Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Lekovi u trudnoći

:)

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
193 odgovora na ovu temu

#1 *LAVICA*

*LAVICA*
  • Član
  • 16 posts

Objavljeno 19 March 2010 - 01:50 AM

Da li vaginalete stete, recimo poliginax i da li smetaju laktogan? Ima li neko iskustva? mellow.gif

#2 Jana

Jana
  • Član
  • 142 posts

Objavljeno 19 March 2010 - 07:28 AM

Питај свог лекара, мада знам да ништа не сме да се користи.

#3 *LAVICA*

*LAVICA*
  • Član
  • 16 posts

Objavljeno 19 March 2010 - 01:46 PM

Hvala puno, kazu da ne treba i samo trebamo sacekati da vreme pokaze, ali da ne steti jer je bilo u prvim nedeljama! Bas sam srecna cula sam otkucaje danas smile.gif

#4 ninuska.h

ninuska.h
  • Član
  • 2004 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 19 March 2010 - 06:12 PM

Recimo MacMirror Complex vaginalete se ispisuju u trudnoci, za ove druge ne znam, pitaj lekara.

U prvim nedeljama 99% zena ni ne moze znati za trudnocu, pa svasta rade, bitno je da se pazis kada saznas za trudnocu, tako da ne brini

Nisam opasna, samo slaba sa zivcima :lol:

#5 *LAVICA*

*LAVICA*
  • Član
  • 16 posts

Objavljeno 19 March 2010 - 08:28 PM

(ninuska.h @ 19.03.2010, 18:12) View Post
Recimo MacMirror Complex vaginalete se ispisuju u trudnoci, za ove druge ne znam, pitaj lekara.

U prvim nedeljama 99% zena ni ne moze znati za trudnocu, pa svasta rade, bitno je da se pazis kada saznas za trudnocu, tako da ne brini

u pravu si,koliko njih i ne zna u pocetku da su trudne,pa bude u redu........

#6 ninuska.h

ninuska.h
  • Član
  • 2004 posts

Objavljeno 20 March 2010 - 06:45 PM

Da, i PovidonJod je bezbedan, pa pretpostavljam da ima jos na listi

Ja sam se pazila kao luda u prve dve trudnoce, i izgubila ih.

A u ovoj mesec dana nisam ni znala i bas tih mesec dana sam radila tako nezdrave stvari koje inace nikada ne bih, u fazonu za inat bolu....i jos imala gripu, naprezala se i od kasljanja...i evo nas u sedmom mesecu smile.gif

Nisam opasna, samo slaba sa zivcima :lol:

#7 Dabo

Dabo
  • Član
  • 304 posts

Objavljeno 24 March 2010 - 11:58 AM

Da li neko zna u kojoj sedmici se mogu koristiti vaginalete (protiv kandide)?

#8 mira34

mira34
  • Član
  • 169 posts

Objavljeno 24 March 2010 - 12:10 PM

(Dabo @ 24.03.2010, 11:58) View Post
Da li neko zna u kojoj sedmici se mogu koristiti vaginalete (protiv kandide)?

Kad god hoćeš. Može ginodaktanol ili mak miror.

#9 *Pufnica*

*Pufnica*
  • Član
  • 64 posts

Objavljeno 22 April 2010 - 10:29 AM

Pozdrav drage mame, u 12oj sam nedelji. Zanima me imali li neko iskustva da li može da se pije MAMA VIT-a sa antibiotikom, tačnije ampicilinom.  Hvala unapred!
N*A*S*E* *S*R*C*E

#10 Anchi-KŠ

Anchi-KŠ
  • Član
  • 1624 posts

Objavljeno 22 April 2010 - 11:50 AM

Možda ja mogu! Pre 10-tak dana sam imala problema sa bubregom i kao terapiju sam pila  Eritromicin, uporedo sa Mamavitom, Folnakom i Utrogestanom. Isto sam i ja bila u nedoumici šta da radim, ali mi je doktor rekao da to nema nikakve veze jedno sa drugim.

Pitaj doktora ili nekog farmaceuta, ali mislim da ćeš dobiti isti odgovor.
Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

#11 *Pufnica*

*Pufnica*
  • Član
  • 64 posts

Objavljeno 22 April 2010 - 12:44 PM

smile.gif Hvala puno! Mislim da vitamini ne mogu da štete, ali u upustvu u kutiji piše da razmak bude 2h od upotrebe.... Piješ i folnu i mama vit-u? Jel se folna kiselina pije samo do 12 nedelje?  Meni je vreme po tome da prestanem i nastavim sa mama vitom
N*A*S*E* *S*R*C*E

#12 suzanadejan

suzanadejan
  • Član
  • 10 posts

Objavljeno 22 April 2010 - 12:55 PM

Meni je doktorka rekla da nema potrebe da pijem i folnu kiselinu i mamavit, s obzirom da mamavit sadrzi folnu kiselinu. Kada mi je to rekla bila sam 12 nedelja, sada sam vec 29-a i pijem samo mamavit i gvozdje u sirupu od pre neki dan. Pozdrav!

#13 *Pufnica*

*Pufnica*
  • Član
  • 64 posts

Objavljeno 22 April 2010 - 12:58 PM

Hvala puno na pomoći.... Sve najbolje wink.gif
N*A*S*E* *S*R*C*E

#14 Anchi-KŠ

Anchi-KŠ
  • Član
  • 1624 posts

Objavljeno 22 April 2010 - 01:02 PM

(*Pufnica* @ 22.04.2010, 12:44) View Post
smile.gif Hvala puno! Mislim da vitamini ne mogu da štete, ali u upustvu u kutiji piše da razmak bude 2h od upotrebe.... Piješ i folnu i mama vit-u? Jel se folna kiselina pije samo do 12 nedelje?  Meni je vreme po tome da prestanem i nastavim sa mama vitom

Nikada nisam imala problema sa krvnom slikom, a što se tiče Mamavita i Folnaka, doktorka mi je rekla da ću ih piti do porođaja, a za kasnije, videćemo. Gvožđa takođe imam na pretek tako da njega ne pijem posebno. Ona je zadovoljna jer sam dodala do 20-te nedelje samo 4kg.
A Folnak sam pila i pre trudnoće jer je jako bitan za razvoj kao i da sprečava stvaranje anomalija kod ploda.
Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

#15 *Pufnica*

*Pufnica*
  • Član
  • 64 posts

Objavljeno 22 April 2010 - 09:07 PM

Jesam dobro razumela, piješ i folnu i mamavit-u? Pa zar se folna kiselina ne pije samo do 12te nedelje. Ja nisam pila pre nego što sam ostala tudna. Kad sam saznala počela sam i sve do danas, a sad sam u 12oj nedelji i sad sam počela mamavit-u.
N*A*S*E* *S*R*C*E

#16 viki77

viki77
  • Član
  • 1392 posts

Objavljeno 22 April 2010 - 09:26 PM

Ja sam pila do 12.nedelj 2 folne i Prenatal,a od tada do kraja 1 folnu i Prenatal. Taj  Prenatal od Natural Weltha je fenomenalan,dr su bili zaprepasteni u 9om mesecu kakva mi je krvna slika-eritrociti 4,46  hemoglobin 146,kao kod nekog frajera od 126kg laugh.gif

#17 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 07 May 2010 - 07:36 AM

proveri sa svojim doktorom,ipak on je i taj koji ti ih prepisuje,nemoj nista na svoju ruku.koliko ja znam,ne  bi trebalo da skode,neke moje trudne drugarice su ih koristile(ne znam koje).

#18 Gost_Clara82_*

Gost_Clara82_*
  • Gost

Objavljeno 07 May 2010 - 07:47 AM

Ne treba piti folnu kiselinu i Mamavit zajedno..zato što već sadrži mamavit potrebnu količinu folne kiseline..inače nemam baš sjajno iskustvo sa antibioticima u trudnoći, naime pila sam palitrex zbog ešerihije coli, što je naravno uticalo na promenu vaginalne flore u trudnoći, pa je bebac nakon rodjenja prirodnim putem dobio takvu infekciju, koja je bila posledica baš tih antibiotika..dakle oprezno sa njima smile.gif

#19 naty

naty
  • Član
  • 16 posts

Objavljeno 07 May 2010 - 12:27 PM

Halo mamice..........sta raditi u slucaju jake prehladeosetljiva sam jako na naglu promenu temperature,osecam se uzasno.Trenutno sam u 17-oj nedelji.....sta bih mogla uzimati da se malo oporavim

#20 Gost_Clara82_*

Gost_Clara82_*
  • Gost

Objavljeno 07 May 2010 - 12:36 PM

(naty @ 7.05.2010, 12:27) View Post
Halo mamice..........sta raditi u slucaju jake prehladeosetljiva sam jako na naglu promenu temperature,osecam se uzasno.Trenutno sam u 17-oj nedelji.....sta bih mogla uzimati da se malo oporavim

što više vitamina..ja tada navalim na limun i kivi i bude mi bolje..izbegavaj lekove svih vrsta, ne uzimaj ih na svoju ruku bez konsultacije sa lekarom..pij dosta tečnosti, čajeva i odmaraj..proći će sve muke:)

Označen i sa :)

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika