresim?
Unapred hvala na bilo kom brzom odgovoru....I naravno jos jedan velikiiii pozzzz za sve

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika